Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kako se zdaj počuti ženska, ki je okužila Šmarje pri Jelšah?

Kako se zdaj počuti ženska, ki je okužila Šmarje pri Jelšah?

Njihovi upokojenci očitno umirajo zdaj, drug za drugim. Vemo pa, zgodba potrjena z več strani in velikokrat objavljena, da je v Šmarje pri Jelšah virus prinesla učiteljica, ki je zdravniku lagala, da ni bila v Italiji, pa je bila, kar je učitelj potem izvedel od druge pacientke. Nakar so to zdravnico tri dni klicali in na koncu je morala policija priti ponjo, da so jo testirali. Ona je vedelo naprej delala in raznesla virus po Šmarjah. Res me zanima, ali ji je prišlo do glave zdaj, ko sta dva njihova upokojenca že umrla, okuženih jih je pa še 12.

Mene bi na njenem mestu vest razšrla. Ne samo, da je rinila v žarišče epidemije, potem je še lagala o tem.

se strinjam z zgoraj napisanim. sedaj je že prepozno razpravljati o tem.

je tudi župan povedal, da je bilo virov okužbe več, vsi pa so bili na smučanju v italiji

Kako eni vse točno veste… Cele dneve vohljate za drugimi? Pa sami brezmadežni? Se imate za dobre ali za hudobne, ko takole podpihujete sovraštvo?

Ja, ampak ta je bila glavna, ker je pokužila toliko otrok, preko njih starše, preko njih stare starše. In to v času, ko je ona vedela, da je z njo nekaj narobe (zato je šla k zdravniku). V mnogih drugih državah bi jo kazensko preganjali.

Pomoč,
ali sem jaz res tako butast, ali pa je post “pravilno” napisan? No, daj avtor/ica še enkrat preberi kar si napisal/a, pa če je varianta, ponovno napiši. Zdravnik, učitelj, zdravnica, hmmmm ?… Hvala.

Zmedeno napisano. Kaj zdaj je bil učiteljica ali zdravnica. Čeprav sploh ni več pomembno.

Ne, ne vemo vsega in tudi vohljamo ne. Je pa o tem pisalo veliko zgroženih in prestrašenih ljudi. Najprej mama ženske z dvema nedonešenčkoma, ki jo je ta ženska okužila. Potem pa še več drugih. Vsi so napisali, da je ženska lagala zdravniku, da je zdravnik potem o smučanju v Italiji izvedel od druge pacientke in da so jo tri dni klicali, pa se ni oglasila in da so jo morali potem dobesedno privesti na testiranje. To ni podpihovanje sovraštva, je samo nazorna ponazoritev, kaj se zgodi, če si popolnoma neodgovoren.

Zmedeno napisano. Kaj zdaj je bil učiteljica ali zdravnica. Čeprav sploh ni več pomembno.
[/quote]

Učiteljica, ki je lagala zdravniku.

Ah dej, larifari. Ja, v Sloveniji je bilo virov okužbe več. Dva dohtarja, ena učiteljica in ena skupina turistov. To je res. Ampak v točno določeni vasi pa ni bilo več virov okužbe. To je vse njeno maslo.

Definitivno bo precej ljudi umrlo rav zaradi njene sebičnosti. Hotela je da se jo zdravi skladno z njenimi osebnimi simptomi. Ni se ji dalo ubadati z nekimi testiranji, izolacijo in podobnim, ki jih mora dati skozi pri sumu na Covid 19.

V Metliki je recimo drugače. Tam so sicer tudi umirali ljudje, ampak tisti zdravnik je pač moral nazaj v službo, saj ni bil primerno bolan za biti doma in sobila taka navodila. Predvsem pa ni lagal in s tem tratil nujno potrebnega časa na začetku epidemije. Lagala je neimenovana učiteljica iz Šmarja pri Jelšah.

Še enrkat, tisto je teta, ki je okužala nekaj sto ljudi zaradi svojega egoizma. Tista vas ima manj kot 2000 prebivalcev in več kot četrtino vseh okuženih v celi Sloveniji. To pa zato, ker je ona iz svoje vzvišenosti in egoizma tako lepo kužila ljudi okrog sebe.

