Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno sr…e je vse skupaj. Za bruhat:(

Kakšno sr…e je vse skupaj. Za bruhat:(

Ravno sem prebral najnovejši članek o predlogu ukrepov za zagon zobozdravstva. Zobozdravnik se bo moral opremiti v napol vesoljski skafander, opremo pa mora menjati pri vsakem novem pacientu. In kot češnja na vrhu torte – po končanem postopku bojo 10min zračili. 10min zračenja očitno korono ponese do Budimpešte, če ne celo do Istanbula. Bela plomba pa bo novem verjetno stala 479,99€+DDV. Povprečen državljan bo raje imel novega Iphona in črvive zobe, ker telefon bo dobil na obroke, prek ust pa tako ali tako večino časa nosi masko.
Pognali bodo nazaj gostinstvo, sprva samo terase. Super. Vse kar je pri tem pozitivnega je zajeto v prvem stavku. Sledijo dodatna navodila – za isto mizo so lahko zgolj člani istega gospodinjstva. Ti isti člani, ki so sedaj že 7 tednov napol v Gulagu, jim je verjetno prvo na listi želja, da letijo skupaj na kavo v lokal. Poleg tega, po kateri zakonodaji je natakar definiran kot uradna oseba, ki lahko preverja osebne dokumente? V kolikor sem jaz s sodelavcem 8 ur v pisarni ni teorije, da bi kadarkoli dobil, ampak v isti sekundi, ko bi se skupaj usedla na kavo na teraso pa sledi utekočinjenje notranjih organov in izkašljevanje z dehidracijo.
Lokale so sprostili nazaj s takšnimi ukrepi, da 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gostincev ne more delati niti s pozitivno ničlo. Država si je lepo oprala roke in se jih rešila iz sanacijskega paketa.
Frizerji bodo po novem delali bolj sterilno, kot je pred enim letom delala večina zdravstvenega osebja. Malo pomislite nazaj, kolikokrat si je pred letom ali dvema, zdravnik po pregledu in pred vpisom v kartoteko, ali citiranju diagnoze, razkužil roke in menjal osebno opremo? Če že, si je splahnil in obrisal roke, včasih pa še to ne.
Trgovine z oblačili bodo morale urediti prezračevanje, razkuževati pomerjena in nekupljena oblačila, ter jih shranjevati 48ur v vrečkah. Verjetno ni odveč reči, da bodo police z oblačili po parih dneh večinoma prazne in boš lahko kupil zgolj sintetične pohodne nogavice v Hoferju. In zakaj je tako? Ker sezonska gripa je zelo vljudna in je pri vhodu v kabine za pomerjanje oblačil rekla:”Jaz bom počakala pred trgovino na pločniku pa enega skadila”, medtem, ko Korona samo čaka, da te naskoči in penetrira v roženico.

In zakaj smo tu, kjer smo? Ker državo vodi 50 ali 100 ljudi, ki je sedaj tako ”pošteno” izvedlo nabavo zaščitne opreme, iz naftalina so se privlekli bivši politiki, ki bi vsi tako dobrodušno pomagali državljanom, brez kakršnihkoli apetitov v ozadju. Ne sanja pa se jim, kaj bi naj ta epidemija bila. Ve se samo, da se bo dobro zaslužilo. Dlje kot bodo ukrepi, dlje časa se lahko služi.
Za njimi pa stoji še dvakrat toliko kvazi novinarjev, ki živijo od metanja peska v oči. Mediji se preživljajo zgolj in samo od pompoznosti in škandalov. Če bi se fokusirali na poročanje o pozitivnih stvareh, bi verjetno dnevnik ob sedmih zvečer trajal 12 minut z vključenimi tremi reklamnimi bloki. Mimogrede-ravno sem vrgel tarot karte in kažejo, da takoj ko bo konec korone, nas bodo mediji spet fotrali z arbitražo in povojnimi poboji. Ta ”profesionalna” skupina, ki dokazuje, da na FDV-ju dejansko lahko padeš samo po stopnicah, na izpitu pač ne.
Kje pa je narod v vsem tem skupaj? Leta 1910 je Cankar napisal ”Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni”. Če bi se Cankar rodil sto let kasneje, bi maja 2020 napisal: [hashtag=ovce]#ovce[/hashtag] [hashtag=slepeovcesestrižejo]#slepeovcesestrižejo[/hashtag] [hashtag=slovenskioselgrestokratnaled]#slovenskioselgrestokratnaled[/hashtag]
Avtor zapisa: Lucijan Guzej

