Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj delate cele dneve na telefonih?

Kaj delate cele dneve na telefonih?

Kamorkoli pogledaš, na postaji, v čakalnici, na ulici, vsi bulijo v telefone, kot da bodo ne vem kaj zamudili. Kaj za vraga delate na telefonih cele dneve? In potem pravijo, da visenje na netu doma ubija socialne odnose. večina očitno še v javnosti na netu visi.

Ne dolgo nazaj sem videl, da se je ena defektu generalu golobučni v kiklci režala in kazala telefon drugi, kaj vse hodi po tem svetu….😁

Jaz recimo prečekiram novice, mal trače, instagram, ko vse predelam grem pa na YT in gledam kakšne zanimivosti. Kaj pa naj po tvoje počnem? Se pogovarjam o vremenu in ostalem small šitu z nekimi neznanci?
A ti še ne veš da telefon sploh nima več sam funkcije telefona? Počneš lahko vse živo, kar ti srce poželi z aplikacijami, o katerih se tebi verjetno še sanja ne, vsaj po vprašanju sodeč.

nova
Uredništvo priporoča


Res. Danes se zaradi buljenja v ekran telefona zgodi ze se pa se nesrec. Tako med soferji kot pesci, ki npr. preckajo cesto ob gledanju v telefon brez, da bi preverili barvo semarforja in stanje prometa, neredko pa se pac le zaletijo v druge pesce ali kaj tretjega. Naj si gre za cakanje, kjerkoli, ljudje s(m)o po vecini na telefonih. Ja, jaz tudi, lol.

Kaj pocnemo? Na poti smo odvisni od GPS-a/map. Preko pametnega telefona komuniciramo na cudo nekih nacinov za taksne in dugacne potrebe. Spremljamo razno razne novice, informacije, karkoli ze koga zanima. Pomaga nam pri upravljanju svojega casa, tako vsakdanjega urnika za privat in/ali sluzbene namene kot npr. potovanj. Veliko nas preko telefona vsestransko upravlja s financami; od placevanja vsega zivega do investiranja, kupovanja. Tu so razna druzbena omrezja, ki lahko sluzijo cudu nekih namenov. Obstaja morje aplikacij za vse in se vec katerih uporaba seveda varira od cloveka do cloveka. Ogromno ljudi se preko telefona seveda predvsem igra. Zato pa se nekateri preko telefona bolj izobrazujejo, si sirijo obzorja, pa tudi socijalno mrezo, ce smo ze pri tem. Telefon ima danes funkcijo fotoaparata, predvaja glasbo, filme ali karkoli tretjega, shranjuje karkoli zelimo. V bistvu je boljse vprasanje zakaj cudenje, da je toliko ljudi vse vec casa posveca buljenju v zaslon telefona. Jaz sem ze pred vec kot 15 leti vedel, da bo tako.

Skratka, tehnologija igra pomembno vlogo pri spreminjanju obnasanja ljudi. In nic cudnega ni, da se dela vse vecji prepad med tistimi, ki vse to znajo izkoristiti ebi v prid in tistimi, ki jih je na nek nacin povozil cas.

ker z gledanjem bedastega instagrama in tračev in youtuba pa postaneš einstein. priznaj da si odvisnik od tega generičnega sranja, dejansko zamujaš življenje. lepše je gledat po postaji kako hodijo ljudje kot zgubljanje časa na tračih

ker z gledanjem bedastega instagrama in tračev in youtuba pa postaneš einstein. priznaj da si odvisnik od tega generičnega sranja, dejansko zamujaš življenje. lepše je gledat po postaji kako hodijo ljudje kot zgubljanje časa na tračih
[/quote]

Na telefonu lahko pogledaš čas, ki ga dnevno preživiš gor. Moj kaže nekaj pod dve uri. Ni za sekirat se 🙂 Moji trači sigurno nimajo veze s tvojimi, sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} :))) Pa ti misliš da jaz nikoli ne gledam kar tako, nekoga, nekje? Ne jemlji vsega no tako zelo dobesedno :)))

To zanima tudi mene! Kaj hudiča počnete na telefonih? In te isti ljudje niso dosegljivi, ko jih drugi rabijo. V čem je keč?

Jaz na telefonu špilam igrice ali pa poslušam podcaste, prvo samo med čakanjem in sedenjem, ker hodit ob tem ne znam brez zaletavanja in padcev.

Keč je v tem, da so popolnoma asocialni, zato ne opazijo več okolice, ne znajo se več družiti v živo in se pogovarjati, ker je njihovo življenje telefon in aplikacije na njem. Ves čas morajo biti na tekočem, kaj se dogaja na socialnih omrežjih …
Največji problem tega pa je, da se sedanji starši ne ukvarjajo več s svojimi otroci, ker pač zaradi telefonov nimajo časa, zato vidiš že čisto male otroke, kako bulijo v telefone, ko jim starši naredijo risanke, da imajo mir pred njimi, ko shodijo pa imajo tako že tablice …
Igre s sovrstniki ne poznajo, ker jih starši peljejo v nakupovalne centre, namesto, da bi jih peljali ven na igrišče, zato ne pričakujte, da bo kdaj bolje ampak bo vedno huje.

Telefon mi najbolj prav pride ya budilko. Pred poznim večerom nimam časa za telefon. Če se zgodi, da sem kje v čakalnici pa izkoristim za prebiranje novic, ker TV gledam zelo malo. Na YT raje poslušam kakšna predavanja ali navadne zvočne knjige. Dopisovati se mi tudi ne da, raje se s kom slišim. Instragram, FB in drugo, me ne zanima, oz. mi predstavlja izgubo časa, ker se mi zdi, da gre življenje itak prehitro mimo nas.

Ne maram telefona. Imam ga samo za nujne primere.

Vecina ljudi vas je pac za luno. Najprej ste prespricali tehnoloski napredek, ki ga je prinesel racunalnik. Sedaj pa se cudite uporabi pametnega telefona, ki je v dobrem delu zamenjal vlogo, ki jo je svoj cas imel dolgi niz naprav, od mobilnega racunalnika na dalje. Mlajse generacijo, ki so s to tehnologijo odrasle, pa vas vsestransko prehitevajo po levi in desni.

S tem se nocem reci, da pretirana uporaba telefona ni brez negativnih posledic. Je! Sploh pri otrocih. Ampak tu je na starsih, da odigrajo svojo vlogo. Ker pa vemo, da se najbolj plodite najvecji bebci, je razumljivo, da stanje je kakrsno pac je.

New Report

Close