Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PRAVICA ŽENSK DO SPLAVA IN PRAVICA MOŠKIH

PRAVICA ŽENSK DO SPLAVA IN PRAVICA MOŠKIH

Sem že nekajkrat želel Mončice malo potipat kaj si mislite o temi – splav, spolni odnosi kot avantura, preživnina in enostarševska družina…

Moje stališče je zelo jasno in sem eden tistih, ki se izjemno trudim, da bi se na področju tega tudi nekaj storilo. Ker sem se včeraj spet pogovarjal ravno o tem z neko dokaj specifično druščino, moram danes tole strnit.

Splav je v nekaterih državah prepovedan, v nekaterih ni prepovedan. Kdaj na splav in kdo o tem odloča. V državah, kjer je ta poseg dovoljen, (mimogrede, preden me napadete – strinjam se) o tem odloča ženska!
Meni pa se poraja vprašanje – zakaj ženska? Zakaj zgolj in samo ona lahko odloča o splavu, moški pa o tem nimamo niti besede? In preden me spet napadete – JA, strinjam se, da se ženska in EDINO ženska lahko odloči, da bo otroka obdržala. Torej, nikakor ne sme moški odločati o tem, da ona MORA splavit. Seveda, to je njeno telo in ona bo nosila, donosila, ona bo dala telo devet mesecev na razpolago nekemu zarodku in kasneje bitju.
Do tukaj se mi zdi vse lepo in prav.
Zdaj pa tisto, kar me moti. Torej, jaz recimo naredim otroka neki ženski, ki jo imam dokaj rad oz. bi mi bilo lepo imeti z njo otroka. Hopla – ona se odloči za splav. Pravilno. Njena odločitev, nimam kaj.
Potem pa recimo naredim otroka pijan nekje v neki gostilni na sekretu (oprostite izrazu) in čez en mesec me ta ženska, ki se jo bežno spomnim najde in reče – NOSEČA SEM, PLAČEVAL BOŠ.
Ok. Noseča si. Zakaj jaz nimam možnosti in pravice, kot moški, da rečem: Draga znanka! Tega otroka si jaz s teboj pač ne želim. Predlagam ti, da opraviš splav.
Ok, to je spet vse lepo in prav. To lahko rečem.
Ampak zdaj pa recimo odziv – Ne, ne bo splava. Rodila bom in ti boš plačeval in otrok je tvoj!

Tukaj smo pa moški v podrejenem položaju. Torej, ženska se lahko odloči za splav, moški se ne more. Ženska se LAHKO odloči, da otroka obdrži, jaz moški, se NE MOREM, odločit da otroka obdržim.

Moje mnenje je, da bi bilo tu potrebno narediti preprosto takole.
PRAVICA ŽENSKE:
Lahko se PROSTOVOLJNO ODLOČI ZA SPLAV
Lahko se PROSTOVOLJNO ODLOČI ZA DONOSITEV.

PRAVICA MOŠKEGA:
Nima pravice ZAHTEVATI DONOSITEV
Nima pravice ZAHTEVATI SPLAVA. Lahko pa predlaga SPLAV in če ga uradno predlaga pomeni, da ženska še vedno lahko svobodno sprejme voljo o donositvi, vendar TA MOŠKI NI DOLŽAN PREVZETI NOBENE ODGOVORNOSTI DO TEGA OTROKA. Četudi je dokazano njegov, mora sodišče upoštevati, da je on že v fazi začetka predlagal splav, ki ga ženska ni sprejela in se tako zavezala, da ta otrok ne bo predmet nadaljne razprave na sodišču in ta moški ni v nobenem primeru dolžan kakorkoli spremljati, vzgajati, podpirati tega otroka.

Torej na kratko – jaz ti rečem, da naredi splav. Ti rečeš ne. Ok, odpovem se v fazi, ko je še mogoča prekinitev nosečnosti in adijo. To je zdaj tvoja stvar!

Kaj menite vi? Naj bo tale debata pa res na tematiko, ker me res zanima vaše mnenje. Moških ali žensk.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Saj ni treba podpisati ocetovstva, ce ne zelis in potem tudi ne placujes. Je tako?

Najbolj zate bi bilo avtor, da se potuhneš u eno mišjo luknjo, ker tja spadaš. Tako kot pred novim letom. Pa da ti podgane družbo delajo. Nič drugega.

nova
Uredništvo priporoča

Splavi in podobna plovila so v pristojnosti pomorske uprave.


Kje to ?

Za test očetovstva še pa nisi slišalo, a? In če je potrjen, potem bo ta bebec tudi plačeval za tega otroka do konca šolanja.

Tič je tvoj, se strinjaš? Kar počneš z njim, je tvoja odgovornost. Torej je odgovor jasen.

Absolutno! Absolutno se strinjam! Zato sem pa navedel, da so možnosti odločanja žensk večje. Torej – tudi ona je dala spolovilo! In JAZ si ne smem želeti obdržati otroka, pa bi ji tudi lahko rekel, dala si spolovilo, sprejmi posledice.
Ona pa si lahko želi obdržati.

