Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako zmanjšati utrujenost…ekstrem ob določenih urah

Kako zmanjšati utrujenost…ekstrem ob določenih urah

Imam kronično utrujenost že 23 let, ki me je izmučila in vsak dan mi kroji življenje. Ob določenih urah dneva je max nadležna in ni druge kot da popustim ter odrežem večino opravkov oz zminimiziram če se da…od 11.30 do 16h doseže svoj max. Takrat se vedno potrudim kosilo skuhat, pojest ipd…takrat v tem terminu ps nisem sposobna na daljši sprehod ipd.., moram prej ali pa po 16h.
Dan nekako prilagajam tej utrujenosti, večinoma neuspešno, a drugače se ne da.
Tisti ki imate težave z utrujenostjo, morda kronično…kako čim bolj optimalno speljati skozi, ali kaj narediti da misijo nemogoče prelisičiti in delovati zdravo ter funkcionalno v urah max izčrpanosti.
(vem da je nemogoče, a sanje so dovoljene)
Nasveti uleži in pojdi spat zame niso, ker mi ta način življenja ni blizu. Odmisli tudi ne, ker to se ne da odmislit.
Branje knjig, kako težje razmišljanje takrat tudi odpade ker ti pobere vso moč in si na “brain fog”.
Škoda da ne obstaja zdravilo za to bolezen, ki je res neprizanesljiva!

Šnelca po moje si ti v prejšnjem življenju bila v Latino predelih, kjer je tako znana siesta in se sploh ne da funkionirat med 12 in 16 uro. :)))

Če malo prebereš vidiš tudi zakaj je siesta dobra, tako, da nič se toliko ne sekiraj 🙂

Šnelca po moje si ti v prejšnjem življenju bila v Latino predelih, kjer je tako znana siesta in se sploh ne da funkionirat med 12 in 16 uro. :)))

Če malo prebereš vidiš tudi zakaj je siesta dobra, tako, da nič se toliko ne sekiraj 🙂
[/quote]

Ti se kar hecaj…😁
Sicer sem ljubiteljica Španije…a četudi bi šla tam živet, mi s to boleznijo ne bi bilo nič lažje…
Verjemi, da sem jo vsakodnevno sita in jo imam 23 let vrh vrh glave.

nova
Uredništvo priporoča

Šnelca, magnezij ti bo pomagal, v več ozirih. Še stare spravi na noge in nazaj v življenje.
Pa škoditi ti ne more, niti se ne moreš predozirati. Lahko se tudi kopaš v njem.
Preberi si sosednje teme, je vse napisano.

Utrujenost mi je zelo znana, 8 let se že borim s tem. Vedno ob istem času. Rada bi poznala vsaj vzrok – nimam nizkega pritiska, alergije na gluten, nisem slabokrvna, izvidi kažejo, da sem zdrava kot dren.

Menda obstajajo neke tablete z amfetaminom, ampak so samo na recept in se ne uporabljajo samo za to.

Poskusiš s spremembo prehrane- črtaš sladkor, moko, meso, kavo,…
Pač samo ideja.

Ti se kar hecaj…😁
Sicer sem ljubiteljica Španije…a četudi bi šla tam živet, mi s to boleznijo ne bi bilo nič lažje…
Verjemi, da sem jo vsakodnevno sita in jo imam 23 let vrh vrh glave.
[/quote]:)))
malo pa moram..sem prepričana, da si vse že sprobala…

Kronična utrujenost. Pomanjkanje magnezija se v običajnih preiskavah ne vidi.
Nič ti ne bo škodilo, če ga pričneš aplicirati, prej koristilo. Mene je torpediral, že po nekaj dneh, z energijo in na noge. Izginejo pa še drugi simptomi.
Pa naraven je, mineral, magnezijeva sol, pridobljen iz morske vode Mrtvega morja.

