Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Na Švedskem danes 170 novih smrti zaradi COVID-19, zdravstveni sistem jim dobesedno razapada!

Na Švedskem danes 170 novih smrti zaradi COVID-19, zdravstveni sistem jim dobesedno razapada!

Nič ne pišete več o Švedski? Samo danes je na Švedskem zaradi COVID-19 umrlo 170 ljudi, včeraj jih je umrlo 114! Če prenesemo to na Slovenijo (Švedska ima 10mil. prebivalcev), znese to okoli 35 smrti na dan samo zaradi korone.

Povejte mi, kaj se vam zdi bolje, omejitve ali švedski scenarij?

Da si ne boš kaj naredil s tem, da švedski zdravstveni sistem razpada. Imajo enak problem kot mi – domovi za starejše. Za nameček pa še revne predele s priseljenci, kjer je virus zelo razširjen. Sem mislila, da boste desničarji ploskali, če kateri migrant umre. Niso to vaše mokre sanje?
Med splošno populacijo, ki drži socialno distanco, težav ni, tako kot jih ni v Sloveniji.

Ja, seveda so boljše omejitve, ampak!!!!! ne takšne, kot se gredo pri nas. Pri nas praktično ne moreš več do zdravnika. Zdravniki delajo od doma, hočeš priti na pregled, ne dela, dela preko e-maila, če je zelo nujno, je ena dežurna ambulanta. Kamor komaj zdraven prideš. Kakšne bodo posledice tega? Ljudje imajo razne težave. Zobozdravniki ne delajo, samo nekaj ambulant v celi državi. Ljudem svetujejo, naj vzamejo kaj proti bolečinam. Če vztrajaš, da ne zdržiš, ti rečejo, da ti bodo zob pač izpulite.

Je sigurno prav, da se je skušalo virus ustaviti, da so zaprte nenujne stvari, trgovine z oblekami, diskoteke, frizerji, ampak kar ste pa z zdravstvom naredili, je pa sramota, če ne bo kmalu tragedije. Nekaj se je ploskalo zdravstvenim delavcem, se pa ne ni povedalo, da dela mogoče četrtina zdravstva, vse drugo ne dela. Posledice tega bodo za mnoge hude.

nova
Uredništvo priporoča

Dr. Debevc Prašnikarjeva je v svojem video nagovoru (ki pa je bil medtem že umaknjen s spleta, op. a.) pozvala, da se mora zdravstveni sistem ponovno zagnati, saj že prihaja do težav pri ljudeh z bolezenskimi stanji, ki niso povezane s covid-19.

Čeprav je časnik The New York Times v začetku aprila objavil podatke, da v zdravstvenih ustanovah beležijo manj srčnih infarktov, vnetij slepičev, žolčnikov, to po besedah zdravnice Debevc Prašnikarjeve ne pomeni nič. “Iz Hongkonga so že dali podatke, da prihaja do vse več zamujenih stanj, kar pomeni, da si ljudje ne upajo iti na urgenco,” opozarja zdravnica.

Na začetku epidemije si je sama pri sebi rekla, “gremo si pomagat, delovati kolektivno”, a ugotovila je, da ti ukrepi vlade dolgoročno ne pijejo vode.

dr. Ana Debevc Prašnikar
Zdravnica opisuje tudi, da so ljudje v tem obdobju še bolj prestrašeni in anksiozni kot sicer. “Obstajajo še druge bolezni, bolezni, ki niso kar izginile,” opozarja in nadaljuje: “Ljudje bodo začeli umirati od vnetja slepiča in vnetja žolčnika, ker si ne upajo iti na urgenco.”

Če ima kdo bolečine v prsih, mora iti na urgenco, svetuje zdravnica, saj imajo zamujeni srčni infarkti lahko posledice do konca življenja.

Ne da si ne upajo. Ne prideš nikamor do nobenega zdravnika!

V laboratorij še, vse ostalo ti mora manjkat pol glave…

Vsi tisti, ki se ukvarjajo z okuženimi po mojem res delajo. Vsi ostali pa, oprostite, tako malo se ne dela niti med poletnimi počitnicami!

Prav v srednji vek smo prišli z načinom zdravljenja.

Pri nas delajo nekatere nujne in s tem tednom tudi nenujne operacije, preberi si poročila s Kitajske ali Švedske, ko imajo popolnoma zabasane bolnice in ne izvahajo več niti nujnih operacij, so kar pistavili mejo, da starejših od 65 let ne sprejemajo v bolnišnice.

