Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bankomat in denar

Bankomat in denar

Prosim koga iz prve roke, saj ne morem to okrog spraševat.
Določena oseba mi je povedala primer, ki mi je malo čudno zvenel, a nisem dala vedeti.
Da je bil na bankomatu, želel dvigniti 400evrov, pa se je nekaj zatipkal in šel stran z bankomata. Potem mi pove da je prišla policija na dom za to vsoto denarja, ker je bankomat denar vrnil ven in je oseba za njim denar pobrala in je vrnila na policijo.
Zdaj mi povejte kako lahko dvigneš 400, če vem da lahko največ 150evrov. In od kdaj pride policija na dom ter ti vrne denar.
Imam pomisleke če je zgodba obratna in je ta človek nekomu ukradel na bankomatu in je prišla policija na dom.
Kaj mislite?

Dvigneš lahko toliko, kot si se na banki dogovoril. Tudi 400 € in več.

To, da bi ti pa policija na dom prišla vrnit denar, pa prvič slišim.

možnost zneska po izbiri…in če nimaš omejitve na računu, lahko dvigneš.

nova
Uredništvo priporoča


Seveda je možno. Dvig 400 Eur je običajno možen. Če ne bi bilo pošteneg najditelja, bi bankomat zadržal denar in bi ga vrnila banka.

Bankomati imajo izklopljeno funkcijo retrivel..torej da “pokejo nazaj denar” .
Denar čaka v reži dokler ga kdo ne vzame. Če imaš srečo je pošten najditelj. Potem odvisno kam ga nese..ali na banko lastnico bankomata ali na policijo. Če na prvo se vračilo naredi malo hitreje kot če na policijo kjer zadeve tečejo bolj počasi. Pregleda se zapis na bankomatu on ugotovi kdo je pozabil denar..nato se mu ga vrne.

Da pride policija na dom mi ne gre. Da je on ukradel denar, verjamem da pridejo na dom. Da so pa njemu ukradli in da mu to pride policija na dom povedat pa mi ne gre.

lahko dvignem 700.

Načeloma policija pozove, da lastnik pride na PP, se izkaže in po zapisniku prevzame denar. Če ne prevzame po 30 dnevih, gre na Furs.
Lahko da je bilo tu kaj drugače. Ali kaj drugega.
Lahko dvignem 500 dnevno. Vsaka banka ima svoj sistem, ali imaš takšen paket, da pač več lahko dvigneš. Moja banka npr. nima tistega začetnega limita, ki ga dajo nekatere banke avtomatsko.

Da, načeloma je oškodovanes pozvan na PP, sem pa že bila priča ko so osebi osebno vrnili najden predmet, kwr so se tako dogovorili. Tako da je čudno, ni pa neverjetno.

Sama sem tudi ze videla, ko so osebi domov pripeljali izgubljeno stvar. S partnarjem sva nasla tablico in recem da je od xy. In ga klicem in ga ne dobim. (Nisem pa bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

Ko se peljeva domov je ena patrulja vstavljevala in se vstavimo in jim damo to tablico.
Pridemo domov in ta kolega caka pred naso hiso. Ga povabimo na pijačo in v tem ga kliče žena, da so mu policaji pripeljali tablico.

Partner je imel prometno nesreco in so tudi vse urejali pri nas doma (zapisnik je bil podpisan doma in ne na policiji)


Pa kaj za en k* te briga, kaj je bilo res? Cisto mozno je, da so mu vrnili. Tako kot nimas prav glede omejitve dviga, tako lahko nimas orav glede vracila in tvoje teorije

Pa vedno nekaj dvomis in imas svoje teorije, pa vedno ti nekdo laze, pa vedno si tako prepricana v svoj prav… se sreca za MON zate.


Ker je bil denar pozabljen na bankomatu, se da ugotoviti lastnika in če je najditelj nesel denar na policijo, povedal kje na katerem bankomatu je denar dobil, je lahko policija od banke izvedela kdo je lastnik denarja. Tako, da mogoče je. če pa vedno to delajo, pa ne vem.

Vem pa da iz banke pokličejo in iščejo lastnika. Vsaj enkrat se je meni zgodilo,da so me poklicali, da je bila v banki pred šaltrom najdena večja količina denarja, da jo je najditelj predal uslužbenki in so potem po obiskih komitentov oziroma strank za katere so vedeli,da smo bili pred tistim tam v banki, takrat klicali, če je morebiti denar naš.

Če policija lastnika denarja ne najde, ali se ne oglasi, gre denar na licitacijo.


če policija lastnika ne najde, ali se ta ne oglasi (v mislim da enem letu), ga dobi tisti, ki je najditelj in je denar na policijo prinesel in je na policiji popisan z imenom in priimkom.


Pa kaj za en k* te briga, kaj je bilo res? Cisto mozno je, da so mu vrnili. Tako kot nimas prav glede omejitve dviga, tako lahko nimas orav glede vracila in tvoje teorije

Pa vedno nekaj dvomis in imas svoje teorije, pa vedno ti nekdo laze, pa vedno si tako prepricana v svoj prav… se sreca za MON zate.
[/quote]

Pac rabim vedet. Ker v hisi zastonj zivijo taki ljudje pri sorodniku. In ce okol kradejo, takih ne zelim imet v bajti. In pol morjo ven. Da se bajto ne pokradejo.
Ne morem kar tako na policijo”rekla kazala baba”.

Kako največ 150? NKBM je imela že destletje in več 160, zadnje leto pa 2000 (dva tisoč).

Pac rabim vedet. Ker v hisi zastonj zivijo taki ljudje pri sorodniku. In ce okol kradejo, takih ne zelim imet v bajti. In pol morjo ven. Da se bajto ne pokradejo.
Ne morem kar tako na policijo”rekla kazala baba”.
[/quote]
Čisto možno je, da so šli mimo in bili tako prijazni, da so mu prinesli ta denar in kar tam naredili uradni zaznamek.
Na banki so dobili podatke o lastniku kartice in prebivališču in so mimogrede človeku naredili uslugo, da mu ni bilo treba na PP.


Dnevni dvig na bankomatu 700€, do sedaj sem na bankomatu 2x dvignil tako vsoto.

New Report

Close