Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Podtaknjen virus v domovih

Podtaknjen virus v domovih

Zdaj mi pa prosim povejte kako je mogoče, da je toliko okuženih v domu ostarelih in seveda posledično mrtvih.
A so namenoma tja vnesli virus? Ker če ga ne bi potem ne bi imeli nobenega mrtvega in ne bi mogli razglasiti epidemije.

Ne vem. Kao zdravniki prinesli, potem so se okužile sestre, in sestre starce v domovih. Kako zdaj, kar skače ta virus in nebogljenih, ki ležijo nepokretno v pojsteljah, ne vem. Ker okuženih sestra nimajo več ali zdravnikov. Vsi po bolnicah ali doma. In na novo okuženi, Tisti, ki lahko hodijo, so dokaj ok pri zdravju. so pa ok. Hvala bogu.
tisti nepokretni pa virus staknejo

Virus je vsekakor podtaknjen, v Metliki recimo ga je podtaknil sam zdravnik kateri je smučal v Italiji, enako v Šmarjah pri jelšah, v Ljubljani je bil prav tako podtaknjen s strane von a be športnikov kateri so morali na smučanje v Italijo.
Edino kako je pa virus prišel v zaprte oddelke arestov, to mi pa ni jasno, tam ni bil podtaknjen ,ampak vnešen, ampak kako ???????? Saj je vendar zaprti oddelek, torej očitno ni tako zaprt, če lahko obsojenci vzdržujejo stik z rizičnimi skupinami zunaj aresta…

V domovih ostarelih dela en kup nizkocenovnih negovalk. Slabo izboraženih, na minimalcih, trepetajujoč za tisti minimalec kar ga dobijo. Obremenjene do konca in prek. Potrošno blago – če ne misliš prit na šiht lahko greš.
Predvidevam, da je na njih tudi pritisk in da je mariskatera hodila delat tudi bolana.

Hudo mi je predvsem res za te starejše po domovih. Že tako je vse bedno potem ti pride zdravnik iz dopusta po Italiji in okuži vse. In še plačujejo drago te domove.

Ne nakladaj. Res je osebje v domovih zgarano, ker dela mnogo več kot isti kader v bolnici. Pa še v bolnišnicah jih je številčno več.
Nikakor pa ni neizobraženo. Si mogoče pomisli , da so varovanci domov za ostarele kar pogosti obiskovalci bolnišnic. Domski zdravniki pa tudi dežurajo po bolnicah, ker v domovih niso zaposleni za polni delovni čas. Delajo tudi v drigih ambulantah. Se ti zdaj mogoče kaj svita , zakaj naš nijz ne izda skrivnosti koliko je okuženih zdravstvenih delavcev. Ker čakajo na to , da bo cela galama okrog varovancev domov in že zdaj krivdo vsi valijo na starostnike. Ker so seveda vsi varovanci bili na dopustih v Italiji in drugod in ker vsak dan športajo po šoping centrih…..?? Vse pove današnji primer okužbe pacienta s poškodbami prsnega koša v MB. Pa razmisli


Zagotovo to. In pa seveda to. da z isto krpo čistilka malo pobriše pladnje za hrano, naprimer.
Pa se pladenj okužene zaposlene znajde naslednji dan na oddelku 🙁

Jaz sem delala nekaj časa v domu za ostarele Gornja Radgona. Skoraj vsak teden ali več, pelješ starostnika do zdravnika. Jaz sem imela ženski oddelek in je bilo lažje. Ker ženske so ponavadi boljše pacientke in bolj čiste. In rade so aktivne, če tudi so bolne. Tako je.

V domovih imaš medicinskih sester za vzorec. Še manj je višjih medicinskih.
Za negovalce strežnike in čistilke pa imajo vse možno kar jim potisne zavod in kaj se dobi na trgu.

Kaj ima to veze z virusom.

Kaj ima to veze z virusom.
[/quote]
Itak da ima. Ti ljudje nimajo pojma o osnovni higieni.
Kaj šele, da bi obvladali higieno ob epidemiji.

Ok, mene pa zanima, če obstaja kakšna povezava med temi tremi domovi: Metlika, Šmarje pri Jelšah, Ljutomer. Za Metliko vemo, da je virus tja zanesel doktor, za Šmarje pa? Kak obiskovalec, ki je bil v stiku z učiteljico, ki je v času bolniške smučala v Italiji in baje z nekom, s komer ne bi smela biti in je zato prikrivala. Kaj pa Ljutomer?

New Report

Close