Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Śe eno zavajanje vlade o cenejši elektriki za tretjino?

Śe eno zavajanje vlade o cenejši elektriki za tretjino?

Koliko so rekli, da bo cenejša? Se eno vladno zavajanje?

https://www.24ur.com/novice/korona/zakaj-racun-za-elektriko-ni-za-obljubljeno-tretjino-nizji.html

Kdo jim se kaj verjame?

Prejsnji mesec sem imela 42 eur, ta mesec 32 eur.

Nekaj razlike je, vsekakor boljse kot nic.

Veliko, od obljubljenih pomoči, je bla bla.

Predvidevam, da so se distributerji uprli in se nočejo odpovedati dobičkom.
In Janša je klecnil.
Ali pa so v ozadju drugi dogovori.

nova
Uredništvo priporoča

Meni so znizali točno za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, prejšnja položnica je bila nekaj čez 60€, zdaj sen placala pa okoli 40€.

Sem na Elektru Novo mesto.

Znižali so en fiksen znesek ( kaj ali kako ne vem) , sem pa prejle poslušala enga elektro strokovnjaka, da pride nekomu s položnico cc. 50 evrov 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje. Če imaš pa manjšo, pa morda res prideš na 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Jaz sem imela 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje, moja mami pa dobrih 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Za GEN-I lahko potrdim, da znižanje velja.

Petrol ne jebe, vse je zaračunal kot vedno dosedaj, sem se že pritožil

iz 50€ smo prišli na 33€.
presenečeni (pozitivno)
ponudnik E.ON


da ne bo omrežnine, kar ni nujno 1/3.
eni še vedno ne preberete ničesar, ampak nasedate butastim ?novinarjem? !

Važno je od razmerja odjemne moči in porabe. Večjo kot imaš odjemno moč in manj kot porabiš, večji procent dobiš – matematika 6. razreda OŠ.

Prej 40 zdaj 24


da ne bo omrežnine, kar ni nujno 1/3.
eni še vedno ne preberete ničesar, ampak nasedate butastim ?novinarjem? !
[/quote]

tako je, ni omrežnine in še enega od prispevkov, vse ostalo kot ponavadi.

Prej 20, sedaj 1 – znižanje za 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. So pa ukinili priključno moč. Torej tisti, ki ne porabimo “nič”, procentualno pridobimo največ, oni, ki pa imajo precejšnjo porabo, pa se jim to pač manj pozna.
Je pa “nerodnost” vlade, da je obljubljala neko zmanjšanje v procentih, in se sedaj nekateri upravičeno počutijo “prevarane”. Bi lepo rekli – ne bo plačila priključne moči, je sicer malenkost bolj “zapleten” podatek, a točen.
Ker tudi meni, ko sem dobil račun, mi kar ni bilo jasno, zakaj skoraj nič (se sicer ne pritožujem zato).

Spoštovani,

v naslednjih treh mesecih ste vsi odjemalci električne energije oproščeni plačevanja prispevkov, ki jih k ceni elektrike doda država; in sicer ne glede na to, kdo je vaš ponudnik oz. dobavitelj energenta. Če se je pri tem zgodila napaka, se vam iskreno opravičujemo in vas prosimo, da nam na elektronski naslov [email protected] sporočite svoje podatke, da napako nemudoma odpravimo. Hvala za razumevanje.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Saša Rozman
Trženje
Petrol d.d., Ljubljana

Nekaterih anti jansa levicarjev. Z ocali na katerih je janša gledajo v svet in povsod je samo janša.vda pa bi bili sposobni neke najbolj preproste informacije razbrati iz vladinih obvestil in pojasnil, je pa pretezko. V to kategorijo ocitno spadajo tudi doloceni novinarji. Vsi skupaj pa ne razumejo, kaj pomeni znizanje za povprecnega uporabnika, kaj sploh se ne bo placevalo, kaj zniza vlada in kaj posamezen ponudnik el. Energije, da ne omenjam razumevanja strukture racuna za energijo. V bistvu so to same Maše Kociper……njih ne briga, da bi kaj razumele, niti se jim to ne zdi potrebno, važno da kritizirajo.

