Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomoč pri nakupu pomivalnega stroja

Pomoč pri nakupu pomivalnega stroja

Ker ste tukaj nekateri strokovnjaki, bi prosila za pomoč pri nakupu pomivalnega stroja. Trenutnemu Boschu po sedmih letih na spoju zamaka kad. Predvidevam, da popravilo ni možno/smiselno. Katere proizvajalce naj gledam?
Želela bi popolnoma vgradni stroj 60 cm, predal (ne košare) za pribor, avtomatsko odpiranje vrat po koncu pomivanja, časovni zamik, aqua stop sistem, ne predolge programe. Po možnosti 5 let garancije.
Če imate kakšen predlog, bom zelo hvaležna.

Moj vgradni Bosch mi dobro služi že 13 let. Vmes me je malo hecal, ni sušil in med pranjem piskal, kot da ima okvaro. Od takrat ga bolj pazim, občasno zaženem čistilni program, pazim, da ne dajem nič ostankov hrane v stroj. Dela kot urca zdaj. Spet bi kupila Bosch. Odsvetujem ti kupovati takega s polico za pribor, saj imaš potem na zgornji košari zelo nizko višino in komaj kaj spraviš tja. Pozabi, da boš prala kozarce, ker jih ne spraviš not. Videno pri prijateljici, čisto nepraktično je. Pa Jar kapsule uporabljal, so najboljše.


Hvala za mnenje. Bosch mi je sicer pustil nekoliko grenak priokus, ker smo ga v tem času že nekajkrat popravljali in menjali vzmeti na vratih. Kozarci so mi šli normalno v košaro, se jo da sicer tudi nastavljati po višini. Čistim pomivalca redno in tudi Jar kapsule uporabljam. Se strinjam, da so te in Finish quantum najboljše.
Sedaj gledam enega Electroluxa, pa ne vem, kako je z njihovo kvaliteto: https://www.aliansa.si/izdelek/vgradni-pomivalni-stroj-eem48320l-electrolux?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_p_1
Pozna kdo Electrolux? Whitecow mogoče? Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Najbojši pomivalni stroj, je kar moja Mojca. avtomatsko pomije po kosilu, časovni zamik je na glasovno “sam rečem čez eno pejt pomivat” Moja Mojca ima zelo kratek program, vse je pomito v 15 minutah, po zajtrgu celo v 5 minutah. Ima doživljensko garancijo.
Njeno zamakanje na spodnjem spoju kar jaz poservisiram in podmažem z binglovim ojljem in Mojca deluje spet kot nov pomivalni stroj.

Najbojši pomivalni stroj, je kar moja Mojca. avtomatsko pomije po kosilu, časovni zamik je na glasovno “sam rečem čez eno pejt pomivat” Moja Mojca ima zelo kratek program, vse je pomito v 15 minutah, po zajtrgu celo v 5 minutah. Ima doživljensko garancijo.
Njeno zamakanje na spodnjem spoju kar jaz poservisiram in podmažem z binglovim ojljem in Mojca deluje spet kot nov pomivalni stroj.
[/quote]
Košnikov ata, hvala za smeh 😀 Ker takšnih, kot je tvoja Mojca, ne delajo več, še vseeno iščem pomivalni stroj.


Košnikov ata, hvala za smeh 😀 Ker takšnih, kot je tvoja Mojca, ne delajo več, še vseeno iščem pomivalni stroj.
[/quote]

Če pa hočeš imet pomivalni stroj, je to kar moj sosed Lojzek, prava copata. On pa ni avtomatik. Dela sam na “glasovna navodila” svoje Francke. Nima časovnega zamika.

