Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Televizija čez deset let

Televizija čez deset let

V eni od tematik tu (o Pilu) se mi je porodilo vprašanje, zato odpiram to temo, da ne bomo tam vse pokakali.
Namreč Televizija v tem splošnem smislu, kot jo poznamo danes. En kup resničnostnih šovov, dnevnik vsak dan ob sedmih zvečer in risanke v nedeljah zjutraj.
Kaj menite, bo televizija čez deset let sploh še obstajala?
Namreč, kolikor mi je znano, se komercijalke živijo od oglasov. Koliko časa, pa bodo velike verige še plačevale drage oglase za tv, če pa vsak ponudnik tv-ja danes ponuja ogled za nazaj. Kakor poslušam mojo matko, pravi, da vsako stvar začne gledat 15 minut kasneje, da gleda z zamikom in reklame prevrti naprej.
Ne vem… Meni to izgleda, kot nekakšen začetek konca tv-ja.
Tiste dobre stare televizije, ko so vsako nedeljo sedeli točno ob osmih pri tv in gledali Mariota
In ko so vsi kmetje leteli pet do pol osmih v dnevno sobo in gledali vremensko napoved na rtv (Tanja Cegnar jim je bila vsem všeč)… Vaše mnenje?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Časi, ko so bile komercialke odvisne od oglasov, so malo passe. Nisi ravno na tekočem. Po novem se komercialke živijo od naročnin, ki jih skasirajo od operaterjev in jo to njihov največji prihodek. S korupcijo skratka, ker jih v okviru trojčka ni možno skenslat. TV Slovenija se financira iz proračuna. Kako bi torej TV-postaje propadle, če jih prisilno vsi plačujemo?
To za Slovenijo – v tujini, kjer trg funkcionira, pa se komercialnim televizijam slabo piše – ampak ne zaradi ogleda za nazaj, ampak ker hočemo imeti TV-vsebine na dohvat ruke, jih pogledati na dušek, ne da moraš čakati ponedeljek za novi del sezone. TV torej izgublja napram raznim Netflixom in HBO-jem – torej streaming services. Jaz ne vem, kdaj sem nazadnje gledala TV. Vzamem laptop in izberem, kar hočem gledat. Tudi klasična TV se bo morala glede tega prilagodit. Pop recimo stavi na Voyo.

Časi, ko so bile komercialke odvisne od oglasov, so malo passe. Nisi ravno na tekočem. Po novem se komercialke živijo od naročnin, ki jih skasirajo od operaterjev in jo to njihov največji prihodek. S korupcijo skratka, ker jih v okviru trojčka ni možno skenslat. TV Slovenija se financira iz proračuna. Kako bi torej TV-postaje propadle, če jih prisilno vsi plačujemo?
To za Slovenijo – v tujini, kjer trg funkcionira, pa se komercialnim televizijam slabo piše – ampak ne zaradi ogleda za nazaj, ampak ker hočemo imeti TV-vsebine na dohvat ruke, jih pogledati na dušek, ne da moraš čakati ponedeljek za novi del sezone. TV torej izgublja napram raznim Netflixom in HBO-jem – torej streaming services. Jaz ne vem, kdaj sem nazadnje gledala TV. Vzamem laptop in izberem, kar hočem gledat. Tudi klasična TV se bo morala glede tega prilagodit. Pop recimo stavi na Voyo.
[/quote]

