Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj zgražanje nad mamicami, ki želijo svoje otroke hraniti zdravo?

Zakaj zgražanje nad mamicami, ki želijo svoje otroke hraniti zdravo?

Dojenčku bom začela počasi uvajati gosto hrano, zato iščem na spletu ideje,kaj vse vključiti v njegov jedilnik, da bo zanj zdravo. Na primer da to ni čokolino, da mu na kruh ne mažeš paštet, da ne je hrenovk, juh iz vrečke itd.

Zanimiv se mi zdi odziv sodelujočih v takih debatah,mnogo je takih: Joj, še sreča da nisem tvoj otrok, ubogi otrok ipd.

Resno?

Ker nekdo ne želi hraniti svojega otroka z nezdravo hrano, to velja za nekaj slabega?

Še najbolj smešno se mi je zdelo, ko sem videla odziv uporabnice z imenom mamamia na kulinariki, ki kao noro obvlada vse vrste kuhanja, da ubogi ta otrok in potem naštevanje, kaj vse (nezdravega) je jedel njen sin v mladih letih.

Kaj pa vi menite, kaj vam je bilo pomembno, ko ste uvajali gosto hrano svojim otrokom?

Pomembno?
Da je hrano pojedel, da je bila pripravljena hrana sveža in hitro pripravljena, okusna (slana ali sladka)

Da ne boš otroka terorizirala z vege prehrano. To je isto, kot bi ga z veroukom. Se bo že pri svoji polnoletnosti odločil, kako se bo prehranjeval.

V temi na kulinariki ne vidim nobenega zgražanja, ampak kolektivno ugotovitev, da pretiravaš.

Če res pretiravaš ali ne, ne vem, ker si naslovno temo zbrisala, ampak najbrž da ja, ker je razbrati, da otroku iz nekega neznanega razloga ne boš dovolila jesti stvari z glutenom.

Pazi se fanatizma, v nobeno smer ni dober.

Pomembno mi je kaj jeva midva z možem in seveda kaj jedo otroci. Kolikor se le da, si hrano pridelamo sami, jo kupujemo od preverjenih pridelovalcev, nekaj pa seveda kar v trgovini. Če se le da, ne jemo predelane hrane, ampak smo poskusili tudi skoraj vso “svinjarijo”. Od hrenovk, Coca cole, paštet, Nutelle in Čokolina…
Moji otroci so danes že skoraj odrasli, starejša je na svojem. In si kuhajo sami, čimbolj ekološko, kar lahko dobijo. Nekaj pa seveda je tudi junk fooda. Ampak če je to 10x na leto ni tak greh. Redna vsakdanja rutina je pa doma pripravljena hrana iz osnovnih sestavin.
Ti kar poskrbi za svojega otroka, kot meniš, da je prav. Ne oziraj se na rajo, ki si kuhinjo opremi zato, da jo razkazuje, noter pa nič ne zna naredit. Takih je danes večina.

Avtorica, preprosto za to, ker ne gre za zdravo, le za tvojo motenost v betici.

Ooo lej dežurno sralo spet

Ooo lej dežurno sralo spet
[/quote]

Glej, tako je, pokaži mi moteno skupaj s tabo današnjo žensko, ki zna rihtat in hranit otroka? Je ni. To cele umetnije neumnosti ustvarjajo. Seveda ima vsaka normalna prav, ko reče ubogi tvoj otrok.

A pediatra pa to dete nima?

A pediatra pa to dete nima?
[/quote]KJe pa ti živiš za časom, pediatri danes nič ne vedo, vrle babe z “znanjem” to vse presežejo….ko človek to vidi, je dejansko vesoljna zkladnica babje norosti…

Jaz sem se držala uradnih smernic in znotraj tega iskala ideje in kombinacije.

Jaz sem tudi pricela z uvajanjem.

Kuhala ji bom zelenjavo, ki smo jo pridelali sami- krompir, cvetaca, korenje, bucke… nato meso kunca in piscanca domace reje

Potem pa kombinacije vsega…

Dobre ideje sem nasla na bobbeefoodie.