Bi si tega želela? Pri nas vsaj zdravstvo nekako deluje, a misliš, da bo Švedska gospodarski otok sredi Evrope?

Očitno ne poznaš ekonomije, ker je cel svet temeljil na globalizaciji, povezanosti, sedaj pa se je izgubil celotni zunanji trg in ne se čuditi, ko boste videli, da ne bo Švedska nič bolje gospodarsko preživela te krize od ostale Evrope.

Slovenija je na lestvici uspešnih po boju s korono pred Švedsko in, če zagovorniki Švedske pravijo, da Švedska ravna odlično (skoraj do včeraj so antijanša histeriki to trdili), smo mi po tej logiki nadpovprečni.

Pri nas delajo nekatere nujne in s tem tednom tudi nenujne operacije, preberi si poročila s Kitajske ali Švedske, ko imajo popolnoma zabasane bolnice in ne izvahajo več niti nujnih operacij, so kar pistavili mejo, da starejših od 65 let ne sprejemajo v bolnišnice.

Bi si tega želela? Pri nas vsaj zdravstvo nekako deluje, a misliš, da bo Švedska gospodarski otok sredi Evrope?

Očitno ne poznaš ekonomije, ker je cel svet temeljil na globalizaciji, povezanosti, sedaj pa se je izgubil celotni zunanji trg in ne se čuditi, ko boste videli, da ne bo Švedska nič bolje gospodarsko preživela te krize od ostale Evrope.
[/quote]

Sedi ekonomija 1! Pa tudi zdravstvenih uslug nisi rabila zadnje tedne, kajne?
Ne dela NIČ! Ljudi vzamejo samo na pol mrtve!
Včeraj do poznega popoldneva tudi niso izdajali zdravil na recept, ker se jim je nekaj sesulo…

Eh, ti kar sanjaj naprej!

Avtor DAVID YAFFE-BELLANY IN MICHAEL CORKERY
NEW YORK TIMES |
13. APRIL 2020 | 11:23

V Wisconsinu in Ohiou kmetje odlagajo tisoče litrov svežega mleka v lagune in gnojne jame. Kmet iz Idaha je izkopal ogromne jarke, da bi pokopal 1 milijon funt čebule. In na Južni Floridi, v regiji, ki dobavlja večji del vzhodne polovice ZDA s pridelavo, traktorji križajo polja fižola in zelja, plužijo popolnoma zrelo zelenjavo nazaj v tla.

Po več tednih zaskrbljenosti zaradi pomanjkanja v trgovinah z živili in norega škrata, da bi našli zadnjo škatlo testenin ali rola toaletnega papirja, se številne največje kmetije v državi spopadajo s še enim strašljivim učinkom pandemije. Prisiljeni so uničiti več deset milijonov funtov sveže hrane, ki je ne morejo več prodati.

Zaprtje restavracij, hotelov in šol je pustilo, da nekateri kmetje nimajo več kupcev več kot polovico pridelka. In čeprav trgovci na drobno vidijo trge v prodaji hrane Američanom, ki zdaj jedo skoraj vsak obrok doma, povečanja niso dovolj, da bi absorbirali vso hitro pokvarljivo hrano, posajeno pred tedni in namenjeno šolam in podjetjem.

Količina odpadkov je osupljiva. Največja državna mlečna zadruga v državi Dairy Farmers of America ocenjuje, da kmetje vsak dan odložijo kar 3,7 milijona litrov mleka. En sam piščančji predelovalec vsak teden razbije 750 000 neslučenih jajc.

Številni kmetje pravijo, da so del presežka podarili bankam za hrano in programom Meals on Wheels, ki so preplavili povpraševanje. Vendar je samo toliko pokvarljive hrane, ki jo dobrodelne organizacije z omejenim številom hladilnikov in prostovoljcev lahko absorbirajo.

Stroški obiranja, predelave in nato prevoza pridelka in mleka do živilskih bank ali drugih potrebnih področij bi dodatno spodbudili finančne obremenitve na kmetijah, ki so videle, da polovica plačanih kupcev izgine. Tudi izvozniki večine presežne hrane niso izvedljivi, trdijo kmetje, saj se številni mednarodni kupci borijo tudi zaradi pandemije, nedavna nihanja valut pa izvažajo nerentabilno.

