Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj zamera če zavrnete vabilo na poroko

Zakaj zamera če zavrnete vabilo na poroko

Zakaj zamera če zavrnete vabilo na poroko? A ste obisk dolžni vrnit.

Skupina prijateljev cca. 6 parov, ki smo bili nekdaj dobri prijatelji in se veliko družili še iz časa študija, smo se z izjemo enga para že vsi poročil. En par takoj po diplomi, druga dva kmalu za tem itd. Eni pred otrokom, drugi po, tretji noseči. Tista dva pač ne, prav, saj ni mus. Tudi razselil smo se malo, pa otrok vmes, življenje pač, a občasni stiki so ostali, močno tudi zahvaljujoč FB.

Zdaj pa ta zadnji par vabi na poroko in nas je pol reklo, da ne moremo prit. Ta par je seveda zameril. Zvem od drugega para, ki sicer gre, da je kar jeza vrela iz ženina, ker kao oni pa so k nam vsem prišli, pa ne majhno darilo prinesli. Da smo kao dolžni se odolžit in vrnit obisk.

Ne družimo se več toliko, poroko bi njedva imela na obali, pa ni nihče iz primorske. Nimamo več vsi istega stila življenja. Ne razumem zakaj zamera? Zdaj on bi z nami (pa še nekimi drugimi, ki jih ne poznam) še dva dni prej šel dol žurat, fantovščino imet. Pa nisem več dvajset no, saj prav če hočeš, a meni/nam več ni.

Zakaj bi kdo opravičilo za odsotnost zameril? Bi vi?

Tudi jaz ne razumem, zakaj zamera. Tudi ne razumem vseh teh cirkusov okoli poroke.

Mene zanima, če je res čas tisti faktor, zaradi katerega ne greš? Ker to si povedal temu paru, a ne. Zakaj nisi iskreno spregovoril, če v tem ne vidiš problema? Poveš tako kot je in morda bodo ljudje drugače gledali na to kot če samo rečeš, da nimaš časa (ker ta izgovor je res kr neki).

nova
Uredništvo priporoča

Ti samo dostavi denar, pa bosta povsem zadovoljna. :)))

o neki zameri lapaš ti … drugi niti opazili ne bodo, da nisi prisotna … si gnus, ki ga ne potrebujejo na slovesnosti

ju knou d dril …

Nekaj mi povej avtorica. Koliko časa je pa že od tega, odkar ste se družili? In drugo. Če ste ostali na stikih po fb, ne vem zakaj se vam sedaj ne da it na to poroko. Pa ne mi tisto, joj, poroka je na primorskem, pa noben ni iz primorske. Ne se hecat no. Slovenija je majhna. Ali ste res zgubili stike že dolgo tega, ali pa vam ta par pač nekako ne ustreza.

Pa bi in ne bi, odvisno od več faktorjev: je prišlo vabilo za poroko, ki bo čez 1 mesec, si na FB samo lajkate fotke ali se celo pogovarjate (več stavkov), ste res izgubili stik ali ti osebi več karakterno ne ustrezata…
Če je vabilo pravočasno (vsaj 3mesece pred poroko) in ste le izgubili stik – ne vidim razloga, zakaj ne bi prišel na poroko? Si res ne moreš vzeti dan časa za svoja prijatelja? Saj ni potrebno, da ste 3 dni dol, povej, da toliko ne utegneš, a da na samo poroko pa prideš.
Mogoče pa mladoporočenca iščeta ponovni pristni stik z vsemi? Si želita preživeti čas kot v mladosti?
Pripombe o vrednosti daril ne bom komentirala, ker je verjetno bila izrečena v jezi.
A če ni nobenih hudih zamer, prepirov, varanj…med vami….potem ga razumem. Tudi sama bi bila jezna.

Glede na to, da se med seboj opravljate, imate očitno še konkretne stike in sor, ampak če ste bili res družba in ste se vsi poženili prej, en par pa pač zamuja, ne razumem, v čem je point, da nočete na poroko.

Ste samo malo bedni ali kaj tretjega?

Zato ker se računa na število daril, ne? Na poroko pa menda ja več neseš, kot boš tam pojedel in popil, ne?

Po mojem gre za to, da ste se vsi poročali po ameriških filmih, zdaj ko je pa zadnji na vrsti, pa vi več ne bi. Torej ste vi kljuseta, če ste pri vseh prej ravnali po pocukranih filmih, pa dajte še pri zadnjem, če ste res bili kaki prijatelji.

Meni so tvoji izgovori krneki. Saj na poroke hodimo celo življenje, nobene logike ni v tem, da vabilo zavrneš, ker si se ti že poročil. Do Primorske tudi ni pretirano daleč, če ne živiš na Madagaskarju. In vsi smo zmanjšali stike s prijatelji, ko smo dobili otroke, ker pač zmanjka časa. Poroke so odlična priložnost, da se čisto ne izgubimo.

Tudi meni so zamerili, ko sem zavrnila vabilo. V enih krajih je logika če jaz k tebi, moraš ti k meni. Zakaj, če mi pa ni?

Zato jaz ne hodim več na nič, kar mi res ne bi bilo pomembno (obletnice, poroke, itd), ker če grem, se pričakuje, da tudi jaz priredim, vabim, pridem, tudi če mi ni do tega.
Jeza pa po moje izhaja iz tega, da ne bo tvojega darila. Poroka je kakor obrneš in kakor govorijo, da se ne gre za denar, za mladoporočenca dober biznis, več je svatov, več € dobita.
Če vama ni za it, pošljita čestitko z enim lepim bonom. Pa bo kar naenkrat vse ok. V prihodnje pa se drži, da greš tja, komer boš tudi sam vabil.

