Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko te po 30 letih prijateljstva pustijo na cedilu

Ko te po 30 letih prijateljstva pustijo na cedilu

Prijatelji so po 30 letih brez problema zavrgli naše prijateljstvo. 30 let sem se jim v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prilagajala, nikoli nič pričakovala v zameno… zdaj ko iz konkretnega razloga prvič nisem mogla ugajat, oni zame niso naredili nič, sem jim povedala, da tako se pa jaz ne grem, da enkrat samkrat bi me pa lahko razumeli. Ne. Jasno 30 let sem vlagala v to prijateljstvo, valda mi ni vseeno. Oni kaj veliko niso vložili, sploh ena prijateljica, seveda je njim lahko zavreč prijateljstvo. Pa samo enkrat ni bilo po njihovo, mislim prvič v 30 letih. Obnašajo se kot 12 letniki, ko nekaj ni po njihovo te ne pogledajo par mesecev potem pa jovo na novo. Da ne govorim o tem, da pri nas ni nobenih resnih pogovorov, nobenih pogovorov sploh. Pogovarjamo se tisto kar se tist trenutek dogaja. Nekih pravih pogovorov pa ni. Prijateljica reče, da ona nima problemov z nikomer. Pa saj imamo vsi s kom občasno nesporazume, ampak ona ne. Kaj je to ? Se ima za popolno ali kaj? Se hočem pogovorit, da se reši zadevo… Ne. Ignor.
Kako s takimi ljudmi? Ali bolje sploh nič?

Vedno me fascinira kako tisti, ki niti sami sebe ne cenite, pričakujete, da vas bodo cenili drugi.

“Prijateljica” ti pa ne zaupa oz. noče opravljati s tabo.


Takšno prijateljstvo, kot si ti bi jaz z veseljem imel. Po napisanem se vidi, da si dober in skrben človek. Jaz tudi ne zaupam. Imaš pa lepe vrline. Samo nihče tega ne išče

nova
Uredništvo priporoča

Prijateljica ti reče, da z nikomer nima problemov? To ima šele problem. Nesporazumi so nekaj vsakdanjega, vprašanje je kako se jih rešuje. Ona beži pred problemi ne, da jih nima.
Jaz poznam eno tako osebo, ki se takole obnaša kot tvoji prijatelji pa ima diagnosticirano osebnostno motnjo.

Če so zavrgli prijateljstvo s tabo, potem že niso bili pravi, iskreni prijatelji. Potegneš črto in greš naprej.

Ali pa si samo misli, da te zadeva popolnoma nič ne briga. In glede na tale post, se ne čudim.

Ali pa si samo misli, da te zadeva popolnoma nič ne briga. In glede na tale post, se ne čudim.
[/quote]

Mene? Wtf imam pa jaz s tem? Jaz sem napisala svoje mnenje? Kaj pa tebe žuli?

Sicer ne vem kaj pomen, da noče OPRAVLJATI z mano, ampak ok, če je to mišljeno, da noče imet opravka z mano… zakaj me pa pol kontaktira? Pri zadnjem stiku je ona kontaktirala mene.
Če mi ne zaupa in noče imeti opravka z mano zakaj se vsa ta leta sploh sili??
Cenim se pa še kako… saj se drugač ne bi postavla na prvo mesto takrat, ko je to zame pomembno in ne dovolim, da UPRAVLJA z mano.
Aja, mogoče je to celo ona sama, ki opreza za mano. Situacijo pozna…. sama pa anonimno udriha po meni po forumih, meni direkt pa noče povedat, če tako misli. Kar nekdo se ne bi razburjal po forumih, če se ga ne tiče.

Če je pa mišljeno opravljanje kot opravljanje drugih je pa, oprosti to še najmanj. Ker nikoli nisem rekla česa kar se ni že vedelo. Saj tudi to, da meni nekdo laže v faco ni ravno lepo. Če pa je to tak problem zakaj se tega ne pove takrat, ko se zgodi? Ker se nikoli resno ne pogovarjamo. Konec koncev gre za skupne zadeve. Kakšno opravljanje neki?!

Tole pa ni bilo prijateljstvo. Bolj je podobno mašilu, so se te spomnili, ko niso imeli drugega – zato je bilo potrebno prilagajanje na tvoji strani. S takim človekom tudi nimajo globljih pogovorov.

Nič nisi na izgubi, se boš morala pa naučiti kaj je prijateljstvo. V pravem prijateljstvu nisi nikoli v podrejenem/nadrejenem položaju. Ker ni potrebe po merjenju.

In še nekaj: ne se slepit, da nič ne zahtevaš v zameno. Zaupnost, zvestoba, čas, pogovor…so vrednosti prijateljstva. In to ni nič.

