Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sita obrtnikov, ki ne izdajajo računov

Sita obrtnikov, ki ne izdajajo računov

Dovolj imam frizerk, vodovodarjev, električarjev, vulkanizerjev, kmečkih turizmov itd., ki jim še na misel ne pride, da bi izdali račun. Kar butaste se delajo. Potem rečem za račun, pa rečejo, ja da bo dražje. Samo rečem, naj mi pokažejo cenik. Pa se stvar poštima. Nobene razlike ni v ceni z računom ali brez, samo oni goljufajo in ne plačajo davkov.
Eni vedno plačujemo, drugi nikoli, korist od države, ki te davke pobira, pa imamo vsi enako!

Se pravi, bolj malo, komaj kaj, praktično nič….?

Jaz to takoj prijavim.

Se strinjam. Zaradi tega ker ti ne izdajamo računa itak NE dobiš dodatnega popusta. Tak, da kar zahtevajte račun.

Meni pa to ni problem, ce cloveka poznam in vem kaj kupujem. Drugace pa prav tako, pride prav racun.

Žal mi je, da sem punci, h kateri hodim na neko kozmetično storitev (ki jo res dobro opravlja in nočem menjat), že v štartu rekla, da mi ni treba izdati računa. Od takrat ji plačujem na roko, enkratmesečno, ko grem tja.

Zdaj pa je še povišala ceno storitve, ne za dosti, ampak vseeno …

Kaj storiti? Hotela sem biti prijazna do nje, kaj jaz vem. Zdaj pa mi je žal. Ko pomislim nase, sama za svoje storitve vedno izdam račun. Poslujem prek spleta in me je tudi malo strah, da bi me kdaj dobili, če bi brez računa.

Smešno je, ker taki potem jamrajo čez državo, ki da jih lupi z najvišjimi davki na svetu, da reveži komaj preživijo. Doma pa razkošje, pohištvo vso po meri delano, največje televizije, najdražji hladilniki. ni ,da ni.

Tudi meni se zdi nepišteno, da eni plačujemo in nas dobro obirajo, potem nas pa vse v isti koš mečete.
Po drugi strani je pa tko, da me ne moti, če tako delajo.

Ker dokler bo v taki majhni državi nemoteno delovala mreža ljudi, ki iz pobranih davkov ustvarjajo boljše pogoje zgolj za lastne riti in elito, ki se je boje. Narod pa dnevno crkava v obupnih razmerah po bolnicah.

Do smrti ne maram nobenga računa pr nobeni frizerki, kozmeticarki, avtomehaniku, kmečkem turizmu…ker nam te davke kurbe, ki nas pustite pocrkat pokradete za lasten blagor.
Dol z vami, ki vpijete z lopovi ki narod matrajo, v en glas!!👎👎👎

Raje se enkrat ali dvakrat na mesec umij in nehaj hodit k njej. Bo ceneje, pa še lepša boš.

Se pravi, bolj malo, komaj kaj, praktično nič….?
[/quote]
Lahko se ti zdi malo, skoraj nič, pa vendar – šolstvo, zdravstvo, ceste …. Jasno, da je povsod kriza, ampak če še tega ne bi bilo, kaj bi potem? Lahko bi bilo pa boljše, če bi bila vsaj večina poštena! Ti očitno spadaš med zavestne goljufe.


Lahko se ti zdi malo, skoraj nič, pa vendar – šolstvo, zdravstvo, ceste …. Jasno, da je povsod kriza, ampak če še tega ne bi bilo, kaj bi potem? Lahko bi bilo pa boljše, če bi bila vsaj večina poštena! Ti očitno spadaš med zavestne goljufe.
[/quote]

Ma ta kriza je že 30 let, pa samo na slabše gre. Kero zdravstvo btw? Tole razpadajoče?

Cigani, migrnti, stare babnice s knjižcami, njihova mularija na dobrih stolčkih, ….vse to je treba prežvet.
Pa ne bodo zdej ti neizobraženi frizerji, pa polkelnarji in raja nekaj njim izpod klupe mutali in se v lajf vozili skupaj z njimi.
Jih je ja treba te goljufivce v tla porint, gamad nizkotno.

Se popolnoma strinjam. Ko sem nazadnje rekla, da hočem račun, mi je rekel, ja potem bo pa dražje. Kako mu sploh na misel lahko pride, da mi prvo pove ceno brez računa?!
Da ne govorimo, da danes zelo težko najdemo dobrega obrtnika.

To je pa Evropa kjer se ne izdaja racunov.

Ne razumem zakaj ne bi izdal racuna. Saj itak vecina njih prireja bilance. Poslovne knjige.