“To je srhljivo,” je dejal Paul Allen, solastnik družbe RC Hatton, ki je moral na svojih kmetijah na Južni Floridi in Gruziji uničiti milijone funtov fižola in zelja.

Shay Myers, kmet tretje generacije čebule, katerega polja 10. aprila 2020 prekrižajo mejo Oregona in Idaha v Nyssi v Idahu.
Shay Myers, kmet tretje generacije čebule, katerega polja 10. aprila 2020 prekrižajo mejo Oregona in Idaha v Nysi v Idahu (Joseph Haeberle / The New York Times)
Široko uničenje sveže hrane – v času, ko veliko Američanov finančno škodi in milijoni nenadoma ostanejo brez dela – je še posebej distopijski preobrat dogodkov, celo po standardih svetovne pandemije. Odseva globoko gospodarsko negotovost, ki jo je povzročil virus, in kako težko se je ogromnim sektorjem gospodarstva, kot je kmetijstvo, prilagoditi tako nenadni spremembi načina delovanja.

Tudi ko so Allen in drugi kmetje prekipali svežo zelenjavo v tla, so morali znova posaditi isti pridelek, v upanju, da se bo gospodarstvo ponovno začelo, ko bo naslednja serija zelenjave pripravljena za obiranje. Če pa bo živilska industrija ostala zaprta, bo morda treba tudi te pridelke uničiti.

Kmetje se tudi v realnem času učijo o narodnih potrošniških navadah.

Karantene so pokazale, koliko več zelenjave Američani pojedo, ko jim v restavracijah pripravljajo obroke, kot pa jih morajo sami kuhati.

“Ljudje doma ne izdelujejo čebulnih obročev,” je dejal Shay Myers, kmet tretje generacije čebule, katerega polja prekrižajo mejo Oregona in Idaha.

Traktor mulči stročji fižol na kmetiji RC Hatton v Pahokeeju v zvezni državi Florida, 9. aprila 2020.
Traktor mulči stročji fižol na kmetiji RC Hatton v Pahokeeju v zvezni državi Florida, 9. aprila 2020. (Rose Marie Cromwell / The New York Times)
Myers je dejal, da ni dobrih rešitev za svežo hrano. Potem ko je njegov največji kupec – gostinstvo – v Kaliforniji in New Yorku ugasnil, je njegova kmetija začela prerazporediti čebulo iz 50-kilogramskih vrečk v manjše vrečke, ki jih je bilo mogoče prodati v trgovinah z živili. Začel je tudi zamrzovati nekaj čebule, vendar ima omejene zmogljivosti za shranjevanje v hladilniku.

Z nekaj drugimi možnostmi je Myers začel pokopati več deset tisoč funtov čebule in jih pustil, da se razkrojijo v rovih.

“Ni možnosti za prerazporeditev količin, o katerih govorimo,” je dejal.

V desetletjih so se nacionalne prehrambene banke poskušale preusmeriti s ponudbe večinoma predelanih obrokov na serviranje svežih pridelkov. Toda pandemija je povzročila pomanjkanje prostovoljcev in otežila postrežbo sadja in zelenjave, ki je dolgotrajen in drag za prevoz.

“Če želite kupiti popolnoma nov niz kmetov in dobaviteljev – potreben je čas, potrebno je znanje, poiskati morate ljudi, razviti pogodbe,” je dejala Janet Poppendieck, strokovnjakinja za revščino in pomoč v hrani.

Odpadki so postali še posebej hudi v mlečni industriji, kjer je treba krave molziti večkrat na dan, ne glede na to, ali so kupci.

Večji porabniki mleka, kot so javne šole in kavarne, so skoraj izginili, zato imajo predeli za predelavo mleka manj let v letu, ko krave proizvedejo mleko po najhitrejši hitrosti. Mednarodno združenje za mlečno hrano trenutno odlaga približno 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oskrbe z mlekom v državi in ​​pričakuje se, da se bo ta količina podvojila, če se zaključki podaljšajo v naslednjih nekaj mesecih.

Pred pandemijo bi tovarna za predelavo mlekarn v Clevelandu vsak dan proizvedla tri količine mleka ali približno 13.500 litrov za Starbucks. Zdaj je Starbucks naročilo na vsake tri dni.