Evo točno to, mašilo, pa ne samo jaz, tudi drugi so mašilo pri njih, ko mene ni. Ko jaz nisem mogla je čakala na druge s katerimi se drugače sploh nismo družili, mogoče ene 2x.
In to kako se spravljajo name, kaj jaz delam (kao opravljam), sebe pa ne vidijo. Predalčkajo prijatelje, kdo je bolj pomemben, čigavo zdravje je pomembnejše, čigav čas je pomembnejši…..

Ne razumem o kakšnem prijateljstvu govoriš, če nimate pogovorov. 30 let si se prilagajala, se pravi imaš sedaj dovolj. Ti si vlagala v prijateljstvo, oni niso kaj veliko vložili. Se pravi, si bila glavno vodilo tega “čudnega prijateljstva”, ki ga jaz v živo raje ne bi videla. Že ko to berem, se mi zdi kot ena velika zmeda.

Ce clovek rece, da nima problemiv, to lahko pomeni da jih sproti resuje, ko se pac kaj pojavi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne razumem o kakšnem prijateljstvu govoriš, če nimate pogovorov. 30 let si se prilagajala, se pravi imaš sedaj dovolj. Ti si vlagala v prijateljstvo, oni niso kaj veliko vložili. Se pravi, si bila glavno vodilo tega “čudnega prijateljstva”, ki ga jaz v živo raje ne bi videla. Že ko to berem, se mi zdi kot ena velika zmeda.
[/quote]

Lej, poznamo se že iz otroštva, z eno. Sem starejša od nje. Ona se je kot otrok “prilepila” name… povsod sem mogla bit zraven…. In zdaj ko smo odrasli je ona očitno kar navajena na to, da bom jaz skoz zraven. Prvič nisem mogla pa je to vzela kot, da nočem. Jaz sem večkrat že rekla, da se moramo pogovorit, pogovarjat, sproti reševat zadeve… Neeee. To je tako nekako kot otroci – “gremo se igrat potem pa domov,bog ne daj kakšnih resnih pogovorov”. Pač gremo kamor gremo, smo tam, se pogovarjamo o tistem kar se dogaja in potem domov.
In ja, potem pride do tega, da jaz kao opravljam, ampak, če me ena ignorira vprašam drugo kaj se dogaja. In to je ignoriranje vedno,ko kaj ni po njeno/njihovo.

Ce clovek rece, da nima problemiv, to lahko pomeni da jih sproti resuje, ko se pac kaj pojavi.
[/quote]

Za mano ni še nič rešila/reševala, se pogovorila… raje gre kar stran, ignorira.
Da povem po njeno (ko se hočem kaj pogovorit z njo) ona reče: “koga briga”.

Vsako dobro prijateljstvo temelji na vzajemnosti in prostovoljnosti. Če nekomu ni do prijateljstva mu pač ni, s silo, pogovori in ostalimi zadevami ne boš dosegla nič, če na drugi strani ni interesa. Ker se poznate iz otroštva se najbrž ne poznate zaradi istih pogledov ampak zaradi tega, ker ste pač naključno v nekem okolju skupaj odraščali. Ker ste se skozi leta spremenili, sedaj po 30 letih stvari niso več takšne kot nekoč. Kdo je več vlagal kdo manj, sploh ni pomembno – sama si šla prostovoljno v to prijateljstvo in sama si se prostovoljno odločila koliko boš v to vlagala.
In tukaj se ti obnašaš kot 12-letnica. Če meniš, da družba ni zate (nimate resnih pogovorov itd.) potem si dobi novo družbo.
In če se ravnaš po zgornjih načelih, nekih večjih problemov s prijatelji ne boš imela.

Deluješ izredno težka in zoprna oseba. Poglej vase, zakaj nimaš prijateljev. Ker tole, kar ti opisuješ, niso prijateljstva. Pa ne zaradi nesporazuma. Odnos, ki ga opisuješ, so poznanstva in občasno čvekanje.

jaz imam nekaj dobrih prijateljev in kar precej znancev.

Kot znanca mislim na nekoga, s komer odnosa pravzaprav nimam, ampak so najini stiki in interakcije bolj naključnega značaja. Poklepetava, če se srečava v čakalnici pri zobarju, na avtobusni postaji, ali preko skupnih kolegov na kakšnem pikniku, se pa ne dobivava ali kličeva načrtno.

