Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dodatni stroški pri spletnem nakupu iz ZDA (davek, stroške banke)

Dodatni stroški pri spletnem nakupu iz ZDA (davek, stroške banke)

Iz ZDA bi kupila kozmetiko v vrednosti 58 eur, pošnina je 25,00 eur. Zanima me na kakšen način plačam carino in kakšen je približno strošek banke za Mastercard.
Hvala za vse informacije.

Naša carinska pošta ti zaračuna še 22 procentov DDV (tudi na poštnino) plus 10 evrov strošek postopka, razen če nima spletna prodajalna pogodbe s kurirsko službo in lahko ta davek poravnaš že ob plačilu s kartico. Stroška zaradi plačila z Mastercardom ni.
Ne vem pa, ali ne veljajo kakšne omejitve za kozmetiko iz ZDA. To bi se jaz malo pozanimala.


To je pa res potem večji stroške kot sem previdevala. Nisem vedela,da je carina tudi na stroške pošiljanja in tudi ne, da je še 10 eur stroškov postopka .-((( Se res ni mogoče izogniti tem stroškom???

nova
Uredništvo priporoča


To je pa res potem večji stroške kot sem previdevala. Nisem vedela,da je carina tudi na stroške pošiljanja in tudi ne, da je še 10 eur stroškov postopka .-((( Se res ni mogoče izogniti tem stroškom???
[/quote]
Naroči iz EU, če je možno.

Če mi zaupaš, kateri znamko iščeš, ti lahko pomagam poiskati kaj iz EU spletnih trgovin.

Makeup Artists’ Choice, kemični piling za domačo uporabo.


To je pa res potem večji stroške kot sem previdevala. Nisem vedela,da je carina tudi na stroške pošiljanja in tudi ne, da je še 10 eur stroškov postopka .-((( Se res ni mogoče izogniti tem stroškom???
[/quote]

Ne.
Mogoče, če bi poznala koga v ZDA, da on kupi in pošlje kot darilo, se pa tudi tu zna pošta vtakniti, sploh ker je kozmetika – to sigurno pregledajo.

Žal te znamke ne poznam. Poznam recimo The Ordinary, ki ima tudi zelo močan piling za domačo uporabo https://www.cultbeauty.com/si/en/the-ordinary-aha-30-bha-2-peeling-solution.html

Te bom izkoristila, če smem. Uporabljaš katerega njihovih izdelkov in ali si zadovoljna? Ocene so vse oh in sploh, da človek komaj verjame.

Piling imam doma in je res močan. Par minut ga imaš lahko gor, je zadosti. Tudi ostale stvari so dokaj kvalitetne, za majhen denar.Pri nas to prodaja spletna trgovina Superskin.

Ne.
Mogoče, če bi poznala koga v ZDA, da on kupi in pošlje kot darilo, se pa tudi tu zna pošta vtakniti, sploh ker je kozmetika – to sigurno pregledajo.
[/quote]

Nič ne pomaga, če ti nekdo pošlje kot darilo, ker se carina vtakne tudi v to! So prav alergični, če nekje piše, da gre za darilo. Ocarinijo tudi darila.


To je pa res potem večji stroške kot sem previdevala. Nisem vedela,da je carina tudi na stroške pošiljanja in tudi ne, da je še 10 eur stroškov postopka .-((( Se res ni mogoče izogniti tem stroškom???
[/quote]
Tule se plača samo DDV, carina je nad vrednostjo 150€. Poleg DDV-ja, seveda.
Stroškom se pa lahko izogneš edino če ti zadevo kdo prešverca v kufru.

Firma, ki sem jo omenila je super. Za normalno ceno dobiš kemični piling, ki ti ga dermatolog naredi za 200 in več eur. Navodila so jasno, izkušenj uporabnikov je pa tudi veliko. Če ne bi bilo potnih stroškov, davka bi bila cena celo smešno nizka. Pri nas pa se teh stvari za domačo uporabo ne dobi. Vem za Ordinary, bi rada probala še kaj drugega kot glikolno kislino.

New Report

Close