In še najbolj neumni so mi tisti ljudje, ki jo na tak ali drugačen način ščitijo. Ravnatelj recimo šikanira kar eno drugo učiteljico. Tisto, ki je dala prijavo in s tem marsikatero življenje rešila. Ljudje,ki vejo kdo to je pa seveda molčijo. Če sem jaz zdravnik je ne zdravim, samo povem.

Počutje te ženske me ne zanima najbolj, sem pa gledala v Rusiji, so imeli tudi podoben primer v Stavropolu. Kar je še bolj v nebo vpijoče je, da gre za strokovnjakinjo iz virologije in predavateljico na med. fakulteti, ki je javno na televiziji pridigala o socialni in moralni odgovornosti in o nujnosti samoizolacije po prihodu iz tujine. Nakar ženska sklizne v Španijo, po vrnitvi nikomur ne pove kje je bila in gre delat. Zdaj je na intenzivni negi zaradi covid-19, ogrozila pa je 1200 študentov medicine.

Če kdo razume psihologijo takih osebkov bi me razlaga zelo zanimala.

Ne, ne vemo vsega in tudi vohljamo ne. Je pa o tem pisalo veliko zgroženih in prestrašenih ljudi. Najprej mama ženske z dvema nedonešenčkoma, ki jo je ta ženska okužila. Potem pa še več drugih. Vsi so napisali, da je ženska lagala zdravniku, da je zdravnik potem o smučanju v Italiji izvedel od druge pacientke in da so jo tri dni klicali, pa se ni oglasila in da so jo morali potem dobesedno privesti na testiranje. To ni podpihovanje sovraštva, je samo nazorna ponazoritev, kaj se zgodi, če si popolnoma neodgovoren.
[/quote]

Ni bila samo neodgovorna. Neodgovorno bi bilo, da bi ji sicer zdravnik naročil osamitev, ona bi pa vseeno sama hodila po opravkih, ali pa bi ji naročili masko, ona bi si jo pa povlekla pod brado. To je neodgovornost.

One je hotela še koga potegnit v to kar ima sama, da ne bo samo ona v bedi. Nekaj posebnega je na tem, da je lagala. Neodgovornost zahteva pasivnost, ona je pa tu prestopila meje pasivnega kriminala v zločin. Češ, če se meni mora to zgoditi, se bo pa čimveč ljudem okrog mene. Samsonova opcija.

Pri zdravnikih sta baje dve fazi. Najprej, ko berejo postanejo hipohondri in se jim dozdeva, da imajo čisto vsako od bolezni od katerih so brali. Čez nekaj let, pa postanejo totalno nasprotje in navkljub simptomom vedno izberejo razlago, ki vsebuje manjšo bolezen, ali nobene bolezni sploh.
Ampak to ni isti primer od tiste učiteljice. Tale učiteljica je bila pri dohtarju in namerno zavajala.

Amen. Sicer pa je dohtar v metliki isto kriv. Samo na malo drug nacin.

Tudi ti bi se, če bi dobil, denar ne smrdi.

Ko boš imela prave informacije, ne boš tako govorila, lahko bi tudi tebe premamilo.

Ali pa ta teta iz Makedonije – Nina Caca Biljanovska, ki je direktorica klinike za kožne bolezni v Skopju, lepo smučala po Italiji, ko so jo prosili naj se samo izolira je raje osebju grozila z odpovedjo, če bodo kaj nesli naprej. Ne moreš verjet kakšen folk hara po tej zemlji in to kao strokovnjaki, ki potem mečejo slabo luč na vse tiste preostale srčne in požrtvovalne zdravnike.

https://www.vecer.com/makedonska-zdravnica-se-je-okuzila-s-koronavirusom-in-grozila-kolegom-z-odpovedjo-ce-jo-bodo-prijavili-10140093

Ali pa ta teta iz Makedonije – Nina Caca Biljanovska, ki je direktorica klinike za kožne bolezni v Skopju, lepo smučala po Italiji, ko so jo prosili naj se samo izolira je raje osebju grozila z odpovedjo, če bodo kaj nesli naprej. Ne moreš verjet kakšen folk hara po tej zemlji in to kao strokovnjaki, ki potem mečejo slabo luč na vse tiste preostale srčne in požrtvovalne zdravnike.

https://www.vecer.com/makedonska-zdravnica-se-je-okuzila-s-koronavirusom-in-grozila-kolegom-z-odpovedjo-ce-jo-bodo-prijavili-10140093
[/quote]

Ta teta je bila odpuščena in bo kazensko preganjana.

