Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Osamljenost škodljiva kot kajenje

Osamljenost škodljiva kot kajenje

Ste vedeli, da vpliv, ki ga ima občutek osamljenosti na naše telo se šteje za enako škodljivega kot je deset cigaret dnevno. Osamljenost škoduje našemu zdravju, tako fizičnemu kot psihičnemu. Osamljeni ljudje so tudi veliko bolj nagnjeni k depresiji in anksioznosti.

Eh, monovske samske zavoženke so srečne, so prilimale “raziskavo”😁, čeprav so vlade začele namenjati miljone za blažitev te sreče. Velika Britanija je celo ustanovila posebno ministrstvo.

Biti samski ni isto kot biti osamljen.

Biti osamljen pomeni imeti občutek, da ne spadaš tja, kjer si, da ne pripadaš nikomur, da nihče ne misli nate, da te nihče ne mara, …

Če si samski, nisi nujno osamljen, ker imaš lahko ob sebi ogromno ljudi, ki te imajo radi.

nova
Uredništvo priporoča

Biti samski ni isto kot biti osamljen.

Biti osamljen pomeni imeti občutek, da ne spadaš tja, kjer si, da ne pripadaš nikomur, da nihče ne misli nate, da te nihče ne mara, …

Če si samski, nisi nujno osamljen, ker imaš lahko ob sebi ogromno ljudi, ki te imajo radi.
[/quote]
Ah kje pa, ni isto, ti kar laži samo sebi.😁

Se popolnoma strinjam s to izjavo! Veliko ljudi se v druzbi lastne druzine ter otrok pocuti osamljene….medtem ko se ljudje ki zivijo sami, lahko ravno v samoti pocutijo popolnoma izpolnjene in srecne.

Biti samski ni isto kot biti osamljen.

Biti osamljen pomeni imeti občutek, da ne spadaš tja, kjer si, da ne pripadaš nikomur, da nihče ne misli nate, da te nihče ne mara, …

Če si samski, nisi nujno osamljen, ker imaš lahko ob sebi ogromno ljudi, ki te imajo radi.
[/quote]

Osamljene ste v glavnem babe, ker ne hodite pit v oštarije. Tam bi še koga spoznale, da vam življenje zakomplicira, da vam ne bi bilo enolično . Samski dec gre pit v oštarijo, tam se pa še za kakšen fuš zmeni, za kakšen piknik, socialno se omreži in se mu stalno dogaja. Nima časa za tuhtanje o osamljenosti kot glupe babe, ki samo doma čepite in jamrate.

Itak , večno samske suhe veje pokajo od sreče, to se tudi na monu vidi, ne le v medijih in v reali.😁

Pa še nekaj je, bolj ko so stare te stare tete, kot se jim je vedno reklo, srečnejše so in vse to zahvaljujoč lastni čoknjeni betici.

Biti samski ni isto kot biti osamljen.

Biti osamljen pomeni imeti občutek, da ne spadaš tja, kjer si, da ne pripadaš nikomur, da nihče ne misli nate, da te nihče ne mara, …

Če si samski, nisi nujno osamljen, ker imaš lahko ob sebi ogromno ljudi, ki te imajo radi.
[/quote]
No, tudi to, koliko ljudi imas “ob sebi”, magari, ce te imajo radi, se ni pokazatelj (ne)osamljenosti.

Osamljenost je stvar posameznikovega dojemanja lastne situacije. Odnosa, ki ga ima do sebe in sposobnosti nositi se sam s sabo oz. znati uzivati v druzbi samega sebe.
Se pa se ljudi se prav fobicno boji biti samih. Samih brez partnerja, samih na dopustu, samih v restavraciji, itd. Meni nic od tega ne predstavlja problem. Dalec od tega.

Cisto nekaj drugega pa je, ce obstaja le to, samota, ki traja in traja brez, da bi se temu videlo konca. To pa najbrz slej kot prej vsakega med nami potre. In gotovo ni zdravo. Ampak samo zato, ker si v zvezi, ki magari vkljucuje sobivanje, se ne pomeni, da si avtomaticno resil morebitni problem osamljenosti. Tudi poparckani se lahko pocutijo se kako isamljene, nerazumljene in izolirane.

po številu psov in mačk, ki jih ima kdo
Žal s temi živalmi zajebavajo vso sosesko


No, tudi to, koliko ljudi imas “ob sebi”, magari, ce te imajo radi, se ni pokazatelj (ne)osamljenosti.

Osamljenost je stvar posameznikovega dojemanja lastne situacije. Odnosa, ki ga ima do sebe in sposobnosti nositi se sam s sabo oz. znati uzivati v druzbi samega sebe.
Se pa se ljudi se prav fobicno boji biti samih. Samih brez partnerja, samih na dopustu, samih v restavraciji, itd. Meni nic od tega ne predstavlja problem. Dalec od tega.