Nekaj ​​časa, ko se je pandemija prijela, je obrat kmetom zbral dvakrat več mleka, kot bi ga lahko predelalo, pri čemer je presežek ponudbe ohranil v prikolicah s hladilnikom, je dejal Brian Funk, ki deluje kot mlekarna za zvezo s kmeti.

Toda sčasoma je obrati zmanjkalo. Pretekli teden je Funk delal do 23. ure, ko je zadrževal solze, ko je poklical kmete, ki oskrbujejo obrat, da pojasnijo težave.

“Jutri ne bomo pobrali vašega mleka,” jim je rekel. “Nimamo si ga kam postaviti.”

Ena od kmetij, ki je dobila klic, je bila mlečna kmetija Hartschuh, ki ima skoraj 200 krav na zemljišču v severnem Ohiju.

Polje čebule, ki čaka, da jo 10. aprila 2020 pokopljejo v Nyssi v Idahu.
Polje čebule, ki čaka, da bo pokopana v Nyssi v Idahu, 10. aprila 2020. (Joseph Haeberle / Newyorški čas)
Pred tednom dni je Rose Hartschuh, ki s kmetijo vodi kmetijo, opazovala, kako njen tast izliva 31 000 funtov mleka v laguno. Trajalo je več kot uro, da je mleko izteklo iz hladilne posode in po odtočni cevi.

Mlekarji se dolga leta borijo z nizkimi cenami in bankroti. “To je še en udarec pod pasom,” je dejal Hartschuh.

Da bi preprečili nadaljnje odmetavanje, si kmetijske skupine prizadevajo vse, da bi našle prostor za pošiljanje odvečnega mleka – celo lobirajo picerije za povečanje količine sira na vsaki rezini.

Obstajajo pa logistične ovire, ki preprečujejo, da bi se mlečni izdelki lepo preusmerili s kupcev živilske storitve na prodajalce.

Na primer, pri mnogih predelovalcih mleka so stroji zasnovani za pakiranje zdrobljenega sira v velike vreče za restavracije ali dajanje mleka v majhne škatle za šole, namesto da bi izdelke razvrstili v zabojnike, prijazne prodajalcem.

Da bi te rastline zamenjali, da bi siri dali 8 oz. vrečke, ki prodajajo v trgovinah z živili ali stekleničeno mleko v galonskih vrčih, bi zahtevale milijone dolarjev naložb. Zaenkrat so nekateri predelovalci sklenili, da zapravljati denar ni vredno.

“Ni tako, da bi povpraševanje po restavracijah za vedno izginilo,” je dejal Matt Gould, analitik mlečne industrije. “Tudi če bi bilo mogoče preoblikovati, da bi ga naredili za 8 unč, ne pa za 20-kilogramsko vrečo, se dolarji in centi morda ne bodo poslali.”

Ti isti logistični izzivi so perutninske rastline, ki so bile ustanovljene za distribucijo piščanca v restavracije in ne v trgovine. Vsak teden piščančji predelovalec Sanderson Farms uniči 750.000 neobdelanih jajc ali 5,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} celotne proizvodnje in jih pošlje v obrat za kajenje, ki ga bodo spremenili v hrano za hišne živali.

Prejšnji teden je izvršni direktor Sanderson Farms, Joe Sanderson, analitikom povedal, da so uradniki podjetja celo razmišljali o evtanaziji piščancev, da bi se izognili prodaji po nedonosnih cenah, čeprav družba na koncu tega koraka ni storila.

V zadnjih dneh je Sanderson Farms del svojega piščanca podaril bankam za hrano in organizacijam, ki kuhajo obroke za nujne medicinske delavce. Vendar valjenje stotine tisoč jajc v dobrodelne namene ni izvedljiva možnost, je dejal Mike Cockrell, glavni finančni direktor podjetja.

“Pripravljeni smo za prodajo tega piščanca,” je dejal Cockrell. “To bi bil drag predlog.”

NE POZABITE, DA TAKŠNO ZAMETAVANJE HRANE NE BO MINILO BREZ HUDIH POSLEDIC. V POL LETA BODO AMERIČANI LAČNI, KOT PODGANE NA TITOVI LADJI. TAKO BODO LAČNI, DA BODO JEDLI DRUG DRUGEGA.

