Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus NJIZ: Potnikov, ki prihajajo iz Kitajske in so zdravi po trenutnih smernicah ne testiramo in jim ne omejujemo gibanja

NJIZ: Potnikov, ki prihajajo iz Kitajske in so zdravi po trenutnih smernicah ne testiramo in jim ne omejujemo gibanja

Včeraj nisem mogla spat in sem šla malo gledat, kaj imajo objavljeno. Cel svet se trese, v Italiji zaradi nekaj okuženih razglasijo izredne razmere (kar je pametno, ker ljudje ratajo pozorni na preventivo), države zapirajo meje in resno kontrolirajo ljudi, ki vstopajo v države … pri nas pa tako ležerno, kot da gre za prehladek. Komaj so uspeli nardit en jpg .

Gledala sem tudi njihova navodila za zdravstvene delavce, ki so seveda specifična, medtem ko za ostale ljudi niso tako specifična – pa bi lahko bila, saj če domov dobiš nekoga okuženega, bo kaj, si kihal v komolec? Tik tak bo okužena cela familija, vsi sodelavci, od sodelavcev familije in prijatelji, itd … Primeri nekaj odgovorov.

ALI JE SMISELNO NOSITI ZAŠČITNO MASKO?
V Sloveniji splošna uporaba zaščitne maske ni potrebna. Maske se premočijo in po določenem času ne nudijo več zaščite. Potrebno jih je nadomestiti z novimi. Zelo pomembno je, da so pravilno nameščene (pokrivajo nos in usta). Maske so smiselne znotraj zdravstvenih ustanov, kjer so zaposleni poučeni, kdaj je uporaba maske potrebna, ter o njeni pravilni namestitvi, nošenju, snemanju in odstranjevanju. Zdravstveni delavci zaščitne maske nosijo v smiselnih okvirih in ne celoten delovni čas. Na potovanju svetujemo ravnanje v skladu z lokalnimi navodili.

Tukaj piše zelo splošno in nič ne omenjajo katere so ok, medtem ko pri navodilih za zdr. delavce lepo piše, katere maske so ok.

• kirurška maska tipa IIR (vodoodbojna), maska mora biti s trakovi.
• za izvajanje postopkov, pri katerih nastaja aerosol: maska FFP3 brez ventila in zaščitna očala.

ZAKAJ NA LETALIŠČU JOŽETA PUČNIKA NE MERIJO TELESNE TEMPERATURE POTNIKOM, KI PRIHAJAJO V DRŽAVO?
Potnikov, ki prihajajo iz Kitajske in so zdravi po trenutnih smernicah ne testirajo in jim ne omejujejo gibanja, če ne kažejo bolezenskih znakov. Merjenje telesne temperature se na letališču ne izvaja, saj izvajanje le tega izkazuje nizko učinkovitost. Oseba, ki ima povišano telesno temperaturo, lahko pred letom vzame zdravilo za znižanje le te kot na primer Lekadol, Aspirin ter se je tako ne zazna, prav tako pa bolezenskih znakov med inkubacijsko dobo ni moč zaznati, zato ukrep ni učinkovit.

Trenutni ukrepi za preprečevanje širjenje novega koronavirusa so v skladu s priporočili mednarodnih organizacij in so usklajena med različnimi deležniki. Na letališču delujejo v skladu z algoritmom za primer bolnika s sumom na koronavirus, ki je usklajen med letališčem, zdravstveno in epidemiološko službo.

Inkubacijska doba, halo?? Verjetno nam je jasno, da je virus že v državi in se ta trenutek še v inkubacijski dobi, prosto sprehaja okoli.

SEM V STIKIH Z OSEBAMI, KI SO PRIPOTOVALE IZ KITAJSKE. ALI MORAM UPOŠTEVATI KAKŠNE POSEBNE UKREPE?
V kolikor osebe nimajo bolezenskih znakov, značilnih za nov koronavirus, ki se kažejo z vročino, kašljem in občutkom pomanjkanja zraka, niso potrebni nikakršni ukrepi.

