Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jezna sem, ker se je hči s silvestrovanja vrnila (pre)pozno.

Jezna sem, ker se je hči s silvestrovanja vrnila (pre)pozno.

17 letno hči sem pustila, da se gre pozabavat s prijatelji, ki jih poznam že od prej, saj se že kar nekaj let stalno družijo. Rekla mi je sicer, da bodo šli samo do Gradu pogledat ognjemet in da bo okrog 1-ih zjutraj že doma, no tak sva imeli dogovor.
No na koncu je prišla ob 6-ih zjutraj, kar je kar 5 ur razlike. Kar me je pa od vsega skupaj še najbolj zmotilo je pa to, da se je seveda napila (kar mi je tudi povedala). Sicer pravi, da ni spila veliko (najmanj od njene družbe po njenih besedah), a ji tega čisto ne verjamem, ker bi drugače prišla domov prej, po njeno je bila sicer pozna zato, ker se je njena prijateljica bala iti domov v pijanem stanju in sta čakali, da je prišla malo k sebi.

Po eni strani me ima, da bi jo kaznovala, po drugi strani pa mi je vsaj toliko všeč, da mi je ”vse” zaupala. Malo sem v precepu, zato mi povejte vi kaj bi storili na mojem mestu?

Nasvet je ta, da si izmišliš boljšo zgodbico.

naša smrkla je ista.pa na mobi se ne oglaša-.na,vsaj domov je prišla,tisti fant iz kamnika ni. menda je po silvestrovanju umrl zaradi podhladitve.

Edino vprasanje tu je to, ce se je javila, da zamuja?!

Moji so ze cez 20, studirajo in zivijo doma, od nekdaj nimajo neke dolocene ure, kdaj naj bi bili doma, a se zmenimo, no, zdaj ze pac sami povedo, kdaj pridejo in se javijo, ce zamujajo. Ja, tudi pri teh letih!
Preden kdo v luft skoci, tudi midva z mozem, ko kam greva, poveva kdaj bova doma in ce zamujava, se javiva. Dokler z nekom skupaj zivis, je to za nas najnormalnejsa stvar.

Pa ji ti verjames kar ti je povedala. Bere se lepo, da ti je zaupala, da se ga je napila in je ostala z se bolj pijano prijateljico, da se je malo streznila. Kaj pa ce je bila ta bolj pijana prijateljica tvoja hci. Ali pa je bila s kaksnim fantom v topli postelji, tebi pa je natvezila zgodbico o pijanosti.
Samo razmisljam

Imam 19 letnika in 17 letnico. Ker jima zaupam nikoli ne sprašujem in niti ne določam ure kdaj pridejo domov. Ker tudi sama ne vem kdaj bom prišla iz kakega žura.
Avtorica, če te je skrbelo bi jo poklicala. Drugič pa določite bolj realno uro.

O čem ti to?

Pričakovano. Seksualna energija je bila močnejša od srčne.

Najstniki imajo spolne odnose. Tudi ce jim tega ne dovolite in jih zapirate v hiso jih imajo. Za starsevim hrbtom se da marsikaj narediti. Tudi trava se kadi. Kdor se v mladosti ne znori se na stara leta in to pri 40 zgleda zelo zalostno.

Edino vprasanje tu je to, ce se je javila, da zamuja?!

Moji so ze cez 20, studirajo in zivijo doma, od nekdaj nimajo neke dolocene ure, kdaj naj bi bili doma, a se zmenimo, no, zdaj ze pac sami povedo, kdaj pridejo in se javijo, ce zamujajo. Ja, tudi pri teh letih!
Preden kdo v luft skoci, tudi midva z mozem, ko kam greva, poveva kdaj bova doma in ce zamujava, se javiva. Dokler z nekom skupaj zivis, je to za nas najnormalnejsa stvar.
[/quote]

Kaj??? Ti svojim odraslim otrokom sredi noči pošiljaš SMS, da ne boš prišla ob enih, ampak ob treh zjutraj? :))=)

Še ena mamica, ki je pozabila, kakšne neumnosti je sama počela pri 17-ih…

Kaj??? Ti svojim odraslim otrokom sredi noči pošiljaš SMS, da ne boš prišla ob enih, ampak ob treh zjutraj? :))=)
[/quote]

Ja. Ti se ne javis domacim, da zamujas? Mi se vsi javljamo, vseh nas 5!

