Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšna je vaša koprist od socialnih omrežij?

Kakšna je vaša koprist od socialnih omrežij?

Vam 1500 virtualnih prijateljev priskoči na pomoč, ko ste v škripcih? Vam katera od 50 dodanih lepih punc da kdaj kavsati? Vam kdo od facebook kolegov kdaj zrihta biznis ali službo?

Ali je edini namen, da drug drugemu vice o Bosancih lajkate, pa na pol nage latino plesalke, pa športne dogodke spremljate?

Kakšna je pa tebi general defektna zguba, korist kar naprej odpirat foušljive in noreče teme na monu?

Če želiš samo kritizirati – preskoči moj odgovor.

Ni nobenih “lepih punc”, so osebni kolegi in kolegice, pa kup hobi znancev in virtualnih hobi znancev s celega sveta, ki me npr. preko tematskih skupin obveščajo o dogajanju na področjih, ki me zanimajo – in to s celega sveta. Delijo članke, posnetke, opisujejo zanimive knjige, nove seminarje, vodijo se diskusije o zanimivih vprašanjih, pogledih ali dilemah – in je zanimivo branje.

To se tud jaz sprasujem. Namrec nimam fb-ja, zato teh stvari ne razumem..🤔

Moji virtualni znanci so mi ze pomagali dobiti kak projekt. Sem ter tja na ta način dobim namig za kakšno zanimivo čtivo. Kaj dosti več pa ze ne. Uporabljam pa LinkedIn in Xing.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja, moji fb prijatelji mi priskočijo na pomoč, če je treba.
Gor imam samo tiste, ki jih dobro poznam tudi v reali. par deset jih je.Odkar smo gor, se celo malo več pogovarjamo, kot smo se prej.
Prav dober je ta fb za klepet na hitro.

Spet tema o tem, kaj nekdo pridobi kot da je ves point samo v koristoljubju. So stvari, navade, ki preprosto samo so, brez da bi karkoli pričakoval v zameno. Težko razumeš, a ne.

Skupinski pogovori – napišeš 1x v skupino, da se dogovoriš za srečanje v živo.
Pa kakšen nasvet o knjigi, članku… dobiš.

Razumem ljudi, ki so javne osebe, se ukvarjajo s šovbiznisom in podobnim, da imajo 4000 virtualnih frendov. Pa še ti se ponavadi na vse kriplje trudijo ohranit zasebnost. Ne razumem pa, kako ima lahko toliko virtualnih frendov ena povprečna 40-letnica, ki živi v enem povprečnem manjšem slovenskem mestu, ima 2 sitna otroka, moža in psa, hodi vsak dan v službo v eno brezvezno pisarno, skratka nič posebnega. Ok, pofrenda vsakega, ki pride mimo, pa vse frende od frendov, pa vse znane in neznane itd. Ampak, kaj ima od tega?? potem pa hoče še svojo familijo izpostavljat in razkazovat tako kot kakšne znane influencerke, otroci pa tega nočejo, mož še manj. Enim bi res morali z zakonom prepovedat dostop do interneta.
Če nisi neka oseba iz šovbiznisa, od socialnih omrežij večinoma ni koristi. To, da vsi pasejo svojo radovednost tam zame ni korist, samo obsedenost in zasvojenost s kukanjem v tuja življenja.

Ravno danes se mi je sanjalo, da nekje v javnosti komentiram, kako so socialna omrežja vplivala na to, da danes ne vemo več, kaj je res in kaj ni ter kaj je prav in kaj ni. Hm… :-/

New Report

Close