Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj pravite da je homeopatija povezana s hudicem ??????

Zakaj pravite da je homeopatija povezana s hudicem ??????

Iskala sm pomoc glede homeopatije in dobila en komentar ki me je sokiral!!!
Da tam kjer so homeopati je tudi hudic, torej nekako oni delujejo kot crna magija al kaj!!!?? Ni mi vec nic jasno:( samo obup ko ze mislis da imas resitev se ti vse obrne na glavo in gres spet korak nazaj…

V Ameriki in v rusiiji je že navada, da med zdravljenjem obiskujes, oddelek v bolnici, kjer so zaposleni homeopati.

1. k homeopatom hodijo obupani vraževerneži, ki jim homeopati scuzajo denar

2. s “hudičem” opleta kler, h kateremu tudi hodijo obupani vraževerneži, ki jim kler scuza denar

3. Jasno, da kleru konkurenca pri njihovi klienteli ni všeč, ker bo prej scuzala denar od njih kot oni sami, zato začnejo – “ti so pa s hudičem povezani”

manj veš boljše je. Sicer pa ne išči nekih pregovorov ali rekov ali kako kdo pravi. Pusti na miru in počni kar te veseli.

Ja pa poglej, kako se delajo homeopatska zdravila. Vzameš kapljico kamilice, daš v vedro vode, mešaš, mešaš, mešaš. Vzameš kapljico od tega, daš v vodo in mešaš, mešaš, mešaš. In spet vzameš kapljico od tega in spet in spet. Bolj ko je mešan, večja je potenca, bolj naj bi učinkovala.
No, iz kje torej,”moč”, da deluje, če ne iz črne magije?


Verjetno ne veš, da človek ni le telo, ampak mnogo več.
Homeopatska zdravila delujejo na naš informativni nivo. Voda je odličen prevodnik in zato tudi sprejemnik informacij. To ni magija, ampak fizikalno dejstvo.

Glede na to da se Rusi že desetletja borijo proti mazačem, dvomim v resničnost tvoje izjave.

http://klnran.ru/2017/02/memorandum02-homeopathy/

Pravzaprav ne vem, zakaj bi bila homeopatija mazaštvo, če je v Avstriji, Nemčiji in še kje del uradnega študija medicine. Deluje predvsem pri kroničnih obolenjih, kot so raznorazne alergije, bronhitisi, lajša pa tudi simptome akutnih bolezni. Imam izkušnje iz prve roke, saj se je moj malček, s katerim sva bila v 1 letu 3x v bolnici na kisiku zaradi bronhiolitisa, začel pa je dobivati tudi ventolin zaradi piskanja in težkega dihanja pri VSAKEM prehladu, s pomočjo homeopatije popolnoma pozdravil. Po besedah pediatrije se je pri njem razvijala astma, po par mesecih homeopatskih zdravil pa o piskanju več ni bilo duha ne sluha. Je bila pa homeopati ja res strokovnjakinja, dr. med.
V hudiča pa ne verjamem, tako da se lahko ob tej izjavi samo nasmehnem. Za cerkev je hudič tako povsod, kjer nima sama prste vmes. Od joge naprej. Bolj stvar pomaga, več hudiča je v njej.

… mene je tole precej pomirilo, morda bo tudi tebe. Popolnoma razumem dvome.

https://www.iskreni.net/vsebine/zivljenjski-slog/mnenje-pri-homeopatiji-ne-gre-za-nic-nadnaravnega

Ja, obstajajo tudi šole kjer otroke učijo, da je Jezus vstal od mrtvih in odpeketal v nebesa. Samo zato ker ovce zahtevajo mazaštvo, še ne pomeni da deluje. Dober primer je Švica, kjer je glupa raja z referendumom prisilila državo v odobravanje homeopatije. Svaka čast Švici za demokratičnost, da se pa zapravi za tako bedarijo, je pa druga zgodba. A tvoj malček je jemal DEJANSKO zdravilo plus homeopatske žavbe in čudežno ozdravel, a? Kdo bi si mislil.