V tem casu so lahko tudi doloceni organi ali en organ v slabsi kondiciji, z drugimi besedami: jim manjkapotrebne energije, posledicno tebi. Ni nujno da je samo en mineral, vitamin, hormon itd Pa se teh ne zaznajo navadni testi, moras na posebne izvide, ki grejo v podrobnosti, seveda iz laboratorijev proti placilu. Tak je v Lj in ena izmed najboljsih, ce ne celo najboljsa strokovnjakinja na tem podrocju je v Mb. Drugace pa zna kitajska medicina dobro povezati tole z vsakodnevnimi navadami in izbirami, ki ne sluzijo vec, zato ni notranjega ravnovesja. Zdravje je vedno biolosko, mentalno in socialno.

Šnelca, magnezij ti bo pomagal, v več ozirih. Še stare spravi na noge in nazaj v življenje.
Pa škoditi ti ne more, niti se ne moreš predozirati. Lahko se tudi kopaš v njem.
Preberi si sosednje teme, je vse napisano.
[/quote]

Hvala. Le tocen izdelek ki ga ti pripirocas povej.

Kronična utrujenost. Pomanjkanje magnezija se v običajnih preiskavah ne vidi.
Nič ti ne bo škodilo, če ga pričneš aplicirati, prej koristilo. Mene je torpediral, že po nekaj dneh, z energijo in na noge. Izginejo pa še drugi simptomi.
Pa naraven je, mineral, magnezijeva sol, pridobljen iz morske vode Mrtvega morja.
[/quote]

Kako mislis da se pomanjkanje Mg ne vidi pri krvnih preiskavah??

:)))
malo pa moram..sem prepričana, da si vse že sprobala…
[/quote]

😀😀😀

S tem sem se tudi en cas ukvarjala organi in navezava ure v dnevu…samo nisem nikamor prisla s tem.

Jaz pa mislim, da pri tebi ne gre za nobeno kronično utrujenost, ampak za čisto preprost bioritem, ki si ga pred 20+ prvič občutila in zamenjala za utrujenost.
Vsak ima svojega. Jaz sem “utrujena” v jutranjih urah in ne glede na to, kaj moram narediti, naredim z večjim naporom kot po 10., 11. uri. Zato mi tudi ustreza delovni čas med 9. – 17. uro. Pa nima to nobene veze z zaspanostjo.
Nekateri “ugasnejo” v popoldanskem času, nekateri pa zvečer in hodijo ob 22. uri spat.

Sama si delala ali po napotkih tistih, ki se s tem ukvarjajo, po moznosti vecgeneracijsko… Res dober s tega podrocja bo tako zivel in ti direktno pove, kje kaj manjka in zakaj, tudi be glede na doloceno uro, pa ce to cutis na telesu v telesu, Sam dalje vzdrzujes in pazis na vse komponente. Ce nic od nic ne pomaga, vprasaj sebe telo in zivljenje, kaj ti sporoca, kaj zeli, da naredis, uredis, se naucis

Kako mislis da se pomanjkanje Mg ne vidi pri krvnih preiskavah??
[/quote]

Ker se stanje v krvi in celicah razlikuje. Kar zahteva dodatne laboratorijdke analize.
Hitreje je kar pričeti z uporabo mgcl2, ker že po nekaj dneh opazimo spremembo v našem zdravju, tako fizičnem, kot mentalnem, psihičnem in čustvenem počutju.
Občutek, kot bi zopet srečali sami sebe po dolgem času.

Kupi se kosmiče, kristale magnezijevega klorida, 1kg stane 16€. Vsaka bolje založena lekarna in zelene trgovine ga imajo ali ga naročijo.
Oralno zadostuje 1čajna žlička ktistalov, raztopljenih v nekje 2dl tekočine, ki jo spijemo preko dneva. Ta količina zadostuje za dnevno porabo magnezija.
Hkrati ga lahko uporabljamo še z mazanjem preko kože, raztopljenega v vodi.
Tisti z nizkim krvnim pritiskom naj vzamejo pol manj, ker niža krvni pritisk.
Tisti s problemi popuščanja ledvic naj ga uporabljajo zelo previdno transdermalno. Ob tem naj delovanje ledvic skrbno spremljajo.
Drugih posebnosti ni.