Mi smo mu dali na kroznik vse od a do z. Od zacetka takoj ubistvu bolj zelenjavo in sadje, potem pa kmalu vse po vrsti. Je pa tako da nasi niso marali raznih gaziranih pijac in cokoladnega mleka/cokoladnih zadev v mleku. Zakaj ne, nevem, jim pa nisem silila ce pac niso hoteli. Smo pa na kmetiji in smo z vec kot polovico hrane samooskrbni. Kako gre to ko moras vse kupovati nevem, jaz bi verjetno gledala da je hrana kvalitetna in kar se da “eko”, pac tisto kar bi ocenila da je za vse ostale v druzini tudi ok.
Nevem poskusaj in poslusaj samo sebe, kaj ti pravi tisti materinski instinkt. Ce se ne pocutis ok otroku dajat za jesti razne pastete, potem pac ne. Ampak moras pa vedet da prej ali slej bo jedel tudi take stvari in verjetno mu bodo zelo dobre.

In da namesto juhe iz vrečke, le-to skuhaš sama in namesto kupljene paštete le-to sama narediš ali pa narediš nek namaz v milijon različicah rabiš mnenja neznancev? Kaj pa ti ješ?

Imam dva majhna otroka, začela sem z uvajanjem zelenjave, mesa, žit (najprej brez glutena), nato še sadje. Kmalu sem za vse kuhala enako, samo solila nisem oziroma sem za ostale naknadno. Držim se smernic glede uvajanja glutena, jajc in kravjega mleka. Trudim se, da ponujam predvsem zdravo hrano, kuham veliko zelenjavnih juh, doma pripravljenih obrokov iz osnovnih sestavin (meso ali ribe, zelenjava, žita), je pa kdaj na meniju tudi kakšen sok ali sladkarija. Ne vem, zakaj bi dojenčku dajala Čokolino, tudi sama tega ne jem. Je na voljo toliko druge zdrave in okusne hrane. Pa kot pravim, občasno dobita tudi kaj sladkega, ampak ne pretiravamo in tudi sicer imata zelo rada pojesta, kar skuham.

Imam vprasanje. Se take previdne mamice nic ne bojite, da bi otrok kasneje v vrtcu in oanovni soli bognedaj dobil alergije in avtoimunske bolezni, ob vstopu na drugo hrano? Cokolino pa ja ni tak greh. Ce nic ni slano, je ti v tej staristi prav, ampak ce nic ni sladko v otrostvu, slinavka ni tako mocna pri prebavi sladkorja nito kasneje, insulina pa se nato mora ob vstopu v svet vec sproscati, mogoce pa bo kot odrasel jedel vse sproti. Saj lahko ima diete kasneje kot star, zdaj pa naj je vse sproti, glede na starost. Ali pa vsaj ne tako striktno strogo. Ce ima clovek gen za sladkorno, ti ni odvusno od prehrane in se v vsakem primeru razvije, ampak ob takem ujckanju mu diete ne bodo prijele, ker itak ni nikdar umetnega, sladkega, slanega, mastnega jedel.

Pri nas jemo zdravo, z izjemo kaksnih posebnih dni.
Otroka od uvajanja gh hrane dalje jesta svezo hrano, doma skuhano, nepredelano. Meni se to zdi osnova za zdravo zivljenje.
Od sina sosolci vase mecejo najslabsi crap od hrane, cokolino za zajtrk, nic kosila potem pa direkt v meka, ker so revcki lacni. A mamice na seatankih tarnajo cez slabo kakovostjo solskih kosil. Iste mame imajo vsaj 20kg viska in so ze na videz zelo nezdrave.

Moje izkusnje: take komente dajejo zanemarjene in zamorjene mame, ki so ze zdavnaj obupale in zdaj kontrirajo vsemu normalnemu. Ja itak, vsi so preziveli. Predebeli z avtoimunimi boleznimi, z zmahanimi hrbtenicami zarad hojic in prisilnega posedanja, s koznim rakom, ker so kreme kr neki, in takoj dalje… Ampak ja, po mnenju teh babur jim nic ne manjka.

Kaj za vraga je pa to spet gh hrana? ampka ste, ne le tumasti, usekani, da slišite kako trava raste. Smrdi od vas , dobesedno smrdi.

Kaj za vraga je pa to spet gh hrana? ampka ste, ne le tumasti, usekani, da slišite kako trava raste. Smrdi od vas , dobesedno smrdi.
[/quote]

gh hrana ni nič posebnega. gh je samo kratica, ki pomeni gosta hrana. Kratico se uporablja, kadar starši govorijo o režimu prehrane v prvem letu otroka.

gh hrana ni nič posebnega. gh je samo kratica, ki pomeni gosta hrana. Kratico se uporablja, kadar starši govorijo o režimu prehrane v prvem letu otroka.
[/quote]
A res? To je po novem, ko niti ene babe več ni sposobne, da bi znala skrbet za otroka? Ker ko sem jaz imel majhne otroke nisem uporabljal nobenih kratic, le zdravo pamet.

