Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko ima eden izmed nečakov RD, moram darilo kupiti še za drugega, da ne bo užaljen

Ko ima eden izmed nečakov RD, moram darilo kupiti še za drugega, da ne bo užaljen

Govorim o sestrini družini. S partnerjem imata 2 fanta, stara 5 in 3 leta. No, mlajši bo v kratkem dopolnil 4 leta. Ravno zdaj, ko se bliža nečakov RD, se že dogovarjamo, kaj bomo kupili še za starejšega, da ne bo užaljen, ker bi samo mlajši dobil darilo. Pa halo?? Mlajši ima RD in on bo dobil darilo. Ko bo imel pa starejši RD, bo pa on dobil darilo. Dovolj imam jaz tega. Pa naj me postrani gledajo, če želijo.

Sicer mi ni problem dati denar za obe darili, saj mi nečaka pomenita ogromno. Ampak počasi bosta morala dojeti, kaj pomeni RD.

Kaj vi porečete na to? Ali imam prav ali ne?

Bolno. Še bolj bolno, da očitno že štiri leta pristajaš na to.

halo???? kako to vzgajate otroke???? otrok nima rojstnega dne in pika.razlozi se mu,da se darilo dobi za rojstni dan.konec debate.pa tudi,če se vrze po tleh.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas sta do vstopa v os vedno dobila oba. Tisti ki ni praznoval pac malenkost…. pri 3-4 letih pac se je bilo najlazje izogniti slabi volji na ta nacin. Pa sta bila oba zadovoljna…
Ko sta sla v solo sta pa ze razumela da dobi darilo tisti ki praznuje…pa tudi ni bilo vec slabe volje zaradi tega….
Triletniku razlagati zakaj je bratec dobil toliko igrac on pa niti eno… ah vsak po svoje. Pri nas je bil volk sit koza cela….in ko smo to odrezali nobene panike…sta razumela razlago 3 ali 4 letnik bi jo bolj tezko….

Je pa res da za malenkost sva poskrbela midva ne ostali clani druzine… ceprav vcasih se zdaj kdo tistemu ki ne praznuje da kako cokolado, avtomobilcek…. tudi jaz ce gremo kam na rojstni dan prinesem za otroka darilo. Ce pa je v druzini otrok vec pa se ostalim kako sladkarijo iz milerja (ki so malo drugacne kot v ostalih trgovinah), al pa ce je kaka stvar popularna in stane par eur….

Ali tudi oni kupijo za oba vaša fanta darilo? Ali to od vas zahteva sestra?

Jaz ponavadi v takih primerih kupim za drugega čokolado ali kinder jajček, ne pa celega darila. Če bi nekdo tudi za moje otroke tako kupoval, bi sama naredila isto, za drugega otroka bi kupila neko malenkost. Če tega od vas ne zahteva sestra, potem se bo ona ukvarjala z otrokom in mu razložila, da bo darilo dobil, ko ima rojstni dan. Če pa ste sami to počeli prej in ga razvadili, potem zmanjšajte vrednost darila, kupite kinder jajček ali pa zvezek in barvice, toliko da nekaj dobi.

Isto pr nas…jz svoja od malga ucim da rd ima samo eden ta dan….pri bratu je trrba za oba prnest samo gledam vrednosto…vcas je bil ze kinderjajcek dovolj za nepraznujocega…sem pa z z bratom in njegovo druzino pred mesecem dni se odlocila prekiniti stike, po neupravicenem napadu name s strani svakinje….nama je tezko zaradi necakov in najinih otrok, ki so se dobro razumeli in radi igrali. Do nadaljnjega, pravi moj, k njim vec ne stopimo….ne vem pa kaj naredit z njunimi rd, naj darilo posljemo ali kaj? Oz cakamo ce slucajno se srecamo pri babici…

Ja, načeloma za rd dobi samo tisti, ki praznuje. Ampak ena babica jepri nas rada prinesla slavljencu darilo in še kaj za tista dva, ki nista praznovala. Tega ni nihče pričakoval, kaj šele zahteval. Veseli so bili pa na koncu vsi trije.

na splošno je tako, da če so za darilo kakšne lego kocke, na koncu to darilo uporabljajo vsi otroci, niso kocke samo od enega. Pristanejo v isti škatli skupaj z drugimi kockami. Enako s knjigami. Vsi jo lahko berejo. Še oblačila kdaj potem mlajši otrok nosi od starejšega.

Pri meni take stvari ne palijo. Ni šans da bi to podpirala.
tamala dva sta itak že vzgojila v odvisnost materialzma..
Mi je enkrat ena pripovedovala, da je plezala v hišo, da 12letnica ne bi videla, da božiček ne obstaja in da je darila prinesel božoček. O fak ej…

Seveda je lepo če še tadrugemu nekaj neseš, ponavadi kaj sladkega.Slavljencu darilo ostalim sorojencem pa kakšno sladkarijo.

Tudi če ni RD in kam grem, nikoli ne pridem praznih rok, posebej če je v hiši otrok. Čokolada, ni važno kaj daš, a to spada v lepo obnašanje, lepa gesta, nič drugega.


