Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V letu 2020 bo kar pet dela prostih dni manj kot v letu 2019, ko jih je bilo 12.

V letu 2020 bo kar pet dela prostih dni manj kot v letu 2019, ko jih je bilo 12.

V letu 2020 bo kar pet dela prostih dni manj kot v letu 2019, ko jih je bilo 12.

Juhuhu!

Nič ne bo s neskončnimi kombinacijami: dva praznika sredi tedna, pa oodelamo 2 dni, pa vzamemo dan dopusta, pa smo doma 9 dni. Nič več, adijo.

Nič ne bo z neskončnim mantranjem, ki smo ga polušali celo leto 2919: juhuhu, spet prihajajo prazniki. Četudi je bil dela prost le en dan…

Prazniki v 2020 seveda bodo, ampak skoraj vsi ob sobotah… 🙂
Bilo (v 2019) pa PROŠLO!

Je treba delat, ne ga pa srat (Ado Smolar)….

Napisal: kapitalist-lastnik.

Lani je bilo to s prazniki obupno.

Juhuhu za tiste pri koritu. Med tem, ko se bodo mastili z izobiljem, bodo za njih delali služnji na minimalcih po fabrikah.

nova
Uredništvo priporoča

Res je.

Posledično pa imamo s (po občutku) trikrat manjšo storilnostjo kot v Avstriji, pa tudi z nenehnim razmišljanjem VELIKE VEČINE Slovcencev, kdaj bo spet kakšen “praznik”, ki se bo razvlekel na 5, 7, celo 9 dni, enkrat manjše plače, kot Avstrijci.

Tista mantra o prislovični pridnosti Slovencev, se mi zdi, že 20 let NE VELJA VEČ!

Postajamo lenuhi, da jim ni para. In počasni, kot Črnogorci. Vse v “slov movšnu”, če se le da.

Sužnji so se, kot vemo iz zgodovine, večkrat uprli.

Uprli so se celo slovenski in hrvaški kmetje (kmečki upori).

Tile današnji sužnji pa se ne uprejo celo niti na volitvah, saj volijo VEDNO ISTE…

In potem kritizitajo in bentijo ob pivu.

Karkoli obkrožijo, obkrožijo za svojo bedo. Edina rešitev bi bila, da bi se 100.000 ljudi obrnilo proti Ljubljani s traktorji in vsem, kar imajo. Potem bi poslanci spustili drisko.

Sužnji so se, kot vemo iz zgodovine, večkrat uprli.

Uprli so se celo slovenski in hrvaški kmetje (kmečki upori).

Tile današnji sužnji pa se ne uprejo celo niti na volitvah, saj volijo VEDNO ISTE…

In potem kritizitajo in bentijo ob pivu.
[/quote]


[/quote]

Točno tako bi bilo treba narediti in dokončno ustoličiti gospoda Janeza Janšo. Že vidim kako počasi pripelje zmagoslavna povorka traktorjev v Ljubljano, On pa pokončno stoji na okrašeni prikolici, ki jo vleče največji John Deere in maha od sreče prevzetemu ljudstvu na ulicah.

In se stevilo dni placanega dopusta je treba ukinit…vsakemu 14 dni placanrga dopusta…vse ostalo si placnik sam…mi gre na jetra ko imajo v ju po 35 dni dopusta pa sodne pocitnice…da o prasovju v parlamentu sploh ne govorim

Predlagam, da prazniki spet postanejo prenosljivi, kot je bilo v Jugi. Če je praznik na soboto ali nedeljo, naj se prenese na ponedeljek!

Res je.

Posledično pa imamo s (po občutku) trikrat manjšo storilnostjo kot v Avstriji, pa tudi z nenehnim razmišljanjem VELIKE VEČINE Slovcencev, kdaj bo spet kakšen “praznik”, ki se bo razvlekel na 5, 7, celo 9 dni, enkrat manjše plače, kot Avstrijci.

Tista mantra o prislovični pridnosti Slovencev, se mi zdi, že 20 let NE VELJA VEČ!

Postajamo lenuhi, da jim ni para. In počasni, kot Črnogorci. Vse v “slov movšnu”, če se le da.
[/quote]

Bo treba skrajšat delavnike, pa nagrajevati večjo učinkovitost, pa ne bo več slov movšna.

Ja in? Tisti, ki bi radi špekulirali, nehite delat.

Pomisli na delavce, ki delajo praznike in vikende. Zanje nedelja, praznik ne obstaja vec.

Pomisli na delavce, ki delajo praznike in vikende. Zanje nedelja, praznik ne obstaja vec.
[/quote]
Za tiste, ki delajo praznike in vikende je vseeno kdaj je praznik.

