Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boste šli ta vikend na obisk k starim staršem?

Boste šli ta vikend na obisk k starim staršem?

Boste šli ta vikend na obisk k starim staršem?

Ne.

Ker je že prvi odgovor ne 🙂
če boste počakali, da vam sami rečejo, da jih obiščite ali kako dolgo boste še počakali….?

Hodim k njim že dva tedna. Po začetni 3 tedenski samo-karanteni in ko ni v tem času noben iz familje zbolel, nalesti se pa tudi nismo imeli kje, smo opustili medsebojno ne-druženje.
Ko pa bodo otroci spet v šolah, ostali pa v drugih krajih, državah… bomo verjetno spet malo bolj narazen oz. vsaj z masko in na razdalji.

Ne,sem imela namen, pa ne bomo šli, imam dva osnovnošolca. Sem bila 1x sama vmes, bomo počakali še kakšne 14 dni, pa da vidimo situacijo.

Upam in ne vidim razloga….ves cas delam, moj tudi. V sluzbi skrbimo za preventivo, moj pa tudi v svoji sluzbi. Otroka sta doma, vecinoma okoli hise, sosed je 50m stran ce se pogovarjamo se na 10m. V trgovino redko grem. Narocimo na dom pa je. Ko sva v sluzbi, ju merka moja mami, zivimo skupaj. Predno so nasi vladniki zacel razmisljat kaj in kako sem naredila dva mocna nakupa za vse. Porabili bomo vse mogoce kar imamo v skrinjah, na vrtu glave solat, blitva, sparglji…mimimalno res hodimo okoli, ce ze-razkuzim vse…tako da ni vrag da ne bi sli k partnerjevim starsem. Onedva ze tako nic ne hodita okoli, enkrat na teden v trgovino….se vedno sem mnenja da ce bi vsi ravnali preventivno bi vse laufalo. To pomeni na vratih vseh trgovin/ustanov/domov kontrola st kupcev v trgovini in uravnavanje te mase vkljucno s kontrolo v trgovini, ki bi tiste ki ne bi pravilno nosili maske na to opozorili in opomnili na pravilno uporabo maske. Folk bi mogu bit tok posten da v primeru znakov obolenja (govorim za virusne znake) ne bi rinu med ljudi, bi po telefonu poklical zdravnika, bi bil res strikten pri razkuzevanju in nosenju maske. Drzal bi varnostno razdaljo. V trgovini bi mogu, predno kj vzame v roko, res razmislit ce je to to, ne da potem premetava in vraca. Cimvec online kupovanja…tole dons mi ni bilo jasno ko so pisal o kaosu v trgovinah…je to zarad 2-3 d zaprtih trgovin? In zarad takih bedakov lohk kasiramo zaprtje nazaj….pri nas doma smo v februarju ze zacel s karanteno zato s tem nimamo tezav. Najvec problemov nam povzroca sola ker v 2 razredu, ob tem da oba delava, otrok ne more kaj dosti dopoldan naredit….

Jaz sem ves čas skrbela za svoje starše in taščo, prav tako moji otroci. Sem hodila v trgovino tudi za njih, otroci so hodili kosit travo, jaz na vrt itd. V glavnem, družili smo se popolnoma enako kot pred karanteno … in veste, kaj???? Noben ni pokasiral tega famoznega virusa. Poleg tega se otroci ves čas družijo med sabo (smo pač na vasi) in tudi odrasli spijemo kakšno kavo ali pirček. Pa ne na razdalji 10 m, sicer si pa tudi prej nismo glih sedeli po naročjih.

Zelo žalostno – itak da ja – da ste nekateri pokazali, da se je težko zanesti na vas, ko bo prišel mogoče še hujši virus kot je bil ta. Dejstvo je, da so vlade po svetu raje ravnale skrajno previdno kot pa da bi prišlo do zloma zdravstvenega sistema. Takšni kot ti ste pa skrajno neodgovorni in da ste slabši od najstnikov, ki težko upoštevajo pravila, razvajeni ljudje ste. Upam pa, da če pride kaj hujšega, da boste prvi, ki boste kasirali.

Ja, ta vikend gremo na obisk.

Mi smo oba že povabili na obisk, enega včeraj, drugega danes. Bili samo zunaj na terasi, držali razdaljo. Važno, da smo se videli in malo poklepetali, stari ljudje so osamljeni. Je bilo prav videti, kako sta bila vesela.

Mi pa ne gremo. Smo preboleli neko čudno zadevo, ki bi lahko bila korona. In ker od sodelavke vem, da je bila kužna (pozitivna) še cel mesec, ne bom tvegala zdravja staršev.

Zelo žalostno – itak da ja – da ste nekateri pokazali, da se je težko zanesti na vas, ko bo prišel mogoče še hujši virus kot je bil ta. Dejstvo je, da so vlade po svetu raje ravnale skrajno previdno kot pa da bi prišlo do zloma zdravstvenega sistema. Takšni kot ti ste pa skrajno neodgovorni in da ste slabši od najstnikov, ki težko upoštevajo pravila, razvajeni ljudje ste. Upam pa, da če pride kaj hujšega, da boste prvi, ki boste kasirali.

Ja, ta vikend gremo na obisk.
[/quote]

Ne razumem.
A se je virus od prejšnjega tedna do tega spremenil?
A če so drugi se prej znotraj svojega kroga družili ob upoštevanju varnostnih pravil, si zaslužijo peklensko kazen, ti, mi pa greš sedaj na obisk, si pa svetnica?

* … ti, ki pa greš …

New Report

Close