Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tale "booking" je nekaj…

tale "booking" je nekaj…

..kar treba skenslat.

Doživel, da kao na “bookingu” v enem bavarskem gasthausu ni več frej sobe…je-bi ga-, na ostalih portalih res dobre ocene, center vasi…pač nekaj k moram videt…in nekje prespatii… Planem notri…”zimer-frej??:))

..Ja! Natürlich:)) soba ku Bog zapove….vsa v lesu…une bavarke u drindlnih….jako mične, priznam…

sam un booking……nikoli več!!

Mi pa v jok in na drevo 🙂

heh, jaz pa samo še preko bukinga.
Poljska, Češka-kot ocenjeno, videno na slikah, kot se zagre.

Za tole pa ne krivi Booking, ker vem, kako to gre. Koledar urejajo sami ponudniki, če so oni bolj lesene sorte ali takrat pač nimajo interesa gostov dobiti prek tega portala, bo pač zgledalo zasedeno. Na Bookingu pač piše zasedeno, ker je ta gasthaus tako označil.

Misliš…al je posredi izsiljevanje..”bokinga”??

Misliš…al je posredi izsiljevanje..”bokinga”??
[/quote]

Nekateri prek bookinga oddajajo samo določeno število sob, ostale pa drugje ali sami, in so bile te prek bookinga dejansko zasedene. Kolegica se za booking ni odločila ravno iz tega razloga, ker moraš vedno imeti sobo “rezervirano” za prodajo prek bookinga, tudi če bi jo lahko oddal sam. Ker booking vzame provizijo, lastniki seveda raje oddajo sami. Poleg tega se booking ne drži pravil – imaš recimo napisano minimum stay 3 noči, pa se vseeno da rezervirat tudi samo za eno. Pa rezervirajo kao 4 osebe, prideta pa samo 2 in potem izsiljujeta s ceno. Vse sorte imaš.

Ja navadnim turistom, ki jim ni jasno, kako zadeve delujejo, je pač marsikaj lahko čudno.

Booking in ostali portali so povezani s programom, ki se mu reče Protel, čeprav obstaja še vsaj en podoben program. Protel uporabljajo hoteli in gostilne s prenočišči, saj je dandanes to najlažje kot pa stari model, ko smo pisali listke, pa vsaka soba je imela leseno poličko pri recepciji in svoj ključ, potem pa si moral imeti v zvezku narejene razpredelnice in notri vse na roko pisati …

Protel in booking sta narejena tako, da 1-2 sobi vedno pustita fraj, pač tak je logoritem. Zato preko bookina ne dobiš sobe, ko pokličeš, pa imajo še eno fraj. Izjema so “last minute” ponudbe, ko sobodajalec “sprosti” ponudbo, potem pa lahko zadnjo sobo proda preko bookinga. nekateri to delajo, nekateri ne. Zakaj? Ker če sobo sprostiš kot last minute varianto, ne moreš nikogar več sprejeti v to sobo do nadaljnega. Tisti, ki vedo, da ne bodo dobili nikogar več ali pa niso nek prestižen hotel, bodo to naredili. Tisti z renomenom, in v Nemčiji jih je sploh na bavarskem ogromno, pa tega ne bodo naredili.

Poleg tega je še drugi keč v teh booking variantah. Booking zahteva komisijsko plačilo sobodajalca za vse prodane sobe. Že pri normalni prodaji je tako, da booking sam zapre možnost najema sob, ker je s tem, ko sobe ponuja kot cenejše kot bi jih sobodajalec, izgublja dobiček. Zato ne proda vseh sob. Če pa sobodajalec sprosti možnost last minute, pa je sobodajalec na izgubi, ker mora sobo prodati pod ceno bookingu. Taka so pravila.

Torej naslednjič, ko se boste čez portale jezili, se spomnite na tole politiko portalov in sobodajalcev.

Kdo ti je kriv, da si bimbo. Če Booking nima sobe, ne pomeni, da je hotel poln, ampak da so oddane samo sobe, ki jih trži Booking. Če ti je zadeva všeč, greš torej obvezno googla vprašat, če je grej kje drugje. In se skoraj zmeraj najde. Zdajle si se malo osmešil.
In na Bookingu celo piše, da BOOKING nima več nastanitev tam in tam. Ne, da vse oddano.

Priporočam pa vsem – ko najdete hotel, preverite ceno tudi direkt v hotelu. Zadnje čase je povsod taka razlika, da se Booking sploh ne splača. In za nižjo ceno (ki je še zmeraj višja kot direkt) hočejo prodati zadevo brez možnosti odpovedi, v hotelu pa plačaš samo nekaj avansa.
Zato pa potem ponujajo kode, pa popuste, pa denarnice … Ker izgubljajo stranke. Praktično je samo še za kakšno noč, pa za bazo hotelov, ki jih potem direkt kontaktiraš.