Meni popolnoma dol visi, kaj si kdo misli.

Jaz vem, da homeopatija deluje z negativnimi silami. Pika. Vem, da je povsod razširjena. Vem, da je marsikje uradno priznana. Me sploh ne gane!

Če pogledaš, koliko težav, po jemanju, šele potem imajo družine. Zdravstvene, kaj šele čustvene in duševne. Poznam kar nekaj primerov, ko so šele, ko so nehali s tem sranjem in pošteno očistili sebe in domove, normalno, brez večjih zdravstvenih in drugih težav zaživeli. Medtem pa gledam prijatelje, ki še vedno vstrajajo, kako propadajo, kako se za kratek čas rešijo ene bolezni, ap spet pride druga. Ko so živčne razvaline, depresija, anksioznost. Itd Itd Itd.

Malo vendar poggolaj. Še po tujih člankih!


Lahko jo izvaja nekdo, ki je pod zlom, lahko pa nekdo, ki je pod dobrim.
Ločiš ju tako, da dobro ti ne bo nikdar nečesa vsiljevalo zgolj se predstavilo in ti pustilo da se odločiš za sebe, zlo ti pa bo vsiljevalo, češ je samo ta in ta metoda dobra, vse ostalo bo pa omalovaževalo.

Samo malo je treba pogooglat, je še veliko člankov, sploh v angleščini.
http://varno-zavetje.si/kaj-je-narobe-s-homeopatijo-james-manjackal-msfs/
https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5b585cd58a8bd/teolog-je-kristjanom-odsvetoval-meditacijo
https://druzina.si/ICD/spletnastran.nsf/all/45A6EA28ACD77408C12570290033C8CC?OpenDocument

Tudi sama sem jemala homeopatska zdravila, na srečo samo eno štatlico in sem prekinila, ko sem spoznala krščansko teorijo glede homeopatije.
Vsak pa po svoje.

Kako očistijo, lahko napišeš kaj več, prosim?
Sicer pa sem sama naklonjena raznim alternativnim pristopom, a homeopatija mi nekako ne potegne. Nimam logične razlage, čisto po intuiciji. Imela sem neke kapljice za tesnobo, ki naj bi takoj pomagale. Ko sem jih vzela, povsem po navodilih, je bilo še neprimerno huje in držalo me je zelo dolgo.

Homeopatija je približno tko, kot da bi ti bla v finanč i stiski, državna pomoč pa bi znašala en cent na mesec.

Od Karitasa bi lačni dobil eno zrno riža namesto paketa …

Itd.

Da boste enkrat doumeli, kakšen kretenizem je Homeopatija.

Si vis pacem, para bellum.

Kako očistijo, lahko napišeš kaj več, prosim?
Sicer pa sem sama naklonjena raznim alternativnim pristopom, a homeopatija mi nekako ne potegne. Nimam logične razlage, čisto po intuiciji. Imela sem neke kapljice za tesnobo, ki naj bi takoj pomagale. Ko sem jih vzela, povsem po navodilih, je bilo še neprimerno huje in držalo me je zelo dolgo.
[/quote]

Fora homeopatije je v tem, da zdravilo toliko časa redčijo s topili (običajno vodo), da ostanejo komaj merljive sledi učinkovine. Teorija pravi, da naj bi kao razredčeno zdravilo ohranilo lastnosti… no, saj jih ampak koncentracija je popolnoma neuporabna.

Tako kot bi tvoje telo potrebovalo umetno hrano, pa bi namesto standardne raztopine glukoze in soli dobivala 100x razredčeno varianto oz. praktično destilirano vodo.

Po homeopatski teoriji boš preživela, realno pa je bilanca vnosa negativna in te bo pobralo prvič zaradi deficita kalorij in kot drugo zaradi osmotskega podtlaka, ker ti bo minerale spiralo iz telesa.

Si vis pacem, para bellum.

[img]https://i.imgur.com/Lt9HfDi.jpg[/img]

Si vis pacem, para bellum.