A se jim ne zdi vredno niti omenit, da zaradi dolge inkubacijske dobe, so preventivno potrebni ukrepi?!

Prav razočarana sem in dodatno zaskrbljena. Občutek imam, da so v resnici čisto hendikepirani od strahu ker točno vejo, da nimamo ne ustreznega kadra (jebe se sestram, reševalcem, strežnicam, ipd), če so vsi na minimalcih skor), ne ustreznih sob oz. prostorov, še manj pa jajc, da bi se zadevi postavili po robu, še preden bo stanje resno. Zato skoz tumbajo ta en in isti stavek “slovenija je pripravljena”. Mhm, še katero masko naj uporabimo in kontrole potnikov iz Kitajske ne delajo. Samo domačo oskrbo trajbajo.

Razočarana sem tudi nad vsemi novinarji, ker ne pritisnejo malo. Vsak intervju, ki ga gledam z odgovornimi iz zdravstva, je poln nekih v vato zavitih, splošnih in pr odgovorov.

Smo očitno bolj prepuščeni sami sebi. To je edino dejstvo. Nisem panična, vidim pa, da nismo prav nič pripravljeni in da ni vloženega niti malo truda, da bi preprečili vstop virusa v državo. Si ne delam utvar, da živim v urejeni evropski državi. Zelo, zelo žalostno. Samo malo organizacije in nekaj sredstev bi bilo treba. Jebenti, to je njihova služba!

Pozdravljena v realnosti. 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev je blaženo uspavanih na lovorikah, ki jih objavljajo mediji. Resnica je drugačna. Slovenija je ena najslabše organiziranih evropskih držav.

iz lastne izkušnje vam povem,da nijz ne naredi nič,preden sem priletela iz kitajske je mož klical nijz,pa so rekli,da ne ukrepajo dokler ni znakov bolezni,sama hvala po tv jih je

Na primer, v Italiji imajo na jugu 3 primere, še 20 v izolaciji pod zdravniškim nadzorom in tiste, ki so jih evakuirali, v nadzorovani karanteni. Samo v Benečiji nadzorujejo več kot 60 oseb, ki so v samoizolaciji in morajo vsakodnevno poročati o svojem stanju. V javnih ustanovah, šolah, uradih, so nastavljene zloženke, kako preprečevati okužbe. V reklamnih blokih objavljajo tudi animirana obvestila. Ljudje ne paničarijo, niti se ne norčujejo iz bolezni.
Pri nas smo pač kmetavzarji, od spodaj do vrha, še največje kmetavzarice pa sedijo po teh pisarnah, ki bi morale biti zadolžene za preventivo.

Noro, res. Zdaj sem šla gledat še spletno stran od Zdravstvenega doma Ljubljana, pod katerega spadajo VSI ljubljanski zdravstveni domovi.

Center vseh zdravstvenih domov v Ljubljani ima napisan 1 stavek in link, ki pelje do osnovnošolske zloženke.

Absurd!!

[img]https://i.ibb.co/MfL01XS/CDEA11-FA-7819-43-B1-AFF1-65304-A67-AFA2.jpg[/img]


Ne, ne živiš v urejeni državi.
Ker imamo pri nas tudi Luko, kjer je večina blaga s kitajske, ker imamo tudi kontejnerje, ki jih pripeljejo ladje s kitajske, seveda ignoranca oblasti še bolj boli.
Kako je že bilo rečeno: običajnim ljudem se ni treba ničesar bati. Res?
Luka Koper- vsi ki so tam zaposleni se lahko okužijo samo od enega, ki pride v stik z virusom. Mi naj pa roke peremo, to bo.
Lani je bil nekdo od naših družinskih članov zaradi narave svojega zdravstvenega stanja izoliran na infekcijski. Saj veste, da nimajo prave izolirne sobe. To gotovo veste.
Torej ne živimo v urejeni državi, trenutno nimamo niti prave vlade, ko bo hotel kdo Šabederja poklicati na odgovornost, bo rekel, da on s tem nima nič, saj vlada dela samo tekoče posle in epidemija to ni!