Aja, pa seveda tudi to, da imaš apartma za 4, pride jih pa deset.

Kdo ti je kriv, da si bimbo. Če Booking nima sobe, ne pomeni, da je hotel poln, ampak da so oddane samo sobe, ki jih trži Booking. Če ti je zadeva všeč, greš torej obvezno googla vprašat, če je grej kje drugje. In se skoraj zmeraj najde. Zdajle si se malo osmešil.
In na Bookingu celo piše, da BOOKING nima več nastanitev tam in tam. Ne, da vse oddano.
[/quote]

…bimbo?? u 15 sobnem gastahausu sva se zjutraj na zajtrku narisala samo jaz in še ena kr dobra bejba…in fruštk ni bil naštiman za 20 ljudi

Sam vam povem…..raje se peljat 15 minut od avtoceste v neko vas in tam doživeti čar neke vasi…al Bavarske, Provansalske, Bretanske..kukr neki “holidej-ini” u centrih.

…bimbo?? u 15 sobnem gastahausu sva se zjutraj na zajtrku narisala samo jaz in še ena kr dobra bejba…in fruštk ni bil naštiman za 20 ljudi
[/quote]

Ravno to ti bejba dopoveduje. Sobe, ki jih ta gasthaus trži prek Bookinga, so bile zaseden, sam penzion pa ne. Pa princip imaš tudi razložen (jaz se res ne spoznam toliko, sem povzela, kar mi je razlagala kolegica, ki ji sistem bookinga ni všeč). Raje še enkrat preberi in se izobrazi za v prihodnje.

Ravno to ti bejba dopoveduje. Sobe, ki jih ta gasthaus trži prek Bookinga, so bile zaseden, sam penzion pa ne. Pa princip imaš tudi razložen (jaz se res ne spoznam toliko, sem povzela, kar mi je razlagala kolegica, ki ji sistem bookinga ni všeč). Raje še enkrat preberi in se izobrazi za v prihodnje.
[/quote]

…čaki malo…jaz sem pred prihodom tel. preveril….maste frej zimmer….Ja! Natürlich

….qur-ev booking je “nakladal”…ni prostih kapacitet…Upadem u ta ličen hotel….her Carl…”wilcomen”

spodaj jedilnica skorajda polna…nč, dobim resnično “jako”dobro sobo…izjemno lično urejeno….masiva, trd jogi, čvrste rjuhe…kopalnica Švedstega stila…se ofrišam..in mrk.

Zjutraj ustanem, še 1X pod tuš..pospravim kovček, malo uredim sobo… butnem u jedilnoco na fruštek…. tam samo jaz in še ena lična šjora….pravi ona…postrezi si sam…so pustili za naju tam u hladilniku…

Ravno to ti bejba dopoveduje. Sobe, ki jih ta gasthaus trži prek Bookinga, so bile zaseden, sam penzion pa ne. Pa princip imaš tudi razložen (jaz se res ne spoznam toliko, sem povzela, kar mi je razlagala kolegica, ki ji sistem bookinga ni všeč). Raje še enkrat preberi in se izobrazi za v prihodnje.
[/quote]

Točno tako!
Nekdo, ki nudi več sob oziroma ima več kapacitet, trži recimo preko Bookinga le dve sobi ostalo pa sam. In 2 sobi prek bookinga sta lahko zasedeni, sami pa imajo še kako sobo frej. To počnejo zaradi reklame oziroma prisotnosti na trgu. Jaz vedno ko kaj najdem, poiščem tudi njihov homepage in njihov ceni. Včasih je ceneje preko bookinga, včasih pa je ceneje, če direkt rezerviraš.

Velikokrat se zgodi, da ko iščeš ti booking ne pokaže vseh zadetkov, pokaže ti dražje. Jaz iščem tudi tako, preko lokalnih ali drugih strani ugodne variante, potem mi jih pa tudi booking pokaže te cenejše in ugodne variante.

Booking in airbnb so ratal zviti, ker ti ne ponujajo cenejših apartmajev ampak večinoma dražje…. ampak jaz jih tudi prelisičim :)))

Mi smo rezervirali 3-dnevni paket polpenzion za 4-člansko družino direkt v hotelu histrion.
Cena je bilo 368 €. Preko bookinga pa je bilo možno v istem terminu rezervirati le nočitev z zajtrkom za cca 800 €

Res je, potrebno je preveriti. Lahko je ceneje, lahko je dražje.
Kolega je vzel sobo na Tajskem. Ker mu je bilo tako zelo všeč, je po tednu dni hotel podaljšati.
Za en dan so mu hoteli zaračunati toliko, kot je dal preko Bookinga za ves teden.
Booking je imel za ta datum vse že zasedeno.

