Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Babice, dedki, sorodniki – vprašajte starše, preden kupite darilo za otroke

Babice, dedki, sorodniki – vprašajte starše, preden kupite darilo za otroke

Zelo sem jezna, zato napišem še sem, da se kdo ne naredi podobno: preden kupite darilo za kakšnega otroka, vedno vprašajte starše, kaj si ta otrok želi, kaj potrebuje. Ker igrač, ki jih otrok ni niti malo vesel ali so zanimive samo 5 minut, nato pa obležijo, res ni vredno kupovati. Pa igrač, ki jih otrok že ima, tudi ne. Medtem pa vsak starš točno ve, kaj bi otroka navdušilo, česa bi se razveselil.

Jezna sem, ker moja tašča nikoli ne vpraša in nikoli ne posluša, ampak vedno kupi nekaj po svoje. Po možnosti precej drago, ampak za moje otroke neuporabno. Kupuje igrače, ki so glede na njihovo starpst že čisto preotročje – recimo sestavljanke z 10 kosi za 5 letnika, pa oblekice z volančki, ki jih hčerka ne mara obleči, ker jo tiščijo, ko se usede. Dobili smo tudi Človek ne jezi se, ki ga že imamo. Blah, sem jezna.

Povej ji sama, da se ne rabi obremenjevat z darili, ker jim ti vse kupiš In da bo dovolj kakšna mini sladkarija.
Ker pač ne želiš imeti razvajenih otrok. Naj bo kar se da skromna pri darilih.


Zakaj pa si jezna?
A si kdaj slišala za hvaležnost?
Prepričana si, da si superiorna, ti, ki vedno vse kupiš prav.
Počakaj še par let, pa boš videla, kako ti bo pasalo zmrdovanje mlade neveste.

Se strinjam.
Otrok danes sploh ni mogoče več razveseliti. Velika večina otrok ima vse: oblačila, obutev, sladkarije, knjige, igrače. Stari starši smo velikokrat v zadregi, kaj sploh podariti.
Naša generacija sploh ni imela teh problemov, ker naši dedki in babice niso imeli pokojnin in nam niso mogli kupiti popolnoma nič.

Razvajen otrok ni tisti, ki ima veliko igrač.

Raz-vajen pomeni, da otrok na nekaj ni navajen. Današnji otroci so razvajeni oziroma navajeni, da lahko govorijo, kadar hočejo, jejo, kadar hočejo, počivajo, kadar hočejo, in razgrajajo, kadar hočejo. Potem jim je vse težko.

Stvari s taščo mora urejati mož, oče, torej taščin sin.
Pa ne tako, da je jasno, da kao izpolnjuje ženina navodila in zato teži, ampak naj lepo pove, kako in kaj.
Npr., da bodo otroci svoje želje napisali v pisemce in naj pogleda vanj, če bi jim rada naredila veselje.
Če se teh stvari loti snaha, bo gotovo zamera.

Se strinjam.
Otrok danes sploh ni mogoče več razveseliti. Velika večina otrok ima vse: oblačila, obutev, sladkarije, knjige, igrače. Stari starši smo velikokrat v zadregi, kaj sploh podariti.
Naša generacija sploh ni imela teh problemov, ker naši dedki in babice niso imeli pokojnin in nam niso mogli kupiti popolnoma nič.
[/quote]
Še vedno pa se jim lahko podari čas. Lahko je darilo izlet z vlakom v neznano, obisk neke prireditve…


Še vedno pa se jim lahko podari čas. Lahko je darilo izlet z vlakom v neznano, obisk neke prireditve…
[/quote]

ja seveda ob vseh letanjih, tekmovanjih, športih, predstavah, imajo ravno še čas s tastarimi okoli letat.
Danes je vsega preveč in stari bi bili bolj pametni, če bi denar šparali zase, šli na kakšno terapijo, da bi se odvadili čustveno izsiljevati, pozdravili svoje travme.

Se strinjam.
Otrok danes sploh ni mogoče več razveseliti. Velika večina otrok ima vse: oblačila, obutev, sladkarije, knjige, igrače. Stari starši smo velikokrat v zadregi, kaj sploh podariti.
Naša generacija sploh ni imela teh problemov, ker naši dedki in babice niso imeli pokojnin in nam niso mogli kupiti popolnoma nič.
[/quote]
Najhuje je pa to, ker stari starši res skrbno izbirajo in želijo kupiti nekaj kar bo vnuku všeč. Velikokrat namenijo velik del svojih prejemkov za darila, hvaležnosti pa nobene. Bolj ali manj zmrdovanje.
Naj starši, ki poznajo želje otrok kupijo darila. Stari starši pa naj vnukom podarijo svoj čas, ljubezen in kakšno znanje. Kar je itak največ vredno.

