Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Serija Dobri zdravnik

Serija Dobri zdravnik

Ste gledali, gledate? Kakšna se vam zdi?
Jaz sem gledala 4 dele, malo se bom še trudila, se mi zdi čedalje boljša, upam, da se ne motim.
Glavni igralec me nekako ne prepriča…

Mene je pa samo glavni igralec prepričal, vsi ostali so pa bolj kot ne kr neki……

Gledam, zaradi glavnega igralca, Fredija, ga spremljam že od njegovih otroških let, odličen je. Težko je gledat, kako se odzivamo na nekoga, ki se obnaša drugače kot je po kodeksu. Včeraj mi je bilo zanimivo gledat, kako je on težko sprejel fanta, ki je enako bil avtist. Nekaj drugačnega.

nova
Uredništvo priporoča

Dva dela sem pogledala. Za dolgčas preganjat je, sem pričakovala pa več zgodbe, več veleumnisti. Še vedno so mi Talenti v belem top, nihče jih ne preseže. Drugač pa ta zdravnik- v reali bi me ga bilo strah.

Gledam, ampak je preveč nazorno prikazano kar se tiče operacij, pa krvi, posebno takrat, ko so pripeljali poškodovane od prometne nesreče. Take stvari težko gledam, igralec mi je super.

Sheldon bi bil boljsi.

a ta je v resnici avtist ali kaj?

No, Talenti so itak no1, vse ostale so približki te serije, ampak meni je tudi avtistični zdravnik všečen, ga spremljam.

Gledam in mi je super.

Brez zamere, ampak kako ti je lahko nekaj nazorno, kar imaš (lahko) tudi sama v sebi pod kožo. A nisi krvava pod kožo? Kako se spopadaš s tem dejstvom?

Sicer pa super serija!

Obstajata dve verziji. Eno (Azijsko), original (2013) lahko gledamo na Netflix-u. Kopija (ZDA, 2017) pa sedaj na POP TV.
Prva epizoda je dokaj podobna, tudi nekateri dialogi imajo razliko le v odtenkih.
So pa že tam določene zanimive razlike. Na vprašanje, zakaj želi biti kirurg v ameriški različici odgovori : “Da bi dobro zaslužil in si lahko kupil TV”
V Azijski različici pa je odgovor: “Da bi dobro zaslužil in lahko kupil 3D TV za mojo sirotišnico”
Potem, v nadaljevanju pa se razlike povečajo, primeri so drugi, je pa vidna razlika med Azijsko miselnostjo (herarhija, medsebojno spoštovanje – vsaj formalno) in “ameriškim načinom življenja”
Drugo zanimivo dejstvo pa je, zakaj nam “servirajo” ameriško “kopijo” ? So je ceneje dobili? Mislijo, da bi nam škodil delni vpogled v azijski način razmišljanja ?
,

Pogledala vse do sedaj in mi je zelo všeč, najbolj glavni igralec, njegova igra, iskrenost….super je.

Ne ni. https://www.24ur.com/popin/film_tv/dobri-zdravnik-blestel-tudi-v-zasebnem-zivljenju-studij-zakljucil-z-desetko.html

Poveš naslov?

Hebite se moderatorji s tem premikanjem tem!
Zakaj ste zdaj to fino temo premaknili?

Mora bit Starševski čvek res eno leglo ološa?!

Se strinjam. Tema kjer bi se dalo fino debatirat gre nekam, kjer bo umrla, tako kot tame cel Mon.
Tema avtizma na opravljivko, sej niso resni.

Še nekdo, ki se strinja. Če pogledaš realno, je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tem tu gor opravljivih tako ali drugače, zakaj samo ene romajo tja. Očitno hočejo, da tisti forum bolj zaživi, ampak haska ni.

Seveda. Na MONu živi samo starševski čvek, zatradi nekaj 10 uporabnikov, ki ga drži(m)jo pokonci. Ostali forumi ne zanimajo nobenga. Na silo bi radi nekaj oživeli, ampak to ni pot.
Starševski čvek pa itak ima 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tem o starših, ostalo je eno samo preganjanje dolgčasa, ki bi lahko končalo na kateremkoli forumu.

Ne ni. https://www.24ur.com/popin/film_tv/dobri-zdravnik-blestel-tudi-v-zasebnem-zivljenju-studij-zakljucil-z-desetko.html

Poveš naslov?
[/quote]

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Good_Doctor_(TV_series)
In seveda je naslov tudi isti – “The Good Doctor”

Gledala sem samo en del in mi je totalno brezvezen, sploh pa glavni lik. Čist po kopitu Dr. House ala čudaški zdravnik. Me ne prepriča žal

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Good_Doctor_(TV_series)
In seveda je naslov tudi isti – “The Good Doctor”
[/quote]
Kul, sem našla na netu vseh 20 epizod edine sezone. Južnokorejska je. Bom pogledala, hvala.

1. ☺

ti si verjetno avtist kajne? Stalno eno ta isto trajbaš.

Sorry, ne vem, kaj si ti gledala, ampak tale mladi zdravnik ni čisto nič podoben dr. Houseu! Ta fant je avtist, dr. House pa je bil ironičen, sarkastičen in največkrat preprosto žleht.

Sorry, ne vem, kaj si ti gledala, ampak tale mladi zdravnik ni čisto nič podoben dr. Houseu! Ta fant je avtist, dr. House pa je bil ironičen, sarkastičen in največkrat preprosto žleht.
[/quote]

Na 24ur je prebrala, da je to serijo naredila enaka ekipa kot Housa. Čeprav tole z južnokorejsko serijo, ki je bila posneta 5 let prej in je res, kot pravi Mentalni, v ključnih prizorih enaka, vsaj po 20 minutah, kolikor mi je uspelo pogledat, je s strani 24ur res čudna informacija.

Sorry, ne vem, kaj si ti gledala, ampak tale mladi zdravnik ni čisto nič podoben dr. Houseu! Ta fant je avtist, dr. House pa je bil ironičen, sarkastičen in največkrat preprosto žleht.
[/quote]

Očitno ti nimaš pojma. Nisem rekla da je ta zdravnik isti kot dr House, ampak da je po istem kopitu, bo zdaj šlo? Ustvarjalci serije Dobri zdravnik so isti kot so bili pri seriji Dr. House. Osrednji lik je pač neke vrste posebnež. Serija bi bila zanimiva, če ne bi bilo že 1000 podobnih serij s kao posebnimi dohtorji. Če pogledaš je bila serija Dr. House pred leti zelo uspešna, in zdaj delajo neke kopije po podobnem principu. Meni to ni zanimivo, in ne spremljam tega

New Report

Close