Forum.Over.Net

Starševski čvek

Socijalna

Default avatar

Tornjak

Pozdravljeni

Zanima me kako eni so na zavodu par let iscejo sluzbo in hkrati prejmejo socijalno pomoč 400eur..
Kako je to mozno da na zavodu za zaposloVnje isces delo par let ali je dovoljeno da nekatera dela ne sprejmes ali moras sprejet kaj ti ponudijo...

Lp
Default avatar

ni nujno

Sprejmeš, ne...odvisno od tebe. Ob drugi kršitvi te vržejo dol, tako naj bi bilo.
Nekateri poznajo svetovalke.
Recimo kolegova sestrična, 12-13 let že na državni pomoči, šole nima nobene, službe povohala ni. Hodi po kavicah in visi na telefonu, dobila stanovanje od občine ker je tako boga, oddala v najem, se seli od moškega do moškega. Sončni špegli, minica, vozi benflo serije 4....po lizingu ji ostane 650€....kaj češ lepšega.
Default avatar

Resss

ni nujno je napisal/a:
In na podlagi česa je dobila lizing?
Default avatar

Tornjak

Če sem dober razumel če ne sprejmem to je krištitev in me vrzejo dol in ni vec socijalke?
Default avatar

fak no

dej spoki se delat
Default avatar

Tornjak

fak no je napisal/a:
Samo ti delaj. 🤔😁
Default avatar

ne ne ne

Tornjak je napisal/a:
Greš na razgovor in se obnašaš kot teslo - nobeden te ne bo vzel.
Default avatar

Tornjak

ne ne ne je napisal/a:
Default avatar

Tornjak

ne ne ne je napisal/a:
Na zavod sem se prijavil pred 2mesece predlagajo mi neko rehabilitacijo zarad manjsih tezav od rojstva in nebi to vzel to traja par let vse skup in na koncu nič.. Dobis status invalida in se tezje najdes zaposlitev. Mislis sem boljse najti kaksno zaposlitev delat par let boljse imet kaksno leto delovne dobe sem star 18let.. In cez 5-10let boljse it v to rehabilitacjo kasnejse.. Kaj vi menite o tem
Default avatar

ne ne ne

Tornjak je napisal/a:
Imaš že status invalida?
Koliko plačajo za to rehabilitacijo in ali ti teče delovna doba?
Default avatar

Tornjak

ne ne ne je napisal/a:

Nimam status invalida morda bi ga dobil ce bi sel to rehabilitacijo..
Delovna doba ne tece dokler si na tej rehablitaciji dobijas 400eur s socijalke isto..
Default avatar

brezposeln

Ja, tak sem bil sam. Par let tako visel na zavodu in črpal socialo, ker nisem imel pojma kaj naredit. Mogli so me naučit napisat CV. Potem so me mogli naučit napisat dober CV. Potem so me mogli naučiti kaj reči na razgovoru. Potem so me mogli naučit pisati ponudbe, prošnje,...Po 7 letih sem končno se premaknil nekako naprej. Sedaj delam ampak škoda je teh let. To bi me lahko vse naučili že v osnovni in srednji šoli.
Default avatar

ne ne ne

Tornjak je napisal/a:
Jaz bi šla nekam delat na tvojem mestu - seveda če zmoreš. invalidnost ti včasih pride prav - največkrat pa ne. Spet odvisno kaj in kaj delaš.
Kako dolgo pa traja ta rehabilitacija in za kaj ?
Default avatar

ni nujno

Resss je napisal/a:
22000€ pologa. Od tega ji foter dal 3500€. Pobira ob sociali 500 ali 600€ na mesec za najemnino in stroške ji najemnik plača. Pametna babnica je.
Default avatar

hehehahagaga

Ko danes gledaš šiptarske firme, zaposlena 2, delat jih pride 15. Lani so nam tako fasado delali........d.o.o. 1.dan postavljen oder, 3 dni delanja, 5.dan demontaža odra in adijo. Nimam kaj rečt, sam 13 folka na borzi, pravijo da je gratis život ovde...............
Default avatar

Štajerski argo

hehehahagaga je napisal/a:
No tole je super hitro. Sušilo se ni nič?
Default avatar

hehehahagaga

Štajerski argo je napisal/a:
1.dan oder
2.dan komplet eps poliman in sidran
3.dan mrežica in lepilo čez
4.dan popravljanje in štrihanje
5.dan demontaža odra, plačilo in adijo

Se je spotoma, 30+° tiste dni.
Default avatar

ne gre to tako

ni nujno je napisal/a:
"Socialnega" stanovanja ne moreš in ne smeš oddajati.
Default avatar

Štajerski argo

hehehahagaga je napisal/a:
Okenske police? Cokl?
Default avatar

ni nujno

ne gre to tako je napisal/a:
Nevem če lahko ali ne smeš, ona ga je lahko, niti vselila se ni not.