Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se vam je že kdaj zgodilo, da na AC zaradi gneče niste mogli zapeljati na želeni izvoz?

Ali se vam je že kdaj zgodilo, da na AC zaradi gneče niste mogli zapeljati na želeni izvoz?

Približujete se izvozu, kjer nameravate zapustiti AC. Ste na prehitevalnem pasu, na voznega pa zaradi gostega prometa pri izvozu me morete zapeljati, kaj šele na izvoz. In nato ste morali pot nadaljevati do naslednjega izvoza. Ali se vam je že kdaj to zgodilo?

po prehitevalnem se ne vozi,zato si si sama kriva

Ne, spremljava gostoto prometa in se uvrščava na pravi pas pravočasno.
Za Darwinovo nagrado pa predlagam genije, ki se ne uvrstijo pravočasno, potem pa USTAVIJO na voznem pasu, prižgejo smernik in čakajo, da se bodo lahko zapeljali na odstavni pas. In jih nič ne skrbi, ali bo miljon-tonski šleper za njimi uspel pravočasno ustaviti.
Noro.

nova
Uredništvo priporoča

Ne, ker ne vozim po prehitevalnem pasu, sploh pa ne bi bila na njem v bližini izvoza, se pravi 7 km do izvoza, recimo.

Ne ker grem pravočasno na desni pas se dolgo pred izvozom. Redko vozim po levem. Sem pa obzirna in velikokrat naredim prostor (zmanjšam hitrost) za tistega z levega ki hoce na desni pred izvozom
Problem je edino če promet stoji, ampak tudi takrat imam jaz varnostno razdaljo in vedno kdo vmes sibne

Jaz tudi ne, na prehitevalnem ne vozim, ker to ni dovoljeno. Na prehitevalem sem samo, kadar prehitevam. To pa ni nikoli pred izvozom.

sem redko na AC zadnje čase. ko pa sem bila, sem zelo pazila, da se nisem spravila prehitevat kolone tovornjakov par km pred mojim izvozom, tako da se mi to še ni zgodilo.

če bi vozila brez navigacije nekam, kjer ne bi poznala poti (in bi gledala samo table), bi se mi pa ob stanju na naših cestah to lahko zgodilo.

meni se večkrat zgodi na izvozu za Vič iz smeri Kozarij.
Tam pridrvijo pacienti iz primorske AC in nihče od njih ne pozna omejitve, znakov… včasih gre zeeeloo na tesno, da se uspem iz voznega stisnit na izvoz.

Ne, še nikoli.

Se mi je pa to zgodilo v Ameriki, ker je bilo enostavno preveč pasov za prečkat in smo bili prepozni.
Se ne spomnim zdajle, ampak jih je bilo vsaj 6 , ali celo 8

Tudi meni se še ni zgodilo. Par kilometrov pred izvozom ne prehitevam. Odvisno od tega, kako gost je promet. Zagotovo pa ne prehitevam zadnje 3 kilometre, ampak ostanem na desnem pasu.

Ne. Se že prej postavm na taprav pas. Pa sej imaš menda table čez kolk cajta bo izvoz.

Komot se ti to zgodi na gorenjski avtocesti. Tovornjaki stojijo (ne vozijo) včasih celo pot med odcepoma Jesenice vzhod in Jesenice zahod. Če želiš do Jesenice zahod, moraš celo pot voziti po prehitevalnem (oni čakajo za predor ali kaj, kolona tudi 10 km). In potem gledaš iz prehitevalnega kdaj bo odcep in če imaš srečo, je tam par metrov placa med tovornjaki in zapelješ dol, če seveda sploh vidiš odcep skozi tovornjake. Obup zna biti predvsem poleti in ob ponwdeljkih. Pametni Dars pa postavi tablo Pozor zastoji ZA odcepom Jesenice vzhod. Potem tako nimaš več kaj, zadnji odcep je namreč Jesenice zahod. Če bi tablo postavili pred odcepom, bi se koloni vsaj lahko izognil po regionalki. Karavanški predor druga cev bo baje 2024…

Imam strah (do zdaj še ne težav) ….. ker vsi tako norite. To so brzine in samo takni en avto, gresta oba v tri krasne.
Jaz pa cvikam vključevanje na AC. Se pelješ po dovozu na AC, kak veš da se ti bo un na AC umaknil? Se ne ali zadnji hip……. jaz imam brzine 30 km/h…….. zavijem na AC…….. čeprav par 100 m ni nikogar……. pa se mi vseeno nalimajo po kilometru, blendajo….trobijo, fakiči…..

Ali pa se jaz umaknem na prehitevalnega, ker gre en z dovoza na vozni pas….. pol pa za mano vsi žlajfajo…..in verjetno preklinjajo. Pa samo dobr sm hotla.

Res ni fer, da se tako obnašate! In ko nekomu trobite, bledate…. ste ga spravili v živčarijo, takrat je najbolj nevaren šofer. Res ne znate potrpet, ker za volanom smo vsi – od novih šoferjev do starčkov. DOBER ŠOFER rešuje situacije in ne pizzzdi!!

