Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemnike so spet stisnili, davek od najemnine so dvignili na 27,5 odst, plačamo ga pa najemniki

Najemnike so spet stisnili, davek od najemnine so dvignili na 27,5 odst, plačamo ga pa najemniki

Nora država.

Ni uredila davka od najemnine tako, da bi ga plačali najemodajalci. Mi ga moramo plačati, mi najemniki, ker nam po poteku pogodbe zvišajo takoj najemnino. Zakaj se država ne zmiga in ta trg uredi tako, da bo davek od najemnine plačal najemodajalec in ne jaz najemnik. Preklete debele riti povišajo tebi najemnino, državo pa boli.

Ena najemnina je ena plača. Najemniki moramo iti v vsesplošni slovenski upor. Dol z najemninami, ne bomo plačevali vasih kurčevih davkov najemodajalci. V drek ste nas stiscali pokvarjeni oderuhi. Kot prvo je to kriva država, ker ne poskrbi za to, da najemnik ne bi plačeval stroškov – to je davkov od najemnine najemodajalcu. Če bo jutri vojna, sam da je čimprej.

Na koncu bo še manj najemodajalcev šlo v to in bodo najemnine še dražje. Bravo.


Jaz sem že lani šla v najem v tujino (Italija). 60 kvadratov stanovanja z veliko teraso, plačujem 300 evrov plus stroškov 100 evrov.. Do službe imam cca 15 km.
Za slovenske nejemodajalce se mi j…ebe.

NE LAŽI !!
DAVEK PLAČA NAJEMODAJALEC, PREBERI NA SPLETNI STRANI OD DAVČNE!! KLIKNI IN NEHAJ Z LAŽMI
https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/OpenPortal/CommonPages/Opdynp/PageD.aspx?category=napoved_za_odmero_dohodnine_od_dohodka_iz_oddajanja_premozenja_v_najem_preb

Če se pustiš najemodajalcu, da ti naloži ta davek, je tvoj problem, vse je odvisno od tvojih pogajalskih sposobnosti.

Če se mu pustiš, ti lahko nabija najemnino kolikor hoče, pa davki in država gor ali dol.

V vasicah življenje zamira. Tam so gotovo cene nakupa in najema občutno nižje. Pa še zrak je bolj čist.
Prinesite življenje v te kraje. Če se nič ne digaja, pa začnite z dogajanjem vi.

Zahvala gre vladam, ki so Slovenijo od osamosvojitve dalje uspele centralizirati in zaradi tega se folk vozi v službo večinoma v Ljubljano, obrobje pa zamira. Hvala predvsem levičarji, saj ste bili največ na oblasti!

In za zvišanje davka, smo spet krivi lastniki, ki pa nimamo prav nič s tem. Najbrž se boste najemniki spet maščevali tako, da nam boste uničevali pohištvo in neplačevali svoje položnice. Tako bomo lastniki dvakrat oškodovani.
Spravite se raje na državo in naše vrle politike, ki so vse to stanje zakuhali.

Kaj pa jokaš….a eno plačo daš za najemnino? Ja potem pa kar po kredit in si kupi stanovanje…aja ga ne dobiš? Smo zopet krivi najemodajalci? A si samski? Zakaj rabiš stanovanje? Najemi sobo…včasih so hlapci spali na seniku.


Tako je. Ne se pustit.
Jaz se tudi ne pustim, kadar vlada Petrolu podraži trošarino na bencin, in na črpalki zahtevam še po stari ceni. Naj višjo trošarino plača Petrol, jaz jo ne bom.

Komunitične vlade skubijo tudi potrošnike z DDVjem, ki bi ga morali plačevati trgovci in proizvajalci.


[/quote]
Saj je čisto jasno, davek plača lastnik, oz. najemodajalec. Torej hočem imeti 400 evrov čistega, torej oddam stanovanje po ceni 510 evrov. Kdo potem plača davek. Decembra so šle plače gor, cene tudi, mam zdaj več v denarnici ali ravno toliko kot prej, ali celo manj???? Matematika je bedasta, kdaj se je žačelo, oz. se začne novo desetletje??? Znan slovenski igralec je dejal ” buteljčki, buteljčki”.

