Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DAROVANJE SPERME pri 19ih letih

DAROVANJE SPERME pri 19ih letih

Star sem 19 let (student v Ljubljani) in razmisljam o darovanju semenske tekocine.
Z veseljem bi pomagal drugim, pa tudi morebiten vir zasluzka bi mi prav prisel
Zato me zanima ce kdo ve kako je s tem pri nas
Kje se to sploh lahko donira in ali se kaj zasluzi.

Mimograde sem zdrav, ne kadim, (pijem zelo redko pac ko je kaksen fakultetni zur vsake par mesecev) sem sportnik, glasbenik, rad kuham in nasploh zdravo zivim

Torej kakrsne koli informacije o tem kako je z darovanjem sperme pri nas bojo prisle prav
Hvala in lp

 

 

Kaki si, nekateri se čutijo poklicane 😉

Kaki si, nekateri se čutijo poklicane 😉
[/quote]

A jst sem zdej grd, neznosen, grozen, pacek in še kaj ?

Naj pol tud za otroka poskrbi, ne pa da bo samo širil seme, če je že poklican. Ja, babi bo pomagal, otrok brez očeta bo pa kolaterarna škoda al kaj?

Si vis pacem, para bellum.

Doniranje spolnih celic poteka tako:

Moški
Dogovoriš se za termin na Kliniki za neplodnost v Ljubljani. Tam ti vse povejo. Na kratko poteka takole: na določen termin prideš, pošljejo te v posebno sobo. Tam imaš nekaj revij za pomoč, vendar so kolegi poravili, da niso nič posebnega. V lonček s svojimi podatki “oddaš” svoj material. Nato lonček oddaš pri sestri. Hkrati te pošljejo v laboratorij za odvzem kar nekaj krvi. Čez 6 mesecev po odvzemu spreme, greš PONOVNO na odvzem kar nekaj krvi. Kri se namreč pregleda za cel spekter spolnih bolezni, in mislim da cistične fibroze ali nekaj takega. Če so tvoji testi OBAKRAT negativni, tvojo spermo dajo v banko za darovanje. Če je kaj narobe, vržejo tvojo spermo stran. Prav isto naredijo tudi, če je s tvojo spermo kaj narobe.
Ničesar ne zaslužiš.

Ženske:
Ženska, ki bi želela darovati spolne celice, se dogovri na Kliniki za neplodnost v Ljubljani. Na določen termin pride na posvet. Iz tega termina, gre domov z zdravili, ki jih mora redno jemati (hormonska zdravila za pospeševanje in boljšo produkcijo jajčec). Nekaj dni pred predvideno ovulacijo hodi vsak dan na ultrazvočni pregled jajčnikov. Na določen dan ji s punkcijo spunktirajo folikle. Ni vedno v vseh zrelih foliklih tudi jajčna celica. Ob punkciji se jajčeca zamrznejo, ženski se odvzame kri. Čez 6 mesecev se pregled krvi ponovi in če je vse v redu, se zmrznjena jajčeca spravijo v banko spolnih celic.

Običajno je tako, da pri moškem zamrznejo spermo po odvzemu le-te in z oploditvijo počakajo. Pri ženskah spolnih celic kronično primanjkuje v Sloveniji, zato po odvzemu celice le-to takoj oplodijo (ker določen par ravno čaka na zarodek), dobljen zarodek po nekaj dneh razvoja zamrznejo in ga odtalijo čez 6 mesecev, ko so narejeni tudi drugi krvni testi.

V Sloveniji se NE daje plačila za doniranje.

A jst sem zdej grd, neznosen, grozen, pacek in še kaj ?

Naj pol tud za otroka poskrbi, ne pa da bo samo širil seme, če je že poklican. Ja, babi bo pomagal, otrok brez očeta bo pa kolaterarna škoda al kaj?
[/quote]

Kdo pa je tebe razpičkal dete mlado…nič od tvojih zaključkov ni bilo med mojimi vrsticami, samo hec…

Hvala za informacije!

Zakaj bi to naredil?

A jst sem zdej grd, neznosen, grozen, pacek in še kaj ?

