Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potniki z ladje prihajajo domov

Potniki z ladje prihajajo domov

In doma nobene karantene ;))) Poljubčkat hitro otročke in vnukce, jim dati darilca z ladje.. Povabit celo družino na kosilo v nedeljo in razlagati kako je bilo na ladji… In to jih je šest…. Vseh šest skupaj bo povabilo vsaj 100 prijateljev in sorodnikov….
In v ponedeljek vsi v šolo, vrtec službo. Kaj bo pa potem? Aha neeee, saj so zdravi ;)))

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ej Vagabund,
A nisi ti zdravnik?😄

Astronavt. Astronavt sem. Kaj ma veze kaj sem jaz? Odgovori na temo. S ti zdi prav, da ni karantene?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University
nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam. Pri nas nobenih ukrepov s strani NIJZ, samo blebetajo, kako naj ne pademo v paniko. Vse druge države bodo za te turiste z ladje uvedle karanteno, pri nas pa tista pametnjakovička z NIJZ samo miri, da ni treba pretiravati z ukrepi itd. Najbrž jih še pregledali ne bodo, samo poslali domov.
A je nekdo malomaren tukaj??? Kaj, če pride do novih okužb? Bo ta ženska odgovarjala??? Gotovo ne, saj smo vendar v Slovenistanu.

Kako, ni karantene?! Seveda bo. 14 dni so bili na ladji, sedaj pa še doma nekaj časa. Kar tako ne bodo takoj okrog laufal?!?!!

Bom bolj natančen. Ta ladja velja za največje žarišče virusa. Zakaj? Ker je na tako mali površini, tako veliko okuženih. In ker so na ladji prepuščeni sami sebi v smislu razkuževanja, oprezanja in vsega kar spada k zaščiti pred okužbo.
In zdaj se ljudi s tega žarišča pelje domov in rešuje. Doma pa horuk na tržnico in po opravkih.
In še nekaj – v Sloveniji kot tudi v osrednji Evropi je porast gripe, torej so imunski sistemi šibki a se strinjamo?
Ve se, kako se virus obnaša v Aziji, ne ve se pa, kako se bo obnašal v Evropi. Sestava zraka je definitivno drugačna. Se strinjamo?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

A ti bi ogrožala svoje?verjetno ne,počakaj na večerne novice.

Tvoj prispevek se mi namreč ne zdi da bi bil na nivoju zdravnika, sploh takšnega ki je v službi v Seefeldu

Jaz se sicer v to ladjo nisem ne vem kako spuščal, ampak mi je par stvari izjemno čudnih. Zdaj kakor sem jaz razumel, naj bi bilo tako:
testirali so potnike, zdravi, nekaj obolelih. Obolele so odstranili. Zdravi so ostajali na ladji. Naslednji dan je na novo zbolelo spet toliko in toliko. A tako gre to? Ne vem… Čudna ta karantena. Čudna.
Edino logično bi mi bilo, da bi se to ladjo reševalo tisti dan, ko so zaznali okuženega. Torej testirali potnike in jih iz ladje preselili v zunanje karantene, ampak ne vseh skupaj, temveč po grupah. Izolirani 14 dni, potem pa na prvo letalo in domov. Ne pa da so jih pustili v žarišču in se jih zdaj iz žarišča “rešuje”, to ni karantena!!!
In za tiste, ki pojma nimate – karantena je toliko časa, dokler v določenem času (recimo 14 dni) ne zaznajo v tej ustanovi (ladji) novega primera okužbe.

Za tiste, ki si radi kaj ogledate. Jugoslavija je pripravila pred leti film po resničnih dogodkih, ko se je pojavila Variola Vera.
Film imate na you tube, naslov: Variola Vera. Če razumete srbohrvaško si ga oglejte. Kako je Jugoslavija naredila pred 40 leti karanteno in bolnico dobesedno zabila z dilami. Ja, to je karantena.

evo link:
https://www.youtube.com/watch?v=nyERxNV7fSY

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Pa saj je zdravnik samo v svojih molkrih sanjah, haha.

In več ljudi umre zaradi gripe kot zaradi tega virusa!

Aja? Kakšen bi pa moral biti? Ne nabijaj. Sploh pa ne vem kje si našla Seefeld. Zdaj pa prosim nehaj srat po temi

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Meni se tudi tako zdi. Seefeld je videl, ko se je s kombijem peljal mimo 😂

Je bil nekaj dni nazaj en RES DOBER predlog, dokler so bili še bili vsi potniki na ladji…

Pripeljat podmornico, pa dva torpeda v ladjo. Fertik.