to je rezultat gaamdi na oblasti, podkupljenih pkvarjenih politikov, skorumpirane države, propadlega in razpadlega zdravstva in ubogi bomo ko tole pride v slo, saj mogoče je že tu, pa tega ne veste z državo je konec jaz se pripravljam, zaloge, maske, očala, ko zagusti grem klat in pobijat spisek imam že narejen, namreč denarja ne bo, penzij ne bo, trgovine bodo prazne, proizvodnje ne bo, jaz pa točno vem kdo je bogat in kje ima denar vam se to zdej zdi smešno pa pretiravanje,ampak kmalu pride sodni dan. dobrodošli v peklu

Prav ne da mi miru. Premišljujem, kaj lahko sama storim? Kaj lahko navadni ljudje storimo, da se bodo ti klinci premaknili?!


A veš, da tudi jaz to premišljujem. Pa vsi pravijo, da smo ženske panične. Jaz mislim, da smo samo previdne in za razliko od ostalih načrtujemo v naprej.
Naš NIJZ zdaj ne bo delal 3 dni, potem pa lagano dalje.
Novinarji nočejo zganjat panike, politika pa te dni, namesto, da bi delala, išče variante, kako ostali še naprej v parlamentu in na ministrskih položajih.
Ne vem odgovora, vem pa, da je vse narobe, da nimamo strategije, razen pranja rok. Gravž še naprej. Ampak, če se česa domislim, objavim

Kod bo odgovarjal za okužbe, ker niso nič ukrenili, čeprav je bilo pri nas časa dovolj? Ne, oni znajo samo zganjat paniko zaradi parih primerov ošpic, ko pa gre za bolezen, zaradi katere so številna mesta v karanteni, pa tišina, ker ne znajo ukrepati.

https://www.24ur.com/video?video=62380445

Kakšno spremevedanje, NIČ ni povedala, samo mlatenje slame. Ostalim evropskim državam to uspeva in samo ostalim se lahko zahvalimo, da ga še ni tu. no, da ga uradno še ni.

Ona pa “nam uspeva, nam gre dobro..”, nič nam, njim, torej ostalim!

Ka me razpisdi to. Se šlepat na drugih eu državah in nas imet za norca. In skoz obrača stavke, nobenega direktnega, kaj šele korektnega odgovora.

Mama moja … kaj nas čaka, če tile skrbijo za nas 🙁


A veš, da tudi jaz to premišljujem. Pa vsi pravijo, da smo ženske panične. Jaz mislim, da smo samo previdne in za razliko od ostalih načrtujemo v naprej.
Naš NIJZ zdaj ne bo delal 3 dni, potem pa lagano dalje.
Novinarji nočejo zganjat panike, politika pa te dni, namesto, da bi delala, išče variante, kako ostali še naprej v parlamentu in na ministrskih položajih.
Ne vem odgovora, vem pa, da je vse narobe, da nimamo strategije, razen pranja rok. Gravž še naprej. Ampak, če se česa domislim, objavim
[/quote]

Točno tako. Velja.
Se pa res čudim medijem, ne vem, a mislijo, da so imuni?

Ne, ne gre za paniko, gre za preventivo, da ne bo panike. ampak saj mi se razumemo.

Itak noben. Jih bo, ko bo panika, “ujelo nepripravljene”.

golazen ena priskledniška. Ko se je za stolčke pa za plače grebst, so pa zelo (pro)aktivni.

Itak noben. Jih bo, ko bo panika, “ujelo nepripravljene”.

golazen ena priskledniška. Ko se je za stolčke pa za plače grebst, so pa zelo (pro)aktivni.
[/quote]

So pripravljeni ja, tako kot vsako leto na sneg.
Gobec po priimku in dejansko.