Itaq da imaš prav. Razen če imaš keša malo morje potem nimaš prav. Je pa lepo, da kdaj sama sebi tudi kaj kupiš, čokolado itd.,

Kaj vem, ko grem k nečakom, stalno nesem neko malenkost, pa če je samo mičken avtek za nekaj eur ali plastično živalco, ki jih zbirata, pobarvanko, ali kinder jajček. To je pač pozornost, malenkost, čisto veselje, stane malo več kot nekaj centov, tako da ne štejem tega kot darila. In enako naredim, ko ima eden rojstni dan, dobi od mene torto in darilo, drugi dobi pa mini tortico in pozornost. In razumeta oba koncept teh praznovanj, ker sem jima razložila. Če se ne bi dalo zmeniti, bi sestri predlagala, da jima kot darilo prineseš neko malenkost, pozornost, za ostalo pa daš denar in naj ona kupi kar misli. In tudi če dvakrat letno neseš neko malenkost, pozornost, ne bo konec sveta. V okviru zmožnosti, seveda.

To je nekaj strasnega, ce je otrok uzaljen? Sem mislil, da je to del odrascanja. Ocitno ene to caka pozneje, ko odrastejo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vedno kupim za vse otroke, za slavljenca pac konkretno darilo, za ostale malenkost.

To je nekaj strasnega, ce je otrok uzaljen? Sem mislil, da je to del odrascanja. Ocitno ene to caka pozneje, ko odrastejo.
[/quote]
zato pa so sedaj taki otroci.nevzgojeni,vreščeči

nam je teta vedno prinesla darilo, ko je prišla naobisk.
tudi ko nismo imeli rojstnega dne.
joj, kako smo bili veseli tiste lizike, včasih celo pomaranče.

Kaj je to ‘darilo za drugega’?
Gre za drobno pozornost, neko drobnarijo, ki jo dobi sorojenec, ali za večje darilo, v vrednosti darila za praznujočega otroka?

Sem enakega mnenja kot že nekaj drugih pred mano – prva možnost ja, druga ne.

Samo predlog. Nečaka sta še majhna. Pri 5 letih razume, da pač on nima rd, vendar si ti tetka, ne pa ena x oseba. Zato ti predlagam, da dobita darilo oba. Ker si tetka, razumeš.
Tisti baloni polnjeni s helijem zapalijo. En polnjen balon je 6e, če vzameš navadne balone. Vzameš 2 taka balona in si rešila problem. Slavljencu pa dinarčke zraven.

Jehovove priče ne praznujemo rojstnih dni, saj smo prepričani, da takšna praznovanja Bogu niso všeč. Čeprav Sveto pismo izrecno ne prepoveduje praznovanja rojstnih dni, pa nam pomaga razmisliti o ključnih značilnostih takšnih praznovanj in razumeti, kako nanje gleda Bog. Razmislite o štirih takšnih vidikih in z njimi povezanimi svetopisemskimi načeli.

Praznovanje rojstnih dni ima poganske korenine. Glede na neki leksikon o folklori, mitologiji in legendah ta praznovanja izvirajo iz prepričanja, da imajo »zli duhovi in zlobne sile priložnost napasti slavljenca« na njegov rojstni dan ter da »prisotnost prijateljev in voščila pomagajo slavljenca zaščititi«. (Funk & Wagnalls Standard Dictionary of Folklore, Mythology, and Legend) V knjigi The Lore of Birthdays piše, da so bili v preteklosti podatki o dnevu rojstva zelo pomembni, »ker je bil datum rojstva bistven za sestavljanje horoskopa«, ki je temeljilo na »skrivnostni vedi, astrologiji«. V tej knjigi še piše: »Sveče za rojstni dan imajo po ljudskem verovanju posebno magično moč, ki uresničuje želje.«

Vendar pa Sveto pismo obsoja ukvarjanje z magijo, vedeževanjem, spiritizmom ali s čim takšnim. (5. Mojzesova 18:14; Galačanom 5:19–21) Pravzaprav je eden od razlogov, zakaj je Bog obsodil starodavno mesto Babilon, ravno ta, da so se njegovi prebivalci ukvarjali z astrologijo, ki je oblika vedeževanja. (Izaija 47:11–15) Jehovove priče se ne ukvarjamo pretirano z izvorom čisto vsakega običaja. Kadar pa Sveto pismo daje takšne jasne smernice, jih upoštevamo.

