Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od kje vam zaščitne maske?

Od kje vam zaščitne maske?

Država in zdravstveno osebje trpijo pomanjkanje obraznih mask. Medtem opazujem ljudi, sami se sprehajajo in imajo maske, sami se vozijo v avto..z masko, prodajalci imajo maske..
Pa to so maske kao samo za enkratno uporabo za 2 uri.
Res se sprašujem od kod vam ljudje toliko mask?

Ta čas, ko čakaš na odgovor, si bi jo lahko sama sešila. Saj ni tako težko.

Vrjetn zaloga od takrat ko se jih je še dal nabavt bp, se ti ne zdi?

nova
Uredništvo priporoča

Meni so ostale tri, ko sem jih kupila pred leti, ker ko brisem prah, čiham ko norc. Zdaj so ostale ravno za naju z možem ,uporabljati bova zacela vsak svojo zdaj, ko je obvezno in ja, uporabljala bova samo to v nedogle,dokler se ne strga. Itak grem jaz samo v trgovino, po pol ure, moz pa na šiht, kjer ne rabijo ali zahtevajo mask,delajo po par metrov narazen sicer.

Jaz imam k sreči ostanek iz decembra, ko smo imeli gripo.
Ker jih nimam veliko in masko nosim samo v trgovini 10 – 15 min, jo potem doma razkužim (razkužilo v spreju) in posušim.
Tudi v zdravstvu že uporabljajo masko več kot 2 uri.

Svoje,kozmetične. Jih uporabljam pri delu.

Lahko pa masko razkužiš v pečici nad 70 st. C ali pa ppd UV lučko (če imaš tako za nohte sušit ali tako kot pri frizerju za škarje, glavnike)

jaz sem jih kupila februarja, ko ste se tuki gor še vsi norca delali iz nas paničarjev.

Ta čas, ko čakaš na odgovor, si bi jo lahko sama sešila. Saj ni tako težko.
[/quote]
Govori o industrijskih maskah, tistih na pol papirnatih za enkratno uporabo. Ne vem, kje se dobijo. Po lekarnah jih ni, niti kje drugje. Mislim, da bi vlada morala otganizirati še kak prevoz za maske, za veliiiko mask.

Zalogo imam še od terapije z imunosupresivi, ko sem bila dovzetna za vsakega vraga, pa mi jih je nekaj ostalo.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Govori o industrijskih maskah, tistih na pol papirnatih za enkratno uporabo. Ne vem, kje se dobijo. Po lekarnah jih ni, niti kje drugje. Mislim, da bi vlada morala otganizirati še kak prevoz za maske, za veliiiko mask.
[/quote]

Tej vladi organizacija prevoza mask dela take težave, da se Tonin in Počivalšek nista uspela zmeniti niti za enotno zgodbo, tako da jaz glede tega nisem najbolj optimistična.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

kupila sem jih januarja, ko so bile cela škatla 50 mask za 4,5€. Takrat so vas vsi filali, da maske niso učinkovite da jih ne kupujte in delajte zalog. Danes pa brez še v trgovino ne morete. In ja vesela sem da mi pamet deluje in sem si naredila takrat zalogo. Pa vsi so me gledali čudno, ko sem spraševala babice in dedke če potrebujejo maske. Vsi so govorili NE, zakaj bi jih, daj ne paničari. Sedaj pa vsi kličejo, če imam kakšno masko več, da mi jo plačajo. Seveda jim mask ne bom računala, imajo pa srečo, da je v družini kak panik in si naredi zalogo: mask, zaščitnih rokavic, razkužil in osnovnih zdravil (kar naenkrat enega boli želodec, drugi ima alergijo na cvetni prah in nič doma) itd… A ne? Al sem še vedno paničarka in bukava…

Breda, bi kombinirala najine gene? Si za to?

Ta čas, ko čakaš na odgovor, si bi jo lahko sama sešila. Saj ni tako težko.
[/quote]

Zakaj bi jih sami šivali. Morajo nam jih priskrbeti. To je osnova.

