Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ali hodite v trgovino z masko?

Ali hodite v trgovino z masko?

Da me ne bodo čudno gledali, ker jaz bi jo dala gor namreč.

Ker ne hodim v trgovino, nimam mask. Ko bom, bom pa brez, ker za masko nabavit, moraš najprej iti nekam, kjer jih prodajajo.

Čudno te nihče ne bo gledal, ker je na ulicah kar videti folk z maskami.

Ja. Boli me ku..c, ce me kdo cudno gleda. Do zdaj sem sla 2x v trgovino. Grem po kruh, sadje. Tudi za tasco in bliznjo sosedo prinesem kar zelijo. V veliki vecini imajo vsi maske. Moti me pa, ker vidim, da so po trgovinah vecino penzionisti, ki so najranljivejsa skupina

Kako te drugi gledajo je še najmanjši problem.
Po novem imam vedno masko v vseh zaprtih prostorih (razen v svoji hiši) in ko grem ven iz hiše (razen sprehod psa) tudi rokavice. Varnost je na prvem mestu.

[img]https://i.pinimg.com/originals/c6/ea/11/c6ea119340b0e7621a2d79dbf600a97b.gif[/img]

Vsak pemeten ima masko. Ni popolna zaščita, odvisno kakšno imaš.
Je pa sigurno boljše, ker drugače je tudi zdravstveni delavci ne bi nosili. Tudi kirurških. Vsi pametni smo si maske nabavili pravi čas. Ignoranti so pačakali tako dolgo, da jih več ni za dobit. Sedaj pa panika, kje dobiti maske in sami sebe tolažiji, da niso potrebne. Ti se ne oziraj na druge in si nadeni masko. To bo itak postala stalnica.

ja in plastične rokavice, ki jih dam pred vstopom gor in ko pridem iz trgovine takoj dol in v smeti.Kar nekaj je takih,brez skrbi, da ne boš edina,.


Eni pač nimamo cele dneve časa hoditi po lekarnah, zato je nismo mogli kupiti, ker jih v naši bližnji lekarni nikoli niso imeli prav veliko. Na zalogi je pa tudi nismo imeli, ker je nikoli do sedaj še nismo potrebovali. Smo naročili prek spleta, samo se je dostava zavlekla že davno. Bomo naredili neko domačo improvizirano varianto do dostave. Kolikor pa vidim v naši okolici, so jih pa pokupili ravno tisti, ki bi komot bili brez njih, samo malo bolj bi se morali držati doma. Pa se ne in veselo špancirajo naokoli. Bedaki. Medtem ko jih ima sosed, ki pa jih res redno potrebuje komaj še kaj. A naj jih takemu odžrem? Ne bom.

Maska, doma zašita (za prvo silo, pa če sem slučajno kužna, da ne gre naprej), ker druge nimam, pa rokavice, ki jih ob prihodu v avto takoj zamenjam in vržem v posebno vrečko. Drugače pa precej ljudi nosi masko te dni. Opažam tudi, da določeni posamezniki prav svinjsko krehajo direkt v sadje, brez rokavic, maske. Boh pomagaj prodajalcem. Niso nič manj na udaru. Tudi maske, ki jih nosijo so le navadne, po možno še papirnate.

Jaz sem en tak nepaničar. Pa da ne boste mislili, da se ne držim varnostnih ukrepov. Se jih. Pretiravam pa ne. Tudi ven na zrak hodim, ampak po varnostnih navodilih.

Da hodimo kupci v trgovino z maskami in rokavicami, to mi je nepotrebno paničarjenje.
Tudi doma nimam nobenih razkužil. Milo.

Kar se tiče teh navodil, kako, kdaj in na kakšen način umivati roke……. To pri nas v družini počnemo že od nekdaj, pravzaprav vsi že od vrtca dalje.

Ne. Tako ali tako se bomo skoraj vsi okužili. Pa umreti je tudi treba enkrat.

Tipičen primer zahodnega egoista ki si ne da utupit da se maske nosi zaradi drugih in drugi jo nosijo zaradi tebe. S tem se medsebojno ščitimo.

Zaradi takih, kot si ti, sedaj bolnice fehtajo maske po firmah, ker se jih drugje ne dobi. Vi telički imate pa mesečne zaloge doma pospravljene, čeprav bi enak učinek imelo omejeno gibanje in socialni stiki. Egoisti do konca, ne pa ta pametni.
Enako je tudi s kvasom, ljudje so naredil zaloge da bohpomagaj. Sedaj pa eni ne morejo kupit. Rabiš pa točno samo eno kocko in malo pameti, pa pri vsaki peki lahko narediš za naslednjo.

