Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilo s kartico do 100 evrov brez pina

Plačilo s kartico do 100 evrov brez pina

Zakaj bi bilo to dobro? Zakaj potem sploh obstajajo PIN-i? Meni se zdi, da gremo čisto v napačno smer in razmišljam celo o tem, da bančne kartice ne bi več nosila s seboj v denarnici. Kaj pa vi mislite o tem?

https://www.zurnal24.si/slovenija/s-kartice-vam-bodo-lahko-po-novem-pobrali-sto-evrov-338854

Ne 100€ pri enkratnem plačilu, ampak ob seštevku.
Torej 3x po 25€ brez PIN, četrtič pri 25 pa vtipkavaš PIN. Potem pa spet parkrat do 25€ brez PIN in enkrat PIN.

Ja, pa še vedno je skupaj skoraj 100 evorv, preden vtipkaš pin! Če ti ukradejo kartico, lahko nekdo iz tvojega računa brez težav pobere 75 evrov, preden sploh opaziš, da je nimaš. meni se to zdi že previsok znesek.

Ja, pa še vedno je skupaj skoraj 100 evorv, preden vtipkaš pin! Če ti ukradejo kartico, lahko nekdo iz tvojega računa brez težav pobere 75 evrov, preden sploh opaziš, da je nimaš. meni se to zdi že previsok znesek.
[/quote]

Jaz imam za vsako plačilo s kartico narejen sms. Tudi, če plačujem doma preko banke, moram vnesti kar nekaj varnostnih kod, pa še potem dobim sms, koliko in komu sem plačala!

Ja, pa še vedno je skupaj skoraj 100 evorv, preden vtipkaš pin! Če ti ukradejo kartico, lahko nekdo iz tvojega računa brez težav pobere 75 evrov, preden sploh opaziš, da je nimaš. meni se to zdi že previsok znesek.
[/quote]

To lahko preprečiš tako, da si vklopiš SMS obvestila o dvigih (se seveda plača), ampak obvestilo dobiš takoj, ko je transakcija izpeljana in če tega nisi naredil/a ti, lahko kartico takoj blokiraš.

To lahko preprečiš tako, da si vklopiš SMS obvestila o dvigih (se seveda plača), ampak obvestilo dobiš takoj, ko je transakcija izpeljana in če tega nisi naredil/a ti, lahko kartico takoj blokiraš.
[/quote]
Tudi meni je to že kar visok znesek. Poleg vseh stroškov vodenja računa in elektronskega bančništva, nisem naklonjena še dodatnemu plačevanju varnostnih sms sporočil. Prav bi bilo, da si vsak imetnik kartice določi limit, do katerega lahko plačuje brez pina.

Jaz večinoma plačujem s telefonom. Odklenem ga na prtni odtis in potem plačam brez pina.

Ne vem zakaj ne uredijo stvari tako, da si lahko to placevanje brez pin-a poljubno vklopis ali izklopis. Trenutno je edina omejitev takih placil znesek na racunu kar je bedarija brez primere.

Ja, pa še vedno je skupaj skoraj 100 evorv, preden vtipkaš pin! Če ti ukradejo kartico, lahko nekdo iz tvojega računa brez težav pobere 75 evrov, preden sploh opaziš, da je nimaš. meni se to zdi že previsok znesek.
[/quote]
Ne vem kakšno kartico imaš in kakšen sistem pri vtipkanju pina samo jst imam na vsak 10ti nakup obvezen vnos pina torej je sedaj slabše kot pa ta novi predlog.

Nekateri pravijo, da je kreditna kartica varnejša, saj si sposojaš denar in če ti ta sposojeni denar nekdo ukrade, ti ga mora banka vrniti. xD
Ampak ja, zdaj objavljajo primerne informacije za tatove. 🙂


Tudi meni je to že kar visok znesek. Poleg vseh stroškov vodenja računa in elektronskega bančništva, nisem naklonjena še dodatnemu plačevanju varnostnih sms sporočil. Prav bi bilo, da si vsak imetnik kartice določi limit, do katerega lahko plačuje brez pina.
[/quote]Daj tistih 70 centov na mesec in mirno spi.

