Starševski čvek

Kosilo in prigrizki na smučišču v Avstriji

Default avatar
Zanima me, kakšne so cene hrane na avstrijskih smučiščih.
Smo velika družina in bi rada tudi to vkalkurirala v budget.
Predvsem topel obrok, recimo kosilo in morda prigrizki za vmes.
Teh podatkov NIKJER ne najdem.
Hvala
Default avatar
Ni poceni, dražje kot pri nas. Sem plačala že pred leti celo 4 Eur za malo stekleničko coca-cole 😯
Default avatar
Cene hrane na avstrijskih smučiščih je napisal/a:
To je odvisno od ranga smučišča in oddaljenosti koče od "civilizacije" oz. dostave. Če morajo dostavljati s helikopterji ali ratraki - je lahko hudo drago, če gre mimo cesta, ni tako hudo - a še vedno dražje, kot pri nas.

Mislim da sem dal zadnjič samo za prigrizek / sladico cca 7 Eur. SIcer imaš pa tule germ-knodel index, ki pove kar precej:
https://www.snowplaza.de/weblog/6260-ge ... hrschwung/
Default avatar
Smučanje v Avstriji je postalo drago, pravijo moji kolegi smukači. Planirajte raje oddih v Italiji.
Default avatar
Ni kosilo, niso prigrizki, a vendarle ... Dolomiti, Italija, mesec dni nazaj ... 3x kapučino, 1x bombardino ... 12 €
Default avatar
Ponavadi smučamo v Flachau-u
Nazadnje 14 dni nazaj:
Coca-Cola cola 4eur
Pivo 4 eur
Capuccino 3eur
Hamburger 5eur
Špageti 10 eur
Kranjska klobasa in zemlja 8eur
Celoten meni 16 eur
Default avatar
Hvala.
Računala sem na enih 100 do max 120 € na dan porabe na smučišču za 5.
V nahrbtnike čokolade in nejaj toplega na smučišču, sa lahko smučamo cel dan.Več pa res ne bi zapravili. Je pa tako, da otroci, ki niso več prav majhni, veliko pojedo.
Default avatar
Moj je sel zadnjic smucat v Bad Klein., za juho, dunajca in pomfri in malo pivo je dal 28€ 🙈
Default avatar
120 EUR je kar realna ocena za en dan. midva ponavadi porabila 50 EUR. (dva odrasla).
Default avatar
Sicer ne vem kam hodite, mi smo, ko smo hodili z otroci, v Turracher höhe parkirali na manjšem parkingu višje ob cesti, kjer je direkten dostop do ene stranske vlečnice in smo imeli v avtu sendviče. Otroci potrebujejo več kot en obrok na smučišču. Glavni obrok smo običajno naredili pavzo za toplo hrano, predvsem zaradi počitka. Enolončnice so pri nas že kar po avstrijskih cenah, ni take razlike.
Default avatar
Mi se zjuzraj dobro najemo pi cca 3 urah smučanja kava, čaj in pomfri ravno tok za popikat ob 17 uri pa imamo itak v apartmaju pozno kosilo.
Da bi jedli na smučišču nini ni potrebe niti denarno ne znese.
Default avatar
Teta fani je napisal/a:
Mi tudi, samo da kompliciramo še manj. Niti ne gre za denar - gre za čas; meni je žal ene ure sredi dneva za posedanje, če sem na smučišču.
To rešujemo z beljakovinskimi in energijskimi ploščicami v žepih. Vsak ima 2 - poje se na sedežnici ali pa se nekje ustaviš za 5 min.
Tako smučam že desetletja in se mi še vedno kaže kot optimalna rešitev. Tudi z otroci gre enako - odkar so čez 10 let.
Default avatar
Zjutraj se dobro najejte in kakšen prigrizek vzemite s sabo. Mi vedno radi kakšno urico posedimo tudi na sončku in kaj popijemo in se malo okrepčamo. Niti nimamo toliko kondicije, da bi smučali prav cel dan :)
Default avatar
Hvala. Sploh štrudl index veliko pove.
Mi ne zmoremo smučanja od 9.00 do 17ih.
Smučamo dobre 3 h, nato nam paše malo počitka, pojesti kaj toplega. Nato pa še smučanjw, morda se ustavimo na čaju, za cca. 20 min in smučanje do konca.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Ha, ha, mi isto, le da spotoma poberemo sendvič iz ruksaka in pojemo na žičnici. Mi je škoda cajta.
V bistvu pa so mi taki smučarji, ki grejo na kosilo, vmes še prigrizek pa še kafe ali pivo najbolj všeč - jih ni na smučišču tisti cajt.
Default avatar
Se bi dalo tudi ceneje. Še najdražja je pijača. Jaz sem zadnjič v Zillertal Areni plačal 16,5 eur za
1xŠpageti bolognese - 7,5eur
1x zelnata solata - 4,5 eur
1x žemlja - 1eur
1x 2dcl pijače - 3,5eur
Default avatar
Za cel dan je napisal/a:
Nihče ne sprašuje po vaših sendvičih, ki jih jeste v avtu. Vprašanje se nanaša na cene v gostilnah na smučiščih.

Avtorica, računaj nekje 10 EUR po glavi za hrano in cca. 5 za pijačo.

Klobase, makaroni, pomfri, hrenovke, knedli, golaž - porcija pride 8-10 EUR.
Default avatar
10 za hrano je napisal/a:
ampak bom še vseeno jaz dodala, tudi mi nikoli ne jemo na smučišču, kot je eden gor napisal, mi je škoda časa. Imam ponavadi jaz manjši nahrbtnik, kakšne sendviče, če se vsedemo na sonce za kakšne pol ure..svojo čokolado ima vsak v žepu, kakšne ploščice itd..Če gremo domov, itak jemo potem doma, če ostanemo, jemo potem v apartmaju, sicer že dolgo nismo ostali na smučišču, pa vseeno, ko smo, smo jedli zvečer v hiši.
Izjemoma kupimo kakšen čaj ali bobi palčke, čips, pa še to, ko sta bila otroka manjša, zdaj niti ne.