Hahahaha, zmanjšanje priključne moči. A so transformatorske postaje zabremzal?

Osnove psihologije množic. Ne moreš jim obljubiti pa 10 bombončkov, potem pa jih nekaterim dati 11, drugim pa 9. To se bo dojemalo kot največja možna krivica :-).
Kar pa se tiče anti-Janša, kdo naj bi ga pa hvalil
– kolegi politiki, ki jih on napada na vsakem koraku ?
– mediji, ki jih on napada na vsakem koraku ?
Ja, v demokraciji je pač tako, da opozicija gleda poziciji pod prste, to je počela tako prejšnja (z JJ v glavni vlogi), kot sedanja. Takšna so pač “pravila igre”.
Kot kaže so tebi pravila všeč le, kadar so tebi/tvojim v korist !?

Osnove psihologije množic. Ne moreš jim obljubiti pa 10 bombončkov, potem pa jih nekaterim dati 11, drugim pa 9. To se bo dojemalo kot največja možna krivica :-).
Kar pa se tiče anti-Janša, kdo naj bi ga pa hvalil
– kolegi politiki, ki jih on napada na vsakem koraku ?
– mediji, ki jih on napada na vsakem koraku ?
Ja, v demokraciji je pač tako, da opozicija gleda poziciji pod prste, to je počela tako prejšnja (z JJ v glavni vlogi), kot sedanja. Takšna so pač “pravila igre”.
Kot kaže so tebi pravila všeč le, kadar so tebi/tvojim v korist !?
[/quote]

Daj, ustvari družino, pa potem lapaj o psihologiji množic, ko boš moral svoje otroke krotit. Tudi to je politika. Tudi v familiji moraš bombončke delit in blefirat, da te kdo upošteva. Ljudstvo je podobno neumno kot otroci: “Ja, oči, pejt na bankomat pa dvigni denar, če praviš, da nimaš evrčkov”.

Daj, ustvari družino, pa potem lapaj o psihologiji množic, ko boš moral svoje otroke krotit. Tudi to je politika. Tudi v familiji moraš bombončke delit in blefirat, da te kdo upošteva. Ljudstvo je podobno neumno kot otroci: “Ja, oči, pejt na bankomat pa dvigni denar, če praviš, da nimaš evrčkov”.
[/quote]

Svoje otroke sem že ukrotil, bi se pa za človeka, ki se ima za sposobnega vladati, pričakovalo kaj več od tga, da bi znal lastne otroke “ukrotit”.
Sem hodil tudi v šole, kjer so učitelji “krotili” do 30 otrok (eni bolj, drugi manj uspešno),
In vidiš, je razlika med državo in družino. Ti res ne moreš iti na bankomat (če nimaš kritja), država pa kar “pričara” in pravi, “fantje, tu je sedaj 3.000.000.000€, bomo “talali”, ko bo pa zmanjkalo, bo pa še naslednjih x.000.000.000, nič se bat”.
Višek humorja pa je, da je to isti človek, ki je prejšnjega kolega maltretiral za nekaj x.000.000, ki jih ta menda premali privarčeval :-)))))))

Svoje otroke sem že ukrotil, bi se pa za človeka, ki se ima za sposobnega vladati, pričakovalo kaj več od tga, da bi znal lastne otroke “ukrotit”.
Sem hodil tudi v šole, kjer so učitelji “krotili” do 30 otrok (eni bolj, drugi manj uspešno),
In vidiš, je razlika med državo in družino. Ti res ne moreš iti na bankomat (če nimaš kritja), država pa kar “pričara” in pravi, “fantje, tu je sedaj 3.000.000.000€, bomo “talali”, ko bo pa zmanjkalo, bo pa še naslednjih x.000.000.000, nič se bat”.
Višek humorja pa je, da je to isti človek, ki je prejšnjega kolega maltretiral za nekaj x.000.000, ki jih ta menda premali privarčeval :-)))))))
[/quote]
Verjamem, da ti je hudo, ker te niče ne mara.
Ampak tako smotane osebe pa v realnem življenju ne poznam, kajti za vsakim vogalom vidiš Janšo.
To je neka znana bolezen, a naj ti več o tem pove stroka!

