Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Furlanija JK ima stroge preventivne ukrepe proti koronavirusu zaradi Slovenije

Furlanija JK ima stroge preventivne ukrepe proti koronavirusu zaradi Slovenije

Zakaj ima Dežela Furlanija Julijska Krajina tako stroge preventivne ukrepe (en teden) in to brez enega potrjenega obolelega zaradi koronavirusa?

Dežela Furlanija Julijska Krajina je za en teden uvedla stroge ukrepe ne le zaradi primerov v Deželi Veneto ampak predvsem zaradi Slovenije, ki je največja nevarnost v regiji.

V Sloveniji se na področju preventive v praksi ni naredilo ničesar oziroma 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
To so dejstva.

Če predstavniki iz Dežele Furlanije JK niso javno povedali takoj odgovornim organom v Sloveniji kar jim gre je zato, ker si niso predstavljali, da je taka ignoranca sploh mogoča.

Odgovorni, ki so na tekočem z zadevo na Ministrstvu za Zunanje Zadeve Italije tudi tistem za Obrambo so bili besni nad obnašanjem Ministrstva za Zunanje Zadeve Republike Slovenije, ker je dopustilo prost prehod dveh turistov z rednim letom iz “rdeče cone” na Japonskem v Slovenijo medtem, ko je bil organiziran varovan let iz strani Italije le malo za tem.
Neodgovorno, nevarno in primitivno!

V imenu dobrososedske politike so se čudili in molčali a mislili in mislijo si svoje.
Ponudba za pomoč Civilne zaščite Italije na letališču Brnik je bila dana kot taktni signal, da odgovorni v Sloveniji nekaj ukrenejo.

Ne Vem če na Ministrstvu za Zunanje Zadeve v Sloveniji ter predvsem na inštitucijah, ki so v Sloveniji pristojne za varovanje zdravja državljanov sploh sprejemajo in razumejo taka taktna sporočila.

Hvala za čas, ki ste si ga vzeli da ste to prebrali.

PS
Javni Inštitut za Varovanje zdravja piše na svojih straneh o Pokrajini Veneto, Lombardija. itd.
Naučite se najprej osnov jezika po slovensko se piše Dežala Veneto, Dežela Lombardija itd
Provinca ima drug pomen. Naučite se najprej pravilne rabe jezika.

V Ministrstvu za zunanje zadeve se le M piše z veliko, prav tako je pravilni naziv inštituta Nacionalni inštitut za varovanje zdravja in razen N so vse ostale besede z malo. Če že očitaš.

neumnosti ne berem

V Ministrstvu za zunanje zadeve se le M piše z veliko, prav tako je pravilni naziv inštituta Nacionalni inštitut za varovanje zdravja in razen N so vse ostale besede z malo. Če že očitaš.
[/quote]

Predvideval sem, da se boste na to ujeli.
Napaka je bila zrežirana, da se vidi kaj v sporočilu res berete 🙂
Nacionalni inštitut za varovanje zdravja ima v tekstih o koronavirusu izraze, ki so popolne tujke in deli besedila zgledajo kot da so šli skozi google translate in eno branje .

Vsak ima lahko svoje mnenje.
Dopusti, da v določenih primerih ve kdo več kot ti.

Predvideval sem, da se boste na to ujeli.
Napaka je bila zrežirana, da se vidi kaj v sporočilu res berete 🙂
Nacionalni inštitut za varovanje zdravja ima v tekstih o koronavirusu izraze, ki so popolne tujke in deli besedila zgledajo kot da so šli skozi google translate in eno branje .
[/quote]
Če bi vsaj dali v google translate zadnja navodila predsednika WHO in jih potem prebrali. Potem bi mogoče uspeli dojet, da je stanje več kot resno in bi začeli ukrepati s pravilnimi navodili.

Pa kaj lahko nehate lepiti ta SDS-ovska jajca sem gor?

FJK je odločno ukrepala predvsem zaradi sebe in Italije. Vedno imajo najvišjo obolevnost za virusi med sosedami in v EU. Je pa res, da smo v primeru gripe, letos v Sloveniji huda konkurenca Italiji. Italijani bolj obolevajo zaradi tradicionalnih tesnih stikov, v Sloveniji pa zaradi malomarnosti in v ‘uh me piševstva’ – tako na lokalnem kot državnem nivoju.

ali pa zaradi slovenskih debilov…danes videl…tip si je kihnil v roke, mlada mamica si je kašljala prav tako v roke (dlani).