Zaradi takih, kot si ti, sedaj bolnice fehtajo maske po firmah, ker se jih drugje ne dobi. Vi telički imate pa mesečne zaloge doma pospravljene, čeprav bi enak učinek imelo omejeno gibanje in socialni stiki. Egoisti do konca, ne pa ta pametni.
Enako je tudi s kvasom, ljudje so naredil zaloge da bohpomagaj. Sedaj pa eni ne morejo kupit. Rabiš pa točno samo eno kocko in malo pameti, pa pri vsaki peki lahko narediš za naslednjo.
[/quote]
Se strinjam.
Če držiš varnostno razdaljo, ne rabiš maske. Tisti, ki pa jo zaradi dela nujno rabi, pa je nima.

Zaradi takih, kot si ti, sedaj bolnice fehtajo maske po firmah, ker se jih drugje ne dobi. Vi telički imate pa mesečne zaloge doma pospravljene, čeprav bi enak učinek imelo omejeno gibanje in socialni stiki. Egoisti do konca, ne pa ta pametni.
Enako je tudi s kvasom, ljudje so naredil zaloge da bohpomagaj. Sedaj pa eni ne morejo kupit. Rabiš pa točno samo eno kocko in malo pameti, pa pri vsaki peki lahko narediš za naslednjo.
[/quote]

Odjebbbi s takimi. Dejstvo je, da je država govorila, da je pripravljena. Pripravljala se je pa tako, da vso zalog mask podarila Kitajski. Novih pa ni nabavila pravočasno.

A ko bo zato, ker ljudje hodijo v trgovino brez mask število okužb poskočilo še tam, kjer še ni žarišč, bo pa kul ali kako? Vsaj za v trgovino bi morali biti maske obvezne, pa dezinfekcijska sredstva ob vhodih.

To je čisto neresno. Ne vem zakaj je folk doma, pol gre pa v trgovino brez maske. To je tko, kot tista na tv-ju, ki reče, da se ne smeš z rokami dotikati obraza, potem pa oblizne prst in lista naprej..-.

Največ je sedaj tega virusa ravno po trgovinah. V lekarni imajo že drug režim, gre eden po eden v lekarno, ampak lekarni ni trgovina.


Se strinjam.
Če držiš varnostno razdaljo, ne rabiš maske. Tisti, ki pa jo zaradi dela nujno rabi, pa je nima.
[/quote]

Ja ja, seveda, sej virus je samo aerosolen in se lahko vsaj 17 dni zadržuje (na križarki se je). 3 ure se lahko zadržuje v aerosolih…. ja, v trgovini, v zraku je lahko 3 ure, če je bila prej notri okužena oseba… tko da tvoja razdalja 2 metra lepo odpade. Pa tisto drkaaanje z umivanjem rok, tudi nič ne pomaga v takih primerih. Ja, umivanje rok, da ga ne zaneseš na hrano, sluznico… ampak maska tudi, da ga ne vdihneš.

Eni pač niste resni. Točneje, niste odgovorni.

Seveda, ko grem iz hiše ven nataknem masko. Tako tudi za v trgovino, seveda. Zakaj bi prispeval svoje mikrobe ostalim, in zakaj bi moral vdihovati mikrobe pametnjakovičev brez mask.

Zaradi takih, kot si ti, sedaj bolnice fehtajo maske po firmah, ker se jih drugje ne dobi. Vi telički imate pa mesečne zaloge doma pospravljene, čeprav bi enak učinek imelo omejeno gibanje in socialni stiki. Egoisti do konca, ne pa ta pametni.
Enako je tudi s kvasom, ljudje so naredil zaloge da bohpomagaj. Sedaj pa eni ne morejo kupit. Rabiš pa točno samo eno kocko in malo pameti, pa pri vsaki peki lahko narediš za naslednjo.
[/quote]
Najlažje se je spravljat na male ljudi. Daj se raje na odgovorne, ki v 2 dneh niso uspel prebrat emaila pa zrihtat en prevoz, pa bi imel cel kontejner zaščitnih sredstev. Ampak je bil vikend. Namesto, da bi vse sile usmerili v pridobivanje zaščitne opreme, samo jamrajo in fehtarijo. Naredil pa noben ne bi nič.

ja in plastične rokavice, ki jih dam pred vstopom gor in ko pridem iz trgovine takoj dol in v smeti.Kar nekaj je takih,brez skrbi, da ne boš edina,.
[/quote]

Haha, super, takoj iz trgovine rokavice dol in primeš iste artikle, zaradi katerih si imela rokavice sploh gor. Priceless.