Ja, obstajajo tudi šole kjer otroke učijo, da je Jezus vstal od mrtvih in odpeketal v nebesa. Samo zato ker ovce zahtevajo mazaštvo, še ne pomeni da deluje. Dober primer je Švica, kjer je glupa raja z referendumom prisilila državo v odobravanje homeopatije. Svaka čast Švici za demokratičnost, da se pa zapravi za tako bedarijo, je pa druga zgodba. A tvoj malček je jemal DEJANSKO zdravilo plus homeopatske žavbe in čudežno ozdravel, a? Kdo bi si mislil.
[/quote]

Upam, da veš, da je Ventolin zdravilo za lajšanje simptomov astme (je ne pozdravi, samo trenutno olajša situacijo), ima pa kar močne stranske učinke (zlasti vpliva na srce), zato otroku ventolina nisem dajala, samo homeopatske kroglice. Seveda bi, če bi se simptomi zelo poslabšali, dala tudi zdravilo, ampak ni bilo potrebno. Zdaj je otrok star 10 let in nikoli več ni bilo potrebe po kakršnemkoli zdravilu zaradi dihalne stiske, tako da jaz sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da mu je pomagala homeopatija. In tudi otrokova pediatrinja, ki je tudi sicer naklonjena, je istega mnenja. Meni je tako vseeno, kaj ostali verjamete, sem pa vesela, da smo uspeli astmo zajeziti v kali brez škodljivih substanc.

Upam, da veš, da je Ventolin zdravilo za lajšanje simptomov astme (je ne pozdravi, samo trenutno olajša situacijo), ima pa kar močne stranske učinke (zlasti vpliva na srce), zato otroku ventolina nisem dajala, samo homeopatske kroglice. Seveda bi, če bi se simptomi zelo poslabšali, dala tudi zdravilo, ampak ni bilo potrebno. Zdaj je otrok star 10 let in nikoli več ni bilo potrebe po kakršnemkoli zdravilu zaradi dihalne stiske, tako da jaz sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da mu je pomagala homeopatija. In tudi otrokova pediatrinja, ki je tudi sicer naklonjena, je istega mnenja. Meni je tako vseeno, kaj ostali verjamete, sem pa vesela, da smo uspeli astmo zajeziti v kali brez škodljivih substanc.
[/quote]

Astma je stanje, ki ga lahko povzroči milijon različnih okoliščin. In verjemi da jemanje zvarkov ni ena izmed njih.

če prav razumem je homeopatija metoda, ki temelji na tem, da vodo toliko časa treseš, da postane prav informirana in potem te ta informacija, ki ostane v vodi pozdravi.
A lahko potem doma sam narediš tako zdravilo? Treseš kamilični čaj in zraven govoriš pozitivne aformacije? Je to že kdo probal?

To, da še nisi nikoli srečal bitja iz vesolja, ne pomeni, da smo v vesolju sami…

V poduk nepoučenim par informacij…

V vseh državah članicah Evropske unije, razen v Sloveniji, lahko zdravniki kot zdravstveni delavci v zdravstveni dejavnosti zdravijo s homeopatijo in predpisujejo homeopatska zdravila, ki so določena kot zdravila za uporabo v humani medicini v vseh nacionalnih zakonodajah v skladu z evropsko direktivo.

V nekaterih evropskih državah – Belgiji, Bolgariji, Madžarski, Litvi, Portugalski, Romuniji, Ruski federaciji in Veliki Britaniji – je homeopatija urejena z zakonskimi predpisi. V drugih državah pa nacionalna zdravniška združenja oziroma zbornice homeopatijo priznavajo kot zdravniško metodo. Tako na primer v Avstriji, Franciji, Nemčiji, Latviji, Španiji in Švici zdravnikom po končanem osnovnem podiplomskem izobraževanju in usposabljanju ter diplomi iz homeopatije to izobraževanje prizna nacionalna zdravniška zbornica oziroma združenje kot dodatno kvalifikacijo (dodatno znanje) ali specializacijo.

