Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kurkuma pomaga?

kurkuma pomaga?

Za kaj vam ( iz izkušenj) pomaga kurkuma. Bere se, da skoraj za vse;). Zanima me, ker ne vem, kaj bi vzela za res, kaj za pogojno. Konkretno, imate kakšne pozitivne izkušnje?

Kar ti ne more škoditi, ko prečekiraš vse vsebnosti, sestavo, pridelavo in predelavo, probaš.
Edino tako izveš, za kaj vse ti lahko pomaga. Velja za vse.
Na kaj se opirati?
Iz česa je telo sestavljeno, kaj za svoje delovanje potrebuje in kje, na kakšen način, to dobiti.

Izboljšuje prebavo. To so moje izkušnje.

Hči se je malo bolj pozanimala, ko je jemala kapsule in ugotovila, da je analgetik. Zato pomaga pri raznih bolečinah.

Enkrat sem delala eno omako in sem ful pretiravala s to kurkumo, sem uporabila tudi druge začimbe in se mi je sanjalo, da letim, tko ful dobre sanje, ki jih običajno nimam. Očitno nekako deluje na psiho.

Težko rečem. Jo redno uživam, a poleg kurkume še drugo zdravo hrano, vitamine in prehranska dopolnila. Si pa vsak dan privoščim kakšno sladkarijo, vsaj enkrat tedensko pa konkreten nezdrav obrok, tako da nisem nek orto. Sem že kar v letih in vsi moji izvidi so dobri, čeprav se občasno slabo počutim in imam kakšne težave. Ne vem, mogoče (tudi) kurkuma pomaga, da sem zdrava. Da bi mi pomagala pri kakšni konkretni težavi, pa ne morem reči.

Pomaga odpraviti glivične okužbe.

Najprej locite : nekaj v tabletah od pravih raslin/zacimb

Kurkuma je večnivojska.
Rizoto naredi lepe rumn barve 🙂

Je pa dodatek h hrani. Jaz jo uporabljam. Ne morem pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zatrjevati neke njene lastnosti.
Ker je sedaj “zdrave” hrane… preveč. Sj je vse zdravo…

Tudi lahko v rižoto . V rižoto se daje sicer žafran (znana milanska rižota).
Kakšnih posebnih zdr. efektov nisem opazila. Mogoče res pomaga pri kakšnih kožnih zadevah.

Jaz jo uporabljam vsak dan (10 g). Kot osnovo, za kuhanje indijskih jedi.
Skoraj vsak dan pa uporabljam tudi kardamom, koriander, komarček, garam masalo, triplat, kumin, cimet, črno kumino, žafran, tulsi, igver in klinčke.
V vsako jed dam vsaj 6 različnih začimb, zaradi sinergije.
Pijem tudi zlato mleko. Tko, zaradi sprostitve.

Pri zdravniku nisem bila že 20 let.
Več pa ne želim pisati, ker mi ne bi verjeli.

Vseeno napiši, prosim. Eni ne bodo verjeli, drugi bodi razmislili in jim bo mogoče v pomoč, morda se oglasi kdo s podobno izkušnjo. Itsk smo anonimni.

Vseeno napiši, prosim. Eni ne bodo verjeli, drugi bodi razmislili in jim bo mogoče v pomoč, morda se oglasi kdo s podobno izkušnjo. Itsk smo anonimni.
[/quote]

Google ve. Vpišeš Zlato mleko in ti napiše recept. Za ostale stvari podobno.

full pomaga- znižuje krvni sladkor, pritisk, je antidepresiv in pomaga za sklepe. Tudi spiš super, če uživaš kurkumo. Jaz jo vsak dan potresem v liter nesladkanega čaja, mogoče pol žličke.

A ni tako, da se kurkuma veže / in ima efekt/ na mastne stvari? To pomeni, da je treba dodati nekaj takega /olje, maslo, med/.?

Tako je.
Jaz osebno kombiniram kurkumo + ghee maslo/kokosovo maščobo + črni ali kajenski poper + ščepec malce ingverja.
Držim se dejstva … hrana naj bo naše zdravilo.
In iskreno vam povem, začimbe in zelišča v prehrani delajo čudeže.

Tako je.
Jaz osebno kombiniram kurkumo + ghee maslo/kokosovo maščobo + črni ali kajenski poper + ščepec malce ingverja.
Držim se dejstva … hrana naj bo naše zdravilo.
In iskreno vam povem, začimbe in zelišča v prehrani delajo čudeže.
[/quote]

Jaz dodam kapljico ol. olja in malo mletega popra. 1/2 čajne žličke kurkume- je to dovolj/preveč vsak dan?

drugače res uživajte kurkumo. Indijske zadeve od vegetarijanstva dalje so zakonik za popolno zdravje človeka. Kaj me je osupnilo, ko sem jo začela dajat v čaj. Prvo, da po dolgem času perfektno spim. Prej zaradi predmenopavze kar problemi.

drugo, krvni sladkor šel na normalo, ter pritisk. Čudo je kurkuma, isto ingver. Za želodec je ingver čudežno zdravilo.

Kakšen je okus čaja s kurkumo? Ja, seveda, da lahko poskusim, čajev preveč ne pijem, prej pravi kakav s cimetom.
Vseeno hvala.

Če v ta čaj ne dodaš nobene maščobe, gre zgolj za placebo efekt, saj kurkume v taki obliki tvoj organizem nikakor ne more izkoristiti.

Enkrat sem delala eno omako in sem ful pretiravala s to kurkumo, sem uporabila tudi druge začimbe in se mi je sanjalo, da letim, tko ful dobre sanje, ki jih običajno nimam. Očitno nekako deluje na psiho.
[/quote]

Po dolgem času sem spet jedla kurkumo. Zmešala sem jo v jogurt skupaj s cimetom. Moram reči, da sem slabše spala, kot običajno, tko da to pred spanjem ni dobra odločitev. In spet se mi je sanjalo o letenju. Spet sem sanjala, da sem letela. Odločila sem se, da bom letela in sem :)) Kul sanje. Pa ponoči sem popila en kozarec vode z eno merico C-vitamina. In prvič se nisem zbudila depresivna po dolgem času. Pa pojma nimam, kaj je name delovalo protidepresivno.


Zelo dober je napitek z mlekom,medom in s ščepcem kakava povrhu.
Izboljša počutje.

Vsak dan pol čajne žličke s par kapljicami olivca. Pomaga. Če je pa placebo, pa tudi dobro. Občutek je fajn.

Da je olivc maščoba, menda veš? Prej komentirani čaj pa bolj težko?

Komu ti sedaj tu odgovarjaš? ;))

Olivno olje (tudi kakšno drugo) je o.k. Kaj je s čajem??

Kurkuma pomaga pri zaviranju apetita in pri želodčnih težavah.
Pijem jo vsak dan v napitku Cha z mlekom. Letos še nisem zbolela za prehladnim obolenjem.

New Report

Close