Jaz imam tega v linku spodaj ze vec let in je res super.
Zgoraj imas predal samo za pribor, srednja kosara je nastavljiva po visini, imas razlicne programe, ki so (sicer za moje potrebe) super. Garancija 5 let.
Lahko operem veliko kolicino posode, tudi zelo veliki lonci gredo noter in na razpolago imam veliko programov. Res je odlicen in ga ne bi zamenjala.

https://www.ideo.si/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroji_60_cm/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroj_60_cm_GV66160_GORENJE

Jaz imam tega v linku spodaj ze vec let in je res super.
Zgoraj imas predal samo za pribor, srednja kosara je nastavljiva po visini, imas razlicne programe, ki so (sicer za moje potrebe) super. Garancija 5 let.
Lahko operem veliko kolicino posode, tudi zelo veliki lonci gredo noter in na razpolago imam veliko programov. Res je odlicen in ga ne bi zamenjala.

https://www.ideo.si/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroji_60_cm/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroj_60_cm_GV66160_GORENJE
[/quote]
Hvala za predlog. Zanimivo, vendar kot vidim, nima indikatorja za sol in tekočino za lesk. Drži?


Hvala za predlog. Zanimivo, vendar kot vidim, nima indikatorja za sol in tekočino za lesk. Drži?
[/quote]

Ce mislis to, da ne piska ko zmanjka, ni res. Tudi mene je to zmedlo, sem potem prav klicala v trgovino (ker mi je bilo cudno, da tega tak stroj nima) in so mi razlozili, da je to misljeno da ne kaze koliko soli in tekocine je se v stroju. Ce soli ali tekocine zmanjka, stroj zapiska in napise na ekran, ne pokaze pa koliko je se noter. Vsaj tako je meni svetovalec razlozil. In meni pri stroju piska, ko zmanjka, tako da so ocitno samo malo dvoumno napisali.

Ce mislis to, da ne piska ko zmanjka, ni res. Tudi mene je to zmedlo, sem potem prav klicala v trgovino (ker mi je bilo cudno, da tega tak stroj nima) in so mi razlozili, da je to misljeno da ne kaze koliko soli in tekocine je se v stroju. Ce soli ali tekocine zmanjka, stroj zapiska in napise na ekran, ne pokaze pa koliko je se noter. Vsaj tako je meni svetovalec razlozil. In meni pri stroju piska, ko zmanjka, tako da so ocitno samo malo dvoumno napisali.
[/quote]
Super, hvala za informacijo. Res mi bilo čudno, da ne bi imel te funkcije. Od Gorenja sem sicer našla še tega: https://www.ideo.si/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroji_60_cm/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroj_60_cm_GV67260_GORENJE

Meni je lani po 24 letih brezhibnega delovanja šel Boschev pomivalni. Ga nismo niti poskušali popravljati. Hotela sem kupiti spet boscha, ga skoraj že izbrala, ko so mi povedali: da dela Bosch zdaj dve kategoriji pomivalnih. Takih, nizko cenovnih, ki niso čisto nič boljši kot katerikoli drugi (proizvedeni v Turčiji). In visoko cenovnih, ki naj bi bili tudi bolj kvalitetni (proizvedeni v Nemčiji) . Ne eni ne drugi vam ne bodo delali 24 let, tako kot prejšnji (so mi rekli). Ker ne rabim nekih strašnih programov in je bilo vse kar sem hotela zamik vklopa, sem kupila Miele. Enega cenejših! Zaenkrat zadovoljna.

Ce mislis to, da ne piska ko zmanjka, ni res. Tudi mene je to zmedlo, sem potem prav klicala v trgovino (ker mi je bilo cudno, da tega tak stroj nima) in so mi razlozili, da je to misljeno da ne kaze koliko soli in tekocine je se v stroju. Ce soli ali tekocine zmanjka, stroj zapiska in napise na ekran, ne pokaze pa koliko je se noter. Vsaj tako je meni svetovalec razlozil. In meni pri stroju piska, ko zmanjka, tako da so ocitno samo malo dvoumno napisali.
[/quote]
Tale tvoj mi je kar všeč, predvsem cenovno. Upam, da dobro opere 🙂


Joj, za Miele se pa težko stegnem 🙂 Kot vedno, je mašina crknila nepredvideno 🙂 Je pa res, da Bosch ni več to, kar je bil. Večino aparatov imam njihovih, pa smo popravljali že pomivalca in pralni stroj, ročni mešalnik so mi tudi že dvakrat menjali. Za ostalo pa upam, da bo še nekaj časa delalo.