Cisto nekaj drugega pa je, ce obstaja le to, samota, ki traja in traja brez, da bi se temu videlo konca. To pa najbrz slej kot prej vsakega med nami potre. In gotovo ni zdravo. Ampak samo zato, ker si v zvezi, ki magari vkljucuje sobivanje, se ne pomeni, da si avtomaticno resil morebitni problem osamljenosti. Tudi poparckani se lahko pocutijo se kako isamljene, nerazumljene in izolirane.
[/quote]Glej čoknjeno, lahko si lažeš koliko hočeš in hinaviš s plitvim nakladanjem, mapak če je to postal najhitreje rastoč in problem številka ena v zahodnem svetu , boš težko blodilo nekaj drugega. Pa še nič nimaš od tega, zaradi prepričevanja drugih boš še vedno na tabletih , rezanju žil , norenju z objemanjem dreves, jezi, žlehtnobi, zavisti in histeriji…

Četrt miljona cuckov, število še kar narašča, pa zagtovo več kot miljon mačkov. Jaa bi jim predlagal, da za družinske člane sprejmejo še podgane in miši in ukinejo deratizacijo.

Katere od večno samskih srrečnih monkelj danes ni prisotne?😁

Pri prisilni hospitalizaciji osebe so morali pomagati ormoški policisti

Jaz sem bila osamljena samo v letih, ko sem bila poročena. Ne prej in ne potem. Tako, da je to bolj odvisno od situacije posameznika. Nekateri imajo vedno probleme, nekateri pač ne. Pa naj gre za odvisnost od česarkoli ali kogarkoli. Kot bi rekli stari Grki: Najboljši je zdrav duh v zdravem telesu.
In ja, sam in osamljen ni enako. Nikoli ni bilo. Nikoli ne bi smeli dovoliti, da nekdo/nekaj odloča o našem počutju.

Osamljenost povzroča poleg že omenjene depresije, tudi oslabljen imunski sitem, pogoste prehlade, srčne in žilne bolezni, demenco, sladkorno bolezen. To je zelo resen problem.

nekateri ljudje so asocialni in takim ni pomoči. Tudi ni pomoči ženskam, ki ne upajo v družbo in so polne predsodkov. Tista, ki se je z dedci po gostilnah družila, še nobena ni slabo skozi prišla. Takoj je našla mojstra za to in ono za pol cene ali manj. Jaz poznam nekaj lokalnih veseljačic, ki so tako porihtale strehe, fasade, cele hiše in vsi zadovoljni. Uradno so vse samske, fehtarji pa delajo okoli bajte u nulo.

Tale izjava pa zmaga, ena boljših na tem forumu, pa še kako resnična.

Monklje, posebna ponudba.

[img]http://shrani.si/f/b/137/4x7IODDs/754123108238139713859091.png[/img]


Viharc, hebi se.

[img]http://shrani.si/f/w/Dc/3jqSeqSI/804278542762072420555919.jpg[/img]

Ta pa še vedno zmaga in pove marsikaj o tej sreči samskih.😁😁😁

[img]http://shrani.si/f/2C/Fr/es5D4bW/5/687956922382710871813759.jpg[/img]

Najbolj smesno je pa to, ko ste nekateri dedci se na zivali ljubosumni :)))

Ne verjamem, da je kdo na karkoli ljubosumen, če ti zoglj pove, da si čudaško, zavoženo po lastni betici tako daleč, da se s tem morajo po novem celo vlade ukvarjat in namenjat denar za to.

Na koga si pa ti ljubpsumna, ko cviliš vsa objokana, da so moški prasci?

Malo prebiram ta čvek po dolgem času. Še vedno isto. En kup traparij. Sem brala temo o tem kaj družine počnejo na zadnji dan v letu in sedaj berem to. Ma biti samski ali osamljen je isti šmorn no. Pa meni se zmeša, da sem tako asocialna ali pa samsko osamljena ali pa v vezi osamljena. Pa da si na zadnji dan v letu ogledamo film, nazdravimo in gremo spat? Saj se ne čudim, da je tako kot je. Ja madona, nekaj veselja je pa treba od sebe dat. Mi bomo pri nas, ker sta otroka stara pod pet let, ampak bo zabava. Za vse. Ne pa bit asocialen, jaz pravim mulast ali pa namrgoden… Pojdite med ljudi, igrajte se z otroci, nekaj dobrega pojejte in si prižgite tist yeben cigaret. Pa kaj. Pa spijte toliko, da vam ne gre na kozlanje.
Negativni učinki cigaret isti kot asocialnost? Ma bolš slab cigaret v dobri družbi prižgat, kot pa sam z vrečo čipsa ležat na kavču.

Pa ne me citirat, ker tega tud ne razumem najbolj.

New Report

Close