No tole ne vem če bo držalo, ker sem nedolgo nazaj govoril z enim, ki je zaposlen na eni od slovenskih tv (komercialk) in pravi, da vsi ti šovi in te produkcije, to se vse pokriva izključno iz oglasov. Druga stvar so lokalne in regionalne tv, ki se prav tako prijavljajo na razpise ministrstva za kulturo, kjer kandidirajo s svojo programsko shemo in tako poskušajo odtrgati kakšen evro za kulturne in informativne vsebine. Poleg tega so vezane tudi na občinske proračune, saj pokrivajo seje občinskih svetov in večje dogodke, predvsem pa župane pred volitvami na vsaki pasji procesiji.
Torej Pop tv, dvomim da bi dobil od tistega voya prav veliko. Ali pač.
Jaz sem dejansko mnenja, da bo tv v taki obliki težko obstala. Koliko serij in oddaj so recimo na Planetu začeli delati, pa po parih nadaljevanjih prekinili. Enostavno ni bilo računice. Jaz imam preko ene srbske mreže tukaj tudi nekaj slovenskih programov in meni je program postal porazen. Razen RTV, kjer se dejansko izboljšuje na dokumentarnih oddajah, šport imajo močan… Na komercialkah pa filmi iz devetdesetih let, vse že tisočkrat videno. Niti za nakup filmov nimajo več.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

In to je velik problem, s katerim bi se moral nekdo ukvarjati, pa se vec kot ocitno ne. Pac pa so preprosto podrazili pakete.

No tole ne vem če bo držalo, ker sem nedolgo nazaj govoril z enim, ki je zaposlen na eni od slovenskih tv (komercialk) in pravi, da vsi ti šovi in te produkcije, to se vse pokriva izključno iz oglasov. Druga stvar so lokalne in regionalne tv, ki se prav tako prijavljajo na razpise ministrstva za kulturo, kjer kandidirajo s svojo programsko shemo in tako poskušajo odtrgati kakšen evro za kulturne in informativne vsebine. Poleg tega so vezane tudi na občinske proračune, saj pokrivajo seje občinskih svetov in večje dogodke, predvsem pa župane pred volitvami na vsaki pasji procesiji.
Torej Pop tv, dvomim da bi dobil od tistega voya prav veliko. Ali pač.
Jaz sem dejansko mnenja, da bo tv v taki obliki težko obstala. Koliko serij in oddaj so recimo na Planetu začeli delati, pa po parih nadaljevanjih prekinili. Enostavno ni bilo računice. Jaz imam preko ene srbske mreže tukaj tudi nekaj slovenskih programov in meni je program postal porazen. Razen RTV, kjer se dejansko izboljšuje na dokumentarnih oddajah, šport imajo močan… Na komercialkah pa filmi iz devetdesetih let, vse že tisočkrat videno. Niti za nakup filmov nimajo več.
[/quote]

Odvisno od komercialke, a ne? Pro Plus z naročnino kuje bajne dobičke in ima hud plus. To so javni podatki. Prej pa minus.
Planet je naredil eno gledljivo serijo. Grdo dela s kadrom, zato iz njega nikoli nič ne bo.

In to je velik problem, s katerim bi se moral nekdo ukvarjati, pa se vec kot ocitno ne. Pac pa so preprosto podrazili pakete.
[/quote]

Vse je javno. Takole se mastijo na naš račun.

Pro plus z nadomestili do bajnih prihodkov
Slovenija 09. 01. 2017, 08.50
Mesečna naročnina za programe, ki jo bodo plačevali kabelski operaterji, bo Pro plusu prinesla vrtoglave dodane prihodke. Spletni portal Žurnal24.si je izračunal, da dobrih 29 milijonov evrov.

Fotografija je simbolična. Foto: Petra Vidrih
Fotografija je simbolična. Foto: Petra Vidrih
LJUBLJANA > Vsi veliki ponudniki kabelske in IP-televizije so že podpisali, da bodo plačevali za programe Pop TV, Kanal A, Brio, Kino in Oto, Simobil (Amis) je po pisanju Žurnal24.si tik pred podpisom.

Pro plus je od malih operaterjev za letos zahteval plačilo 2,4 evra, prihodnje leto pa štiri evre na mesec (brez DDV, ki ga bo pobrala država), velikim pa so dali nekaj količinskega popusta.

