Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek No, Jordan Peterson, kje je zdaj tvojih 12 pravil za življenje, a?!

No, Jordan Peterson, kje je zdaj tvojih 12 pravil za življenje, a?!

Tako se je napihoval ta klerodesničarski he-man in blejal nekaj o tradicionalizmu in kako morajo ljudje živeti pa sobe pospravljati pa se vzravnano držati, da bodo “pravi moški” in blablabla. Zdaj je pa v depresijco padel, pa golta tablete in mamila, da sploh skup stoji, kaj šele, da bi se vzravnano držal, hipokrit nemarni!!! Naj se zdruzne v tisti bolnici za depresivce, šarlatan posran!!!

-Samo vprašanje časa je, kdaj bo tudi Savina…

Vprašanje, če je bil res šarlatan. Po mojem je zavesto verjel v tisto kar je govoril in ni oportunist kot recimo Trump. Me je pa čudilo, da je človek znanosti tako zabredel v psevdoznanost. Na koncu ga je tudi to pripeljalo do bolniške postelje.

Po drugi strani pa, čeprav se njegov pogled ne sklada z mojim, mu še vedno ne privoščim trpljenja.

…tako hudega da tak vitriol zlivaš?

Kako bi se pa ti držal če bi te konstantno napadali z vseh strani?


A si ti mal glupcena al kaj?
Tip je skracal to knjigo točno zato, ker je hotel drugim soliti pamet, kako naj pokončno in vzravnano obstanejo v sovražnem svetu! Zdaj se pa sam zvija po tleh ko kak črv in javka in stoka in golta tablete in žre mamile! Kje je zdaj njegovih 12 pravil za življenje, a! A sam se jih pa nima namena držat al kaj?! Namesto vzravnane drže takoj po tablete in mamile in na kliniko v posteljco ležat! Ja bravo za tako “vzravnano” držo!!!

In kaj je tebi hudega nardil? Zakaj si ga pa bral? Lahko bi po peti strani nehal. Kok ste eni zarukani.

Baje je papcal samo meso in sol po navodilih svoje brihtne hčere. Je še naj tej dieti ali ga je to ravno v težave pahnilo?

Lahko kak link? Ga osebno poznam, pa ne vem nič o njegovem propadu.

Potem te je dobro preslepil. Ker se je s takimi šarlatanskimi zadevami ukvarjal že več kot 10 let nazaj. Te čirule čarule so iz njegove prve knjige:

[img]https://external-preview.redd.it/nierEM12IFdERLbXtvXCKMppL4TrEv7RlfPrwPnYeco.jpg?auto=webp&s=ea70d9ebbb3b7ca81123dc5b0114560207e02cdd[/img]

Z znanostjo to že takrat ni imelo ravno dosti.

Najprej kdo je ta človek, ne poznam in me takšne stvari ne zanimajo,.
Zato me nimajo kaj razočarati, kot tebe, ki nasedeš vsakemu, ki napiše par pravil, ki bi jih vsi morali vedeti že po intuiciji!
V nadaljevanju, celoten zapis si kopirala iz Mladine, torej nisi izumila nobenega novega vprašanja ali začudenja na to temo.
Pa toliko zgražanja. Le kdo je on?

Potem te je dobro preslepil. Ker se je s takimi šarlatanskimi zadevami ukvarjal že več kot 10 let nazaj. Te čirule čarule so iz njegove prve knjige:

[img]https://external-preview.redd.it/nierEM12IFdERLbXtvXCKMppL4TrEv7RlfPrwPnYeco.jpg?auto=webp&s=ea70d9ebbb3b7ca81123dc5b0114560207e02cdd[/img]

Z znanostjo to že takrat ni imelo ravno dosti.
[/quote]

Predpostavka je izhajala iz tega, da je po poklicu klinični psiholog, čeprav ja, psihologija trenutno še ni ravno eksaktna veda.

Baje je na odvajanju od tablet in na čisto mesni dieti, to vem, kaj drugega pa ne:

https://www.newsweek.com/jordan-peterson-rehab-wife-cancer-scare-1460399

kakšne neumne klatiš.
Kuhar tudi mora skuhati vampe, ki jih ne je.
Zdravnik tudi zdravi bolezni in zboli za rakom.
Eni imate pa res primitivne!

Meni se je sicer vedno zdel en troll, ki ni nič kaj koristnega povedal, samo namerno iskal kontroverznost, da je prodal svoje knjige. Mu pa dam toliko kapo dol, da se je šel zdravit, ker marsikdo se ne gre zaradi svoje narcisoidnosti, potem so pa posledice hude.

Koliko odvisnikov se skriva za fasado vplivnih ljudi?

Milo Yiannopoulos se mi je zdel kot trolvlačuga, samo on je že out od kar se je sam poteptal s svojimi bizarnimi komentarji.

Milo Yiannopoulos se mi je zdel kot trolvlačuga, samo on je že out od kar se je sam poteptal s svojimi bizarnimi komentarji.
[/quote]

Tega se tudi spomnim, ja. JP se mi je zdel malo bolj uglajena in manj očitna verzija tega, ampak v principu isto.