V večini držav članic Evropske unije lahko homeopatijo prakticirajo samo zdravniki. Tako je v 16 državah: Avstriji, Belgiji, Bolgariji, Cipru, Češki, Franciji, Grčiji, Italiji, Latviji, Litvi, Luksemburgu, Madžarski, Poljski, Portugalski, Romuniji in Španiji.

V nekaterih državah imajo podiplomsko izobraževanje iz homeopatije na medicinskih fakultetah. Homeopatijo na podiplomski ravni poučujejo v Bolgariji, na osmih fakultetah v Franciji (Aix-Marseille, Besancon, Lille, Paris-Bobigny, Bordeaux II, Limoges, Poitiers, Lyon), na petih fakultetah v Nemčiji (Berlin, Düsseldorf, Hannover, Heidelberg, Freiburg), na sedmih fakultetah na Poljskem (Varšava, Poznan, Krakov, Katovice, Lublin, Gdansk in Vroclav), na štirih fakultetah v Španiji (Barcelona, Murcia, Sevilla, Valladolid), v Grčiji na Egejski univerzi, v Italiji in Litvi. Prav tako imajo na številnih medicinskih fakultetah predavanja o homeopatiji v sklopu dodiplomskega študija kot izbirni ali kot obvezni predmet (Avstrija, Bolgarija, Italija, Madžarska, Nemčija, Nizozemska, Romunija, Švica).

V nekaterih državah imajo na medicinskih fakultetah tudi katedre za komplementarno medicino. V Nemčiji je pet kateder (Univerza v Wittnu, Univerza v Duisburgu, Univerza v Rostocku, Univerza Charité v Berlinu, Univerza v Münchnu), v Veliki Britaniji tri (Univerza v Exeterju, Univerza v Southamptonu in Thames Valley univerza), na Madžarskem je katedra na Univerzi v Pécsu, v Švici pa imajo trenutno dve katedri (na Univerzi v Bernu in v Zürichu).

Homeopatsko zdravljenje nudijo tudi nekatere bolnišnice v Avstriji, Franciji, Nemčiji, Italiji, Španiji, Švici in Veliki Britaniji. V Veliki Britaniji je pet homeopatskih bolnišnic.

Zasebne ali javne zavarovalnice v nekaterih državah krijejo stroške homeopatskega zdravljenja ali homeopatskih zdravil, vendar samo v primeru, če storitev izvede zdravnik.

Mislim, da takšne ureditve homeopatskega zdravljenja v 21. stoletju v EU ne bi obstajale, če bi bil to nek čirule čarule.

tole nima nobene zveze z mojim vprašanjem?
homeopatska zdravila niso tako poceni in res me zanima, če si ga lahko doma natresem in kaj točno moram zraven govoriti.

Kako očistijo, lahko napišeš kaj več, prosim?
Sicer pa sem sama naklonjena raznim alternativnim pristopom, a homeopatija mi nekako ne potegne. Nimam logične razlage, čisto po intuiciji. Imela sem neke kapljice za tesnobo, ki naj bi takoj pomagale. Ko sem jih vzela, povsem po navodilih, je bilo še neprimerno huje in držalo me je zelo dolgo.
[/quote]

Blagoslov stanovanja, otrok, vse, ki so jemala ta zdravila. Molitev. To delaš sam. Ne rabiš duhovnika ali kaj.

V Ameriki učijo v nekaterih šolah da je bog ustvaril zemljo in nebesa v šestih dneh. Kaj pa zdaj?

Zakaj pišeš o tem kako glup je folk, raje podaj kak dokaz, ponovljivo študijo kjer je homeopatija dokazana kot učinkovita.

Dobro veš da ne obstaja.

Seveda obstajajo študije. Da homeopatija pomaga živalim (da torej ni placebo) in ljudem. Ena izmed njih je recimo dokazala, da so ljudje, ki so se zdravili homeopatsko v času španske gripe umirali 10 krat manj pogosto. Drugače je pa tega ogromno, ampak kar sam/a si poišči, meni je namreč popolnoma vseeno kaj ti verjameš in nimam potrebe, da bi kogarkoli prepričevala. Vsak naj poskrbi zase.

New Report

Close