In res, če bo samo en potnik okužil dva, tri, ta dva pa vsak po tri, ali pet ljudi, bo šlo naprej na kvadrat.
Naenkrat bo 800, 1200, 3000 okuženih. Pa nič krivih.

Srčno upam, da vam okužijo ŠE vašega sončka, da umre.

Ker potem bi tudi vi sprejeli idejo o dveh torpedih in rešitvi ogromnega problema, ki se zna pojaviti, ker je bilo 2500 ljudi praktično (zaradi klimatizacije) na kupu, kot da bi bilo 14 dni skupaj v veliki, hermetično zaprti dvorani…

Za kolateralno škodo pa ste tudi verjetno tudi že slišali?
Da jih je bolje žrtvovati 2500, da preprečiš, da se jih okuži 25.000…

In kaj sem jaz takega napisala, da želiš da mi otrok umre…?

Preberi moje poste najprej, bolnik

Zaskrbljujoča tema
Hahahhahahahahhhhhhaaaaaaaaaaa
Kaj jo boste monovci rešili??????
Sami rešitelji na kupu (astronavti, zdravniki, podmorničarji……) V resnici pa podnajemnikih in socialni…..delovni ljudje po večini nimajo časa cele dneve na Monu viset…,…….

In?

Je bil nekaj dni nazaj en RES DOBER predlog, dokler so bili še bili vsi potniki na ladji…

Pripeljat podmornico, pa dva torpeda v ladjo. Fertik.

In res, če bo samo en potnik okužil dva, tri, ta dva pa vsak po tri, ali pet ljudi, bo šlo naprej na kvadrat.
Naenkrat bo 800, 1200, 3000 okuženih. Pa nič krivih.

Srčno upam, da vam okužijo ŠE vašega sončka, da umre.

Ker potem bi tudi vi sprejeli idejo o dveh torpedih in rešitvi ogromnega problema, ki se zna pojaviti, ker je bilo 2500 ljudi praktično (zaradi klimatizacije) na kupu, kot da bi bilo 14 dni skupaj v veliki, hermetično zaprti dvorani…

Za kolateralno škodo pa ste tudi verjetno tudi že slišali?
Da jih je bolje žrtvovati 2500, da preprečiš, da se jih okuži 25.000…
[/quote]

No to so skrajnosti in tega sodobni svet seveda ob tej medicini ne bi storil. Jaz sem prepričan, da bi strokovnjaki s področja epidemij lahko brez skrbi potrdili, da ne gre za smrtonosni virus, ampak zgolj obliko koronavirusa, ki ga svet pozna že 70 let. Eden zelo blagih je koronavirus 229E in povzroča prehlad. Torej z njim je marsikdo okužen.
Seveda pa virus malo zamutrira, če so mu dani pogoji (beri higienski), kar pa so v Aziji mu. Azija je pač svinjska. Bog pomagaj. Tako pač je. Pojdi na njihovo tržnico in poglej.
Tudi ta virus (moje mnenje) v Evropi ne bo dobil take razsežnosti, ker je nastal v drugem klimatskem okolju in je prilagojen za tja. Ne na naše okolje. Bolj nevarno je (moje mnenje) da tukaj ponovno spremeni obliko. Odvisno je, kako je trdovraten.
Umrljivost seveda sovpada nekje z gripo, vendar je dejstvo nekaj drugega. Kako gre ta virus skupaj z gripo?! Pri gripi je imunski sistem seveda oslabljen in novi virus je seveda v blažjih oblikah sigurno z lahkoto prestan, če je imunc ok…
Jaz osebno sem bil nekoč del ene karantene, ko se je pojavil nek čuden virus, ko so vsi začeli bruhat in so bile prebavne motnje. Okužil se je takrat najprej en oddelek, potem pa cela hiša (dom za ostarele) in ta karantena je izgledala bistveno drugače, kot pa berem tukaj o tej ladji.
Karantena je zelo strogo določen protokol in jaz ne vem (mogoče se motim) kako je mogoče, da se IZ karantene rešuje. Karantena je rešitev ne pa nekaj IZ česar se naj bi reševalo.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ja, želim, vkolikor je bil otrok na ladji.
Ker NE želim, da pride virus v Slovenijo in pobere 100, 1000, ali 3000 ljudi. Mogoče tudi mojo hči. Ali mene.