Prijateljev imam malo, so pa to dolgoletna prijateljstva. Doživeli smo marsikaj, ampak ti odnosi niso težki. Ne vem, kaj eni mislite s tem, da je treba reševat stvari, nam jih ni treba. To me bolj spominja na tiste najstniške in študentske drame, ko smo punce ves čas nekaj zamerile ena drugi in so bili potem fajti, zavezništva, tihe maše,… Pa potem pobotanje in razglasitev večnega prijateljstva in ljubezni, do naslednjega prepira 🙂

Tole pa ne bo šlo. Najprej napišeš, da se ona obnaša kot 12letnica nato pa, da nimajo resnih pogovorov. A ona si želi pigovorov, njeni prijatelji pa ne. Kdo je zdaj 12letnik?
Vedno bolj opažam, da imate mnogi zelo površinske odnose in potem mislite, da je to čisto ok. Pa ni tako.
Odrasli naj bi se pogovarjali, 12letniki so bolj družabniki, za zabavo.
Prijatelji se morajo za kaj tudi potruditi, družabniki pa so bolj po naklučju, če gre sicer ne.

Ja to je poznanstvo. Ni pa za vse kriva ena oseba. Odnosi se gradijo obojestransko.

Tole pa ne bo šlo. Najprej napišeš, da se ona obnaša kot 12letnica nato pa, da nimajo resnih pogovorov. A ona si želi pigovorov, njeni prijatelji pa ne. Kdo je zdaj 12letnik?
Vedno bolj opažam, da imate mnogi zelo površinske odnose in potem mislite, da je to čisto ok. Pa ni tako.
Odrasli naj bi se pogovarjali, 12letniki so bolj družabniki, za zabavo.
Prijatelji se morajo za kaj tudi potruditi, družabniki pa so bolj po naklučju, če gre sicer ne.
[/quote]

Tako je!
Prijateljstvo je tudi tveganje.
Prijatelja ne pustiš na cedilu.
Ravno sem nekje brala, da če je prijatelj še tako jezen bo odpustil. Pravi prijatelj! Vse ostalo je druženje po naključju.

Tole pa ne bo šlo. Najprej napišeš, da se ona obnaša kot 12letnica nato pa, da nimajo resnih pogovorov. A ona si želi pigovorov, njeni prijatelji pa ne. Kdo je zdaj 12letnik?
Vedno bolj opažam, da imate mnogi zelo površinske odnose in potem mislite, da je to čisto ok. Pa ni tako.
Odrasli naj bi se pogovarjali, 12letniki so bolj družabniki, za zabavo.
Prijatelji se morajo za kaj tudi potruditi, družabniki pa so bolj po naklučju, če gre sicer ne.
[/quote]

Če se nekdo noče pogovarjati določenih stvari se pač noče. In nekdo, ki sili ljudi, da bi se pogovarjali stvari, ki druge ne zanimajo ni nič boljši od slednjih.
Poleg tega pa je potrebno definirati kaj pomeni resen pogovor. Kar je za nekoga resno ni nujno, da je tudi za drugega in obratno.

Saj nisem nikjer napisala, da nimam drugih prijateljev. Imam tudi prijatelje iz otroštva, ampak so se naše poti razšle, se ne kličemo, ne vabimo… ampak, ko se srečamo slučajno nam pa ni težko it na kavo. Ni nobenega “nimam časa” in podobno. Glih par mesecev nazaj sem srečala eno tako prijateljico, ki je hitela po otroka v vrtec, pa je sama rekla “ah bojo že počakal 20 min, greva na kavo” in sva šli.
Imam prijatelje… pišem pa izključno o takem čudnem odnosu. Saj tudi s temi “prijatelji” prej nismo imeli nekih problemov, zadnje par let pa zgleda kot, da oni sami niti ne želijo srečanj pa se kljub temu sami silijo v to. Na začetku smo bili 4. Potem je en prijatelj nehal prihajati na srečanja, zdaj še jaz očitno ne bom več. Ostaneta 2. In ja, si ustvarjata mašila, kot je ena zgoraj opisala. Mašila z osebami s katerimi se prej niti nismo družili, mogoče ene parkrat. Še celo ena od teh dveh je izjavila, da je brez veze, če sta sami. Potem se pa ve kam pes taco moli. Če je brezveze… potem niti onidve nista kaj prida prijateljici.

Meni deluješ kot en negativen človek, ki živi od šimfanja in tračanja o drugih.
Ona se verjetno ne želi spuščat na tvoj nivo in te je skenclala.
Pravilno.
Človek, ki šimfa druge verjetno šimfa tudi tebe, ko te ni zraven.

Itak 🙂 oni meni, jaz njim. vse se z nečim more vrnit. Če pa vprašam za mnenje na forumu pa to ni tračanje, saj nihče ne ve za koga gre. Gre samo za situacijo, ki pa verjetno ni edina. Namesto, da pametujete kot, da zadevo poznate, se raje vprašajte kaj vse se je lahko zgodilo v 30 letih. Marsikaj tudi oni sami ne bojo nikoli priznali kar ravno lepega niso naredili, ampak tudi prizadeli, pa ne samo mene. Taka je realnost.

New Report

Close