Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako sodelavki povedati, da ji zelo smrdi iz ust in da me to blazno moti?

Kako sodelavki povedati, da ji zelo smrdi iz ust in da me to blazno moti?

Imam sodelavko, ki jo vsak pozna po neprijetnem zadahu. Res ji zelo smrdi iz ust. Ne vem, ali je vzrok zadaha slaba ustna higiena ali kaj drugega, ampak vseeno. Sprva me to ni motilo, zdaj pa pogosto delam z njo in pri delu je treba precej komunicirati. Celo izmeno sva relativno blizu in vsakič, ko odpre usta, skoraj omedlim. Res ni prijetno.

Kako naj ji povem, da me to blazno moti? Nočem izpasti nesramna, ampak res imam dovolj tega smradu.

Jaz imam sodelavko, ki zelo, zelo smrdi. Res smrdi vse okrog nje, ko je v prostoru, sigurno 3 m okrog. Pa sem najprej pomislila, da ima tezave z potenjem, no ugotovila sem, da se enostavno ne preoblaci. Cel teden je v istih hlacah in majici, veckrat tudi 14 dni nosi isto. Dela fizicno in seveda se poti. Za njo, je preoblacenje brez pomena, ker bo drug dan tako ali tako zopet zasvicala. Sem ji enkrat omenila, pa mi je kar razlozila, da, ce me moti, naj pac pogledam vstran. Omenila sem ji, da je zdaj pa res ze cas, da si menja majico, ker se je pred 3 tedni polila z kavo in se zdaj nosi isto. Pa je drugace zelo lepa, mlada punca. Ampak nimas kaj, v avtu z njo si pac odprem okno, ko gre iz prostora, pa spricam za njo z osvezilci.

Tako, da nimas kaj. Sigurno, ji je kdo ze kdaj omenil, da ji smrdi iz ust.

Na samo jo povabi in jo vprašaj, če ima mogoče počen zob, ker zaudarja po gnoju…

Mogoče bo skopčala, da je nekaj narobe. Lahko so problemi z zobmi lahko so detritusni čepi v tonzilah, lahko je pa to spet ena tistih, ki se s česnom drogirajo vsako jutro.

Si vis pacem, para bellum.

Jaz bi se pa prvo prepričal pri tebi, da ti ne smrdi iz ust. Ker po mojih izkušnjah večini folka smrdi iz ust. Jaz sem že večino sodelavk in sodelavcev zavohala kdaj.

In ne, ni nujno da ima počen zob, lahko ima težave z želodcem, jezikom, mandlji, …

Nic ne bi gledala stran, ampak bi ji naslednje jutro nastimala cisto majco in hlace, ter zshtevala, da se preoblece!
To kar dela, ni njena stvar, ampak je to teror nad sodelavci!

In kaj naj po tvoje naredi? Za osnovno higieno verjetno skrbi, ce ma pa probleme, naj pa kaj? Da odpoved?

Mnogim ljudem smrdi iz ust in to velikokrat takim, ki so navzven zelo čisti, urejeni. Vzrok je lahko slaba ustna higiena, gnili zobje, lahko pa smrdi iz notranjosti, iz želodca.
Nekaterim smrdi iz ust po tobaku, enim po česnu in čebuli, drugim pa prav po gnilem. Nekateri ljudje povedo tudi, da jim smrdi iz ust, kadar imajo prazen želodec.
Vsem nam občasno smrdi iz ust, samo da zase tega ne vemo.

Verjamem da ji smrdi iz ust, verjamem pa, da tudi tebi kdaj smrdi iz ust, sploh zjutraj, ko se zbudiš ti sigurno smrdi po dreku iz ust.

Anonimka, ki jo bo prejela in v kateri bo napisano, da naj kontrolira ustni zadah, bo naredila čudeže. Nihče ne bo ta-grd, opazil-a pa boš hitro spremembo na bolje.

Z masko na obrazu, gor napisano-ne nosim zaradi korone.

Iz ust smrdi, če je prazen želodec. Ali tvoja sodelavka sploh kaj je?


tako je … moja sodelavka vedno smrdi, ko nič ne je, niti zajtrka, nič … in potem pride ta vonj iz želodca, ni za povedat, kako je grozno

Jza mislim, da bo zelo vesela, če ji poveš, da že dalj časa opažaš, da ima neprijeten zadah iz ust. Reci, da je ne želiš užaliti, ampak da te tudi malo skrbi, če ima kakšne resnejše tež ave.

Mocne pepermibt bonbone ji ponudi. Jaz jih imam vedno v torbici, ker imam s tem tezave. Pa bo za vec deset minut mir.

New Report

Close