Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ivan Gale in Tarča

Ivan Gale in Tarča

Mi je šele zdajle si uspelo pogledati Tarčo. Ivan Gale, kapo dol pred vami!! Kako občudujem tako pogumne ljudi.

Včasih sem tudi sama mislila, da bom lahko spremenila svet. Kmalu sem ugotovila, da če bi bilo to mogoče, bi to storil že kdo pred mano. Zato me zares veseli, da obstajajo ljudje, ki še vedno imajo voljo in pogum, da želijo spreminjati svet!

Res, kapo dol pred vami!

Tisti, ki bi se najraje zaradi strahu zaprli v mišjo luknjo, se lahko malo zamislite. Bojite se enega malega virusa, ki bi pri vas lahko povzročil malo slabše počutje … verjetno bi si, če bi se znašli sredi kakšne afere, zalepili usta, da vam ne bi kakšna črka ven ušla, in se skrili na Marsu. Spregovorili sigurno ne bi.

Hvala bogu za ljudi, ki se upajo stopiti na prste nedotakljivim!

Res, ne morem verjeti, da se je upal tako izpostaviti, bravo res. Upam, da ga ne ubijejo, tako kot so hoteli unga onkologa Erika Breclja, ki je tudi bil žvižgač in si je upal povedati kaj se dogaja v zdravstvu, je včeraj povedal pri 24ur zvečer kako so mu grozili in da je bil tudi izdelan načrt za njegov umor.

Ja, sem potem pogledala še 24 ur zvečer. Za Breclja naj bi načrtovali prometno nesrečo. Kot je Brecelj rekel, zaščiti se naj Gale tako, da nekaj obremenjujočih dokumente shrani na varno, ki bi v primeru, če bi se mu kaj zgodilo, prišli na dan. Ne bom nikogar poimensko, ampak verjamem, da je marsikdo od omenjenih pri aferi, precej maščevalen. Ah, kam smo prišli …

Ne razumem, kako je možno, da vlada ne odstopi!

Mogoče pa bo. Po praznikih.

Mogoče pa bo. Po praznikih.
[/quote]
Katerih?
Dan državnosti 2028?


Katerih?
Dan državnosti 2028?
[/quote]

To , kar je sedaj, ne more dolgo zdržat. Do prvih protestov?

To , kar je sedaj, ne more dolgo zdržat. Do prvih protestov?
[/quote]
Pred 30 leti smo šli na Kongresni trg podpret Janšo, zdaj se bomo tja vrnili z drugim namenom.


Pred 30 leti smo šli na Kongresni trg podpret Janšo, zdaj se bomo tja vrnili z drugim namenom.
[/quote]

Nikoli ga nisem podpiral, sedaj tudi ne. Zadnjič je “vladal” le dobro leto. Tokrat bo mogoče celo manj.


Pred 30 leti smo šli na Kongresni trg podpret Janšo, zdaj se bomo tja vrnili z drugim namenom.
[/quote]

Ne vem, če se je pred 30 leti šlo na Kongresni podpret jj-ja. ? Novo državo, to pa ja.

To , kar je sedaj, ne more dolgo zdržat. Do prvih protestov?
[/quote]

Upam. Močno, močno upam!

Domove starejših, starostnike in zaposlene zlorabljajo za politične igre.
V korona času so najbolj na udaru ženske.
V prvih bojnih vrstah.
V domovih za starejše.
V zdravstvu.
V trgovinah.
V šolstvu.
Poleg služb, ki niso kot v običajnem času, še skrb za šolanje otrok, gospodinjstvo.

Moški pa, tako izgleda, korono izkoriščajo za snovanje podlih iger.
Seveda to ne velja za vse ženske, za vse moške.
Ampak tako, čez palec.
Umaknjeni so otroci, mladina, zaprti starejši. Tisti, ki dekajo, delajo še več.
Eni so ali izgubljajo službe.
Eni pa bogatijo.
Inštitucije, ki bi morale biti glavna opora, so utihnile!
Tiste, ki bi morale ponuditi usmeritve ali vsaj iskreno zadrego, da so stvari pač drugačne, bolj tvegane, neznane, a bomo vseeno zmogli.
Tega nismo dobili.
Komu in čemu so torej določene institucije namen?
Politiki!
Ne potrebujemo jih zaradi tega, da so same sebi namen.
Vlada pa..enih pravil in navodil, ki bi bila uporabna, ni nsposobna izdati.
Prepiranje o vsemu, vsakomur.
Koliko izdanih listin, koliko navodil, koliko študij!
Koliko stran vrženih ur!
Bi bilo bolje, ko bi te ure namenili magari urejanju hmeljišč ali pikiranju solate.
Bi bilo več koristi.
Aja.
Športniki iz različnih panog, krajev, se lahko družijo na njivi.
Na igrišču, pa čeprav morda z nekaterimi omejitvami pa ne???!!!!
Na nogometnem igrišču ne sme trenirati pol ekipe ali recimo 12 ljudi, ki bi se potem zamenjali?
Ali npr. rokomet?
Ali uporaba zunanjih fitnes naprav?
A jih po uporabi ni mogoče razkužiti?