Dvomim, da jih kaj dosti. Pri ta malih ni kaj dost za skrit in priredit.Še glih kontra. Knjige ne pokažejo vseh realnih odhodkov (zaloge materiala konkretno- ker nekdo, ki je bil prisiljen se založt z materialom ker jutri ne bo več dobavljiv ali pa ga manj kot 1000kg sploh ni dobavljivega, je dal še lanske prihranke za nabavo. Živi brez denarja oz. z minimalnim zneskom že leto in pol v knjigah ima pa na račun zalog materiala 2000€ neto viška kot minimalni dohodek in bo plačal dohodnino- davek na zaloge). Imam sama točno tako sliko, tko da vem.
Težkò se priredi če si en revež, ki se vsi poščijejo nanj ali si z njim obrišejo rit.

Dokler Jankovic ne placa 29 milionov tud jaz ne zahtevam in ne izdajam racunov.

Take in podobne pišete samo tisti, ki nimate pojma in niste oddelali niti ene ure z lastnimi rokami, si zrihtali enega ksefta sami in brez vez in znanstev, ter ste za svohe drkanje privatnikov plačani iz penzjonerskega proracuna ali pa ste del parazitnega veleorgana kjerkoli v Sloveniji.
Clovek ki dela z lastnimi rokami in skromno ali povrečno sam zasluži takih ne bo pisal.

Take in podobne pišete samo tisti, ki nimate pojma in niste oddelali niti ene ure z lastnimi rokami, si zrihtali enega ksefta sami in brez vez in znanstev, ter ste za svohe drkanje privatnikov plačani iz penzjonerskega proracuna ali pa ste del parazitnega veleorgana kjerkoli v Sloveniji.
Clovek ki dela z lastnimi rokami in skromno ali povrečno sam zasluži takih ne bo pisal.
[/quote]
Tole je bedarija in nesramnost. Avtor posta ima popolnoma prav.
A če delaš z lastnimi rokami, moraš goljufat državo in s tem končno tudi samega sebe? Ma eni ste zabiti do konca!


Tole je bedarija in nesramnost. Avtor posta ima popolnoma prav.
A če delaš z lastnimi rokami, moraš goljufat državo in s tem končno tudi samega sebe? Ma eni ste zabiti do konca!
[/quote]
Kaj me brigajo obrtniki, za njih vem, da so večni nategavčki še iz bivše juge jih predobro poznam. Razkuri me pa, da zobarji ne izstavljajo računov za svoje božjastno preplačane storitve. Ti so šele mafija.

Jasno kot beli dan, da bomo po ‘domače’.
Dokler ne ožamejo barab pri koritu, ne rabim računa! Kradem, lažem…… – če oni, zakaj ne jaz?

Jasno kot beli dan, da bomo po ‘domače’.
Dokler ne ožamejo barab pri koritu, ne rabim računa! Kradem, lažem…… – če oni, zakaj ne jaz?
[/quote]

A svoje otroke tudi že tako učiš/si naučil/a že od malih nog – na policah s sladkarijami in čigumiji morda ? Take moralne zglede jim daješ?

Kako naj bo drugače v tej državi kdaj karkoli. Če pa narod sami sebi, niti svojim potomcem niste za zgled nikomur. S tem, da še tukaj napišeš, da ti delaš isto, kot “tiste barabe pri koritu”. Sramota.

A svoje otroke tudi že tako učiš/si naučil/a že od malih nog – na policah s sladkarijami in čigumiji morda ? Take moralne zglede jim daješ?

Kako naj bo drugače v tej državi kdaj karkoli. Če pa narod sami sebi, niti svojim potomcem niste za zgled nikomur. S tem, da še tukaj napišeš, da ti delaš isto, kot “tiste barabe pri koritu”. Sramota.
[/quote]

Saj jim lahko razloži tako kot tebi.
Osnove za preživetje v divjini kjet vlada mafija in leporečniki v kravatah, medtem ko narod čaka na operacije 13 let in umira po hodnikih urgenc in klinik.
Ne ti men o poštenju in zakonih v taki državi!!! Pejt v cerkev in tistim terciarkam pridigaj o vzgoji!

Vklopi razum vzemi račun= bodi priden sinko, da boš prišel v nebesa

…mislim a vas glava boli vse skupaj a kaj??!!

Saj jim lahko razloži tako kot tebi.
Osnove za preživetje v divjini kjet vlada mafija in leporečniki v kravatah, medtem ko narod čaka na operacije 13 let in umira po hodnikih urgenc in klinik.
Ne ti men o poštenju in zakonih v taki državi!!! Pejt v cerkev in tistim terciarkam pridigaj o vzgoji!
[/quote]

Poštenje in pravica še obstajata v tej državi. Za vsako rit raste palca.

Pragov inštitucij RKCja pa ne prestopam, ker nimam ne želje, ne potrebe.

New Report

Close