Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nov štedilnik-indukcija da ali ne??

nov štedilnik-indukcija da ali ne??

Pozdrav,
imam plin, nameravam kupiti indukcijo in vgr. pečico – set, kaj menite, je to ok odločitev, kako ste zadovoljni z indukcijo, bojim se, da mi bo žal za plinom.

Hvala in pozdrav.lp

meni je žal za plinom, prednost pa je, da je s čiščenjem kuhinje manj dela.

Iz plina spa na indukcijo in se po enem letu vrnila na plin.
Ma ni ga cez plin. Se jedi so se mi zdele drugacnega okusa.

nova
Uredništvo priporoča

Meni ni bilo žal za plinom niti za trenutek, eni se pa težko ločijo od njega, odvisno od posameznika. Svetujem ti, da ne kupiš najcenejše indukcije, glej, da ima dovolj stopenj za nastavljanje jakosti, da ima ločene komande za vsako kuhališče posebej, pa da ima booster za vsako kuhališče. Eni pohvalijo zvezna kuhališča, jaz tega sicer nimam. Jaz sem zadovoljna, je hitro, nekomplicirano in veliko bolj hvaležno za čiščenje, kot plin. Kuha se pa enako dobro, kot na plinu, tu ne vidim razlike.

Saj zaradi čiščenja bi želela indukcijo.
Doris, kakšen štedilnik mi priporočaš?
Kakšno znamko, nič se ne spoznam, cene pa so od 400 navgor, ja, bojim se, da mi bo žal za plinom.

Ne. Meni je žal.

Indukcija seva, preberi še o tem.

indukcija brni med delovanjem, preberi si o tem. jaz sem to brnenje slišala pri sosedi. meni je to moteče. meni je zakon steklokeramična.

Da se ne bo v prihodnosti izkazalo, da povzroča kakšne spontane splave (ali še huje kakšne okvare na plodu), glede na to, da brni in vpliva na živčni sistem, če si preblizu…..

Indukcijo priporočam.

Meni je indukcija ok, ker ne želim imeti plina zaradi varnosti kot takšne.

Prednost indukcija je v hitrosti in čiščenju. Jaz sem vzela srednji cenovni razred in mi je žal, da ker nisem odštela več. Moja ne brni. Pozorna bodi na to, da kakšno varovalko imaš, ker indukcija potrebuje veliko močnejšo, da kot navadna steklo keramika. Mene pri moji indukciji moti, če imam prižganih več kuhalisc, se jakost porazdeli. npr.ce nekaj vre v loncu in hkrati cvrem meso, ali neha vreti, ali ni dovolj vroce olje za cvrtje. Serviser in stromar sta zagotovila, da ne gre drugače.

Preferiram plinske štedilnike.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Pri nas imamo pol pol t.j 2 plošči navadni in dve indukcija…in je o.k.

Pri meni indukcija nič ne brni. Je super hitra, se mi zdi še hitrejša od plina in praktična za čiščenje. Edino posodo je bilo treba zamenjat.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Pred nakupom prestudiraj kaksen strom imas v kuhinji oziroma nasploh v stanovanju.
Indukcijo se priklaplja tako, da so kuhalisca na 2 fazi (so ze kabli tako nastimani oz. prikljucki), pecica pa se priklopi na 3. fazo.

Ce imas samo eno fazo v kuhinji zna biti problem.

Naša indukcija je na trofaznem toku. Imamo top of the line. Res se prepričaj glede elektrike, da ne bo potem problemov.

Kar se plina tiče, ga v hiši ne bi imela nikoli.

Evo, o tem govorim. To je indukcija priklopljena na eno fazo. Danes je tako, da mora biti instalacija za stedilnik v kuhinji ze taksna kot v kaksni resni delavnici. Drugace se dogaja to kar je zgoraj opisano.

Plin je cist ok. Smo sli na 2 indukcija, 2 navadna steklokeramika. Nic ne brni, verjetno je kec v tem, da kupis mal drazje. Ne vidim pa posebne prednosti glede na plin. Zaradi zdravstvenih razlogov ne bi vec nikoli sla na indukcijo. Smo pa sli v to (namesto plina), ker bi sicer morali prestavljat napeljave v kuhinji (smo se preselili).

Kakšnih zdravstvenih razlogov?

Kakšnih zdravstvenih razlogov?
[/quote]
Indukcija seva in je zaradi tega nepriporocljiva. Dandanes, ko imamo ze toliko tega sevanja, si, vsaj jaz ne bi navlekla se štedilnika takega, ni nobene potrebe, se najmanj da ni bil razlog za to čiščenje. Nikoli ne bi zaradi ciscenja zanemarila svojega zdravja. Sploh ker so ta sevanja najvecja v ravno trebusnem predelu, kjer so vsi pomembni notranji organi.
Jaz v taki kuhinji z indukcijo ne bi hotela kuhati.
http://www.inis.si/index.php?id=35#.XgkXn1NJc0M

Nikoli več na plin.

Kakšnih zdravstvenih razlogov?

Tudi, ce imas srcni spodbujevalnik ne smes imeti indukcije.

Plin je zame zakon v kuhinji že 40 let, imam zemeljskega. Dela tudi takrat, ko ni elektrike. Moja plošča je steklokeramična. S čiščenjem te ni nič več dela kot pri indukciji.

New Report

Close