So pripravljeni ja, tako kot vsako leto na sneg.
Gobec po priimku in dejansko.
[/quote]

Mlatila je prazno slamo, skušala se je izmuzniti jasnemu odgovoru, da nimamo niti ene sobe s podtlakom, nakazala je, da bi te pomanjkljivosti lahko rešili, ko se bo načrtovala gradnja nove klinike. Novinarka jo je opozorila, da smo bili tudi na sars pred 6 leti in ebolo nepripravljeni in da se to ni spremenilo. Ko ni imela nič več za reči, je ga. Gobec rekla, da se je zelo pomembno pogovarjati in da imajo odprto linijo za naše klice.
Mogoče bi naredili še kako molilnico, saj kaj drugega, kot moliti, nam ne preostane.

Ja, joj, ta z odprto linijo 🙈🙈

Ne vem in ne razumem – kako lahko spijo, kako jim ni mar za lasten narod. Za otroke, nemočne, kateri bo preživel tak virus? Pa stari ljudje, tisti, ki jim nima kdo pomagat ali jih podučit. Prav stiska me od jeze, od nemoči.

Razmišljam, da bi pisala na poptv vsaj. Naj malo bolj pritisnejo – na kaj za vraga čaka Slovenija??


Slovenci stopijo skupaj, ko se zbira denar za Krisa. Pa nimam nič proti temu, vsak pomaga po svojih zmogljivostih. Da pa ne stopimo skupaj( pred časom ko je bila priložnost preprečiti naseljevanje migrantov)…ali pa sedaj npr ko se svet bori s smrtnonosnim virusom. Nevem, zakaj se ne testira ljudi ki so prišli iz Kitajske? Lahko da še nima znakov, okužen pa je. Pa da vse skupaj jemljejo zlahka. Mene skrbi, zame, za moje bližnje…nimam denarja, da bi odpotovala daleč stran, kot nas verjetno nima noti preostalih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, ki živimo v Slo. Koliko je bilo prebrati, o virusu ne vejo kaj dosti. Sem Pa zasledila, da je obsoken skoraj mesec dni na prostem, pa da je razkuževanje zgolj za to, da ljudje ne zblaznijo. Št ki jih vidimo, so daleč od reale, kar je bilo po pomoti objavljeno in tudi jasno vsakemu čeprav samo z srednješolsko izobrazbo. V kolikor izbruhne v Sloveniji, je bolje da naredimo zaloge, hrane in nujno potrebnega ker bomo v D.rE.kU.

Kot bi ne vedeli!
Že pred leti je bil zaslužek za 1h/teden te odprte “molilnice” 080 po 200suhih na mesec.
Urca molitve vsak teden, je kdo klical al pa ne. Navali, narode! Dejmo tem butljem vnaprei kar keš na roko, naj bodo doma, da ne bodo srali klamf.

Kot bi ne vedeli!
Že pred leti je bil zaslužek za 1h/teden te odprte “molilnice” 080 po 200suhih na mesec.
Urca molitve vsak teden, je kdo klical al pa ne. Navali, narode! Dejmo tem butljem vnaprei kar keš na roko, naj bodo doma, da ne bodo srali klamf.
[/quote]

Odprta linija ja. Enako govorijo šlogarce po TV, imamo odprte linije.