Jaz imam za vsako plačilo s kartico narejen sms. Tudi, če plačujem doma preko banke, moram vnesti kar nekaj varnostnih kod, pa še potem dobim sms, koliko in komu sem plačala!
[/quote]

Ja in? Kaj ti to pomaga pri ukradeni kartici? Dobila boš SMS. Kaj si lahko pomagaš z njim? Kam si ga lahko vtakneš? Storilec je s kartico že naredil, kar je mislil.
Fino so nas nategnili. Na začetku je bil limit za plačilo 15 evrov x 3. Zdaj se je limit dvignil že na 25, skupni seštevek 100 evrov. Ob uvedbi so pa obljubljali, da nas lahko okradejo za največ 45 evrov. In limiti se bodo samo še dvigovali.

Daj tistih 70 centov na mesec in mirno spi.
[/quote]
Eh, saj nisem požrešna. Se pa strinjam z zgornjim mnenjem, da bi vklop in izklop storitve ter nastavitev limitov morali biti odločitev uporabnika.

Za odtipkat PIN rabim 5-10 sekund. Če se jim pa to toliko na blagajni pozna….

Jaz bi raje videl, da je PIN treba tapkat za vsako transakcijo. Saj zato pa PIN je.

Ja in? Kaj ti to pomaga pri ukradeni kartici? Dobila boš SMS. Kaj si lahko pomagaš z njim? Kam si ga lahko vtakneš? Storilec je s kartico že naredil, kar je mislil.
Fino so nas nategnili. Na začetku je bil limit za plačilo 15 evrov x 3. Zdaj se je limit dvignil že na 25, skupni seštevek 100 evrov. Ob uvedbi so pa obljubljali, da nas lahko okradejo za največ 45 evrov. In limiti se bodo samo še dvigovali.
[/quote]

za koliko so te do sedaj okradli? tebe? kogarkoli?

nimam brezstične kartice, ker mi je banka ne bo dala brezplačno pred nameravano menjavo kartic. pa bi raje menjala za brezstično, kot da moram stalno dajat lastno kartico v roke prodajalcu.

za koliko so te do sedaj okradli? tebe? kogarkoli?

nimam brezstične kartice, ker mi je banka ne bo dala brezplačno pred nameravano menjavo kartic. pa bi raje menjala za brezstično, kot da moram stalno dajat lastno kartico v roke prodajalcu.
[/quote]

V roke prodajalcu jo je treba dajati vedno manjkrat. Večina ti pred nos porine aparat, kamor sam vstaviš kartico, vtipkaš pin, če je treba, ter nato kartico tudi sam vzameš, ko je transakcija zaključena.

Se en razlog vec, da preferiram gotovino. Denarnice s taksno ali drugacno RFID zascito in motilci so sicer ze na voljo. Tatvina je se najmanjsi problem. Predstavljajte si sprehod po trznice in da je na vsakem drugem stantu brezkontaktni citalec. Pa se kak “dodatni” vmes.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Točno. Jaz grem tudi nazaj na gotovino, kar je večjih zneskov, pa nakazilo.

za koliko so te do sedaj okradli? tebe? kogarkoli?

nimam brezstične kartice, ker mi je banka ne bo dala brezplačno pred nameravano menjavo kartic. pa bi raje menjala za brezstično, kot da moram stalno dajat lastno kartico v roke prodajalcu.
[/quote]

Kogarkoli? Pa kje ti živiš? Vsako leto imaš na milijarde goljufij s karticami. Po novem so te goljufije še lažje. V UK so delali test in z 10 ukradenimi brezstičnimi karticami so lahko s podatki, ki so jih pridobili z online-kupljenimi čitalci kupovali na spletu za več tisoč funtov!
Jaz brezstične kartice nisem hotela, nisem prosila zanjo, so mi jo vsilili.
Imam tudi jaz vse mogoče varnostne mehanizme vklopljene, ampak realno ti to čisto nič ne pomaga, če so goljufi hitri. Potem se pa bodi z banko.
Ukradli mi niso še nič, ampak če bom kdaj ob denarnico, moram zdaj ob strošku menjave dokumentov, gotovini v denarnici avtomatsko računati še za 100 minusa z računa. Najmanj!