Tudi če kdo naredi napako, gre za pridobivanje higenskih navad in rutine, kakršne še pred tedni nismo bili vajeni. Ni razloga za posmehovanje.

pridobivanje higienskih navad? Hmmmmm.. priznam da me prav zanima, ali bo kaj več ljudi začelo umivat roke kot se šika, ker je prav neokusno, da je glistavost cca 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa še drznejo si to zalego širit dalje.
No, evo še malo dvoličnosti… hehehe….


Da so nekateri hude packe, se strinjam. Ne vem pa, od kod tebi podatek o 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glistavosti. Lahko jih kje staknes, ja. Vidim kdaj koga v trgovini, da kar pozoba malo grozdja. Poznam tudi ljudi, ki jejo neumite jagode. Ampak 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih ni in gliste se odpravijo s paketkom tablet na recept.


Da so nekateri hude packe, se strinjam. Ne vem pa, od kod tebi podatek o 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glistavosti. Lahko jih kje staknes, ja. Vidim kdaj koga v trgovini, da kar pozoba malo grozdja. Poznam tudi ljudi, ki jejo neumite jagode. Ampak 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih ni in gliste se odpravijo s paketkom tablet na recept.
[/quote]
Ker me zdravje zanima že od nekdaj tako zasebno kot nekaj časa delovno, sem o marsičem v sklopu tega raziskala, se poučila.
Drugače pa velja-če nekdo rok ne umiva in nato rokuje z hrano, jo nese v sebe je bolj težka, da jih ne bi imel. Tablete delujejo skupaj z sodelovanjem, samo pojest in ne upoštevat ostalih navodil, je premalo. In še ena težava-odrasli imajo sram rečt za tablete, čeprav vemo da je vsako leto po vrtcih in šolah okužb z podančicami in mešanih okužb, zadeve pa se prenašajo, sploh jajčeca podančic so trdovratna.
Enako je z ušmi, garjami itd….ni dovolj le zdravilo, je treba tudi druga navodila upoštevat.

Ja ja, seveda, sej virus je samo aerosolen in se lahko vsaj 17 dni zadržuje (na križarki se je). 3 ure se lahko zadržuje v aerosolih…. ja, v trgovini, v zraku je lahko 3 ure, če je bila prej notri okužena oseba… tko da tvoja razdalja 2 metra lepo odpade. Pa tisto drkaaanje z umivanjem rok, tudi nič ne pomaga v takih primerih. Ja, umivanje rok, da ga ne zaneseš na hrano, sluznico… ampak maska tudi, da ga ne vdihneš.

Eni pač niste resni. Točneje, niste odgovorni.
[/quote]
Nekateri pač niste razumni, ampak bolano panični.
Najbolje, da si cel dan in še celo noč v skafandru, da se ne boš česa dotaknilo. 🙂

Ne nosim maske, ker je nimam in je ni nikjer za dobit. Sem jo hotela kupit od Boxmarka, pa bo še to zaplenila država.

Zaradi takih, kot si ti, sedaj bolnice fehtajo maske po firmah, ker se jih drugje ne dobi. Vi telički imate pa mesečne zaloge doma pospravljene, čeprav bi enak učinek imelo omejeno gibanje in socialni stiki. Egoisti do konca, ne pa ta pametni.
Enako je tudi s kvasom, ljudje so naredil zaloge da bohpomagaj. Sedaj pa eni ne morejo kupit. Rabiš pa točno samo eno kocko in malo pameti, pa pri vsaki peki lahko narediš za naslednjo.
[/quote]

dej nehaj s takimi. V decembruin januarju je bilo dovolj mask še za vse. Nikar ne nabijaj slabe vesti tistim, ki smosi maske kupili, uradno, z računom, pravočasno. Ker ščitmo sebe pred aerosolom drugih, pa eventueono druge pred okužbo, če še ne vedmo, da joslučajno imamo. Maske so zakon. Niso noben psihični efekt. Peesdi se pa raje na preprodajalce mask, na Bolhi in osotalih portalih. Vonji zaslužkarji.

New Report

Close