Pri podhranjenosti z magnezijem traja tudi do pol leta, da se nivo v telesu normalizira.
V obliki soli, torej klorida, dosežemo najboljšo in tudi najhitrejšo absorbcijo magnezija v telo, sploh s čezkožno uporabo.
Pri ostalih oblikah magnezija ga telo preprosto odplakne. Poleg driske.
Brez magnezija, se tudi vitamini ne absorbirajo, izgubljamo pa tudi kalcij.
Glej sosednjo temo o vitaminu D3.
Tam vse piše, vključno z dano povezavo o biokemiji in fiziologiji naših potreb, moči zdravljenja različnih boleznih, simptomih in načinih aplikacije.
Je vredno prebrati, velja za vse starosti, tudi ONB in oba spola.

Telo ti vec kot ocitno sporoca, da rabi pocitek. Ne razumem zakaj temu kontrirati in se ne uleci za pol ure…


Kdaj bo enim kapnalo, da eni ljudje so duhovne osebe in eni nimajo ničesar s tem. Oboji imajo prav, ker za duhovno rast moraš iti čez par življenj in tisti mladi ne čutijo nobene povezave s tem.
To je znak, da te duša cota na prafaktorje, ker stvari izvirajo iz življenj, ki se jih ne spovneš.
Dobro bodo eni se zdej vsuli kake neumnosti toda, če sam pri sebi pomisliš tisti ki dvomijo v to in tisti, ki mogoče je kaj na tem bodo prišli nekoč do odgovora.


Kdaj bo enim kapnalo, da eni ljudje so duhovne osebe in eni nimajo ničesar s tem. Oboji imajo prav, ker za duhovno rast moraš iti čez par življenj in tisti mladi ne čutijo nobene povezave s tem.
To je znak, da te duša cota na prafaktorje, ker stvari izvirajo iz življenj, ki se jih ne spovneš.
Dobro bodo eni se zdej vsuli kake neumnosti toda, če sam pri sebi pomisliš tisti ki dvomijo v to in tisti, ki mogoče je kaj na tem bodo prišli nekoč do odgovora.
[/quote]

??

??
[/quote]:) Ja Šnelca, ni vse v trdih kapsulah za pogoltnit. 😉
jas sem razumela kaj je hotel povedat.

Ker počitek pri kronični utrujenosti ne pomaga nič oz če že ene 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

:) Ja Šnelca, ni vse v trdih kapsulah za pogoltnit. 😉
jas sem razumela kaj je hotel povedat.
[/quote]
Indijski Tulipan, hvala.
Be like a water my friend


Indijski Tulipan, hvala.
Be like a water my friend
[/quote]Hvala, Mi je v veselje :)…Chi.

Prehrana zelo vpliva na “popldansko” utrujenost – OHji, cukr, sploh pri tistih, ki imajo probleme z inzulinom (ni nujno, da imajo sladkorno). Recimo, če bi sedaj pojedla krof, ki je razkošno posut in nafilan, sem eno uro dobesedno zadeta, omotična, ne morem razmišljati, nič.

to bolezen In tudi meni to ne prizanaša, ampak problem je v tem, da sem se jaz zadnjih 5 let še izčrpaval zaradi oskrbe ostarele osebe. Izšlo s emi je samo zaradi določenih dodatkov, sedaj jih bolj malo jem, ker počivam in sem dostikrat povožen, čeprav na zunaj in proti temu ko je bilo najhuje sem kot lev, še vedno. Je več zadev, ki jih tvoje telo nujno potrebuje

New Report

Close