Mene bi zavrnitve predvsem razžalostile, saj bi bil to pokazatelj, da nismo več tako dobri prijatelji, če se polovici parov ne ljubi potruditi in priti na poroko. Mogoče sta tudi onadva pred leti imela kake obveznosti, pa sta vašim porokam dala prednost, ker ste jima veliko pomenili.
Za prijateljstvo in prijatelje se je včasih treba tudi malo potruditi. Če nisi več tako mlada, bi to lekcijo že morala imeti osvojeno, ne pa da po forumu sprašuješ ali bi zamerili. Mogoče bi kdaj vzela v roke kak bonton.

Tvoje uporabniško ime je odgovor na tvoje vprašanje

Ja jaz bi sigurno zamerila ker ne zelite prit. Da si ne mores vzet enega dneva fraj pa res ne razumem….

Iz zgornjega zapisa se razbere, da avtorica nekega pravega razloga za to, da ne pride na poroko, nima. To, da bo poroka na obali in da noben ni s primorske, pa da se vam ne da več (k niste več kao 20 stari) ipd – ja sory, ampak vas je upravičeno poslal v tri 3,14zde materne.

Mislim, da je pri vsem v resnici še največji razlog darilo. Kdor vabi, ga pričakuje, povabljen pa noče iti, ker si niso več toliko blizu, da bi želel dati poroki primerno darilo, ki spada zraven

Jaz pa ne razumem, zakaj bi bila užaljena, če nekoga povabim pa ne želi, nima časa, mu je predaleč priti. Če želi, lahko pride, če ne želi, mu ni treba priti, saj je menda zakon veljaven, tudi če je sklenjen brez prič, kaj šele da bi moral biti poleg cel klan. Siliti nekoga oziroma opletati z užaljenostjo se mi zdi skrajno nezrelo.
V ozadju je pa itak požrešnost, da čim več iztržijo, vse to pa skrijejo za floskulo, da na ta veliki dan želijo imeti ob sebi točno to drago osebo (s katero imajo mlsčne ali nikakršne stike).

Izračunaj vrednost darila ki si ga od njih dobila in odbij vrednost kosila in drugega stroška z njimi in nato ta neto strošek pošlji v kuverti z voščilnico.
Če ti ne gre za denar, potem ne bo problema da to ne storiš

Ma ni fora v tem, da je obisk treba vrnit, da gre za kakšno dolžnost. Gre se zato, da ste stari prijatelji in ko enkrat nisi več 20 in ne moreš vsak petek it skupaj žurat, potem stike pač ohranjaš na drug način. Tudi na porokah, proznovanjih itd. Jaz hi bila žalostna, če bi me vsi stari prijatelji po vrsti zavrnili.
Moja starša gresta proti 60, pa se vsako leto peljeta na drug konec slovenije k svojim prijateljem iz mladosti na “čago”, ki si prirejajo že več kot 30 let. In še nikoli ni noben par izpustil! Pa smo tudi otroci bili majhni, pa starši bolani, pa ne vem kaj vse… pa se je vedno našel čas in volja.
Saj veš kako gre tista pesem… za prijatelje si je treba ČAS vzet, se poveselit in kdaj tud POTRPET.
Razen če teh ljudi ne smatraš za prijatelje. Potem pa jim to tako povej.

Na običajno zabavo ali obisk ni treba nesti zelo dragega darila, zato so te reči ponavadi manjši problem.

Midva sva tudi že zavrnila vabila na poroke, če si nismo bili RES blizu s tistim, ki vabi. Razlog je bil tudi v tem, da je poroka za goste povezana z veliko stroški, ki jih za neke daljne znance kot gosti nočemo prevzeti.

A veš kako gre tisto: Brez vas, dragi prijatelji/gostje, ta dogodek ne bi bil tako fantastičen (ali nekaj v tem smislu). In res je, prijatelji, ki jih povabiš naredijo poroko lepo in nepozabno. (ali pa rojstni dan, obletnico, itd.) In razumljivo je, da je par užaljen, ker brez vas ne bo isto in brez ostalih ki so povabilo zavrnili ne bo isto. Meni se zdi res grdo in hinavsko. Jaz sicer ne bi bila užaljena, ampak bi bila žalostna in razočarana. Ampak po drugi strani, danes se nikomur več nič ne ljubi, razen za lastno rit. Pač nič boljša nisi, kot večina folka.

Predvsem pa ta dogodek ne bi bil tako fantastičen brez vašega denarja, bonov, in drugih daril, dragi gostje.

Predvsem pa ta dogodek ne bi bil tako fantastičen brez vašega denarja, bonov, in drugih daril, dragi gostje.
[/quote]

Jaz nisem poročena, tako da meni nihče ni nosil denarja, daril in bonov. Pa tudi če bi se poročila, bi povabila samo tiste osebe in tiste sorodnike, ki bi se poroke udeležili iz srca. To je ožja družina in ena sama oseba, ki jo štejem za najboljšo prijateljico. Tako da ja, moj dogodek bi bil fantastičen, ti pa kar štej svoja darila in preračunavaj. 😉

New Report

Close