Odprta linija ja. Enako govorijo šlogarce po TV, imamo odprte linije.
[/quote]
Ampak šlogarce delajo 24/7, tile bodo pa za vikend zaprli. Če bo kdo zbolel, naj se samooskrbi, samozapre, samozdravi. Na čelo mrzel obkladek, umit roke, pa spat.
Kitajska nikoli ne bi zaprla okoli 300.000.000 ljudi, če ne bi bila stvar resna. Nikoli. Ga ni kitajskega partijskega šefa, ki bi to dovolil, če štala ne bi bila neskončna.
Pri nas pa dame na NIJZ stokajo, da je gripa. Res je, gripa je, kaj pa če je virus? Kdo ve? Odsvetujejo obiske zdravnikov razen če vročina ne pade nekaj dni. Kako potem vedo, da je gripa.
Še zato nimajo dovolj postelj, ko bo zbolelo 100 ljudi za virusom (koliko promil je to) bo pa neskončna panika, ker nič od nič nimamo.
Tole ni panika, tole je zdrava pamet že ves teden o tem nekateri pišemo, admin pa briše. Tako kot so to storili na Kitajskem pokojnemu zdravniku.

Gamad iz NIJZ in vseh ostalih lenuharskih ministrstev, uradov, poduradov …, ki jo futramo iz davkoplačevalskega denarja, bi bilo treba sterat, saj se s svojo aroganco dobesedno norčujejo iz nas. Obnašajo se, kot da je Slovenistan v drugem osončju in ko se bo virus pojavil pri nas, jih bo presenetil. In ne tolažite se, da ima zdravstveno osebje kaj več uporabnejših informacij in navodil. Edino to je, da se zaveda, da smo precej nemočni. Pod pripravljenost, o kateri je bilo govora, pa verjetno smatrajo dobro organiziranost pogrebnih služb, ki opravljajo zaključna dela v zdravstvu. Večina naših klinik že zdaj deluje na maksimumu. Vsa čast osebju! Očitno naša zdravstvena birokracija skrbi, da bi pokojninska blagajna čim bolj razbremenjena.

Novinarji, če ste prisotni tu, zahtevajte, prosim, jasne, nedvoumne, s konkretnimi dejstvi in številkami podprte odgovore odgovornih oseb, ki jih plačujemo.

Jaz lahko odprem svoj nekakšen forumček ali kaj podobnega, če bomo stopili skupaj in tam iskali rešitve. Tam ne bo nihče nič kar brisal. Sama pa žal ne morem nič. Tako bi pa lahko strnili javno mnenje o ukrepih, ki jih zahtevamo. Saj jih plačujemo!


Ampak šlogarce delajo 24/7, tile bodo pa za vikend zaprli. Če bo kdo zbolel, naj se samooskrbi, samozapre, samozdravi. Na čelo mrzel obkladek, umit roke, pa spat.
Kitajska nikoli ne bi zaprla okoli 300.000.000 ljudi, če ne bi bila stvar resna. Nikoli. Ga ni kitajskega partijskega šefa, ki bi to dovolil, če štala ne bi bila neskončna.
Pri nas pa dame na NIJZ stokajo, da je gripa. Res je, gripa je, kaj pa če je virus? Kdo ve? Odsvetujejo obiske zdravnikov razen če vročina ne pade nekaj dni. Kako potem vedo, da je gripa.
Še zato nimajo dovolj postelj, ko bo zbolelo 100 ljudi za virusom (koliko promil je to) bo pa neskončna panika, ker nič od nič nimamo.
Tole ni panika, tole je zdrava pamet že ves teden o tem nekateri pišemo, admin pa briše. Tako kot so to storili na Kitajskem pokojnemu zdravniku.
[/quote]ja ker je cenzura tudi v slo, slovenija nima nič, ene same sobe s podlakom nima, ljudje že sedaj ležijo po hodnikih urgence in infekcijske kot prašiči v štali, razpadlo in propadlo je popolnoma vse, ko pride tale virus v slo, boste ležali po tleh na ulicah, kot na kitajskem gotovi ste. slo zdravstvo je razpadlo že leta 2000, kdor še ne ve.pop tv in mnogi mediji si pa ne upajo nič, ali pa so podkupljeni

in napiši pravno mnenje da ne odgovarjaš za stališča drugih, mi si bomo pa dali duška tale skret slovesnki nikamor več ne pelje

Kam moramo…pa dajmo sherat preko fb, instagram..da doseže čim več ljudi

New Report

Close