Ne vem, če se je pred 30 leti šlo na Kongresni podpret jj-ja. ? Novo državo, to pa ja.
[/quote]

Vedno se tudi govori, kako smo na Roški podpirali Janšo – ne, podpora je šla SKUPINI, četverici, ne samo njemu. Protestiralo se je proti procesu samem in sodbi na vojaškem sodišču namesto na civilnem, za pravico do civilnega odvetnika. Ne pa za Janšo osebno.
Mimogrede, kdo ni bil takrat dovolj pameten, da bi znal primerno skriti/uničiti ukradene dokumente? No ja …

tudi sam sem se udeležil protestov v zvezi s četverico- za vse štiri in proti vojaškim sodiščem in še enkrat bi šel, ker se mi je to zdela ena velika svinjarija…sicer sem volil vedno levo stran, zdaj pa se mi zdi, da je čas da Janša pokaže kaj zna. Zdi se mi da je Janša precej bolj zrel, sposoben, tudi če je avtokrat, za enkrat dobro dela in če bo delal tako naprej, ga bom volil tudi še napre,,,,Najbolj od vseh me je razočar ŽIDAN, ta stranka je pokazala, da ji ni mar za ljudi, da samo slepomišijo, NIČ NISO NAREDILI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Še dobro da ga ima Policija v “varstu”, ga bodo lahko kar v pripor prestavili, samo ne mi rečt da je ušel, ker tip je bil že pred njegovi “žvižganjem” ovaden zaradi zlorabe javnih sredstev.

poves o čem je bilo govora?hvala,žal ne morem pogledati .


Še dobro da ga ima Policija v “varstu”, ga bodo lahko kar v pripor prestavili, samo ne mi rečt da je ušel, ker tip je bil že pred njegovi “žvižganjem” ovaden zaradi zlorabe javnih sredstev.
[/quote]
Poznamo nekatere ki so bili tudi obtoženi.

Na pop TV, sem bral in šel gledat tu, preveriti, so ga dobili na laži Galeta.

Vsi ste za luno, da verjamete politiki. Vsi se za njih borite, morali bi se za svoje otroke. Vse vas, ki.rc.vas gleda.

Tega pa res ne verjamem, da ce bi imel gospod Gale kaksnega okostnjaka v omari, da bi se sel takole javno izpostaviti.


Še dobro da ga ima Policija v “varstu”, ga bodo lahko kar v pripor prestavili, samo ne mi rečt da je ušel, ker tip je bil že pred njegovi “žvižganjem” ovaden zaradi zlorabe javnih sredstev.
[/quote]

Imas kaksen dokaz za to, da je bil ovaden zlorabe javnih sredstev? Ker ne verjamem.

poves o čem je bilo govora?hvala,žal ne morem pogledati .
[/quote]

Tukaj imas povezavo do oddaje: https://4d.rtvslo.si/arhiv/tarca/174688312/00:00:35

Gre za to, da je treba zdaj galeta skompromitirati do konca, da ne bi izpadel relevanten. Saj to je jasno. Dolocen procent folka potem to metanje peska v oci preprica.

https://pozareport.si/post/543097/3-dni-potem-ivan-gale-je-prej-skesanec-kot-zvizgac-ali-neprikriti-bes-medijev-ker-pri-maskah-ne-najdejo-janse

TVS je sicer poročala, da so Galetu takoj po pogovoru zagotovili policijsko varovanje, vendar so na NPU to za STA zanikali. »Potrdimo vam lahko le, da v predkazenskem postopku NPU, ki preiskuje primere domnevnih nepravilnosti pri nabavah zaščitne opreme, nobena fizična oseba ni varovana,« so dodali.[/b]
https://www.nadlani.si/novice/video-ivan-gale-zvizgac-ali-narodni-heroj-v-taksnih-primerih-policija-ne-pusti-da-bi-bil-tak-clovek-prepuscen-sam-sebi/
rtv je trdil drugače, po njihov naj bi bil gale zaščiten