Tej vladi organizacija prevoza mask dela take težave, da se Tonin in Počivalšek nista uspela zmeniti niti za enotno zgodbo, tako da jaz glede tega nisem najbolj optimistična.
[/quote]

Zgodba ni bila enotna, ja ;)). Onadva se očitno ne sekirata zaradi tega. Kaj pravite, ju je ta glavni kaj kregal? Nobenih sankcij?

Zakaj bi jih sami šivali. Morajo nam jih priskrbeti. To je osnova.
[/quote]

Ne pričakuj nič od ostalih, pa v tem življenju ne boš razočarana 🙂

Zgodba ni bila enotna, ja ;)). Onadva se očitno ne sekirata zaradi tega. Kaj pravite, ju je ta glavni kaj kregal? Nobenih sankcij?
[/quote]
Eh, kdaj je bil pa pri nas še kdo sankcioniran, če je negospodarno ravnal z davkoplačevalskim denarjem?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Eh, kdaj je bil pa pri nas še kdo sankcioniran, če je negospodarno ravnal z davkoplačevalskim denarjem?
[/quote]

Ja itak, da ne ;). No, to je žalostno, a tako je.

Le od kje, ravno danes gruntam ali bodo ta veliki robci dovolj, ruta ali kuhinjska krpa.

https://www.youtube.com/watch?v=nE0EuDHMfZ4

Tej vladi organizacija prevoza mask dela take težave, da se Tonin in Počivalšek nista uspela zmeniti niti za enotno zgodbo, tako da jaz glede tega nisem najbolj optimistična.
[/quote]

Za uvoz mask in to pod asistenco Bratušek.

Jaz bom dal isto ko kitajci, boben za vodo, na glavo. Naj se gredo solit, da ne moreš v trgovino, če ni mask. Jaz jo nimam.

[img]https://cdn.clipart.email/d17d5b38a5524e6180d2674fe6d1d675_lego-ninja-boy-party-image-party-ideas-themes-pinterest-_372-480.jpeg[/img]
Za v trgovino sem se danes oblekLa v NINJAGO.

Kupila sem jo v lekarni, danes. Je OP dvoslojna maska. V lekarni so mi svetovali, da jo lahko uporabim večkrat. Stala je 10€.

Pri nas imamo 3-ke, torej najboljše. Ampak samo zato, ker smo osveščeni in smo jih nabavili že lani, ko je razsajala mišja mrzlica in potem pameten pač da gor masko, če pometa kakšen prah v kleti ali garaži, saj je to način prenosa tega virusa.
Tako da neuporabljene maske v tem času zelo prav pridejo.

jaz sem jih kupila februarja, ko ste se tuki gor še vsi norca delali iz nas paničarjev.
[/quote]

Tudi jaz sem jih kupila, še pred februarjem, ko so paniko delali samo še na Kitajskem in zelo redki posamezniki pri nas. To je bilo še preden jih je Kitajcem kupila naša vlada ali posredovala ali kaj so se že šli neke mutne posle. Za vsak slučaj, v smislu pripravljenosti imam že vrsto let v omarici s prvo pomočjo tudi omejeno zalogo ppf3 mask.
Prav tako imam zaloge hrane za vsaj še dva meseca. Kupovala sem vsak dan, za sproti in za zalogo, še preden se je začela norija z wc papirjem in preden je zmanjkovalo robe, če jo sploh je, ne vem, ker od časa prvih okužb pri nas sem bila samo dvakrat v trgovini, po sveže sadje in zelenjavo, sedaj pa še to ne več. Malo sem se požvižgala na obkladanje s paničarji. V začetku te krize bi bilo bistveno bolj smiselno ljudi pozvati, da kdor zmore in ima prostor, naj si naredi zalogo za mesec ali dva, ker se bi danes bistveno manj ljudi sprehajalo med policami.

New Report

Close