Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki je pameten je že naročil električni avto

Tisti ki je pameten je že naročil električni avto

Danes sem sem po avtosalonih od Volkswagna in Škode zanimal za električni avto.

So mi prodajalci povedali da so za to leto že vse prodali in to večinoma že novembra in decembra 🙁

Se pa zadeva kar splača. Cca. 3,5 leta je 250 € mesečni strošek avtomobila. To vključuje lizing, elektriko in servise… Z 250€ na mesec jaz ne pridem čez z bencinom pa imam še vedno star avto.

No fino, ker z električnim tudi ne prideš do morja in nazaj 🙂

S temi katere sem jaz gledal prideš tja in nazaj pa še malo ti ostane.

Se mi pa za ta denar res ni problem enkrat vmes po prevoženih 250 kilometrih ustavit za pol ure da se nafila. Proti klasičnim avtom so tudi še pa še nafilani z dodatno opremo, ki pri klasičnih mastno stane.

No pa saj folk ni neumen. Zadeve so razprodane.

Itak. Polnjenje na tahitrih polnilnicah je pa po tanovem koliko? 75 Eur?

Monklja zabita, če se so avti razprodani potem že mora bit nekaj na njih.

75 € dam pa jest ponavad za tank bencina. Enkrat al pa dvakrat na let ni problema. Pa dvomim da je res 75€.

Ja, sam monklje vedo, zakaj so jih do januarja prodali malo več. Ti se pa sam pozanimaj.

Če je res 250 € na mesec za par let, ga grem pa še jaz naročit. Ker dejansko delam vsak mesec izgubo (pprabim vec bencina) in to s starim avtom.

no no…na neki mreži polnilnic ki je prisotna v sloveniji so res toliko nabili cene (cenik še ne velja, bo pa veljal od pomladi če se ne motim), da so preračunali pri portalu Avtomanija, da bi jih po novem ceniku 20minutno polnjenje testnega audija (tega so pač polnili na teh polnilnicah) prišlo 31 eur…..v 20 minutah se pa voz napolni toliko da prevozi 200 km….

Malo si poglejte forume s tematikami električnih avtomobilov. Majo tam fantje vse naštudirano. In ja, čaka se na te avtomobile po 3/4 leta ker so bistveno ugodnejši in imajo veliko opreme.

Cene so pa padle, ker imajo posamezni proizvajalci sedaj zakonsko določene kvote na ravni Eu. In morajo prodat toliko in toliko elektro avtomobilov, tudi če gredo pod ceno. Sicer jim grozi da jim oblasti zaprejo vse štacune.

pa razprodali so verjetno e-golfe ki so bili v akciji za 20 jurjev…

Pri nas smo iz te akcije narocili 2.

me pa zanima kako se bodo ljudje po nekaj letih znebili teh vozil…..recimo 6,7 let star avto želiš prodat….a ker bo baterija iztrošena, bo kupcu jasno, da ga čaka v kratkem investicija 7000, 8000 eur v novo baterijo….tko da ta golf verjetno ne bo glih držal cene. Kupiš za 20 jurjev, prodat moraš za ….3….

Pri nas smo izračunali da se nam e golfa samo na račun goriva poplačata v 5 letih. Kot končno ceno prodaje avtomobila smo vzeli 0€. Kar bo več kot nič bo pa samo plus. Sicer je garancija na 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapacitete baterije, kar se je tekom 10 let od prve prodaje električarjev pokazalo tudi v praksi.

Lp

Pa še tole je treba vedet. Električarji bodo navzdol porinili tudi cene klasičnih rabljenih avtomobilov.

Kot je že bilo ugotovljeno. Zaradi stroška goriva, servisev, itd. Bolj se splača kupit novega električarja kot rabljenega klasičnega. Z vsakim narejenim kilometrom s klasičnim avtomobilom se namreč naredi zgubo. Simpl.

Pri nas smo izračunali da se nam e golfa samo na račun goriva poplačata v 5 letih. Kot končno ceno prodaje avtomobila smo vzeli 0€. Kar bo več kot nič bo pa samo plus. Sicer je garancija na 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapacitete baterije, kar se je tekom 10 let od prve prodaje električarjev pokazalo tudi v praksi.

Lp
[/quote]
Čakaj malo, ne bo tako svetlo vse. Uno zgoraj pravi, da plača za polnjenje 31 eur 20 min in s tem prevozi 200 km? Je pa tako ja, da starih avtov sploh ne boste mogli prodat, ker bodo baterije fuč.