Zakaj ljudje širite govorice in neresnico ko sploh neveste zakaj se gre? Ni res. Učiteljica iz šmarja ni nikomur nič lagala. Bila je v italiji in o tem obvestila pristojne oz nadrejene, ki pa je niso želeli pooblastiti za testiranje (kot je bilo takrat še to potrebno od delodajalca) kaj šele da bi šla na bolniško, ko pa morda z njo sploh ni nič narobe… Sram vas naj bo ljudje butasti. Rajši se sekirajte da neboste vi koga okužli s svojo debilnostjo.

Kaj naj rečem? Žal mi je, da ima slovenski javni sektor tako nizke plače, da morajo tam zaposleni smučati v Italiji.

Mi iz gospodarstva smo smučali v Franciji in Švici in nismo okužili nikogar.

Prav imata Kuštrin in Štrukelj – povišati jim morajo plače. Sedaj, ko imamo novo oblast bo hitro padla kakšna stavka ali dve.

Mama ženske, ki se je okužila preko te učiteljice, se je podpisala z imenom in priimkom, ko je napisala zgoraj napisano. Prav tako ljudje, ki so zgodbo potrdili, z imenom in priimkom. In zato jim verjamem bolj kot tebi, ki tukaj anonimno žališ.

Treba se je vprasati, kaj je hujše: “podpihovanje sovraštva” ali umor iz mallomarnosti?

Po tvoji logiki bi lahko označili kot podpihovanje sovraštva tudi vse sodne procese proti obtoženim.

Bolje poslušaj poročila. Nobena od smrti v slo doslej ni bila zaradi corone ampak zaradi zapletov osnovnih bolezni. Pri tako bolnih ljudeh je dovolj za smrt že navaden prehlad drugače pa bi virus prej ali slej prišel do nas. Drugo sezono nas bo 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prekuzenih.

Ne, ne vemo vsega in tudi vohljamo ne. Je pa o tem pisalo veliko zgroženih in prestrašenih ljudi. Najprej mama ženske z dvema nedonešenčkoma, ki jo je ta ženska okužila. Potem pa še več drugih. Vsi so napisali, da je ženska lagala zdravniku, da je zdravnik potem o smučanju v Italiji izvedel od druge pacientke in da so jo tri dni klicali, pa se ni oglasila in da so jo morali potem dobesedno privesti na testiranje. To ni podpihovanje sovraštva, je samo nazorna ponazoritev, kaj se zgodi, če si popolnoma neodgovoren.
[/quote]
Jaz zgroženim in prestrašenim ljudem vseeno ne bi toliko verjela na besedo. Ljudje govorijo in si izmišljujejo vse mogoče. Še najmanj bi si na podlagi govoric ustvarjala neko mnenje o nekom ali ga celo obdolžila, da je kriv smrti nekega človeka. Zato, ker je vse osnovano na nekih čenčak rekla kazala, to je podpihovanje sovraštva.

Zdaj pa pojdite po svoje babice in dedke in jim povejte, da se ne morejo kar zunaj sprehajati. Cele dneve tacajo naokoli. Mamice z vozički in stari ljudje. Pa trikrat na dan v trgovino. Neustavljivi so. Pazite na svoje starejše člane družine, da ne bodo potem vsega drugi krivi.

Treba se je vprasati, kaj je hujše: “podpihovanje sovraštva” ali umor iz mallomarnosti?

Po tvoji logiki bi lahko označili kot podpihovanje sovraštva tudi vse sodne procese proti obtoženim.
[/quote]
Sodni procesi tečejo na podlagi nekih dokazov in po predpisanih postopkih. Babje čenče so pa kaznivo dejanje. Zato pazite kaj si izmišljujete o ljudeh in kaj jim takole javno želite.

New Report

Close