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

ja, seveda, FJK se boji Slovenije, zato vsak dan dovoli stotinam italijanov, da se vozijo in šetajo po Sloveniji in mešajo s slovencci? pojdi podnevi ali ponoči v novo gorico in se čudi

Gantar minister za zdravstvo :((((( če bi hotel biti dr. Blaž Mrevlje bi bilo super

Da je virus že dolgo v Sloveniji pa nam prikrivajo ali pač res niso sposobni s testi dokazati virusa. Glede na to, da smo država kjer za prebivalce ni niti mask, o stanju zdravstva raje ne bi, za virus so postavili nekaj šotorov pa tako so nam politiki govorili, kako smo pripravljeni. Meni se zdi čudno, da se govori, Italija zaenkrat še ne bo zaprla meje s Slovenijo. Saj bi jo ja morala Slovenija? Če virus res izhaja iz Italije. Je možno, da je bilo že veliko število bolnih v Sloveniji za koronavirusom pa so vsakemu rekli, da ima gripo? Ali ni čudno, da je bilo prav v Sloveniji največ Gripe je bila res vse gripa ali koronavirus? Hrvaška prav tako poostreno nadzoruje potnike na meji Slovenijo. Avstrija pa tako ali tako že nekaj let nadzoruje mejo s Slovenijo. Se kdo vpraša, zakaj nobena sosednja država ne zaupa Sloveniji in njenim politikom in Policiji?

Jaz se sprašujem, zakaj nam nihče ne zaupa. Oziroma se ne sprašujem, mi je jasni. Ker naši ne delajo nič, da bi zadelo zajezili.

Ne verjamem pa, da je bil tisti virus, ki je en mesec nazaj kosil po slovenskih šolah, korona virus. Tega pa ne verjamem. Kot ni logično, da bi mi imeli korono en mesec nazaj, pa je nihče drug v Evropi ni imel, to ni logično, tako zdaj ni logično, da jo imajo povsod, mi pa ne.

Jaz bi bila veliko bolj mirna, če bi imela občutek, da bo poskrbljeno za ljudi, če se bo zadeva razširila.

Predvidevam, da bodo sosednje države zaprle meje s Slovenijo, ne bo treba nam.

Zna biti, da so na Goriškem že okuženi, saj imamo v kazinojih same Italijane in Kitajce, ki jih noben ne preverja. Tudi “pobegla” potnika s križarke sta menda iz okolice NG.
Kdor bolan kliče v ZD, mu naročijo, naj bo doma, testov se pa ne dela, če nisi prišel iz Lombardije ali Wuhana.

Predvsem brez panike, ma je očitno treba tudi logiko, statistiko in verjetnost izklopiti.
Če se bo virus razširil, bomo pa krivi ljudje, ker smo delali paniko (no, in zdravniki, ker niso poskrbeli za opremo, ki je ni moč dobiti). Zdaj nam očitajo celo, ker je za 2 uri zmanjkalo par kil moke, jao državo bomo uničili! (Ljudje seveda čisto trezno razmišljajo, kaj bodo jedli, če bodo morali biti 14 dni v karanteni. Pa še krofe so pekli.)

Naj zapre Slovenija kazinoje ob meji z Italijo, pa bo mir.

Celi avtobusi italijanov se prevažajo gore dole v slovenske igralnice.

A, to pa ne- ker bodo ob izpad dobička. Vsega pač ne morejo imet. Batagelj jamra, ker Kitajci trumoma ne rinejo več v postojnsko jamo, igralničarj ob italijanski meji bodo jamrali, ker ne bo Italijanov. Sam pol naj ne jamrajo vsi, ko bodo imeli korona virus.

Naj zapre Slovenija kazinoje ob meji z Italijo, pa bo mir.

Celi avtobusi italijanov se prevažajo gore dole v slovenske igralnice.

A, to pa ne- ker bodo ob izpad dobička. Vsega pač ne morejo imet. Batagelj jamra, ker Kitajci trumoma ne rinejo več v postojnsko jamo, igralničarj ob italijanski meji bodo jamrali, ker ne bo Italijanov. Sam pol naj ne jamrajo vsi, ko bodo imeli korona virus.
[/quote]

Po celi Sloveniji hodijo Italijani po igralnicah. Se pripeljejo deset, dvajset jih s kombijem. Od Prekmurja do Primorja.

Naučite se najprej osnov jezika po slovensko se piše Dežala Veneto, Dežela Lombardija itd
Provinca ima drug pomen. Naučite se najprej pravilne rabe jezika.

a bejž?
slovensko se piše Benečija, če že.

MZZ RS pa nima nobenega vpliva na to, da so japonci določene ljudi dali na komercialne lete.

Smesni ste za pop*. A mozgani vas pa nic ne sekirajo, ko boste 14 dni doma jedli samo pasto in kruh? A veste, da so ogljikovi hidrati in sladkorji ubijalci?
Pa dejmo hitro vso pasto pa moko spet pokupit.

Kakšno pasto? Zobno? Za čevlje pucat? wtf?

In dokler je bila gripa, zaradi katere so tudi umrli ljudje (no, ne ravno zaradi nje), nihče ni niti trznil. Če bi bila pa to korona, bo pa kaj?

New Report

Close