Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek holesterol, trigliceridi

holesterol, trigliceridi

Dobila sem izvide preventivnega pregleda in niso v mejnih vrednostih. Sicer se počutim zdravo, sem pa pretežka.

S-Holesterol 4,50 (4,0-5,0)
S-HDL Holesterol 1,54 (>1,3)
S-LDL Holesterol 1,41 (2,0-3,9)
S-Trigliceridi 3,41 (0,6-1,7)

Ko bom kaj šla k svojemu zdravniku, bom pokazala tudi ta izvid. Do takrat pa tudi vas vprašam za mnenje o teh vrednostih.

Zgoraj nisem dobrooznačila vrednosti, ki ne ustrezajo. Napisano je prav, samo poudarjeno ni v redu.

S-Holesterol 4,50 (4,0-5,0)
S-HDL Holesterol 1,54 (>1,3)
S-LDL Holesterol 1,41 (2,0-3,9)
S-Trigliceridi 3,41 (0,6-1,7)

“dobri” holesterol imaš povišan. ne slabega. skupni je ok

bolj je problematično to, da imaš trigliceride močno povišane. ješ zanič hrano, za začetek, dosti slabih maščob z ogromno omega6 kislin.

bo treba na dieto.

Ne, LDL je prenizek, trigliceridi previsoki.

Maščob ne jem veliko, jemljem omega3, olje na solati … sicer nič mastnega.

Trigliceridi nastajajo v jetrih. Ponavadi so povišani zaradi tablet, alkohola največkrat, kadilci imajo samo ne toliko.

Ne kadim, ne pijem alkohola.

Ne jemljem nobenih zdravil in tablet.
Jemljem Omega3, to pa ja.

SIGURNO ješ veliko predelane hrane – moke, kruha, testenin, peciva

Spravi se dol s tega pa samo zelenjavo, jajca, ribe, meso (v tem vrstnem redu) in grem stavit, da čez 3 mesece ne bo povišanih trigliceridov. Za piti vodo, nesladkan čaj, če piješ kavo, naj bo črna brez cukra. Poročaj.

Ja, to je pa res. Moka, kruh, testenine, piškoti, vse to jem. Sicer kuhamo doma, ampak vseeno je tega veliko. Jem vsak dan solato ali neko zelenjavo, zdaj kislo zelje, kislo repo … Jem pestro in zagotovo tudi zdravo hrano, ampak je vmes tudi veliko tega, kar ne velja za zdravo. Pa preveč jem, saj zato pa sem pretežka.

Zaradi moke povišani trigliceridi? Hm?

aha
pa zaradi fruktoze dobiš zamaščena jetra.
telo je malo bolj zakomplicirano, kot si laiki predstavljate
največji strup za telo so cuker in predelana živila, kot so bela moka in podobno

Samo če celo življenje isto ješ, pa nikoli problema, potem naenkrat povišani trigliceridi, a ni potem smiselno iskati vzrok drugje, ne v prehrani, ki je skoz ista?

To se skozi leta “nalaga”. In seveda se nam zdi, da smo celo življenje to jedli brez težav, čez leta pa imamo težave.

celo življenje ješ narobe. ampak telo nekaj časa z mehanizmi zmore to kompenzirat, potem pa pride do točke, ko ne more več

saj pa je isto z diabetesom tipa 2
celo življenje ješ isto, nikol problema, pol pa kar naenkrat diabetes. ha?
saj pa ne more to od prehrane bit, če pa skoz ješ isto….

Rešitev je v več gibanja, tako da si zadihana.


Lovilc ti jo mal zadihaj.

Berem cel kup priporočil oseb, ki imajo Google doktorat, priporočila in nasveti, da te kap.

Gibanja je pri meni res komaj kaj. Priznam, da sem lena. In zvečer navadno utrujena, da samo padem na kavč. Zadiham se pa itak že na vsakih stopnicah, mene ni težko zadihat – če malo na hec obrnem.

Saj bom pokazala izvid mojemu zdravniku. Do takrat pa tudi lahko že sama kaj naredim.
Imaš ti kakšen boljši nasvet od zgoraj napisanih? Se priporočam.


Lovilc ti jo mal zadihaj.
[/quote]

nimam cajta
moram plevel ustrahovati

Saj bom pokazala izvid mojemu zdravniku. Do takrat pa tudi lahko že sama kaj naredim.
Imaš ti kakšen boljši nasvet od zgoraj napisanih? Se priporočam.
[/quote]

glede premajhnega dobrega holesterola mi je zdravnik rekel, da si ga bom zvišal z zadihanim gibanjem
pa mislim, da je glede previsokih trigleciridov tudi rekel, da bo poleg diete pomagalo gibanje

nimam cajta
moram plevel ustrahovati
[/quote]Saj sedaj pozimi ne raste.

Saj sedaj pozimi ne raste.
[/quote]

pri nas že odganja
pa grmovje je treba še od lani porezat

Še kakšen nasvet? Mogoče lastna izkušnja s podobnimi vrednostmi v krvi?

To je ena bolezen. Imamo jo v družini a se zdaj ne spomnim kako se kliče.
Že najmanjši vnos maščobe ti blazno dvigne trigliceride, ker se ti nekaj ne presnavlja v redu. Saj ti bo zdravnik verjetno povedal. Ma po moje ni nekaj hudega. Nihče ni popoln.

New Report

Close