Ja. Ti se ne javis domacim, da zamujas? Mi se vsi javljamo, vseh nas 5!
[/quote]

In potem cim se nekdo ne javi tocno na minuto takoj cela panika in vsi mislijo, da je mrtev.

In potem cim se nekdo ne javi tocno na minuto takoj cela panika in vsi mislijo, da je mrtev.
[/quote]

Joooj, ste eni usekani, kot da ste iz vitrine!

Zgornji primer recimo, punca naj bi bila do enih doma. Ker so se lepo druzilu, poslje ob enih sms, da bo ostala z druzbo, ker se imajo fajn. Ok, tu bi jaz odgovorila, naj uziva in da mi samo javi, ce se zavlece do svitanja oziroma, ce bo kje prespal, da me zjuteaj ne zadane kap ob prazni postelji. Avtorica je pa pricakovala vrnitev otroka, torej ta ob 4ih pac poslje sms, da je prijateljica boga in bo z njo pocakala, da ta pride k sebi. Stvar resena.
Ni treba gledat minute, pri nas jih nikdar nismo, ce so rekli, da bodo doma okoli polnoci, je to pomenilo nekje od 11 do 1, pac, ko prides, res nepotrebno gledanje v minute, kot da je zdaj pomembno, ce je minuta do polnoci ali minuta cez…

Ja. Ti se ne javis domacim, da zamujas? Mi se vsi javljamo, vseh nas 5!
[/quote]

Ker ste prizadeti očitno. Odrasli ljudje drug drugega zbujate sredi noči zaradi takih neumnosti? Pa kaj imaš odrasle otroke na jošku?

Ker ste prizadeti očitno. Odrasli ljudje drug drugega zbujate sredi noči zaradi takih neumnosti? Pa kaj imaš odrasle otroke na jošku?
[/quote]

Pri nas 1 ponoci ni sredi noci, takrat enkrat se odpravljamo spat.
Sms ob 4ih me ne zbudi, a zato ob 5ih, ko vstanem, me ne rukne kap, ampak ze prej vidim sms z obvestilom, da so podaljsali ali prespali kje.

Kaj vam je to tako cudno? Meni je najbolj mormalno, da si ljudje, ki zivijo skupaj, povedo kje so in kdaj pridejo domov, pa ce gre za moza in zeno, odrasle otroke in starse ali pa le cimre (ja, moja sestricna in njena cimra se enako obvestita, kdaj katera pride domov).


Vaša hči je vsaj prišla domov.

Moja hči še ni prišla domov. 🙁

Glede na to, da se ni niti 18, kazen, 2 dni brez telefona in en mesec brez izhodov. In seveda pogovor o tem, da vas je skrbelo. Lahko bi vsaj SMS napisala.

Meje in pravila družinskega življenja se postavlja prej, ne pri sedemnajstih. Čez manj kot leto dni bo polnoletna, kaj bi sedaj rada od nje? Jo skozi kazen učila odgovornsoti do sočloveka, če si to učno uro očitno že zamudila. Lahko, da ti je zaupala, lahko pa tudi, da ti je, naivnici, napletla zgodbico o pijani prijateljici, ker to pač precej omili grobo prekoračitev prvotnega dogovora. Kar se tiče tistih, ki pišejo o bolj realnih urah, za starejšega mladoletnika je še zmeraj odgovoren starš. In država, ki pa je svojo vlogo povsem zatajila, glede na precej smrtno nabitih otrok v mestu, mimo katerih so se redarji in policaji šetkali povsem brezskrbno. Če bi starši dobivali položnice in obvezna svetovanja zaradi zanemarjanja skrbi nad mladoletniki in hodili na PP po pijane otroke, kot je bilo včasih, bi se ta množičnost izrodila v letu ali dveh.
Otroke, vse, sem vzgojila, da so se držali dogovorov, predvsem pa obvestiti, če so se le ti, zaradi razloga takšnega ali drugačenga, spremenili. To spoštovanje čutijo še danes, odrasli, vsak na svojem, pravzaprav še veliko bolj bolj kot prej, ker je vzdrževanje takih kontaktov na račun brezplačnih in dosegljiv appov mnogo enostavneje. Veliko potujem, tudi sama upoštevam pravilo, da mojih bližnjih ne sme skrbeti, kaj se z menoj dogaja. Trenutek, da jim napišem sporočilo v skupino ali objavim lokacijo, vzame dve sekundi, prihrani pa lahko ure nerovze in skrbi.