Pejt na švedsk, če ti kučanova demokracija ne odgovarja. Kaj pa še visiš tuki? Spizdi v njihovo socialno državo, klošar

Kučan ni tako neumen, da bi uničil svoj svet, tako kot sta ga Janša in Trump. Pozabila sta, da denar ne raste na jablani in na hruški. Ne misliti, da streznitev ne bo boleča. Ko ne bo več denarja za plače zdravstvenih delavcev in ko bomo živeli kot v Madurovi Venezueli. Imeli bomo inflacijo kot v Miloševićevi Jugoslaviji. Brez turizma jeseni ne bo več za plače zdravstvenih delavcev, ki se zdaj še nekaj šopirijo po TV. Se bodo že še nehali. Če ne prej, ko bo sistem razpadel. BANKROT. Turizem in gostinstvo sta panogi, ki sta držali Slovenijo nad vodo. Zdaj je pa Slovenija pod vodo kot KURSK.

Takšno zametavanje mleka, mesa in jajc kot so si ga privoščile ZDA ne more miniti brez posledic. Hude bodo. Lakota sledi. Živeli bodo kot v Madurovi Venezueli. Namesto Madura bo pa Joe.


Prosim ne širi neresnic. Tukaj so uradni podatki. Fino bi bilo, da se nehate obremenjevati z drugimi.
https://www.svt.se/datajournalistik/har-sprider-sig-coronaviruset/
Pozdrav iz Švedske

Če Švedom razpada, potem je večini zahodne Evrope že zdavnaj razpadel, več mrtvih na milijon prebivalcev imajo Španci, Italijani, Belgijci (prvi trije tudi 3x več od Švedov), Nizozemci, Britanci, Švicarji.

Toliko lažnih objav na temo Švedske, kot jih je pa tule gor, jih pa težko kje drugje najdeš. Razganja vas od favšije, ker bodo kljub dosti blažjim ukrepom na koncu na istem kot mi, vendar z delujočim gospodarstvom.

BTW, imam sorodnike na Švedskem in tam ni nobene panike. Tudi v zdravstvu ne. V bolnicah je še ogromno prostora, ker so pripravljeni na najhujše, čeprav kaže, da se tudi pri njih epidemija umirja.

Ne bluzi laži in to prihrani za tvojega pastirja! Če bi bilo na Švedskem res tragedija bi bila zagotovo med prvimi v informativnih oddajah. Ker pa je to kar ti trobezljaš laž je nihče ne omenja! Jaz še vedno verjamem tujim zdravnikom in novinarjem, takšnim kot si ti pa prav nič!!!
Nekdo laže, ali nemški novinarji ali ti. Za nemce je malo verjetno!

Vaš link

A sta nas zapustila zdrav razum in spomin? Pred meseci so mediji objavljali podatke o gripi med otroki in strokovnjaki napovedovali potek dogodkov.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/krozijo-razlicni-virusi-na-hrvaskem-vec-kot-20-000-obolelih-srbija-podaljsala-pocitnice/514375
https://www.vecer.com/gripa-je-izbruhnila-na-stevilnih-solah-10120503
https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zaradi-gripe-in-virusa-rsv-hospitaliziranih-750-ljudi-14-jih-je-umrlo/514285
Lani: https://www.24ur.com/novice/slovenija/gripa-3.html
https://www.delo.si/novice/slovenija/gripa-tudi-v-sloveniji-zahteva-smrtne-zrtve-144832.html

Na Švedskem vsaj hmeljarji ne pulijo hmelja in pridelovalci mleka in jajc ne mečejo v smeti, kot delajo to v ZDA. V jeseni bo zelo huda lakota. Takšno zametavanje hrane ne more miniti brez hudih posledic.

Avtor DAVID YAFFE-BELLANY IN MICHAEL CORKERY
NEW YORK TIMES |
13. APRIL 2020 | 11:23

V Wisconsinu in Ohiou kmetje odlagajo tisoče litrov svežega mleka v lagune in gnojne jame. Kmet iz Idaha je izkopal ogromne jarke, da bi pokopal 1 milijon funt čebule. In na Južni Floridi, v regiji, ki dobavlja večji del vzhodne polovice ZDA s pridelavo, traktorji križajo polja fižola in zelja, plužijo popolnoma zrelo zelenjavo nazaj v tla.