Sicer, ne vem včeraj se nekaj bežno zasledil, kako si to vlade predstavljajo, da bo 2 tonske avtomobile poganjal mlinček za kofe. Se prvi je potrebna konkretna energija. Na dolgi rok bo le del teh električnih, več ne bo zneslo. Če sploh bo, če ne bo čez deset let ukinjena proizvodnja.

A ti to resno? Očitno še nisi delal vožnje nad nekaj kilometrov po okolici, da kvasiš take neumnosti.

BTW – dobronamerno ti svetujem, da besed prodajalcev ne jemlješ resno. Oni pač prodajajo. Na električne avte (s katerimi želijo proizvajalci narediti boom), imajo dodatno stimulacijo v obliki keša k plači 🙂

Za električne avtomobile se odloča malo kupcev, po večini taki, ki kupujejo nek mini avtek, 2. ali 3. v družini, torej do štacune in nazaj. Kar je čisto okej, vendar primerjave z avtomobili na gorivo ne moreš delati realnih primerjav, ker električni takoj “počepnejo” 🙂

Je pa prav, čimvečja masa bedakov, da se bo čimprej ugotovilo, da električni avtomobili res ne morejo bit prihodnost. Od kje vrag bo pa elektrika, pa proizvodna in uničenje vseh teh akumulatorjev, ne ga srat.

Odvisno kam hodiš na morje in kaj uporabljaš med vožnjo. Na klimo recimo pozabi, boš moral uporabljati Yugo klimo (šipe spuščene).

Polnjenje cele baterije pa nikakor ni pol ure, s tem da se najdejo neprilike kjer se ti uniči kartica za polnjenje, ti avto meče iz omrežja vsakih par minut, baterije se sčasoma slabšajo, itd.

A ti to resno? Očitno še nisi delal vožnje nad nekaj kilometrov po okolici, da kvasiš take neumnosti.

BTW – dobronamerno ti svetujem, da besed prodajalcev ne jemlješ resno. Oni pač prodajajo. Na električne avte (s katerimi želijo proizvajalci narediti boom), imajo dodatno stimulacijo v obliki keša k plači 🙂

Za električne avtomobile se odloča malo kupcev, po večini taki, ki kupujejo nek mini avtek, 2. ali 3. v družini, torej do štacune in nazaj. Kar je čisto okej, vendar primerjave z avtomobili na gorivo ne moreš delati realnih primerjav, ker električni takoj “počepnejo” 🙂
[/quote]
Tist mali za po mestu se bi zagotovo splačal, samo je absolutno predrag.

Pri nas smo izračunali da se nam e golfa samo na račun goriva poplačata v 5 letih. Kot končno ceno prodaje avtomobila smo vzeli 0€. Kar bo več kot nič bo pa samo plus. Sicer je garancija na 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapacitete baterije, kar se je tekom 10 let od prve prodaje električarjev pokazalo tudi v praksi.

Lp
[/quote]

koliko km letno pa naj bi prevozili, da bi se izplačala v 5 letih? Recimo za enega dizelaša je strošek goriva za 30.000 km dobra 2 jurja.

67 centov je strošek prevoza na 100 km, ko se avto polni na domačemu štekarju. 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} polnitev bo opravljenih tako.

Začetna cena električnega golfa je bila zaradi popustov proizvajalca in subvencije nižja od klasičnega golfa!!!!

Se opravičujem, 80 centov je strošek na prevoženih 100 km pri polnjenju preko domače vtičnice.

Elektricni avto bo ok sam zarad tega, kr ne bo izpusnih plinov. Sam to bo velik plus.

Verjemite, ko bo to zalaufalo, bo kupce drazje stalo ko bencinar. Cena elektrike bo sla v nebo.

Za pol ure ustavit po 250 km? :))))))))))))))))) Jaz se po 1000 ustavim za max 10 minut pa se mi nafila polno, tebi se pa v pol ure ne.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

no še vedno me zanima na koliko km letno je narejen izračun zgoraj, da se bosta samo s prihrankom pri gorivu izplačala v petih letih. Torej če pri dizlu na 30.000 km porabiš 2 jurja za gorivo in pri egolfu 50 eur za elektriko. V kakšnem primeru se ti bosta v petih letih izplačala tako, da ju lahko tudi oddaš za 0 € , kot si napisal/a zgoraj?

In ja…”akcijska” cena + subvencija nanese 20 jurjev…… dizelski s comfortline opremo je 19 …..kolkor berem je razlika pri opremi v LED lučeh in navigaciji….

New Report

Close