Za mene bi bilo potem pravično, če že moram sprejeti posledice, da jih mora tudi ona in je pač splav prepovedan!
Ravno o tem govorim ribica, da pravice niso enake.
Zato pravim, da vsaj malo – če si že NE SMEM IZBORITI PRAVICE DO ŽIVLJENJA MOJEGA OTROKA, pa lahko imam vsaj pravico, da če ga NE ŽELIM, da je ustna zadeva, da želim splav dovolj, da za to bitje nisem več nikakor pravno formalno odgovoren.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Kolk enga pisanja za najpreprostejšo stvar na svetu, ki jo učimo že predšolske otroke. Za svoja dejanja ljudje nosimo odgovornost. Pika.


Kje to ?
[/quote]

Ma nikjer! Sej vidiš, da bluzi nekaj. Če ne podpišeš očetovstva te da na sodišče, se dokaže da je tvoj plačuješ, pa če tudi te je posilila

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Točno tako. Cele litanije spisane. Ta čreva niti nisem brala. Vsakdo je odgovoren zase.

Absolutno! Absolutno se strinjam! Zato sem pa navedel, da so možnosti odločanja žensk večje. Torej – tudi ona je dala spolovilo! In JAZ si ne smem želeti obdržati otroka, pa bi ji tudi lahko rekel, dala si spolovilo, sprejmi posledice.
Ona pa si lahko želi obdržati.

Za mene bi bilo potem pravično, če že moram sprejeti posledice, da jih mora tudi ona in je pač splav prepovedan!
Ravno o tem govorim ribica, da pravice niso enake.
Zato pravim, da vsaj malo – če si že NE SMEM IZBORITI PRAVICE DO ŽIVLJENJA MOJEGA OTROKA, pa lahko imam vsaj pravico, da če ga NE ŽELIM, da je ustna zadeva, da želim splav dovolj, da za to bitje nisem več nikakor pravno formalno odgovoren.
[/quote]

Prepovedati bi morali neodgovorno spolnost. Če pa seksaš vsepovprek in s komerkoli, brez zaščite, potem moraš tudi sprejeti, da se lahko zgodi karkoli. V zdravem odnosu se ženska in moški pogovarjata in točno vesta, kaj se bo zgodilo v primeru zanositve. Dokler pa ljudje nosijo prazne glave naokoli, naj ženska na koncu odloči, ker je telo njeno. In v tisti fazi se ne govori o otroku, ampak zarodku.

V bistvu takrat ko moski ejakulira v zensko brez zascite naj bi se zavedal vseh posledic. Kako to, da se eni tega ne zavedate???

Absolutno! Absolutno se strinjam! Zato sem pa navedel, da so možnosti odločanja žensk večje. Torej – tudi ona je dala spolovilo! In JAZ si ne smem želeti obdržati otroka, pa bi ji tudi lahko rekel, dala si spolovilo, sprejmi posledice.
Ona pa si lahko želi obdržati.

Za mene bi bilo potem pravično, če že moram sprejeti posledice, da jih mora tudi ona in je pač splav prepovedan!
Ravno o tem govorim ribica, da pravice niso enake.
Zato pravim, da vsaj malo – če si že NE SMEM IZBORITI PRAVICE DO ŽIVLJENJA MOJEGA OTROKA, pa lahko imam vsaj pravico, da če ga NE ŽELIM, da je ustna zadeva, da želim splav dovolj, da za to bitje nisem več nikakor pravno formalno odgovoren.
[/quote]
Kaj točno je že tvoja izobrazba da ne ločiš pravice od odgovornosti?

Dobro. Torej je treba najpreprostejšo stvar dojeti in sprejeti posledice. Jaz in ti imava spolni odnos. Ti zanosiš in si mojega otroka ne želiš. Jaz ti pa rečem – seksala si, sprejmi posledice. Otrok bo!

Oprosti, po tvoji razlagi gre torej tako.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Absolutno! Absolutno se strinjam! Zato sem pa navedel, da so možnosti odločanja žensk večje. Torej – tudi ona je dala spolovilo! In JAZ si ne smem želeti obdržati otroka, pa bi ji tudi lahko rekel, dala si spolovilo, sprejmi posledice.
Ona pa si lahko želi obdržati.

Za mene bi bilo potem pravično, če že moram sprejeti posledice, da jih mora tudi ona in je pač splav prepovedan!
Ravno o tem govorim ribica, da pravice niso enake.
Zato pravim, da vsaj malo – če si že NE SMEM IZBORITI PRAVICE DO ŽIVLJENJA MOJEGA OTROKA, pa lahko imam vsaj pravico, da če ga NE ŽELIM, da je ustna zadeva, da želim splav dovolj, da za to bitje nisem več nikakor pravno formalno odgovoren.
[/quote]

..ves kaj – v takem primeru si nataknes kondom (pustimo ob strani, da ne pomislis na spb, varanje). Simpl, da bolj ne more biti. To je odgovornost, ostalo je – IZMIKANJE.