Spoštovani,

v naslednjih treh mesecih ste vsi odjemalci električne energije oproščeni plačevanja prispevkov, ki jih k ceni elektrike doda država; in sicer ne glede na to, kdo je vaš ponudnik oz. dobavitelj energenta. Če se je pri tem zgodila napaka, se vam iskreno opravičujemo in vas prosimo, da nam na elektronski naslov [email protected] sporočite svoje podatke, da napako nemudoma odpravimo. Hvala za razumevanje.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Saša Rozman
Trženje
Petrol d.d., Ljubljana
[/quote]

Ste lahko bolj konkretni, kaj so tiste postavke? Koliko bo pa Petrol sam znižal – podobno kot Geni?

A to govorite o položnicah za marec?
Pri nas je bila približno ista za marec, tudi poraba tam nekje. Nobenih znižanj za tretjino. Smo na Energija Plus Maribor.
Za april bo položnica maja.

Po grafiki, ki je izrisana zraven, pa očitno 3,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} res krije država. Ampak to je v našem primeru en dober evro. Se ne pozna nikjer. Se bo pa poznalo na položnici, ko nam bodo zaračunali razkuževanje cca 100 evrov, to pa.

Ste lahko bolj konkretni, kaj so tiste postavke? Koliko bo pa Petrol sam znižal – podobno kot Geni?
[/quote]

Spoštovani,

gre za prispevka za SPTE (Prispevek za zagotavljanje podpore proizvodnji električne energije v soproizvodnji z visokim izkoristkom in iz obnovljivih virov energije) in OVE (prispevek za obnovljive vire energije) ter tarifne postavke za obračunsko moč.

Obstoječi odjemalci električne energije pri Petrolu si cene elektrike lahko vsakokrat znižate za do 30 odstotkov. Popust oziroma akcijska cena na energent vam ne velja samo tri mesece oz. za čas trajanja krize, ampak pet mesecev. Nov popust pa si lahko ponovno aktivirate tudi po izteku 5-mesečne akcijske cene. Ceno si tako lahko znižate enostavno in hitro z uporabo portala ali aplikacije Moj Petrol. Da pa boste lahko zbrali čim več Zlatih točk in si s tem zagotovili čim nižjo ceno elektrike, pa boste do konca maja z vsakim nakupom, točenjem goriva, plačevanjem računa Petrol Elektrike oziroma Zemljskega plina itd. prejeli dvojne Zlate točke.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Saša Rozman
Trženje
Petrol d.d., Ljubljana

“Ukinili priključno moč”? Kaj pa to pomeni?

“Ukinili priključno moč”? Kaj pa to pomeni?
[/quote]

Glede na moč tvoje glavne varovalke plačuješ za možnost, da v vsakem trenutku “zahtevaš” to energijo.
Saj je podobno pri vodi – v odvisnosti od, recimo premera cevi, ti zaračunajo možnost, da v vsakem trenutku lahko odpreš ventil in bo kapaciteta te cevi stekla v tvojo hišo (hlev, delavnico).
Do nekje razumljivo, saj mora imeti ponudnik torej vedno “v zalogi” to kapaciteto. Seveda pa je jasno, da je zadaj še vedno le statistika – če bi vsi odjemalci naenkrat poskusili to izrabiti, bi se sistem (tako električni, kot vodovodni) seveda sesul. A v nekih normalnih okoliščinah to seveda deluje, In seveda mora to “nekdo” financirati – kdo drug kot potrošnik.

New Report

Close