+++++


Saj ne more biti drugač kot to da se hecaš. Ker če se na imaš zeeeeeeeeeeeeelo veliko srečo, da še nisi imela nesreče. Na vozni pas se nimaš kaj vključevat s 30km/uro, razen če avtocesta stoji. Pospešuješ na uvozu in se prestaviš dokler nimaš hitrosti in prostega uvoza. Drugi se ti nimajo kaj umikati, dostikrat se tudi ne morejo. Tvoja dolžnost je da pospešiš na hitrost vozil, ki so na voznem pasu in se vključiš. Trobijo in blendajo ti zato ker voziš kot bedak oz. kot da se želiš ubit.
Moj nasvet – pojdi še po par ur v avtošolo, da te naučijo vožnje po avtocesti.

Avtorica – se mi je že zgodilo parkart predvsem na ljubljanskem obroču v konicah. Se mi je zgodilo, da se nisem mogla prestavit iz prehitevalca na voznega zaradi konvoja tovornjakov, ki so vozili čisto en za drugem. Zgodilo se mi je pa tudi, da iz voznega pasa nisem pravočasno zavila na izvoz, ker so stali že na odstavnemu pasu. Tako da sem šla naprej do naslednjega izvoza.

Plačaj nekaj ur v avtošoli ali pa vrni vozniško.
Vključevalni pasovi so za to, da na njih dobiš primerno hitrost za varno vključevanje na vozni pas. Še tako cagav šofer zmore imeti najmanj 80 km, ko se začne vključevati na vozni pas. Se pravi gas in čimvečja hitrost do konca vključevalnega, potem pa direktno na vozni pas.

https://youtu.be/H8XKvWXxr30

Na AC se ne vključuješ 30 , ampak močno pospešuješ , če tega nisi sposobna , se raje vozi po gozdnih poteh , so zate bolj varne. Kar se pa tiče vožnje iz prehitevalnega v izvoz zadnji trenutek , pomeni , da izsiljuješ tistega na voznem pasu in še tistega , ki je že na izvoznem pasu , jaz vedno če le morem , NE pustim in mu tudi ne omogočim izvoza. Naj se pelje naprej in razmišlja zakaj ni mogel izvoziti. To so padalci , ki ne upoštevajo nikogar , izsiljujejo vsepoprek , so arogantni “vozniki” , nastopaški in samovšečni , ponavadi z BMW ali vsaj močnejšimi vozili. Lahko povem , da bom to počel še naprej , ker se ne bojim trka , imam močan avto , sigurno bom pa nesrečo tako priredil , da bo krivec padalec. Pa naj se naučijo reda. Lep pozdrav

Sami norci na cesti.

Vozniška kultura v Sloveniji je na psu. Sami egoti. Jaz, jaz in spet jaz. In moje pravice. Ti pa crkni.

Kako naj se vključim na vozni pas …….. če je skoz ful avtov??? A kar naj rinem z dovoza 100 na uro…….in molim, da bo un zadaj žljafal ali zapeljap na prehitevalnega????

Ne bit svinje!! Pa neki izzivat pa živcirat druge!!

Kako naj se vključim na vozni pas …….. če je skoz ful avtov??? A kar naj rinem z dovoza 100 na uro…….in molim, da bo un zadaj žljafal ali zapeljap na prehitevalnega????

Ne bit svinje!! Pa neki izzivat pa živcirat druge!!
[/quote]

Verjetno meeeejčken provociraš, pa naj ti bo 😉
veliko lažje se vključiš med vozeče avtomobile, če se čim bolj približaš njihovi hitrosti – če obe koloni – vozeča in vključevalna vozita enako hitro, potem je vključevanje čisto enostavno- enega spustiš naprej in smukneš tik za njim in je. Vključevalni pas je namenjen točno temu – pospeševanju, da se čim bolj približaš vozni hitrosti.

Zgodilo se mi je na ringu v Madridu in na 8 pasovnici v Phoenixu, ker sem se kak kilometer prepozno pričel pomikati na skrajno desni pas.

Verjetno meeeejčken provociraš, pa naj ti bo 😉
veliko lažje se vključiš med vozeče avtomobile, če se čim bolj približaš njihovi hitrosti – če obe koloni – vozeča in vključevalna vozita enako hitro, potem je vključevanje čisto enostavno- enega spustiš naprej in smukneš tik za njim in je. Vključevalni pas je namenjen točno temu – pospeševanju, da se čim bolj približaš vozni hitrosti.
[/quote]

Tale mogoče res provocira, ni pa nujno. Danes popoldne sem v 10 minutah naletela na dva pacienta, ki sta se vključevala na obvoznico s kakšnih 40 km/h – ti so ravno toliko nevarni, kot tisti norci s pretežko nogo ☹

Tale mogoče res provocira, ni pa nujno. Danes popoldne sem v 10 minutah naletela na dva pacienta, ki sta se vključevala na obvoznico s kakšnih 40 km/h – ti so ravno toliko nevarni, kot tisti norci s pretežko nogo ☹
[/quote]

Še vedno zmagajo tisti, ki zapuščajo AC in se ne uspejo pravočasno umakniti na zaviralni pas, pa se kar na voznem ustavijo. Meni niso jasni njihovi živci – ko VEŠ da vsi za tabo vozijo 100+ in kljub temu mirno računaš na to, da se bodo uspeli ustaviti, klub temu da nihče ne pričakuje, da bo kdo tam STAL.
Ja no, saj verjetno je isto, če nekdo skoči pred tabo s 40 na uro😮 in isto pričakuje, da imaš dobre reflekse 😕

New Report

Close