Pri nas 1 ponoci ni sredi noci, takrat enkrat se odpravljamo spat.
Sms ob 4ih me ne zbudi, a zato ob 5ih, ko vstanem, me ne rukne kap, ampak ze prej vidim sms z obvestilom, da so podaljsali ali prespali kje.

Kaj vam je to tako cudno? Meni je najbolj mormalno, da si ljudje, ki zivijo skupaj, povedo kje so in kdaj pridejo domov, pa ce gre za moza in zeno, odrasle otroke in starse ali pa le cimre (ja, moja sestricna in njena cimra se enako obvestita, kdaj katera pride domov).
[/quote]

Po tvoji logiki morajo tudi štiridesetletniki obveščati svoje šestdesetletne starše, da bodo pozni, ker pač živijo skupaj? Ker takih je veliko. In obratno?
Adijo pamet, da bi jaz svoje odrasle otroke obveščala, kdaj pridem domov, no. In še bolj noro je, da to njih sploh zanima. A stanujete vsi v eni sobici, pa se potem vsi zbudite, ko pridete domov? Kakšna razlika je za ene ali druge, če prideš ob osmih, desetih, polnoči ali zjutraj?
Za cimro razumem, če sta v ljubezenskem razmerju. Svojo ljubico seveda obvestiš, če boš pozen. In samo v tem primeru.

Halo? Sploh mi ni nič jasno? Kaj jo sploh sprašujete kaj je bilo? Moja je 16 pa ne zamudi niti 5 min..si ne upa..pa ni zakljenjena doma drgač..žal ji preveč pustite in to izkorišča.. pol pa prijateljice in vsi krivi..itak..meje postavit, če ni že prepozno..pa vprasujete, če dati kazen? Za 5.ur zamude? Madona no..itak..in to tako, da si jo zapomne

Pri 17 si ob uri doma, če ne, se javiš. Tu po mojem kazen mora bit. 1 mesec brez izhoda npr. Naslednic se ne bo ponovilo.
O alkoholu pa temeljit pogovor. Izgovora na druge ni.

Se popolnoma strinjam, tudi moja hci je stara 20 let pa vedno vem kje je. Tudi ce se ponoci zadrzi dalj casa kot je sprva “napovedala”, mi poslje sms, pa ceprav ga vidim sele zjutraj vem, kje in s kom je in tudi ob 5h zjutraj napise “doma sem, nocko” in enako tudi midva z mozem sporociva ce “zamujava domov”. Pri danasnji tehnologiji je to danes stvar 10 sekund, nekomu to pomeni “mirno noc”.

Fajn bi blo, če bi vi te vaše “otroke” nehale držat k zizanju mlekeca. Dejstvo je, da že marsikatera punca pri 17 veselo sexa. Lahko pa se pogovorite o zaščiti glede tega. Otroci odraščajo ali so že odrasli. Pustite jih živet svoje življenje in jih ne priklepajte nase. Pa o kakšnih kaznih to govorite? Saj niso stari 5 let!! Včasih so bile dekleta pri teh letih že mamice. Ja res, hudo a ne? Vi jim bi pa kazni nabijale, da ne smejo nikamor ven en mesec. Ne se zajebavat. Pustite jih končno, da naj bodo samostojni vaši otročički! Dajte jih od zize stran. Čas bi že bil.

Če bi jaz to naredila pri 17h bi šlo nekako tako:
Če me ob določeni uri ne bi bilo domov in ne bi javila, da bom zamudila, bi mama klicala na moj mobitel in preverila kaj se dogaja.
Če se ji ne bi javila, bi se usedla v avto in me šla iskati oz bi to naročila osebi, ki bi bila najbližje moji lokaciji.

Kazen bi vsekakor morala biti vzgojna, hči je navsezadnje prekršila dogovor in zlorabila dogovor, v dobi mobitelov in socialnih medijev je res težko verjetno, da ni imela možnosti, da vas obvesti, da bo zamudila, je pa “čudno” tudi, da vi niste preverili kje je ona oz kaj počne

New Report

Close