Tudi meni so v Grčiji hoteli zaračunati več – oziroma je kao že vse zasedeno. V istem trenutku na Bookingu izgine cenejša soba in mi Booking ponudi zastonj upgrade – dražja soba za ceno cenejše. Imaš vsega. Res je treba preverjat. Zdajle gledam za prvomajske in ne bom rezervirala prek Bookinga, ker je dražje. + celotno plačilo vnaprej. Ne, hvala.

Booking je super, samo brati je treba znati, in razumeti prebrano.

Vedno izrecno piše, npr.: “samo še tri proste sobe na naši strani!” – kar pomeni, da ima Booking tam še tri sobe, lahko je prostih še 100.

Prav tako ni dražje kot ena pravi, in še posebej ni potrebno vedno plačilo vnaprej.

Ja, brati je pa treba, ne pa samo slikce gledat in se kasneje peniti, ker se počutite ogoljufane.

Nije žvaka za seljaka 🙂

…čaki malo…jaz sem pred prihodom tel. preveril….maste frej zimmer….Ja! Natürlich

….qur-ev booking je “nakladal”…ni prostih kapacitet…Upadem u ta ličen hotel….her Carl…”wilcomen”

spodaj jedilnica skorajda polna…nč, dobim resnično “jako”dobro sobo…izjemno lično urejeno….masiva, trd jogi, čvrste rjuhe…kopalnica Švedstega stila…se ofrišam..in mrk.

Zjutraj ustanem, še 1X pod tuš..pospravim kovček, malo uredim sobo… butnem u jedilnoco na fruštek…. tam samo jaz in še ena lična šjora….pravi ona…postrezi si sam…so pustili za naju tam u hladilniku…
[/quote]

Mater si ti trd. V ta zgornjo glavo.

Tudi meni so v Grčiji hoteli zaračunati več – oziroma je kao že vse zasedeno. V istem trenutku na Bookingu izgine cenejša soba in mi Booking ponudi zastonj upgrade – dražja soba za ceno cenejše. Imaš vsega. Res je treba preverjat. Zdajle gledam za prvomajske in ne bom rezervirala prek Bookinga, ker je dražje. + celotno plačilo vnaprej. Ne, hvala.
[/quote]

Vecinoma uporabljam booking. S super genius obicajno dosegam nizje cene kot se kapaciteta trzi na prostem trgu. Preko bookinga splaniram casovnico potovanj mnogo enostavneje kot da bi vsak dan iskala novo namestitev za naslednjo noč. Potujem zelo dinamično, redko kje spim več kot enkrat, max 3x in mi je najenostavneje poskrbeti za spanje že od doma in ne trkat na vrata hotela. Izjemoma vzamem kaj preko katerega se drugega portala, če booking res pretirava s ceno, saj sicer z vsemi točkami in popusti in znizanimi cenami dobim sobo pod ceno, ki jo sicer tržijo direkt. Nikoli ne grem pod oceno 8,7, nikoli, ce ni vsaj sto ocenjevalcev iz razlicnih držav in nikoli na placilo vnaprej. Do sedaj sem preko bookinga uveljavljala reklamacijo samo enkrat (nastanitev je oglasevala sliko z bazenom, ki je bil v sosednji vasi, pa to ni pisalo v pogojih) in dobila povrnitev stroška, kljub temu, da sem spanje izkoristila. Običajno v nastanitev prispem zelo pozno in mi ni iskati nove namestitve. Iskalni pogoj imam zmeraj nastavljen na en dan in ti že v osnovi ne ponuja nastanitev, kjer je vecdnevni najem pogoj. Cenovni rang porovanja mi je nižji kot bi bil najem avtodoma. Potujem sama ali v paru.
Za orientacijo potovalcem. Če greš pa nekam na cel dopust, pa verjetno preveriš še druge opcije.
Carlos, zate pa eno vprasanje. A nisi ti poročen nekje na primorsko goriskem koncu? Zdaj že javno operiras z mladenkami po penzionih ali se samo skrivaš po Nemčiji, da te babi ne zabriše iz bajte? Če se že hvališ. Saj verjetno je to point tega posta, al ne?

Dejmo rečt bobu -bob!

Jaz resnično dosti službeno potujem…recimo sem odsoten od doma 1/2 meseca…recimo da mam v povprečju 10-15 nočitev mesečno.

“politika” firme je da sam urejam vse potrebno kar se tiče dela znotraj normalnega stroškovnega okvirja. In booking mi povzroča večinoma slabo voljo. Zakaj?? Zjutraj ponavadi ne vem kje bom prespal. In nekaj rezervirat v naprej…no go v mojem primeru…Pač sem last minut
potnik…
In bookingu ne verjamem več….sem imel prevečkrat slabo izkušnjo.

Zakat ti kar naprej in na vso silo dokazuješ, kakšen omejenec si?