On že vseskozi govori o svoji praktično vseživljenjski borbi z depresijo, ki naj bi bila v njegovem primeru v veliki meri kar dednega izvora. Za njo naj bi trpel njegov oče, on, kasneje njegova hči (poleg vseh ostalih reznih zdravstvenih težav, ki so jo pestile).

Tega ne pišem kot zagovornik, pristaš ali fan kogarkoli, ampak dejstvo je, da je depresija resna bolezen, za katero je znano, da ima tudi dedno komponento. Zato je ta tvoj zapis zelo škodljiv, ker vse bolnike z depresijo stigmatizira, češ da so si zanjo sami krivi in da bi se ji z boljšim življenjskim stilom lahko izognili. Kar je v nekaterih primerih sicer res, v mnogih pa ne in je prav, da se ljudje tega zavedajo. Za te slednje primere je namreč zelo škodljivo, če jim okolica poskuša pomagat z “življenjskimi nasveti”, namesto da bi jim takoj priskrbeli ustrezno zdravniško oskrbo.


On že vseskozi govori o svoji praktično vseživljenjski borbi z depresijo, ki naj bi bila v njegovem primeru v veliki meri kar dednega izvora. Za njo naj bi trpel njegov oče, on, kasneje njegova hči (poleg vseh ostalih reznih zdravstvenih težav, ki so jo pestile).

Tega ne pišem kot zagovornik, pristaš ali fan kogarkoli, ampak dejstvo je, da je depresija resna bolezen, za katero je znano, da ima tudi dedno komponento. Zato je ta tvoj zapis zelo škodljiv, ker vse bolnike z depresijo stigmatizira, češ da so si zanjo sami krivi in da bi se ji z boljšim življenjskim stilom lahko izognili. Kar je v nekaterih primerih sicer res, v mnogih pa ne in je prav, da se ljudje tega zavedajo. Za te slednje primere je namreč zelo škodljivo, če jim okolica poskuša pomagat z “življenjskimi nasveti”, namesto da bi jim takoj priskrbeli ustrezno zdravniško oskrbo.
[/quote]

Čaki, kaj je zdaj to??
Tale Peterson je sam pridigal neke self-help nasvete, pa si zdaj VEČ KOT OČITNO z njimi niti sam nima kaj pomagat. Ti pa meni zdaj očitaš, da jaz “pridigam nasvete”???
Če se je že toliko časa bojeval z depresijo, zakaj je pa potem šel pisat eno takole self-help knjigo za “poražence v svetu”, ki naj življenje “vzamejo v svoje roke” in se vzravnano držijo???
Pa to je isto, kot če bi ti La Toya napisala knjigo o ženskem celibatu kot pogoju za uspešno kariero!!!
Aja, pa Justin Bieber je baje tudi bogi bogi depresivc. Ja, res, kako hudo. Ga glava boli vso pot do banke, a ne! Mislm, kakšni fejkarji in nastopači!!! V obe smeri! Al fejkajo depresije, al pa fejkajo intelekt!

Čaki, kaj je zdaj to??
Tale Peterson je sam pridigal neke self-help nasvete, pa si zdaj VEČ KOT OČITNO z njimi niti sam nima kaj pomagat. Ti pa meni zdaj očitaš, da jaz “pridigam nasvete”???
Če se je že toliko časa bojeval z depresijo, zakaj je pa potem šel pisat eno takole self-help knjigo za “poražence v svetu”, ki naj življenje “vzamejo v svoje roke” in se vzravnano držijo???
Pa to je isto, kot če bi ti La Toya napisala knjigo o ženskem celibatu kot pogoju za uspešno kariero!!!
Aja, pa Justin Bieber je baje tudi bogi bogi depresivc. Ja, res, kako hudo. Ga glava boli vso pot do banke, a ne! Mislm, kakšni fejkarji in nastopači!!! V obe smeri! Al fejkajo depresije, al pa fejkajo intelekt!
[/quote]

Očitno te je nekaj direkt v živo zadelo, da se tako razburjaš.

Ali pa kak pametnjakovič tipa Peterson tala nasvete skozi šarlatansko knjigo. S tem, da jih okolica ponavadi vsaj tala brezplačno.

Samo največji gnoj od človeka se norčuje iz bolezni nekoga. In tule se prav pokaže vsa patološka zloba današnje levice.
Drugače pa, da ne boste ugibali: dr. Peterson je trpel zaradi hude alergije na hrano, zato so mu predpisali benzodiazepine, kateri so mu pa očitno povzročili več škode kot koristi.
https://www.24ur.com/novice/tujina/huda-tesnoba-in-reakcija-na-zdravila-jordan-peterson-na-zdravljenju-v-rusiji.html

V Rusijo se je šel zdravit? Superduper ameriški kapitalistični zdravstveni sistem mu ni mogel pomagat, pa mu verjetno keša ne manjka?

To so eni čudaki, samo to rečem.

In Toronto je po tvojem v ZDA? Ja bravo, no.

In Toronto je po tvojem v ZDA? Ja bravo, no.
[/quote]

Superduper razvit privatni kapitalistični zdravstevni sistem ZDA je geografsko malo bliže Torontu kot Rusija, se ti ne zdi? Bi vsak verjetno mislil, da bo človek, ki to tako zagovarja, tja šel na zdravljenje.

New Report

Close