Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vam najljubša žgana pijača?

Vam najljubša žgana pijača?

Kaj vam je najljubše? Meni kakšen dober zeliščni liker ali pa Rum. Vam?

Če že, potem kakšn domač šnopc. Za zdravje. Ampak ga zdej že full dolg nism. Likerjev pa podobnih zadev pa ne maram.

Šnopc, viski to in pa kakšne zeliščne zadeve so bljak, sploh pa kakšni likerji. Vodka edino in to čista.

nova
Uredništvo priporoča

Pleterska viljamovka. Edino to.

Redko si je zaželim ali čutim potrebo po pitju žgane pijače. Če pa že, pa je odvisno, za kakšno priložnost oziroma potrebo gre. Če me zebe, je najboljša viljamovka. Če me črviči po prebavilih, potem viski ali jegermajster. Če se mi pa preprosto zalušta nekaj sladko-močnega, pa kakšen kakovosten (domač) liker.

Ravno sem hotela napisati – ne premočan domač čokoladni liker. Žganih pijač ne maram. Rum je pa tako samo za okus.

Ni najljubše – so pa najljubše za določeno počutje / razpoloženje / situacijo; Rad imam kvaliteten konjak, par whiskey znamk, zeliščni liker (jagermeister in podobni), kokosov rum in sem ter tja kakšno travarico.

Ne maram preveč žganih pijač. Raje vino in šampanjec.

Ravno sem hotela napisati – ne premočan domač čokoladni liker. Žganih pijač ne maram. Rum je pa tako samo za okus.
[/quote]

Rum samo za okus? Rum so “pokvarile” babice ki ga stavijo kar povsod med peko in potem je dobil ta značaj kuharskega alkohola.

Pravi latino rum je verjetno moja najljubša alkoholna pijača, pa sigurno tudi mojstrom žganih pijač. Vse te travarice, vodke, šnopci, rakije in podobna sranja mu ne pridejo blizu.

Dober viski ali bourbon, kubanski rum.

Tudi pri meni je odvisno od situacije, pa še te niso ravno pogoste.

Na prvem mestu sta kakšen dober viski ali pa staran rum.

Potem pa še kakšna grenčice npr. unikum, pa mogoče še kakšne borovničke, samo to res redko.

Rum samo za okus? Rum so “pokvarile” babice ki ga stavijo kar povsod med peko in potem je dobil ta značaj kuharskega alkohola.

Pravi latino rum je verjetno moja najljubša alkoholna pijača, pa sigurno tudi mojstrom žganih pijač. Vse te travarice, vodke, šnopci, rakije in podobna sranja mu ne pridejo blizu.
[/quote]

Rum samo za okus sem napisala zato, ker ga ne dam veliko v čok. liker 🙂

Mogoče se čudno bere, ampak v življenju (že krepko čez abrahama) nisem poskusila drugega kot borovničke, kaki šnops v čaj, rum v pecivo in domač čokoladni liker. Nikoli me niso pritegnile žgane pijače, tudi piva nisem nikoli poskusila, ob priložnostih ali nedeljskem kosilu pa kakšen deci refoška, to je vse.

Anbena.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Mojito – brez dodanega sladkornega sirupa ali trsnega sladkorja in brez v cuker pomočenega roba kozarca. Obožujem svežo limeto in meto v tej pijači in veliko zdrobljenega ledui Najboljši rum za mojito po mojem okusu: Mount Gay Barbados 1703 XO Reserve.

pa tudi tale ni slab:

https://www.viskirum.si/artikel/1170/wray-nephew-overproof-rum-63-07l

joj kako si pridna, skoraj nič nisi popila v celem življenju! za bruhat osladno. tema je namenjena žganim pijačam ti pa trobiš kako malo si spila.

Z žganimi si nisem najbližje. Še največkrat spijem kak jeger, ko je treba nazdravit. Prisegam pa na pir : )

Vodka & Gin brez česarkoli seveda.

Skenderbeg (albanski konjak).

Poleti posežem po Aperolu.
Ne pijem žganic, raje si privoščim kozarec piva ali sekta.

Cynar – obožujem grenak okus.

Poleti: gin tonik (Gordon’s)
Pozimi: Beherovka ali kakšen dober rum

Je pa moja statistika porabe alkohola bolj mizerna: kumulativno cca. 2L vina letno (če je dobra “letina”), pivo sem nazadnje pila pred 5+ leti. Gin tonik pijem zunaj, enako rum, Beherovko sem imela v hladilniku 2+ leti…

joj kako si pridna, skoraj nič nisi popila v celem življenju! za bruhat osladno. tema je namenjena žganim pijačam ti pa trobiš kako malo si spila.
[/quote]Tistega, tiste, ki nič ne pije se je treba bati.

Ne morem se odločit. Smrekovec, teranov liker, medica, carolans, pa tud jeger in borovničke. Jaz pa velik rajš te ta kratke zadevce kot pa vino al pa ta velki pir. Hitrej mi gre, pa bolj prime 🙂

New Report

Close