Absolutno! Absolutno se strinjam! Zato sem pa navedel, da so možnosti odločanja žensk večje. Torej – tudi ona je dala spolovilo! In JAZ si ne smem želeti obdržati otroka, pa bi ji tudi lahko rekel, dala si spolovilo, sprejmi posledice.
Ona pa si lahko želi obdržati.

Za mene bi bilo potem pravično, če že moram sprejeti posledice, da jih mora tudi ona in je pač splav prepovedan!
Ravno o tem govorim ribica, da pravice niso enake.
Zato pravim, da vsaj malo – če si že NE SMEM IZBORITI PRAVICE DO ŽIVLJENJA MOJEGA OTROKA, pa lahko imam vsaj pravico, da če ga NE ŽELIM, da je ustna zadeva, da želim splav dovolj, da za to bitje nisem več nikakor pravno formalno odgovoren.
[/quote]

Pravice pač niso enae, ker tudi prispevek do rojstva otroka ni enak. Kaj ti tu ni jasno? Če bo otroka obdržala, ta otrok rabi tudi očeta, saj ni predmet ai igračka. Prej misli, kaj delaš. Pri vsakem spolnem odnosu se lahko zgodi nosečnost. Če ga zaplodiš pijan, je to tvoj otrok. Tudi avta normalen človek ne gre vozit pijan. Če narediš napako, nosiš posledice.

Vaga, kje je zdaj tvoj namišljeni božiček, tam nekje na severu. Pa škripanje pod nogami…pri plus treh stopinjah….hahahahahahaa………..:))))

Na nek način razumem tako razmišljanje. Vem za primer, ko je ženska lagala, da jemlje KT, naivnež pa je verjel.
Tukaj je ženska v priviligiranem položaju glede rojstev. Mogoče se je narava na ta način odkupila za mesece slabosti, krčne žile in povešeno kožo:-)
Zato pa obstaja stvar, ki se ji reče kondom in konec skrbi za moške!

Dobro. Torej je treba najpreprostejšo stvar dojeti in sprejeti posledice. Jaz in ti imava spolni odnos. Ti zanosiš in si mojega otroka ne želiš. Jaz ti pa rečem – seksala si, sprejmi posledice. Otrok bo!

Oprosti, po tvoji razlagi gre torej tako.
[/quote]

Ženska je v vsakem primeru prisiljena sprejeti posledice, če zanosi. Ali nosečnost ali splav. Splav je zelo zoprna posledica za njeno telo in psiho.

Dobro. Torej je treba najpreprostejšo stvar dojeti in sprejeti posledice. Jaz in ti imava spolni odnos. Ti zanosiš in si mojega otroka ne želiš. Jaz ti pa rečem – seksala si, sprejmi posledice. Otrok bo!

Oprosti, po tvoji razlagi gre torej tako.
[/quote]

Miško, jaz s tabo niti s kom podobnim nikoli ne bi zanosila. Zanosila sem s človekom, ki sem ga sama izbrala za očeta svojih otrok in on mene za mamo njegovih. Otroci so odrasli, midva pa se še vedno strinjava v vseh pomembnih življenjskih odločitvah. Temu se reče biti odrasel in biti odgovoren. Mi o rečeh, ki jih ti tukaj sprašuješ sploh ne razmišljamo. Smo namreč odgovorni odrasli ljudje, ki v življenju uporabljamo glavo. Da prideš do te faze ni samoumevno veš.

Ti ti lažnjivi kljukec. Lažniva osebnost leta 2019! Pravljičar leta 2019!

Kot je tudi marsikatera ženska naivno verjela, da jo moški ljubi in da sta par, čeprav je on želel le seksati z njo. In jo je pustil, ko je zanosila.

Kot je tudi marsikatera ženska naivno verjela, da jo moški ljubi in da sta par, čeprav je on želel le seksati z njo. In jo je pustil, ko je zanosila.
[/quote]

Je lahko tudi obratno. Jaz pa vem o čem on povprašuje. Strinjam se s tem, da lahko moški izrazi željo da ženska splavi. Samo če pa potem kar nima več obveznosti pa ne vem no.

Sem ženska in sem proti splavu, razen kadar je iz zdravstvenih razlogov upravičen. Ampak Vagabund ima prav. Tu mešate neke pravice in dolžnosti in odgovornosti in bla bla bla in me preseneča, da ne dojamete ali nočete dojeti, kar vam pravi. Ne gre za pravice, dolžnosti, odgovornost in bla bla bla, ampak zato, da imata moški in ženska v primeru zanositve drugačne možnosti in pravice in da jih ima ženska občutno več in jih lahko bolj prilagodi in izbere po svoji želji. Vedno se petelinite, da lahko ženska sama odloča, ali bo mama ali ne in v primeru da ne, lahko otroka splavi. Zakaj se tudi moški ne more odločiti, ali bo oče ali ne? Vedno poudarjate, da je otrok od obeh in sta enakopravna starša. Torej zakaj ima eden pravico odločanja, drugi pa ne? Razumem, da moški o njenem telesu nima kaj odločat, a tu ne govorimo o tem, ampak o tem, ali skrbeti za nezaželenega otroka, ali ne. In ženska ima okrog tega več pravic kot moški, pa skačite do neba če hočete.

New Report

Close