Ker v Sloveniji nimamo pojma. Ker smo NEPRIPRAVLJENI!

Namesto da bi nemudoma izgnali vse kitajske turiste in preventivno VSI nosili maske.
Imamo raje smrtne žrtve.

Bedaki, budale neodgovorne!
Bedaki eni empatični, s tabo vred.

No to so skrajnosti in tega sodobni svet seveda ob tej medicini ne bi storil. Jaz sem prepričan, da bi strokovnjaki s področja epidemij lahko brez skrbi potrdili, da ne gre za smrtonosni virus, ampak zgolj obliko koronavirusa, ki ga svet pozna že 70 let. Eden zelo blagih je koronavirus 229E in povzroča prehlad. Torej z njim je marsikdo okužen.
Seveda pa virus malo zamutrira, če so mu dani pogoji (beri higienski), kar pa so v Aziji mu. Azija je pač svinjska. Bog pomagaj. Tako pač je. Pojdi na njihovo tržnico in poglej.
Tudi ta virus (moje mnenje) v Evropi ne bo dobil take razsežnosti, ker je nastal v drugem klimatskem okolju in je prilagojen za tja. Ne na naše okolje. Bolj nevarno je (moje mnenje) da tukaj ponovno spremeni obliko. Odvisno je, kako je trdovraten.
Umrljivost seveda sovpada nekje z gripo, vendar je dejstvo nekaj drugega. Kako gre ta virus skupaj z gripo?! Pri gripi je imunski sistem seveda oslabljen in novi virus je seveda v blažjih oblikah sigurno z lahkoto prestan, če je imunc ok…
Jaz osebno sem bil nekoč del ene karantene, ko se je pojavil nek čuden virus, ko so vsi začeli bruhat in so bile prebavne motnje. Okužil se je takrat najprej en oddelek, potem pa cela hiša (dom za ostarele) in ta karantena je izgledala bistveno drugače, kot pa berem tukaj o tej ladji.
Karantena je zelo strogo določen protokol in jaz ne vem (mogoče se motim) kako je mogoče, da se IZ karantene rešuje. Karantena je rešitev ne pa nekaj IZ česar se naj bi reševalo.
[/quote]

Kolikor je videt, je tam ista klima kot pri nas. Pred par dnevi je snežilo. Poleg tega pa so bolje pripravljeni in nič niso tako umazani, kot pišeš.

Kakorkoli, jaz tvoji hčeri ne želim da umre, niti tebi……
Vse najboljše ti želim
Ne pozabi, karma je namreč prašiča

Kar antena obvezna

Luksuzna križarka? Kdo pa si to lahko privošči? Kakšne bogate gospe ali pa bogati otroci. Ti so pa ponavadi tam okoli Murgel,..

Tokrat se strinjam z Vagabundom. Ta ladja je bila petrijevka za gojitev virusov. Ljudi bi morali odstraniti z ladje, ko so potrdili prvi kužni primer. V majhnih skupinah po kakšnih 20 ljudi bi jih morali prestaviti v ločene karantene na kopnem. Ampak to bi bil prevelik strošek za japonsko vlado, zato so ljudi raje pustili trohneti na ladji. Po pričanju zdravnika, ki je delal na ladji, so bili neverjetno neorganizirani, saj ladje niso niti ločili na kužni in nekužni del in so se po njej prosto sprehajali tudi brez zaščite. Zagotovo je tudi tudi prezračevalni sistem pripomogel k širitvi virusa.

Ampak roko na srce, če je ta virus res hud in se razmnoži, zanj niso pripravljeni nikjer. Zato se je treba z njim spopasti na začetku, ko je stvar še obvladljiva. Vendar Slovenija ni pripravljena niti na to začetno fazo, vsaj tako kaže po nonšalantnih komentarjih predstavnikov NIJZja in posameznih zdravnikov. Lenoba na delovnem mestu ima lahko nepredvidljive in hude posledice.

Prileteli bodo skupaj še z nekaterimi Evropejci v Italijo. Italijani gredo takoj v karenteno za 14 dni, pa še eni drugi. Naši bodo imeli organiziran prevoz domov, o karenteni niso nič povedali.

New Report

Close