Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Surova sveža zelenjava

Surova sveža zelenjava

Gledam npr motovilec po štacunah, v glavnem je iz Italije. Pa ne ni rečt da v Slo nismo sposobni pridelat f-ing motovilec za lastne potrebe! Anyway, a to še jeste? Zelenjava ki se jo kuha naj bi bila varna, ampak ne morš motovilec in solato kuhat, mislim ni smisla. Brez svežega surovega zelenja pa ne funkcioniram. Kako vi?

vendar ga potem izvozimo ker pri nas v trgovinah bi bil dražji kot ta uvožen

Ehhh ja.

Kaj torej delate če jeste svežo zelenjavo ki se ne lupi in ne kuha?

Sicer jaz to že celo zimo mlatim, če sem imela kaj za staknit sem najbrž že staknila.

nova
Uredništvo priporoča

le kdo bo jedel to sranje, ki ga je treba prat!
v trgovinah je čist, pa tudi ne ovene, tako kot tisti z vrta…

le kdo bo jedel to sranje, ki ga je treba prat!
v trgovinah je čist, pa tudi ne ovene, tako kot tisti z vrta…
[/quote]

Ne vem kaj hočeš povedat, sem omenila da sem blond?

Na vrtu imam pa +-10 sadik motovilca, ne vem kam se je del ostali ki sem ga sejala, ampak kakorkoli, niti slučajno nimam toliko prostora da bi se samooskrbovala celo sezono.

Seveda so na voljo slovenski motovilec, radič, rukola in endivija. Vse to kupujem na tržnici pri moji zelenjavarki. In ne, ni uvoženo, občasno kupim tudi na njihovi kmetiji.


O čem ti sploh govoriš, kako to misliš, da bi bila zelenjava, ki se jo kuha varna? Zakaj pa naj surova ne bi bila varna?

Saj jaz tudi, na vrhniški tržnici, ki pa zdaj pozimi ne dela vsak dan. Tudi se dogaja da ravno tisti dan ko dela ne uspem priti dopoldne.


O čem ti sploh govoriš, kako to misliš, da bi bila zelenjava, ki se jo kuha varna? Zakaj pa naj surova ne bi bila varna?
[/quote]

Je bilo v enem članku o koronavirusu enkrat prejšnji teden rečeno da je zelenjava ki jo termično obdelamo varna. Samo to. Dalje ni bilo nič rečeno kaj je zdaj s svežo zelenjavo, naj se ji odpovemo ali kaj? Zato sprašujem.

Je bilo v enem članku o koronavirusu enkrat prejšnji teden rečeno da je zelenjava ki jo termično obdelamo varna. Samo to. Dalje ni bilo nič rečeno kaj je zdaj s svežo zelenjavo, naj se ji odpovemo ali kaj? Zato sprašujem.
[/quote]

Kaj točno sprašuješ? Če je lahko na sveži solati iz tujine korona virus? Najbrž da je lahko, če je okužen človek kihal in kašljal nanjo. Vprašanje je, koliko časa preživi.

Kaj točno sprašuješ? Če je lahko na sveži solati iz tujine korona virus? Najbrž da je lahko, če je okužen človek kihal in kašljal nanjo. Vprašanje je, koliko časa preživi.
[/quote]

Ja to sprašujem. Kolikor mi je znano se še niti ne ve koliko časa in v kakšnih pogojih virus preživi, sveža zelenjava pa tudi ne potuje do trgovin več kot 3 dni (predvidevam). V bistvu sprašujem tiste ki brez sveže zelenjave ne morejo, tako kot jaz, kako zdaj funkcionirajo. Ali še kupujete svežo zelenjavo v trgovinah, gledate od kod je ipd…

Ja to sprašujem. Kolikor mi je znano se še niti ne ve koliko časa in v kakšnih pogojih virus preživi, sveža zelenjava pa tudi ne potuje do trgovin več kot 3 dni (predvidevam). V bistvu sprašujem tiste ki brez sveže zelenjave ne morejo, tako kot jaz, kako zdaj funkcionirajo. Ali še kupujete svežo zelenjavo v trgovinah, gledate od kod je ipd…
[/quote]

Kupujem svežo rukolo, že narezano solato, por, korenje, pa tudi sadje, skratka vse isto kot prej. In to normalno jem, kot vedno do zdaj.

Tudi jaz sem kupila domač motovilec in rdeči radič od zelenjavarke. Šele ko mi je pest vsakega stehtala in rekla 8,5 eur, sem pogledala koliko ta lepota stane. 2,5 eura 1/4 kg!!!

Tudi jaz sem kupila domač motovilec in rdeči radič od zelenjavarke. Šele ko mi je pest vsakega stehtala in rekla 8,5 eur, sem pogledala koliko ta lepota stane. 2,5 eura 1/4 kg!!!
[/quote]
Ja, to pa drži, drago je kot zlato.

Tudi jaz sem kupila domač motovilec in rdeči radič od zelenjavarke. Šele ko mi je pest vsakega stehtala in rekla 8,5 eur, sem pogledala koliko ta lepota stane. 2,5 eura 1/4 kg!!!
[/quote]

ta gospa je pa imela velike roke, če je v dve pesti spravila 85 dek solate:-)))

mimogrede, za ta letni čas tole sploh ni drago!

ta gospa je pa imela velike roke, če je v dve pesti spravila 85 dek solate:-)))

mimogrede, za ta letni čas tole sploh ni drago!
[/quote]

Res je tako po moško prijela in stehtala s tistimi kamni. Lej, španski je 3x cenejši.

New Report

Close