Kabelski operaterji imajo približno 550 tisoč naročnikov, ocenjuje pa se, da se bo približno pol od sto tisoč gospodinjstev, ki zdaj televizijo gledajo z anteno, odločilo za kabelsko ali IP televizijo, zato so pri izračunu na spletnem portalu upoštevali številko 600 tisoč uporabnikov.

“Če upoštevamo štiri evre mesečnega nadomestila na naročnika, bi se Pro plusu prihodki povečali za skoraj 60 odstotkov. Zdaj z oglasi in drugimi prihodki v celem letu zberejo 49 milijonov evrov (2015), z nadomestili pa bi prejeli dodatnih 29 milijonov evrov. S tem denarjem bi imelo podjetje leta 2015 namesto 6,3 milijona evrov izgube dobrih 22 milijonov evrov dobička. Pro plus sicer že od leta 2012 dalje ni ustvaril dobička. od takrat dalje so ustvarili skupaj za 15 milijonov evrov izgube,” piše Žurnal24.si.

Prihodnost televizije so verjetno podatki. Temu je prilagojena tudi nova (digitalna) infrastruktura, ki onemogoca zasebnost gledalca oz. omogoca natancno spremljanje in analizonjegovih navad. Slo bo v smeri “gugla”, le da v drugem kontekstu. Gledalcu bodo ponujene vsebine, za katere bo na podlagi analize njegovih navad najbolj verjetno, da ga bodo prikovale pred zaslon. Oglasevanje bo vkomponirano v same vsebine. Pri nekem gledalcu bo glavni igralec vozil Golfa, pri drugem Megana, pri tretjem pa Mercedesa GLA. Zelo verjetno je, da bo ledalec lahko celo vplival na to, kako naj zgodba poteka. Nekaksna interaktivnost. Cilj trzenja bo nasa pozornost.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zdaj imaš daljinca in preklapljaš z gumbi.
Čez 10 let boš imel TV, ki bo delovala le na tvoj glas. Kadarkoli boš lahko gledal karkoli. Boš pa to ugodje krvavo plačal.
Ali pa bo vse v ri.ti., ker se bo zaradi hekerskega svetovnega terorizma računalniški svet sesul.

Tak sistem ima Netflix in zato bo izgubljal. Ker je butast. Ko jaz gledam shemo, hočem videti enake stvari kot mož, ne pa da meni ponuja nekaj čisto tretjega in za povrh še čisto zgreši. Pogledam recimo vojaško serijo, ker je res kvalitetna in zdaj sistem sklepa, da bi rada gledala vojaške serije. Ki jih sicer sploh ne prebavljam. Pogledam eno bolj trič trač serijo, ker mi je všeč glavna gledalka in zdaj mi ponuja same romantične komedije???
To para živce in bo šlo na smetišče zgodovine. Ni takega sistema, ki bi poznalo tvoje želje, lahko samo ugiba. In seveda zgreši, ker ljudje nismo tako črno-beli. In te hkrati s tem omejuje.
Tudi s filmom, pri katerem lahko vplivaš na potek zgodbe, so poskusili – pogreb. Katastrofa.
HBO je veliko bolj prijazen, ker vsem gledalcem ponuja enake vsebine. O TV stvareh se radi pogovarjamo. Kako naj se pogovarjamo, če moja kolegica niti ne ve za serijo, ki jo jaz gledam, ker ji ni oglaševana “na podlagi njenih preferenc”?

Zakaj bi to ugodje drago plačal? To drugače že obstaja. := In stane toliko kot stane komunikator, ki to omogoča. Kakšnih 50 evrov.

Kar se mene tiče, jaz je ne potrebujem, nimam kabelske, ker mi je to stran vržen denar, tisti čas, raje drugače preživim, grem v hribe, na sprehod, se dobim s prijatelji….., ljubčki moji, življenje je kratko 5 min, pa da ga preživim pred tv ekranom? No way!!!