To lahko preprečiš tako, da si vklopiš SMS obvestila o dvigih (se seveda plača), ampak obvestilo dobiš takoj, ko je transakcija izpeljana in če tega nisi naredil/a ti, lahko kartico takoj blokiraš.
[/quote]
varnost komitentov in njihovih sredstev bi morala biti temelj, ne pa za dodatno plačilo. Čisto dovolj je omejitev 25 e… vsaka banka, ki to viša je neodgovorna in nespoštljiva do svojih komitentov in jaz osebno pri njej ne bi imela kartice. Sploh ker stičnost/brezstičnost kartice sploh ni na izbiro.


varnost komitentov in njihovih sredstev bi morala biti temelj, ne pa za dodatno plačilo. Čisto dovolj je omejitev 25 e… vsaka banka, ki to viša je neodgovorna in nespoštljiva do svojih komitentov in jaz osebno pri njej ne bi imela kartice. Sploh ker stičnost/brezstičnost kartice sploh ni na izbiro.
[/quote]

Meni se pa gre tudi za 70 centov. Banke obračajo MOJ denar. Zaračunajo mi vodenje računa (kot da to ne delajo zase), vsilijo brestično kartico in zdaj jim naj plačujem še to???

Moja plača ni recimo 800 EUR ampak je zmanjšana za bančne stroške – jaz jih res ne plačujem po svoji volji in izbiri.

Meni se pa gre tudi za 70 centov. Banke obračajo MOJ denar. Zaračunajo mi vodenje računa (kot da to ne delajo zase), vsilijo brestično kartico in zdaj jim naj plačujem še to???

Moja plača ni recimo 800 EUR ampak je zmanjšana za bančne stroške – jaz jih res ne plačujem po svoji volji in izbiri.
[/quote]
He,he, pri tvoji plači banke bolj malo obračajo. Bi prej rekel, da ti obračaš njihovega z limitom.


He,he, pri tvoji plači banke bolj malo obračajo. Bi prej rekel, da ti obračaš njihovega z limitom.
[/quote]

Ni point v tem kakšna je moja plača. Point je v tem, da tudi minimalna plača ni minimalna, če MORAŠ plačati bančne stroške.
Z limitom pa banke krasno služijo, da ne govorim o provizijah za plačilo položnic.
Daj malo poglej kakšne so pozitivne obresti. To že sodi v rubriko “saj ni res, pa je”.

Meni se pa gre tudi za 70 centov. Banke obračajo MOJ denar. Zaračunajo mi vodenje računa (kot da to ne delajo zase), vsilijo brestično kartico in zdaj jim naj plačujem še to???

Moja plača ni recimo 800 EUR ampak je zmanjšana za bančne stroške – jaz jih res ne plačujem po svoji volji in izbiri.
[/quote]
se strinjam – vsak cent je odveč, ker že tako vse preplačamo – tudi članarina za kartico niti slučajno ni poceni tam nekje ololi cca 20 e se gibljejo – variirajo od banke do banke… in za tak znesek so ti dolžni zagotoviti varno uporabo, ne pa da jim moraš potem še posebej plačevati za varnost transakcij. Sramota.


He,he, pri tvoji plači banke bolj malo obračajo. Bi prej rekel, da ti obračaš njihovega z limitom.
[/quote]
ti pa imaš skregano logiko – banke ljudem z nizkimi dohodki ne dajejo ravno obilo limita, četudi ga dajo nekaj, je ta znesek majhen, pa še tam ga krepko preplača tudi imetnik – za ev. vsak njihov denar ga dodatno krepko plača.
Banka je dolžna zagotoviti varnost – in z dvigom limita brezstičnega plačevanja prav varnost komitentovih sredstev zelooo ogroža in tako ravnanje pač ni na mestu.

New Report

Close