Proizvodnja itak laufa v tri izmene vse dni v letu. Te praznike in dopuste izkoriščajo samo pisarniške miši v upravnih stavbah. Gospodarska birokracija, zaposlena prek veze. Direktorji bodo več dni pisali kot delavne in se še bolj zajedali v dohodke firm.

imajo prvič frej že 6. januarja.

Slovenija pa malce pozneje. Pa kdo bo to zdržal do takrat? Ni fer. Ni pošteno.
I ja bih, tata…

Predlagam, da prazniki spet postanejo prenosljivi, kot je bilo v Jugi. Če je praznik na soboto ali nedeljo, naj se prenese na ponedeljek!
[/quote]

Ja…jebemti a ne? Ker cucucu…če ne, bomo pa nehali delat in bomo rajši na socialki…v takem letu skoraj brez praznikov se pa res ne splača bit zaposlen….cucucu, al pa premaknit praznike, ki so v soboto in nedeljo….na delovne dni….cucucu….

Juhu…Avtor, pozabljaš da prenekateri v proizvodnji in drugje, delajo tudi ob nedeljah in praznikih. Pozabljaš na trgsmeovke, na zdravstvene delavce, ki imajo dežurstva, na delavce v proizvodnji na štirih smenah. Jaz sem delala na prvega novembra čisto normalno. Si delal ti, avtor, na prvega novembra slučajno?

Predlagam, da prazniki spet postanejo prenosljivi, kot je bilo v Jugi. Če je praznik na soboto ali nedeljo, naj se prenese na ponedeljek!
[/quote]

Jaz sem pa za to, da se prazniki popolnoma ukinejo in nam dajo 10 dni dopusta več.

Juhu…Avtor, pozabljaš da prenekateri v proizvodnji in drugje, delajo tudi ob nedeljah in praznikih. Pozabljaš na trgsmeovke, na zdravstvene delavce, ki imajo dežurstva, na delavce v proizvodnji na štirih smenah. Jaz sem delala na prvega novembra čisto normalno. Si delal ti, avtor, na prvega novembra slučajno?
[/quote]

Vsi be delamo, eni smo že v pokoju.

In imamo čas opazovat to enomesečno norijo in histerijo, ki je vsako leto hujša.
Gre dobesedno za razpad sistema.

Gospodarska škoda, vprašaj gopodarstvenike, pa je pri taki noriji velika in nepopravljiva.

Je že prav, da se človek izklopi in se poveseli. Dan, dva, tri.
Ne pa da je cel mesec obsedeno stanje, panika, razmišljanje, kam bomo šli in kako bomo skombinirali, da bomo doma vsaj 14 dni. Raje pa tri tedne.

Skratka, čista PATOLOGIJA.

In potem povprečen Slovenec rabi še najmanj 14 dni, ali celo mesec, da pride k sebi. Da se spet zave, da življenje ni decemberski žur, ampak 22, velikokrat pa 26 delovnih dni na mesec…

Zato me veseli, da bodo taki v 2020 dobili po nosu.

Zeeeeeh. V normalnih državah se dela prost dan prestavi na petek ali ponedeljek, če praznik pade na soboto ali nedeljo.

Ampak Slovenija še dolgo ne bo normalna država.

Vprašanje za vas avtor je bilo, ali ste DELALI na 1. novembra? Nisi odgovoril.

Še v kapitalistični obljubljeni deželi Ameriki se praznik, če pade na vikend, prenese na ponedeljek. Da se ne boš preveč napihoval.

Jaz bi te stokajoče in jamrajoče osebke, ki tarnajo, kako bo manj prazničnih in prostih dni, dala delat na kako delovno mesto, kjer je vsak dan enakovreden drugemu (praznični-dela prosti dnevi ne obstajajo).

Jaz bi tebe tudi dala na tako delovno mesto, pa še po šihtu kuhat, prat, likat in pospravljat za descem, pa me zanima, kako ti potem ne bi jamrala, pi.zda spočita pisarniška!

Jaz bi tebe tudi dala na tako delovno mesto, pa še po šihtu kuhat, prat, likat in pospravljat za descem, pa me zanima, kako ti potem ne bi jamrala, pi.zda spočita pisarniška!
[/quote]
Ne razumem dobro tega posta, v čem je tvoj problem?
Drugače pa, uboga revica/revež. Ti bi mene dala na tako delovno mesto? LOL
Po šihtu oddelam še drugi (skrajšan d.č. šiht).
Za desca (ali sebe) in pospravljenje za njim mi zmanjka časa, priznam, mora kar sam za sabo, huda krivica, ane?

New Report

Close