Jelko Kacin: “Ne, to ni žvižgač, saj je še kako vpleten v ta posel. Bil je zelo zadržan, ko je bilo treba vplačati zneske v evropsko naročilo, in izjemno aktiven, ko je šlo za podpisovanje pogodb, ki so bile podpisane po prevelikih cenah”.!?[/b]
http://www.demokracija.si/prejeli-smo/ivan-gale-zvizgac-ali-prvi-so-osumljenec.html

Preiskavo sumov nepravilnosti pri nabavah zaščitne opreme prevzel NPU
Slovenija 24. 04. 2020, 16.49 , posodobljeno: 25. 04. 2020, 09.47

Preiskavo sumov nepravilnosti pri nabavah zaščitne opreme, ki je od začetka meseca intenzivno potekala na policiji, je danes prevzel Nacionalni preiskovalni urad (NPU), ki je uvedel predkazenski postopek. Preiskavo vodijo prednostno, že danes so opravili več razgovorov in zasegli poslovno dokumentacijo, so sporočili iz Generalne policijske uprave.
V predkazenskem postopku preiskujejo razloge za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje zoper uradno dolžnost, javna pooblastila in javna sredstva. Foto: STA
V predkazenskem postopku preiskujejo razloge za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje zoper uradno dolžnost, javna pooblastila in javna sredstva. Foto: STA

LJUBLJANA > NPU je zadevo prevzel na podlagi preteklega aktivnega zbiranja informacij glede posamičnih primerov nabave zaščitnih sredstev in “v četrtek razkritih novih dejstev”, pri tem pa obravnava tako primere, ki jih je zaznal sam, pa tudi tiste, ki so bili izpostavljeni v medijih.

V predkazenskem postopku preiskujejo razloge za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje zoper uradno dolžnost, javna pooblastila in javna sredstva. Pri tem zbirajo obvestila in poslovno dokumentacijo ter izvajajo ostale aktivnosti z namenom dokazovanja kaznivega dejanja.
Preiskavo vodijo prednostno v navezi s tožilstvom in tujimi varnostnimi organi

Preiskavo vodijo prednostno, tako kot tudi ostale primere, pri katerih obstaja sum, da si želijo storilci pridobiti protipravno premoženjsko korist z izkoriščanjem aktualnih razmer. V okviru preiskave se je NPU že povezal z nekaterimi drugimi državnimi organi z namenom izmenjave podatkov in nadaljnjega dela, med drugim tudi z državnim tožilstvom. Policija pa poleg tega preverja in spremlja tudi druge posle glede dobave zaščitne opreme.

Slovenska policija je vključena tudi v sistem mednarodnega policijskega sodelovanja in sodeluje tudi s tujimi varnostnimi organi, saj je morebitne zlorabe razmer na trgu in goljufije pri nakupu in prodaji zaščitne opreme kot prednostno nalogo opredelil tudi Europol.

“Policija bo tudi v prihodnje prednostno obravnavala vse primere sumov kaznivih dejanj, pri katerih bi storilci z izkoriščanjem aktualnih razmer želeli pridobiti protipravno premoženjsko korist in s tem škoditi družbi kot celoti,” so še dodali.

V javnosti zadnje dni odmeva več primerov sumov nepravilnosti pri dobavi zaščitne opreme. V oddaji Tarča na Televiziji Slovenija pa so v četrtek razkrili pričevanja in dokumente o domnevnem vmešavanju predstavnikov ministrstva za gospodarstvo v posel za dobavo mask in respiratorjev.
Gale brez policijske zaščite

Uslužbenec blagovnih rezerv Ivan Gale, ki je med bolniško odsotnostjo nadomeščal takratnega direktorja Antona Zakrajška, je za Tarčo med drugim opisal, da si je gospodarski minister Zdravko Počivalšek osebno najbolj prizadeval za sklenitev posla z določenim ponudnikom. Mediji so sicer neuradno poročali, da naj bi Gale, ki je razkril nekatere podrobnosti, prejel policijsko zaščito, vendar so na NPU to za STA zanikali.
https://www.primorske.si/slovenija/preiskavo-sumov-nepravilnosti-pri-nabavah-zascitne

https://www.portalplus.si/3771/ozadje-afere-maske/

Sedaj pa akterji karte na mizo da vidimo kdo ima džokerja…

New Report

Close