Hehe, stari, tudi v trgovini, ko kupis kruh in mleko, placas davek kot kupec.
Ali si do zdaj mislil, da ti davek casti Hofer? 😂😂😂

Dokler bo drzava tako pozresna s temi davki, bodo najemnine take, kot so.
Da bi lastnik dobil ven 500€, mora biti najemnina 700€.
Lahko gres pa v najem na crno in se iba z lastnikom v obojestransko korist zmenita za 500€ na roke.

Hofer mi da račun, najemodajalec mi ga pa ne da, ker mu ni treba.

Država živi na najemnikih, ne plača ga najemodajalec. Davek na najemnine bi moral biti maksimalno 15 odstotkov in najemnik bi moral dobiti račun, saj plača vse. Davek in najemnino. To je krivda vseh najemnikov se dodatno, ki to sprejmejo, temu se je treba upreti.

Država krši pravila. Če za vse dobiš račun, za najdražjo in največji strošek, ki ga ima najemnik pa računa ne dobi je to krivda države. In država se mora zavedati, da obdavčuje najemnika in ne najemodajalca. Kdo je tu nor?

če nočeš računa ga pač ne dobiš…. kaj zdaj cmizdiš?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jeba je ker folk ne razume verige…

Država hoče preveč z davkom..
Recimo vzami torto…. država jo zeli vzeti od tebe več kot četrt.
Potem redno vzdrzevanje tudi nekaj pobere..
pa rezervni sklad… pa…
Vrednost stanovanje pa je recimo 150.000€.
Vzemi kalkulator in se izračunaj letni donos..
Na koncu ugotoviš, da je cena najema prenizka…

Hoteli ste kapitalizem sedaj ga pa imate.

Najemodajalci računov ne izdajajo. To je napaka države.

Podjetniki ga dajo. Samo podjetniki, ki oddajajo poslovne prostore in mogoče še kako stanovanje. Pa tudi podjetniki zasebnemu najemniku ne predstavijo DDV ja na računu. Ta davek je pranje denarja, država in cel vrh se bori za to, da je ta davek prikrit in skrit, plača ga pa najnižji sloj, kot je primer oddajanje vseh stanovanj za bivanje.


Ja in kaj boš z računom, si boš z njim rit obrisal-

kako da ne, če rečeš da želiš račun ga dobiš, če si pa tiho kot rinček pa pač ne…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kaj govoriš?
Tudi rezervni sklad se obesi najemniku, saj nima kje dobit najema.
S čim vse se vlečete ven najemodajalci?
Najemnik plača vse.
Najemnik plača najemodajalcu davek, položnico rezervnega sklada, živeti pa mora v hlevji luknji pravzaprav, tud če je to garsonjera, če v njej vse razpada. Razpada pohištvo, Parker ni podoben parketu, školjka je sam za na smeti, kotliček ne dela ali je blok že tako star in dotrajan, da v najvišjem stuku sploh vode na wcju ni ali samo zjutraj.
Ta drek pa mora najemnik plačati, kot stanovanje A kategorije ne glede na to v katerem delu Sloveniji živiš.
Za najvišji strošek se pa ne dobi niti računa, ker ga tretjerazdnemu ni treba dati. Mafijska država.

Je razlika med pravno in fizicno osebo. FO ne oddaja bilance, ne vodi evidence zaposlenih, ne daje izplacuje plac. Bo zdaj slo?

Ne zajebavaj.
Račun za najemnine ne obstaja.
izkiriscevalci.

Preklet zaziralci bojo zdaj govorili, da jim ni potrebno izdajati računov za oddajo v najem in pa s prikazom DDV, ker niso pravne osebe in ne izplačujejo plač.

Kdo bo dregnil v to mafijsko greznico.

Najemniki auf.

Eni ste res butli. Še kjer imate možnost prihraniti, si v lastno skledo pluvate. In pol jokate zaradi visoke najemnine.

New Report

Close