Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj sploh v službo

zakaj sploh v službo

Zakaj sploh hodite v službo, če lahko delate od doma???????
Kaj sploh delate?

Sedaj se je pokazalo, da vas je v javni upravi, po pisarnah veeeliko preveč!
Samo pasete se tam!

Ti si zaposlen kje? Ne bom vprašala, kaj delaš.

Jaz delam od doma, tudi prej sem deloma. Nikoli nisem delala v ju. Tebe moti, da imam pisarno doma?

Tudi meni je smešno…zakaj hodijo lenuhi javne uprave v pisarne, če so lahko doma?!

Zakaj vedno izpostavljate javno upravo? a ste jim res tako zelo fouš, da jo morate izpostavljat? če bi bili res tako zadovoljni s svojo službo, ne bi niti pomislili na drugo. Sicer pa potem tudi sami ne hodite urejat stvari v službe javnih uprav, če vam grejo toliko na živce. In ne ne delam tam, samo vaši glupi komentarji mi grejo na živce!

Ukvarjajo se z javno upravo, ker so taki luzerji, da jih nikamor ne vzamejo…še v javno upravo jih nočejo hahaha

Odgovora na vprašanje pa še vedno ni!

Z današnjo tehnologijo se lahko v bistvu vsa pisarniška dela opravljajo od doma. Sicer nisem JU, a delam sedaj že en mesec polni delovni čas od doma. Verjetno še dolgo ne bom šel v pisarno.
Delodajalci pred tem virusom niso “bili za” delo od doma, a morda bodo po teh izkušnjah spremenili mišljenje. Gre le v neki meri za “win-win” situacijo.
Kot osnovno seveda količina opravljenega in kvaliteta morata ostati ista.
Delodajalec prihrani pri plačilu prevoza na delo in delovnih prostorih.
Delavec prihrani pri času prevoza na delo in vračanja domov.
Osebno sem dnevno tako porabil ~1,5 ure (v obe smeri).
A tudi kolega, ki je imel 5 minut peš do delavnega mesta vidi + -e in nič ne pogreša pisarne.
Tako, da zna biti, da se bodo življenja marsikomu spremenila kar za dolgo.

se strinjam, da bi marsikdo lahko delal od doma.
je pa seveda vprašanje, kaj to pomeni glede dolžine dela.
če je bilo prej efektivnega dela tam 4 do 5 ur, ostalo pa bluzenje, bodo delodajalci to tolerirali tudi doma ali pa se bo količina dela povečala za 2x?

To je pa težka tema o produktivnosti :-(. V nasprotju z proizvodnjo je navadno pisarniško delo težje “normirati”. Recimo neka nabava (ali prodaja). Ajde, morda število dokumentov na dan, čeprav tudi to lahko dokaj varira. Medtem ko nek razvoj, recimo v IT-ju? Polno neznank, lahko gre izredno hitro, lahko s epaustavi pa ne gre nikamor.
Vsekakor pa verjamem, da se bo ta segment (delo od doma) v naslednjih letih precej povečal glede na dosedanje stanje. In ja, so minusi in plusi – tako za delavca kot delodajalca,

New Report

Close