Vecinoma uporabljam booking. S super genius obicajno dosegam nizje cene kot se kapaciteta trzi na prostem trgu. Preko bookinga splaniram casovnico potovanj mnogo enostavneje kot da bi vsak dan iskala novo namestitev za naslednjo noč. Potujem zelo dinamično, redko kje spim več kot enkrat, max 3x in mi je najenostavneje poskrbeti za spanje že od doma in ne trkat na vrata hotela. Izjemoma vzamem kaj preko katerega se drugega portala, če booking res pretirava s ceno, saj sicer z vsemi točkami in popusti in znizanimi cenami dobim sobo pod ceno, ki jo sicer tržijo direkt. Nikoli ne grem pod oceno 8,7, nikoli, ce ni vsaj sto ocenjevalcev iz razlicnih držav in nikoli na placilo vnaprej. Do sedaj sem preko bookinga uveljavljala reklamacijo samo enkrat (nastanitev je oglasevala sliko z bazenom, ki je bil v sosednji vasi, pa to ni pisalo v pogojih) in dobila povrnitev stroška, kljub temu, da sem spanje izkoristila. Običajno v nastanitev prispem zelo pozno in mi ni iskati nove namestitve. Iskalni pogoj imam zmeraj nastavljen na en dan in ti že v osnovi ne ponuja nastanitev, kjer je vecdnevni najem pogoj. Cenovni rang porovanja mi je nižji kot bi bil najem avtodoma. Potujem sama ali v paru.
Za orientacijo potovalcem. Če greš pa nekam na cel dopust, pa verjetno preveriš še druge opcije.
Carlos, zate pa eno vprasanje. A nisi ti poročen nekje na primorsko goriskem koncu? Zdaj že javno operiras z mladenkami po penzionih ali se samo skrivaš po Nemčiji, da te babi ne zabriše iz bajte? Če se že hvališ. Saj verjetno je to point tega posta, al ne?
[/quote]

Mam isti standard…min-8.7, vsaj 100 iz vsega sveta. Pa magari če se potem ko izberem….peljem še eno uro iz načrtovane poti.

Vecinoma uporabljam booking. S super genius obicajno dosegam nizje cene kot se kapaciteta trzi na prostem trgu. Preko bookinga splaniram casovnico potovanj mnogo enostavneje kot da bi vsak dan iskala novo namestitev za naslednjo noč. Potujem zelo dinamično, redko kje spim več kot enkrat, max 3x in mi je najenostavneje poskrbeti za spanje že od doma in ne trkat na vrata hotela. Izjemoma vzamem kaj preko katerega se drugega portala, če booking res pretirava s ceno, saj sicer z vsemi točkami in popusti in znizanimi cenami dobim sobo pod ceno, ki jo sicer tržijo direkt. Nikoli ne grem pod oceno 8,7, nikoli, ce ni vsaj sto ocenjevalcev iz razlicnih držav in nikoli na placilo vnaprej. Do sedaj sem preko bookinga uveljavljala reklamacijo samo enkrat (nastanitev je oglasevala sliko z bazenom, ki je bil v sosednji vasi, pa to ni pisalo v pogojih) in dobila povrnitev stroška, kljub temu, da sem spanje izkoristila. Običajno v nastanitev prispem zelo pozno in mi ni iskati nove namestitve. Iskalni pogoj imam zmeraj nastavljen na en dan in ti že v osnovi ne ponuja nastanitev, kjer je vecdnevni najem pogoj. Cenovni rang porovanja mi je nižji kot bi bil najem avtodoma. Potujem sama ali v paru.
Za orientacijo potovalcem. Če greš pa nekam na cel dopust, pa verjetno preveriš še druge opcije.
Carlos, zate pa eno vprasanje. A nisi ti poročen nekje na primorsko goriskem koncu? Zdaj že javno operiras z mladenkami po penzionih ali se samo skrivaš po Nemčiji, da te babi ne zabriše iz bajte? Če se že hvališ. Saj verjetno je to point tega posta, al ne?
[/quote]

Nisi me razumela. Jaz vso ponudbo prečekiram na Bookingu in izberem hotel glede na lokacijo in ocene, ampak potem preverim tudi ceno tudi na spletni strani hotela. Mi ne vzame skoraj nič več časa, če imajo možnost direktne rezervacije. Da bi iskala na kraju mesta, mi pa res ne pade na pamet. Drugače imam tudi jaz super genius, da si ne boš kaj naredila. To ni nič posebnega, nas ima večina. Se da z direktno rezervacijo prihraniti bistveno več. Seveda ne zmeraj, ampak letos je pa za čisto vse hotele, kamor gremo v kratkem, Booking dražji. Z izjemo enega. Razlike gredo v več sto evrov. Dopust se da torej splanirat od doma vnaprej tudi brez rezervacije prek Bookinga. News flash!

New Report

Close