Dejansko to vidiš na daleč, samo v faco pogledaš in vidiš, da je usekano. Na prste ene roke jih lahko prešteješ, ki niso. Saj posledice so pa tu, potem se pa še blesavo sprašujejo od kje otroc taki?

Saj to je tisto. Moja svakinja je pri otrokovih 10 mesecih eno soboto zvečer panično ugotovila, da je zmanjkalo Aptamila. Kje naj zdaj dobim mleko za otroka, ker ko gre spat, hoče mleko??? Ja v hladilniku ne. Ja da to pa nikakor. Čez en mesec je otrok šel v vrtec in dobil v skodelico pri malici alpsko mleko. In čokolino. In hrenovko. In pašteto. In kosilo polno vegete in knor kock. ………. In takih primerov je ogromno. Vse na krožnikih oh in sploh super, potem pa otrok od danes na jutri v svoje sterilno telo dobi pravo bombo vsega mogočega sranja, od barvil, konzervansov, ojačevalcev arom, dodatkov takih in drugačnih, itd. A je čudno, da imajo sto in eno alergijo? Da se v najstniških letih, ko jim ne pripravi več mama vsakega grižljaja in tudi sami lahko pridejo do hrane, posegajo po packariji? Da se razumemo, zagovarjam zdravo hrano v čim večji količini, ampak če kdaj pa kdaj pridete zvečer malce pozno domov in bo zato otrok pojedel za večerjo hrenovko in kos kruha namesto pet hodnega menija skrbno pripravljenih jedi iz bio eko polnozrnatih brezglutenskih…. sestavin, ali pa po kosilu za sladico vzel kinder čokoladico namesto goji jagod, bo prav tako zdrav. Mogoče še bolj, ker ne bo napsihiran okoli zdrave in nezdrave hrane in mu nezdrava hrana ne bo toliko bolj dišala samo zato, ker je prepovedana.

Največji hec je, ko mame hranijo otroka z aptamilom, potem pa madaljujejo z bio eko hrano.
Aptamil je visoko procesirano živilo na ravni poli salame. Sranje skratka.

Jaz menim, da ”mama”, ki za dešifriranje, katera hrana je zdrava in katera ne, potrebuje nasvete interneta, ne bi smela biti mama.

Saj to je tisto. Moja svakinja je pri otrokovih 10 mesecih eno soboto zvečer panično ugotovila, da je zmanjkalo Aptamila. Kje naj zdaj dobim mleko za otroka, ker ko gre spat, hoče mleko??? Ja v hladilniku ne. Ja da to pa nikakor. Čez en mesec je otrok šel v vrtec in dobil v skodelico pri malici alpsko mleko. In čokolino. In hrenovko. In pašteto. In kosilo polno vegete in knor kock. ………. In takih primerov je ogromno. Vse na krožnikih oh in sploh super, potem pa otrok od danes na jutri v svoje sterilno telo dobi pravo bombo vsega mogočega sranja, od barvil, konzervansov, ojačevalcev arom, dodatkov takih in drugačnih, itd. A je čudno, da imajo sto in eno alergijo? Da se v najstniških letih, ko jim ne pripravi več mama vsakega grižljaja in tudi sami lahko pridejo do hrane, posegajo po packariji? Da se razumemo, zagovarjam zdravo hrano v čim večji količini, ampak če kdaj pa kdaj pridete zvečer malce pozno domov in bo zato otrok pojedel za večerjo hrenovko in kos kruha namesto pet hodnega menija skrbno pripravljenih jedi iz bio eko polnozrnatih brezglutenskih…. sestavin, ali pa po kosilu za sladico vzel kinder čokoladico namesto goji jagod, bo prav tako zdrav. Mogoče še bolj, ker ne bo napsihiran okoli zdrave in nezdrave hrane in mu nezdrava hrana ne bo toliko bolj dišala samo zato, ker je prepovedana.
[/quote]

Bravo tvoji svakinji. Čim dlje otroka obvaruješ prej sranjem od prehrane, več narediš za njegovo poznejše zdravje.

New Report

Close