Saj jo bos (lahko) ti povabila k ogledu, ji “shareala”, ji priporocila… Hkrati si bos lahko ogledala kaj, kar si radi ogledujejo ljudje v “tvojem omrezju”. Brez skrbi… tudi Google pred desetimi leti ni bil to, kar je danes. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Saj jo bos (lahko) ti povabila k ogledu, ji “shareala”, ji priporocila… Hkrati si bos lahko ogledala kaj, kar si radi ogledujejo ljudje v “tvojem omrezju”. Brez skrbi… tudi Google pred desetimi leti ni bil to, kar je danes. 😉
[/quote]

To čisto nič ne zmanjšuje neugodja ob celotni zadevi. In google je v biti še vedno to, kar je bil pred 10 leti, se ni čisto nič drastično spremenilo za uporabnike. Razen da me srh spreleti vsakič, ko na FB dobim reklamo, ki sem jo guglala pred tem. Res hud napredek. Kaj je torej bolj privlačnega na guglu kot pri 10 leti?

V principu je bilo z v tvojem besedilu nekako odgovorjeno na vprasanje. Clovek je konformisticno bitje in udobje, ki ga prinasajo Google, Facebook, Netflix, … je tako zelo prirocno, da zaradi njega ljudje radi pozabijo in odmislijo tisto malo nelagodja (in storitev kljub temu in celo vse bolj intenzivno uporabljajo ze desetletje ali vec).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

V principu je bilo z v tvojem besedilu nekako odgovorjeno na vprasanje. Clovek je konformisticno bitje in udobje, ki ga prinasajo Google, Facebook, Netflix, … je tako zelo prirocno, da zaradi njega ljudje radi pozabijo in odmislijo tisto malo nelagodja (in storitev kljub temu in celo vse bolj intenzivno uporabljajo ze desetletje ali vec).
[/quote]

Ne vem, zakaj vztrajno mečeš Netflix in Google v isti koš? Netflix je prosperiral, ker je bil prvi z idejo streaminga na zahtevo. Zdaj dobiva čedalje več konkurence, pa da vidimo, kako mu bo šlo. Ker kolikor vem, so edini, ki filtrirajo vsebine za uporabnike. Google prave konkurence nima, zato je primerjava nesmiselna. Netflixu pa že napovedujejo upad števila naročnikov, vsaj v ZDA, na račun drugih pretočnih storitev. V svetu, kjer je toliko konkurence, ni treba odmišljati nobenega nelagodja, ampak pač vzameš storitev, ki ti nelagodja ne povzroča.

Prav besna sem, ker TV SLO sploh ne gledam, moram pa plačevat!!
Zjutraj pogledam spored: vsa stara jajca, ponovitev na ponovitev!
Kaj imajo TV.jevci še dva meseca počitnic?

Sami zamorjeni filmi in ene pogovorne oddaje s popolnoma nezanimivi gosti.
Razvedrilo???? O tem lahko samo sanjamo. Posnetki labavih ‘koncertov’.

Kdo od 2000 zaposlenih dela na TV in kaj???

Ne moreš se pa odjavit, ker imaš elektriko v bajti. Obup!

Netflix gradi na podobni (ne enaki) ideji, kot je gradil Google: prepoznavanju navad uporabnika in prilagajanju (predvidevanju) njegovim interesneim podrocjem. Pri tem je sel Netflix en korak v svojo smer in odprl “pandorino skrinjico” na segmenu t.i. EI (emotional intelligence). Njihov (interni) slogan je bil preprost in ucinkovit: narediti gledalca srecnega (zadovoljnega) za zmerno ceno. Mejnik, ki so si ga zastavili, je bil ravno tako jasen: postati na internetu to, kar je HBO (bil) na TV, preden HBO-ju uspe postati Netflix. 2013 so ta mejnik dosegli, saj so imeli prvic vec narocnikov, kot jih ima HBO. 2015 je HBO-ju kapnilo, kaj se dogaja in zagnan je bil HBO Now… Ostalo je klasicna “vojna velikih”.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close