podpis

Res res.
Smešno a hkrati zelo srhljivo.
Kako se jim da ukvarjat z neumnostmi.

Vsaj pet let nazaj bi morala tako pisati. Kje si bila?

Mene samo zanima, kdo je spisal ta pravila. Al nekdo, ki piše sicer komedije ali kak psihopat, ki se rad izživlja nad ljudmi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

En povprečen proizvod šolstva.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

[img]https://i.imgflip.com/3t89if.jpg[/img]

Kljub redni skrbi za zobe ne morem narediti veliko, ker imam slabo kvaliteto zob (sklenine). Tako, da sem redno pri zobozdravniku, da mi popravlja zobe.
Ni in ni konec tega konec.Resnično me je strah, kako bo s tem v prihodnje.
Tudi v ZG me je zobozdravnik napotil, da mi tam s posebno mikrokamero pregledajo zobne kanale, ker je v SLO čakalna doba 5 let. Pod tem zobom imam sedaj že par mesecev tudi večjo trdo oteklino, ki pa ne boli. Premišljujem, da bi ta zob dala kar izpuliti.
Obupana sem. Ne vidim več izhoda.
Dobro vemo, da ne sanirano zobovje, vpliva na splošno zdravstveno stanje.
Evo, zdajle, ko tole pišem jokam, tako mi je hudo.

Se čisto strinjam. Od vseh vsakodnevnih novih ukrepov se tudi meni že kozla. In čisto resno me zanima, ali te ukrepe pišejo čisto krvni debili najvišje kategorije? Ker povprečen človek enostavno ne more bit tak debil.
Jaz si to predstavljam tako: vsak dan se zberejo skupaj in imajo nagradno igro: kdor si zmisli najbolj debilen predlog, dobi nagrado v obliki kavice pri velikem vodji za 1 uro.

Jaz sem pa vesela, da se bo zobozdravnik zaščitil. Sebe in mene pred možnim prenosom. Pa vesela sem, da mi ne bo treba pomerjati istega oblačila zakoj za nekom drugim. Pa vesela sem, če si ljudje umivajo roke.

Tako je pri vsakem človeškem “podvigu”. Ko šef pove “Fntje, naredite to 110{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-no, denar ni problem …” Takrat se bodo “fantje lotili” in morda naredili res dobro stvar, a za povsem nerealne denarje.
Tako je sedaj, Epidemiologi so dobili povsem proste roke in delajo na tem, da bi izničili vsako možnost okužbe (v teoriji to morda celo gre, je pa res cena ogromna), Ljudstvo pa prestrašeno, prepričani, da jim gre za življenje, in navdušeno ploska (v dovolj veliki većini).
Zapitek” bomo plačali vsi, “birtu” se pa smeji.

Ok, na kofetu si pa želim sedeti s tistimi, s katerimi mi paše. Pa nikogar nima za brigati, s kom. Da mi pa kdo v faco leze, pa itak ne maram.

Jp, to je razmisljanje vseh nas povprecnezev, ki zdaj tuhtamo, kdo nas je tako na suho nategnil in zakaj?!


Potem pa še VESELO PLAČUJ to pandemijo debilizma. Ne morem verjet, da celo eni podpirate tole davljenje ljudi. Komaj čakam, da ti zobar račun izstavi in da zboliš od vdihavanja in šlatanja razkužil.