Po več tednih zaskrbljenosti zaradi pomanjkanja v trgovinah z živili in norega škrata, da bi našli zadnjo škatlo testenin ali rola toaletnega papirja, se številne največje kmetije v državi spopadajo s še enim strašljivim učinkom pandemije. Prisiljeni so uničiti več deset milijonov funtov sveže hrane, ki je ne morejo več prodati.

Zaprtje restavracij, hotelov in šol je pustilo, da nekateri kmetje nimajo več kupcev več kot polovico pridelka. In čeprav trgovci na drobno vidijo trge v prodaji hrane Američanom, ki zdaj jedo skoraj vsak obrok doma, povečanja niso dovolj, da bi absorbirali vso hitro pokvarljivo hrano, posajeno pred tedni in namenjeno šolam in podjetjem.

Količina odpadkov je osupljiva. Največja državna mlečna zadruga v državi Dairy Farmers of America ocenjuje, da kmetje vsak dan odložijo kar 3,7 milijona litrov mleka. En sam piščančji predelovalec vsak teden razbije 750 000 neslučenih jajc.

Številni kmetje pravijo, da so del presežka podarili bankam za hrano in programom Meals on Wheels, ki so preplavili povpraševanje. Vendar je samo toliko pokvarljive hrane, ki jo dobrodelne organizacije z omejenim številom hladilnikov in prostovoljcev lahko absorbirajo.

Stroški obiranja, predelave in nato prevoza pridelka in mleka do živilskih bank ali drugih potrebnih področij bi dodatno spodbudili finančne obremenitve na kmetijah, ki so videle, da polovica plačanih kupcev izgine. Tudi izvozniki večine presežne hrane niso izvedljivi, trdijo kmetje, saj se številni mednarodni kupci borijo tudi zaradi pandemije, nedavna nihanja valut pa izvažajo nerentabilno.

“To je srhljivo,” je dejal Paul Allen, solastnik družbe RC Hatton, ki je moral na svojih kmetijah na Južni Floridi in Gruziji uničiti milijone funtov fižola in zelja.

Shay Myers, kmet tretje generacije čebule, katerega polja 10. aprila 2020 prekrižajo mejo Oregona in Idaha v Nyssi v Idahu.
Shay Myers, kmet tretje generacije čebule, katerega polja 10. aprila 2020 prekrižajo mejo Oregona in Idaha v Nysi v Idahu (Joseph Haeberle / The New York Times)
Široko uničenje sveže hrane – v času, ko veliko Američanov finančno škodi in milijoni nenadoma ostanejo brez dela – je še posebej distopijski preobrat dogodkov, celo po standardih svetovne pandemije. Odseva globoko gospodarsko negotovost, ki jo je povzročil virus, in kako težko se je ogromnim sektorjem gospodarstva, kot je kmetijstvo, prilagoditi tako nenadni spremembi načina delovanja.

Tudi ko so Allen in drugi kmetje prekipali svežo zelenjavo v tla, so morali znova posaditi isti pridelek, v upanju, da se bo gospodarstvo ponovno začelo, ko bo naslednja serija zelenjave pripravljena za obiranje. Če pa bo živilska industrija ostala zaprta, bo morda treba tudi te pridelke uničiti.

Kmetje se tudi v realnem času učijo o narodnih potrošniških navadah.

Karantene so pokazale, koliko več zelenjave Američani pojedo, ko jim v restavracijah pripravljajo obroke, kot pa jih morajo sami kuhati.

“Ljudje doma ne izdelujejo čebulnih obročev,” je dejal Shay Myers, kmet tretje generacije čebule, katerega polja prekrižajo mejo Oregona in Idaha.

Traktor mulči stročji fižol na kmetiji RC Hatton v Pahokeeju v zvezni državi Florida, 9. aprila 2020.
Traktor mulči stročji fižol na kmetiji RC Hatton v Pahokeeju v zvezni državi Florida, 9. aprila 2020. (Rose Marie Cromwell / The New York Times)
Myers je dejal, da ni dobrih rešitev za svežo hrano. Potem ko je njegov največji kupec – gostinstvo – v Kaliforniji in New Yorku ugasnil, je njegova kmetija začela prerazporediti čebulo iz 50-kilogramskih vrečk v manjše vrečke, ki jih je bilo mogoče prodati v trgovinah z živili. Začel je tudi zamrzovati nekaj čebule, vendar ima omejene zmogljivosti za shranjevanje v hladilniku.