Prvi kristjani niso praznovali rojstnih dni. V knjigi The World Book Encyclopedia za prve kristjane beremo, da so »praznovanje rojstnega dne, pa naj je bil od kogar koli, imeli za poganski običaj«. Biblija pokaže, da so apostoli in drugi, ki jih je poučeval sam Jezus, oblikovali vzorec, po katerem bi se morali ravnati vsi kristjani. (2. Tesaloničanom 3:6)

Edini dogodek, ki bi se ga kristjani morali spominjati, ni rojstvo, ampak smrt – smrt Jezusa Kristusa. (Luka 22:17–20) To sploh ni presenetljivo, saj Sveto pismo pravi, da je »dan smrti boljši od dneva rojstva«. (Pridigar 7:1) Jezus si je pred svojo smrtjo pridobil dobro ime pri Jehovu, zato je imel dan njegove smrti večjo vrednost kot pa dan njegovega rojstva. (Hebrejcem 1:4)

Sveto pismo nikjer ne omenja, da bi Božji služabniki praznovali rojstne dni. Ne gre za to, da bi bilo v Svetem pismu to pomotoma izpuščeno, saj ta knjiga poroča o dveh praznovanjih rojstnega dne posameznikov, ki nista častila Boga. Vendar pa sta oba dogodka predstavljena v negativni luči. (1. Mojzesova 40:20–22; Marko 6:21–29)

Ali se otroci Prič čutijo prikrajšane, ker ne praznujejo rojstnih dni?
Tako kot vsi dobri starši tudi Priče svojim otrokom izkazujejo ljubezen skozi celo leto, med drugim jim tudi dajejo darila in organizirajo prijetna srečanja. Poskušajo posnemati Boga, ki daje popoln zgled s tem, da svojim otrokom spontano daje dobre reči. (Matej 7:11) Kot pokažejo spodnji komentarji, otroci Prič ne menijo, da so za kaj prikrajšani:

»Bolj zabavno je dobiti darilo takrat, ko ga najmanj pričakuješ.« (Tammy, 12 let)

»Čeprav za rojstni dan ne dobim daril, pa mi jih starša kupujeta ob drugih priložnostih. To mi je všeč, saj me s tem presenetita.« (Gregory, 11 let)

»Ali res mislite, da dobra zabava pomeni deset minut, nekaj tortic in pesem? Morali bi priti k nam domov, pa bi videli, kaj je prava zabava!« (Eric, 6 let)

Bom molila za vse, ki praznujete rojatne dneve, da bi te običaje, ki sramotijo Boga, čimprej ukinili

Jaz vedno tako naredim da tisti ki ima rd. Dobi darilo drugi pa samo čokolado. Res pa je da teta potem julija naredi praznovanje za obe punce skupaj. (ena ima junija, ena julija) in dobi samo bratec čokolado. Konec decembra ima pa bratec rojstni dan in on dobi darilo. Punce pa za božička in je stvar resena

Pozdravljena

Mislim da ni težava v tebi ampak v tvoji sestri…..ki ju je tako vzgojila…..sam imam dva sina v razliki enega leta in tudi rojstne dneve imata v razliki enega mesca……stara sta 3 in 4 leta in stem nimamo težav…kajti že v vrtcu imajo pripravljen nekakšen program ko ima keteri izmed malčkov rd…….zato oba razumeta kaj pomeni ko ima eden izmed njiju rd…..sta pa seveda kaj se tiče pihanja svečk deležna oba….najprej slavljenec in nato se enkrat prižgemo in upihneta oba……je pa res,da še pol po rojstnem dnevu kakšen mesec govorita kaj si želita za naslednji rd pol pa to nekako pozabita……zsto te absolutno podpiram pri tem……kateri ima rd naj dobi darilo……drugi pa bo ga dobil takrat ko ga bo imel……..in jima poskusi ti razložiti to…….če pa se počutiš krivo pa daj slavljencu darilo tadrugemu pa čokolado ali bonbone in bo prav tako vesel…..ne pozabi kako malo je potrebno za srečo…..pa vso srečo….

V osnovi so krivi starši, ker otroku niso razložili, da RD je od tistega ne njegov. Če se tako obnaša, predpostavljam, da še ni bil na RD drugih otrok, ki niso družina.

Staršem pač ne poveste nič in otroku prinesete kakšno malenkost – običajno je to sladkarija, kot denimo kinder čokolade, napolitanke, bonboni. Na splošno ste počeli narobe, ker ste otroku nosili darila, čeprav ni bil njegov RD in narobe je bilo od sestre to pričakovat. Se pač pove, da ko bo njegov RD mu boste kupili nekaj več, sicer je pač tako. Nekaj časa bo užaljena, ampak to ni vaš problem. Ljudje imamo svoja življenja in čas bi bil, da bi vaša sestra začela živeti svojega s svojo družino. Denarja pa tudi imamo kolikor ga pač imamo. Če želi otroku kupiti večje darilo, bo pač dala denar na stran sama in ga kupila, saj je ona njegova mama, ne vi. Sicer pa ja, prinesete iz vljudnosti in ne denarja, konkretno neko malenkost, s katero se lahko otrok posladka.

Če to govorimo od otroku, ki ima do 8/9 let, potem pa sploh; če je pa to starejši otrok, pa tukaj ni več kaj za razpravljat.

Pri nas dobijo vsi trije necaki milko, tisti ki ima rojstni dan pa se 20€ in si kupi kar si hoce. Tudi za moje otroke je enako. Tudi babice in dedki naredijo tako. Ko so bili otroci manjsi, sta denar dobila mami in ati od otroka, kasneje pa otrok sam.
Ne kompliciraj prevec, pa bo ok.

Najbolje kakšno malenkost, sladkarijo še za drugega.

New Report

Close