Naj pol tud za otroka poskrbi, ne pa da bo samo širil seme, če je že poklican. Ja, babi bo pomagal, otrok brez očeta bo pa kolaterarna škoda al kaj?
[/quote]

Kaj natolcuješ laži? To, da bo nekdo z doniranjem spreme zaplodil otroka brez očeta, je grda laž v Sloveniji.

V Sloveniji se donirane spolne celice porabijo za zdravljenje neplodnosti pri PARU.

Da neka ženska ali moški lahko dobi otroka iz doniranih spolnih celic, potrebuje partnerja nasprotnega spola, ki bo podpisal in šel na preiskave za neplodnost hkrati s partnerjem. Če pri enem ali drugem partnerju ugotovijo, da nima lastnih spolnih celic ali so le te preveč poškodovane, lahko skupaj kot par gresta v proces oploditve s podarjeno spolno celico.

Če en par potrebuje DVE spolni celici, torej jajčece in semenčico hkrati, v Sloveniji NE MORE priti do oploditve.

Samskih žensk v Sloveniji ni dovoljeno oploditi. Prav tako ne istospolnih parov. Še več. Poznam dve zgodbi žensk, ki sta bili v procesu zdravljenja neplodnosti. OBE sta imeli lastne zarodke, spočete iz celic partnerja in lastnih celic. Pri obeh se je zgodilo podobno, da sta moška v procesu umrla malo pred vstavitvijo zarodkov v maternico teh dveh žensk. Ker sta partnerja umrla, sta bili ženski vdovi, s tem pa sta uradno postali samski. Ker sta bili uradno samski, so njune zarodke vrgli proč in nista bili oplojeni z zarodki.

Poskusi z doniranjem v tujini, če se ti gre za €€€. Cryos je pomagal nama s partnerico. Neskončno hvaležna sem darovalcu. Če se ti pa gre za pomoč neplodnim potem je slo ok.

Wer hochwertiges Sperma besitzt, kann danach theoretisch einmal pro Woche spenden. Die Cryobank in München zahlt dafür 30 Euro pro Spende und am Ende eines Zyklus von rund zehn Spenden noch einmal 50 Euro für jede hochwertige Spende.

Im Idealfalle macht das also 80 Euro pro Samenspende und bei 52 Spenden im Jahr ein Einkommen von rund 4.200 Euro

Si svetlolas, črnolas?

Koliko hočeš, da me oplodiš?

Svetlolas in visok

Sicer pa te ne morem kar tako
Lahko mam kaksno bolezen ali karkoli za katero sploh ne vem

Pomojem bi to moglo bit na varen nacin.
Ce pa hoces kar tako na blef je pomojem lahko nevarno

Pozdravljen,
ne vem, če še spremljaš ta forum…
Sem samska lezbijka.
Če si še pripravljen darovati spermo, seveda proti plačilu in dogovoru, ki bi odgovarjal obema me prosim kontaktiraj na [email protected]


[/quote]

Forum je več kot brezhibno perfekten. Človeštvo je noro, samo, da tega ne ve.

Vzamem + mesečno rento v višini 250€. Darovalcev je ko listja in trave. Financerjev pa zelo.malo.

A ima tak otrok pravico spoznati kdo je njegov biološki oče, ali kako je s tem?

Če si za – najdeš me na blagajni trgovine Mercator.

[email protected]

V kateri trgovini Mercator?
Hvala.

Potek tako kot je opisal

nemskimediji,
casopisov ni,v kabini 3,4 slike bolj mehke erotike…seveda je pa pogovor z zdravnikom pred postopkom…zasluzka ni,kar po meni je cist prav, valjda so samo vrnjeni potni stroski,se nisem pozanimal….sorry,donatorstvo zaradi zasluzka mi se zdi cist zgresen…

Cesta Ceneta Štuparja 2, poleg Zdr. Doma in Pošte na Črnučah.

Trenutno imam zabrite lase na glavi.

V lonček s svojimi podatki “oddaš” svoj material. Nato lonček oddaš pri sestri.

Kako pa pridete do tega materiala?

Norma

Preden se odlocis za ta korak, si oglej spodnji video o Avstralcu, ki je naredil to, kar nameravas storiti ti. Si iz istega testa?

Vaš link


Zal pri nas te moznosti ni,vse je anonimno,kljub zelji darovalca ali karkoli ze

New Report

Close