Z nekaj drugimi možnostmi je Myers začel pokopati več deset tisoč funtov čebule in jih pustil, da se razkrojijo v rovih.

“Ni možnosti za prerazporeditev količin, o katerih govorimo,” je dejal.

V desetletjih so se nacionalne prehrambene banke poskušale preusmeriti s ponudbe večinoma predelanih obrokov na serviranje svežih pridelkov. Toda pandemija je povzročila pomanjkanje prostovoljcev in otežila postrežbo sadja in zelenjave, ki je dolgotrajen in drag za prevoz.

“Če želite kupiti popolnoma nov niz kmetov in dobaviteljev – potreben je čas, potrebno je znanje, poiskati morate ljudi, razviti pogodbe,” je dejala Janet Poppendieck, strokovnjakinja za revščino in pomoč v hrani.

Odpadki so postali še posebej hudi v mlečni industriji, kjer je treba krave molziti večkrat na dan, ne glede na to, ali so kupci.

Večji porabniki mleka, kot so javne šole in kavarne, so skoraj izginili, zato imajo predeli za predelavo mleka manj let v letu, ko krave proizvedejo mleko po najhitrejši hitrosti. Mednarodno združenje za mlečno hrano trenutno odlaga približno 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oskrbe z mlekom v državi in ​​pričakuje se, da se bo ta količina podvojila, če se zaključki podaljšajo v naslednjih nekaj mesecih.

Pred pandemijo bi tovarna za predelavo mlekarn v Clevelandu vsak dan proizvedla tri količine mleka ali približno 13.500 litrov za Starbucks. Zdaj je Starbucks naročilo na vsake tri dni.

Nekaj ​​časa, ko se je pandemija prijela, je obrat kmetom zbral dvakrat več mleka, kot bi ga lahko predelalo, pri čemer je presežek ponudbe ohranil v prikolicah s hladilnikom, je dejal Brian Funk, ki deluje kot mlekarna za zvezo s kmeti.

Toda sčasoma je obrati zmanjkalo. Pretekli teden je Funk delal do 23. ure, ko je zadrževal solze, ko je poklical kmete, ki oskrbujejo obrat, da pojasnijo težave.

“Jutri ne bomo pobrali vašega mleka,” jim je rekel. “Nimamo si ga kam postaviti.”

Ena od kmetij, ki je dobila klic, je bila mlečna kmetija Hartschuh, ki ima skoraj 200 krav na zemljišču v severnem Ohiju.

Polje čebule, ki čaka, da jo 10. aprila 2020 pokopljejo v Nyssi v Idahu.
Polje čebule, ki čaka, da bo pokopana v Nyssi v Idahu, 10. aprila 2020. (Joseph Haeberle / Newyorški čas)
Pred tednom dni je Rose Hartschuh, ki s kmetijo vodi kmetijo, opazovala, kako njen tast izliva 31 000 funtov mleka v laguno. Trajalo je več kot uro, da je mleko izteklo iz hladilne posode in po odtočni cevi.

Mlekarji se dolga leta borijo z nizkimi cenami in bankroti. “To je še en udarec pod pasom,” je dejal Hartschuh.

Da bi preprečili nadaljnje odmetavanje, si kmetijske skupine prizadevajo vse, da bi našle prostor za pošiljanje odvečnega mleka – celo lobirajo picerije za povečanje količine sira na vsaki rezini.

Obstajajo pa logistične ovire, ki preprečujejo, da bi se mlečni izdelki lepo preusmerili s kupcev živilske storitve na prodajalce.

Na primer, pri mnogih predelovalcih mleka so stroji zasnovani za pakiranje zdrobljenega sira v velike vreče za restavracije ali dajanje mleka v majhne škatle za šole, namesto da bi izdelke razvrstili v zabojnike, prijazne prodajalcem.

Da bi te rastline zamenjali, da bi siri dali 8 oz. vrečke, ki prodajajo v trgovinah z živili ali stekleničeno mleko v galonskih vrčih, bi zahtevale milijone dolarjev naložb. Zaenkrat so nekateri predelovalci sklenili, da zapravljati denar ni vredno.

“Ni tako, da bi povpraševanje po restavracijah za vedno izginilo,” je dejal Matt Gould, analitik mlečne industrije. “Tudi če bi bilo mogoče preoblikovati, da bi ga naredili za 8 unč, ne pa za 20-kilogramsko vrečo, se dolarji in centi morda ne bodo poslali.”

