Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Namesto regresa vrednostni boni za dopust

Default avatar
Namesto regresa vrednostni boni za dopust pri slovenskih turističnih ponudnikih?
Ali lahko letošnjo sezono vsaj približno rešijo domači gosti?
Berem tale članek a ne razumem kako je to mišljeno,pravzaprav mi ni nič jasno.
Bone namesto regresa? Vrednotnice namesto regresa?
Ve kdo razložiti preprosto po domače.
Priponke

0068b jumbo 1 olimia 05 2017.jpg
(123.56 KiB)

Default avatar
Namesto denarja bos prejel bone, ki pa jih bos lahko izkoristil le za slovenske turisticne destinacije. Torej ce ne gres na dopust v Slovenijo, ne dobis nic.

Turisticno panogo je tole res najbolj prizadelo, ampak jaz vidim tezavo v tem, da je veliko ljudi, ki regresa ne porabi za dopust, ampak za golo prezivetje.
Default avatar
Nekako takole je napisal/a:
Prej bo tako,da tisti,ki bodo dopustovali v Sloveniji ne bodo dobili regresa ampak bone. Tisti,ki bodo dopustovali izven Slovenije bodo dobili regres.
Default avatar
Kako se s tem predlogom strinja sindikat lastnikov apartmajev vikendov na morju?

Kje sicer v ustavi pise da sem dolzan svoj regres porabiti za slovenski turizem. Dans to, jutri mi bojo govoril se kje lahko placo zapravim.
Default avatar
Bwb je napisal/a:
Je vedno bolj obupna v idejah kršenja demokracije in osnovnih človekovih pravic.
Default avatar
Bwb je napisal/a:
Zakaj pa ne? To bi bila vrnitev k izvirnemu kapitalizmu 19. stoletja. Takrat delavci, ki so bili zaposleni v rudnikih, železarnah, fabrikah, niso dobivali denarja za plačo, ampak žetone, ki so jih lahko porabili za stanarino v delodajalčevih barakah, delodajalčevi trgovini, krčmi in bordelu. Tako je delodajalec dobil do konca meseca vse žetone nazaj in jim izplačal naslednjo plačo.
Default avatar
Ah, dajte no!
Regres porabim v dzs za šolske potrebščine!
Kakšen dopust, lepo vas prosim!
Default avatar
Mi je v redu, če pol regresa dobim v bonih.
Predvsem ker bomo s tem zagnali pomembno panogo in od tega bomo posredno vsi imeli korist.
Verjetno bi z možem šla v toplice, Kmečki turizem, ali nekam, kjer še nisva bila.
Default avatar
Sem za je napisal/a:
A brez bonov pa nista mogla it?
Default avatar
Kako smešno je napisal/a:
Ne, ker razen 10 do14 dni na morje, nimam nobene posebne želje po dopustih in izletih. Pa zdaj iščem ideje, ker mi je slovenska obala preobljudena.
Hrana v gostilni in hotelih odpade, ker sem na strogi dieti.
Mogoče bi pa bone podarila sorodnici, ki ima voljo hodit okrog.
Predvsem se mi zdi zelo pomembno okrepiti gospodarstvo, vsi bomo imeli posredno korist od tega.
Default avatar
Vsako leto se za dva do tri dni odpravim na slovensko obalo, v Izolo k nunam.
Za to ne potrebujem ne bonov ne agencije.
Za vožnjo in prenočišča skupno porabim do 100€, skuham si pa sama, kar bi si tudi doma. To je moj letni dopust, pomeni mi ogromno!
Regres pa potrebujem in porabim za plačilo kurjave. Vsako leto.
Default avatar
Sem za je napisal/a:
Ti dobri stari cajti Juge z bencinom na bone dišijo zopet? Komunajzarji bili, komunajzarji bodo. Z Janšo na čelu.
Default avatar
Naj pozabijo! Hodim na izlete v lastni režiji in spim doma. Z agencijami že dolgo ne hodim več ker te vlečejo od ene vinske kleti do druge.
Šla bi pa probat na Bled na glamping. Za kakih par ur koriščenja bi mogoče regres zadostoval. Dvomim da za cel dan.
Default avatar
A se hecajo? Prihaja kriza, ko delavci ne vemo kaj bo sploh z nami, kdo bo v teh casih hodil na izlete, ko bomo imeli za golo prezivetje? A pol nam bo drzava dala denar za kurjavo? Zato bo namrec moj regres. Idioti idiotski. Res super resitev. Malo kmecke pameti ne bi skodilo.
Default avatar
nič regresa je napisal/a:

Kdo pa bo izplacal ta regres?
Drzava ali delodajalec?

No, ce drzava izplacuje regres, panaj da, kar pac da.
Dokler pa regres izplacuje delodajalec, se nima drzava v to kaj mesat!

Mnogi regres porabijo za ogrevanhe, soldke potrebscine, placilo poloznic, registracijo avtomobila in podobno, ce se ze hocejo it zagon gospodarstva, naj drzava casti regres in naj bo ta v obliki vrednostnic, ki jih vsak posameznik lahko porabi po svojih potrebah - nekdo v DZS, nekdo v AMZS, nekdo na Petrolu, spet nekdo na Elektro ali pa pac v Cateskih toplicah...
Default avatar
kdo daje regres je napisal/a:
To tud mene zanima, kako so si to zamislili.?
Ni pri vseh delodajalec drzava,smo tudi privat podjetja, ne moremo mi izplačevat delovca z boni za turizem, ampak z denarjem in kaj dela s svojim denarjem ni naša stvar ampak je njegova.
Ne moreš kar določiti kje bo in kako bo kdo porabil svoj denar, to je navaden fasizem
Default avatar
Sem za je napisal/a:
Ne rabiš na morje, lahko greš na kako reko ali jezero, niso tako obljudena, voda je še bolj čista kot na morju in je res fino, sploh ker ne prideš slan iz vode.
Default avatar
Očitno se po novem zgledujemo samo še po vzhodu - tak ukrep je namreč že sprejela Hrvaška.
Default avatar
Prebivalci turističnih mest so jasno pokazali, da domačih gostov nočejo imeti in jih pomagali zapreti v občine.

Če se bo to res zgodilo, močno upam, da se boste spravili dopustovat na kakšno turistično kmetijo v Prekmurju npr., kjer vas bodo veseli, ne na obalo ali okoli jezer.
Default avatar
Kajsledi je napisal/a:
Res so idioti psihopatski. To bo še huje kot v Severni Koreji.
Korono so samo izkoristili za svoje psihopatske cilje.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net