Potem pa še VESELO PLAČUJ to pandemijo debilizma. Ne morem verjet, da celo eni podpirate tole davljenje ljudi. Komaj čakam, da ti zobar račun izstavi in da zboliš od vdihavanja in šlatanja razkužil.
[/quote]

Hm….. A ti pa nisi vesel, da bo zobozdravnik zaščitil sebe in tebe? Čudno.

Hm….. A ti pa nisi vesel, da bo zobozdravnik zaščitil sebe in tebe? Čudno.
[/quote]

Osebno mislim, da je to nepotrebno kompliciranje.
Ko je pred nekaj meseci razsajala gripa, ni nihce pomislil na take nebulozne ukrepe!

Sam res. Ko ukrepi po ceni in nevšečnostih začnejo dosegat ali presegat siceršnje posledice virusa, se je res za vprašat…

Glede na to, da je, če prav razumem, največja skrb glede virusa, da zdravstvo ni zmožno poskrbeti za vse, ki bi zboleli, bi se mogoč lahk popolnoma sproščali ukrepe in se okuževali (če sploh) postopoma, po regijah…malo za šalo, malo za res 😉

Osebno mislim, da je to nepotrebno kompliciranje.
Ko je pred nekaj meseci razsajala gripa, ni nihce pomislil na take nebulozne ukrepe!
[/quote]

Jaz se pred gripo nikoli nisem posebej ščitila, pa je nikoli nisem dobila. Prepričana sem, da če bi bila v stiku s sars cov 2, staknem covid 19 takoj. Problem nalezljivosti pač.

uhhh, to pa je…, resnica, ki kar zaboli, ko pomisliš v kakšnem času živimo in kdo nam piše pravila igre, zakone v tem času..

Če se je gospod Janez Janša tako odločil, potem moramo to upoštevati in ga ubogati. On sigurno najbolje ve kaj je dobro za nas.

To pomeni samo eno, da bojo cene zobozdravstvenih storitev poskočile v nebo.
Tud zdravnik (privatnik) bo imel zdaj večji strošek, zato bo dvignil cene. Zobar bo zdaj se manj dostopen tistim, ki nimajo zadostnih fin. sredstev.
Za državnega zobarja so že zdaj vrste, te bojo še večje, na dan bo porihtal manj pacientov in tudi tam bo cena večja (doplačila)
Kakšna je alternativa.? Trenutno je ni.

Jaz se pred gripo nikoli nisem posebej ščitila, pa je nikoli nisem dobila. Prepričana sem, da če bi bila v stiku s sars cov 2, staknem covid 19 takoj. Problem nalezljivosti pač.
[/quote]
Gripo boš prej dobila kot tale fantomski virus.
[img]https://images-cdn.9gag.com/photo/aKdQ6d3_460s.jpg[/img]

Kaj še vedno ne razumete, kaj vam še vedno ni jasno?

Ta Corona izgovor je le zato, da se postopno uvede nadzor nad ljudmi in kasneje nadzor nad vsakim posameznikom!!!
Zato pa imamo pametne telefona!
Kontrola!!!

Dragi moji, nikoli več ne bo tako, kot je bilo, nikoli več!

jaz sem v primeru tegale našega tokratnega virusa prepričana, da bi podobno ravnal premier vsake barve in vrednot. Govorim pa seveda le o ukrepih, ki se nanašajo strikno na preprečevanje širjenja okužb s korono.

Moj podpis takoj, dovolj je teh nebuloz, narod pa kar tiho. Predlagam podpis peticije z zahtevo po odstopu, ljudje ORGANIZIRANO NA ULICE…pa da bodo otroci še septembra doma ali samo na pol v šoli – katastrofa, resnično kakšna škoda se dela narodu.

Če ste za, se javimo avtorju tega posta, avtorja prosimo za kontakt.

New Report

Close