Jaz imam tega v linku spodaj ze vec let in je res super.
Zgoraj imas predal samo za pribor, srednja kosara je nastavljiva po visini, imas razlicne programe, ki so (sicer za moje potrebe) super. Garancija 5 let.
Lahko operem veliko kolicino posode, tudi zelo veliki lonci gredo noter in na razpolago imam veliko programov. Res je odlicen in ga ne bi zamenjala.

https://www.ideo.si/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroji_60_cm/popolnoma_vgradni_pomivalni_stroj_60_cm_GV66160_GORENJE
[/quote]
Topla voda, hvala za namig in nasvet. Sem se odločila za enak stroj, kot ga imaš ti. Glede na trenutno akcijo, bi rekla, da za ta denar boljšega ni 🙂 https://www.mimovrste.com/vgradni-pomivalni-stroji/gorenje-vgradni-pomivalni-stroj-gv66160
Hvala ti še enkrat!


Topla voda, hvala za namig in nasvet. Sem se odločila za enak stroj, kot ga imaš ti. Glede na trenutno akcijo, bi rekla, da za ta denar boljšega ni 🙂 https://www.mimovrste.com/vgradni-pomivalni-stroji/gorenje-vgradni-pomivalni-stroj-gv66160
Hvala ti še enkrat!
[/quote]

Malenkost! 😉
Meni je res odlicen in upam, da bo tudi tebi. Cena je pa res tudi solidna.
Srecno! 🙂

Malenkost! 😉
Meni je res odlicen in upam, da bo tudi tebi. Cena je pa res tudi solidna.
Srecno! 🙂
[/quote]
Hvala! Danes pomivam kot Mojca :))

Bosh, višji rang. Ne zamenjam. Že drugega teram, dela kot urca.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

AEG ali Electrolux. Ker imata tudi izjemno učinkovit kratek 30 minutni program, ki ga lahko “raztegneš” po želji na 1 uro ali uro in pol, deluje na 60-70 stopinjah. Zakon. Samodejno odpiranje vrat je pa sploh super, ker tudi skrajša čas delovanje in notranjega sušenja stroja in s tem prihrani elektriko, pa ravno ni preveč “škrtica” z vodo – ne sme bit.

Naš AEG ima celo sistem dviga spodnje košare na višji nivo, kar je super pri zlaganju noter ali pospravljanju ven – se ti ni treba sklanjat in lezt v globino stroja. Ima tudi dodatno pršilno roko zgoraj, ker je predal za pribor, pa spodaj posebno pršilno roko. res top pere, najboljši pomivalc, kar jih imam sedaj, pa tudi prej niso bili švoh, predno so škripnili od iztrošenosti.

Priporočam SMEG, so kvalitetni in cenovno ugodni. Več pana smeg.it

Ja, samo serviserji na celini za Smeg so pa bolj švoh, oziroma jih je premalo…. Ajde, za primorski konec ob IT meji Slovenije ni problem, ampak celinski del je pa zelo slabo pokrit. In naprimer ko kupiš pri nas stroj Smeg pri podjetju Opremacenter, oni nimajo možnosti podaljšanja tovarniške garancije tako kot ima to napirmer BigBang, ko imajo sklenjeno s tujo zavarovalnico tisto Se zgodi; tovarniška garancija pri Smegu pri nas je samo eno leto, max. dve. In ko se ti kaj pokvari po tem roku, pride pa serviser s primorskega konca, kilometrina – pa nanese takoj 100 eur več, kot če bi bil na celini. Vsaj lani je bilo tako pri nas.

Naprimer pomivalni stroj, dva jurja je MPC, tovarniška garancija pa samo max. 2 leti – je premalo za ta denar. S tem da kupec nima možnosti dokupa podaljšanja garancije na 5 let:

https://trgovina.opremacenter.si/pomivalni-stroji/14585-pomivalni-stroj-smeg-stp364t-8017709182427.html?search_query=smeg+pomivalni+stroj&results=168

Z ta denar ti dobiš že Miele, oziroma kar dva višjecenovna in višjekakovostna AEG pomivalna stroja s 5 letno tovarniško garancijo!

Premalo je pokrit servisni del za to znamko v celini države. Je pa odlična znamka to sicer, ja. Dosti pred Boschem zame, a ne pred AEGjem.

New Report

Close