Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Pozitiven sem na koronavirus

Pozitiven sem na koronavirus

To je samo en prehlad, sem meu tudi gripo pa sen jo prebolel. Nea vidin zakaj bi se mogo čuvat doma, gripo sn preboleja tui tak ka sn hodo na sveži zrak. Gren v gostilno na en pir.

Nehaj tipkati tule. Lahko virus mutira v digitalno obliko in potem nazaj v organsko!


Kličem zjutraj v ZD povem, da imam znake, suho kašljanje… vprašam kaj naj storim, naj grem delat v proizvodnjo z 200 zaposlenimi, dobim odgovor sestre naj se sam odločim ji povem ok hvala, bom šel malo okrog in na delo nasvidenje. In sem šel malo po trgovinah, v lekarno, malo po ulicah nato pa na delo.

Tega ti sigurno niso rekli. Tudi jaz imam simptome (rahlo vročino in glavobol) in sem včeraj klicala na info linijo, kjer so mi rekli da naj danes kličem svojo zdravnico da mi odpre bolniško. In so mi jo danes brez problema odprli. Pa se načeloma dobro počutim, samo imam nekaj malega znakov, ki bi se LAHKO ALI PA TUDI NE razvili v korono. Mogoče imam le kako bežno virozo, ki bi jo v normalnih časih preživela na delovnem mestu.


Se pravi ne ugotavljajo več, ali imate okužbo s korono in kaj to pomeni za vaše sodelavce? Jih o vašem stanju oz. m0rebitno nevarnostjo okužbe z virusom niso obvestili? Tudi partner, če ga imate, hodi dalje v službo?……..

Vsi ki imajo corono imajo lažji prehlad, bolečine v sklepih, lahko driska, boleča glava, kašelj ni nujno, oteženo dihanje…ko se to.prwboli v petih dneh si imun.in pozdravljen..če gre naprej boste tako bolani da boste takoj vedeli in vas bodo vzeli v bolnico. Torej če se ne izboljša v petih dneh ali malo več gre v težko fazo.

Sva govorila danes po telefonu. Njegov bratranec je bil v Italiji in je že pred 14 dnevi potrjen. Ta dva sta se en čas družila, ko se noben virusa ni jemal resno. Začelo ga bolet grlo in slabo pocutje… Kliče če naj gre na siht al ne, pa mu rečejo, naj se odloči sam…. In je šel, v Talum v proizvodnjo. Talum, nasrkali ste.

si star ?

Če ga ni nasrkal Talum, ga bodo v naslednjih treh tednih vsi ostali.

Ustavite širjenje virusa
Vaš link
[img]https://creazilla-store.fra1.digitaloceanspaces.com/vectors/18959/stop-the-spread-of-germs-vector-medium.png[/img]


Se pravi ne ugotavljajo več, ali imate okužbo s korono in kaj to pomeni za vaše sodelavce? Jih o vašem stanju oz. m0rebitno nevarnostjo okužbe z virusom niso obvestili? Tudi partner, če ga imate, hodi dalje v službo?……..
[/quote]

Glavobol in nahod ni značilno za covid. Značilno je suh kašelj, vročina, utrujenost. Lahko izguba vonja, okusa, mrzlica.

Daj no. Jaz sem imela vročino, mrzlico, slabo počutje in so mi rekli 14 dni doma za vsaki slučaj in tudi zdravnica. Pa nimam. Sigurno. Ker je že več kot tri tedne mimo. In nisem imela kaslja. Vročina minila po petih dneh. Če že pazi naj na vročino 14 dni, ko mu ne pade ponavadi testirajo.

Analiza simptomov pri okuženih je pokazala naslednje: glavni simptom je bila vročina, sledijo suh kašelj, utrujenost, izmeček oz. sputum pri kašljanju, težave z dihanjem, boleče grlo, glavobol, bolečine v mišicah, tresavica, slabost in bruhanje, zamašen nos, driska, izkašljevanje krvi iz pljuč in težave z očmi. Smrtnost je bila takrat ocenjena za 3,8-odstotna, pri čemer je bila pričakovano najvišja v najvišji starostni skupini. Pri tistih, ki niso imeli nobene druge bolezni, je bila smrtnost 1,4-odstotna, pri tistih s pridruženimi boleznimi pa občutno višja: pri osebah s srčno-žilnimi boleznimi je bila 13,2-odstotna, pri tistih z diabetesom 9,2-odstotna, pri osebah z visokim pritiskom 8,4-odstotna, pri osebah s kroničnimo dihalno boleznijo 8-odstotna in pri osebah z rakom 7,6-odstotna.Po zadnjih podatkih je bilo število asimptomatskih bolnikov na Kitajskem okoli 40.000, smrtnost pa je zaradi velikega števila neodkritih primerov okužbe ocenjena za 0,6 odstotno, več kot šestkrat nižja od prve ocene.

Analiza simptomov pri 55.924 okuženih je pokazala naslednje: glavni simptom je bila vročina, ki jo je imelo 87,9 odstotka obolelih, sledijo suh kašelj (67,7 odstotka), utrujenost (38,1 odstotka), izmeček oz. sputum pri kašljanju (33,4 odstotka), težave z dihanjem (18,6 odstotka), boleče grlo (13,9 odstotka), glavobol (13,6 odstotka), bolečine v mišicah (14,8 odstotka), tresavica (11,4 odstotka), slabost in bruhanje (5 odstotkov), zamašen nos (4,8 odstotka), driska (3,7 odstotka) in izkašljevanje krvi iz pljuč (0,9 odstotka) in težave z očmi (0,8 odstotka).

glavobol, boleče grlo, slabost, bruhanje, tresavica saj vidite, da so redki simptomi….kašelj, vročina, utrujenost, izmeček pri kašlju, poglejte procente. Zanimivo, da so naš strašili z težave pri dihanju jih je samo 18 procentov.

New Report

Close