Ti isti logistični izzivi so perutninske rastline, ki so bile ustanovljene za distribucijo piščanca v restavracije in ne v trgovine. Vsak teden piščančji predelovalec Sanderson Farms uniči 750.000 neobdelanih jajc ali 5,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} celotne proizvodnje in jih pošlje v obrat za kajenje, ki ga bodo spremenili v hrano za hišne živali.

Prejšnji teden je izvršni direktor Sanderson Farms, Joe Sanderson, analitikom povedal, da so uradniki podjetja celo razmišljali o evtanaziji piščancev, da bi se izognili prodaji po nedonosnih cenah, čeprav družba na koncu tega koraka ni storila.

V zadnjih dneh je Sanderson Farms del svojega piščanca podaril bankam za hrano in organizacijam, ki kuhajo obroke za nujne medicinske delavce. Vendar valjenje stotine tisoč jajc v dobrodelne namene ni izvedljiva možnost, je dejal Mike Cockrell, glavni finančni direktor podjetja.

“Pripravljeni smo za prodajo tega piščanca,” je dejal Cockrell. “To bi bil drag predlog.”

NE POZABITE, DA TAKŠNO ZAMETAVANJE HRANE NE BO MINILO BREZ HUDIH POSLEDIC. V POL LETA BODO AMERIČANI LAČNI, KOT PODGANE NA TITOVI LADJI. TAKO BODO LAČNI, DA BODO JEDLI DRUG DRUGEGA.
[/quote]

Zakaj pa ta višek hrane, ki je nimajo kam dati, ne pošljejo v revne predele. Če ne drugam v Afriko, Srednjo in Južno Ameriko. Tam je ogromno ljudi, ki bi bilo omenjene hrane zelo veseli. Je bolje da jo oni dobijo zastonj, kot da jo zakopavajo v jarke.

Komu bo pa to delujoče gospodarstvo prodajalo storitve in blago? Če bo vsesplošna kriza in recesija, če bo cel svet v lock downu. Sami sebi. Eni res ne razumete, da če je zaprta večina sveta, da si ti lahko odprt na kubik, pa ti kaj dosti ne bo pomagalo.

Ni države v Evropi, ki bi lahko prodajala sama sebi in normalno preživela. Uvoz, izvoz še vedno najbolj pomemben.

Komu bo pa to delujoče gospodarstvo prodajalo storitve in blago? Če bo vsesplošna kriza in recesija, če bo cel svet v lock downu. Sami sebi. Eni res ne razumete, da če je zaprta večina sveta, da si ti lahko odprt na kubik, pa ti kaj dosti ne bo pomagalo.

Ni države v Evropi, ki bi lahko prodajala sama sebi in normalno preživela. Uvoz, izvoz še vedno najbolj pomemben.
[/quote]

Hrana v Evropi nemoteno poteka. Čez vse države. Šoferji nimajo počitka ali da se doma valjajo. Meni Italijani skoz pošiljajo material. In to iz bližine mesta, kjer je bil izbruh

Nujne stvari so se v zdravstvu delale neprekinjeno. Zelo hitro in hitro se že dela zopet oziroma od ponedeljka naprej najkasneje odvisno od posamezne institucije.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Komu bo pa to delujoče gospodarstvo prodajalo storitve in blago? Če bo vsesplošna kriza in recesija, če bo cel svet v lock downu. Sami sebi. Eni res ne razumete, da če je zaprta večina sveta, da si ti lahko odprt na kubik, pa ti kaj dosti ne bo pomagalo.

Ni države v Evropi, ki bi lahko prodajala sama sebi in normalno preživela. Uvoz, izvoz še vedno najbolj pomemben.
[/quote]

Ja, sami sebi bodo prodajali. Nekatere stvari se pač doma proizvedejo in tudi doma prodajo, četudi ne vse. Mogoče ne bo čisto normalno, ampak bo pa veliko bolje, kot da ne bi delali niti tistega, kar lahko brez tujine.

Kako je pa kaj z Italijo? Nič več je ne omenjajo po medijih.

Ja Švedska s 3x manj umrlimi od Italije na milijon prebivalcev je nekaterim očitno bolj zanimiva. Isto kot 7 drugih držav s proporcionalno in absolutno več umrlimi.

New Report

Close