Ti kar bodi jezna.Sama nase.Ker se čutiš ogroženo in ker tašče ne maraš.
Tašče so za razvajanje, če še ne veš.
Ti pa, če si pametna in praktična (kar očitno nisi, zato pa stokaš in jamraš, pa očitno imaš vsega preveč in dovolj) – pospravi zapakirane igrače in jih daj naprej za obiske in rojstne dneve.
Jaz res ne vem, ali je to tako težko narediti.

Pa še to : jezna si na taščo.
Si ti popolna?
Nimaš neumnih napak?
Imaš, samo toliko si še nedodelana, da jih ne vidiš!

še dobro da imaš taščo, sicer bi bil za strelovod verjetno mož ali pa bližnja soseda, morda tudi sodelavka…
vse samo zato, ker nisi bila sposobna mularije naučit pospravljanja, da ne bi bila tista gora, večinoma nepotrebnih igrač bila razmetana po celi hiši in bližnji okolici!

To pa ne bo držalo, dragi moj fantič.

Meni moji stari starši nikoli niso kupili darila. Ne za Božič in ne za rojstni dan.
Pa so mi bili vseeno zelo, zelo pri srcu.
Kaj je zdaj to, da so kar vsi zdaj obvezani kupovati neka darila za otroke?
Otroci dobijo preveč in to ni ravno dobro zanje. Ne cenijo več ničesar.
Veselje traja 5 minut, potem pa vse obleži. Ko odrastejo, delajo enako.
Kupujejo stvari, ki jih pravzaprav ne potrebujejo več kot 5 minut. Toliko, da se razveselijo nečesa novega, kar kmalu pristane v kleti in potem na smeteh.

enako, saj tudi niso imeli, vnukov pa je bilo po eni strani čez 20, po drugi pa čez 30.
Sedaj pa ima en otroček 4 stare starše, ki tekmujejo med seboj za naklonjenost malega cmeravca. pa en kup staršev, ki bodo imeli samo enega otroka, da ne bo rabil dediščine deliti in se kreati s sorojenci. Si predstavljate v kakšen moten osebek bo to malo bitje zraslo?
Egoistično, presrano, nikoli zadovoljno?

Ti kar bodi jezna.Sama nase.Ker se čutiš ogroženo in ker tašče ne maraš.
Tašče so za razvajanje, če še ne veš.
Ti pa, če si pametna in praktična (kar očitno nisi, zato pa stokaš in jamraš, pa očitno imaš vsega preveč in dovolj) – pospravi zapakirane igrače in jih daj naprej za obiske in rojstne dneve.
Jaz res ne vem, ali je to tako težko narediti.

Pa še to : jezna si na taščo.
Si ti popolna?
Nimaš neumnih napak?
Imaš, samo toliko si še nedodelana, da jih ne vidiš!
[/quote]
pa dobro no, kaj si zdaj njo napadla???
tašča je vrgla ven kr nekaj denarja za darilo, ki je usekalo čisto mimo. ne bi bilo bolje, če bi tisti denar bolj smotrno porabila???

avtorica, vprašaj jo, če ima račune, da menjaš. oziroma, naj to mož uredi.

PS
kaj pri vas ste že darila delili? ni to malo zgodaj?


pa dobro no, kaj si zdaj njo napadla???
tašča je vrgla ven kr nekaj denarja za darilo, ki je usekalo čisto mimo. ne bi bilo bolje, če bi tisti denar bolj smotrno porabila???

avtorica, vprašaj jo, če ima račune, da menjaš. oziroma, naj to mož uredi.

PS
kaj pri vas ste že darila delili? ni to malo zgodaj?
[/quote]

nič ni zgodaj, Miklavž je bil 6.12., pri enih je to glavni obdarovalec.
Pa tudi ni nobene potrebe, da se nadebudnim mamam tako pritisk dvigne. Že cel mesec poslušamo samo beračenje, kateri koli medij človek odpre.
Pa naj mame ta darila lepo zapakirajo nazaj in nesejo na Karitas, Rdeči križ, Anino zvezdico, ZPM. Ti poročajo, da eni otroci stradajo, ni vraga, da ne bi bilo veseli dragih daril.

Jaz te pa popolnoma razumem. Moja tasca je bila ista. Saj je vprasala naju z mozem kaj naj kupi otrokom ampak je potem vseeno kupila nekaj cisto tretjega, pa se drazje je bilo. Nikoli ne bom pozabila, ko je hcerki kupila rdeco jopico z kilometrskimi volancki. Hci ze tako ni marala rdece barve, volancki so bili pa visek. Si predstavljate 13 letnico z volancki do popka. Dploh ne vem kje je to cudo takrat kupila. Pa da ne bo ldo mislil, da je bilo to 30 let nazaj. Ne, bilo je pred 2 letoma.

Moja mama je imela neko idejo o neki brezvezni igrački, pa sem ji povedala, da ni treba nič. Ker je vztrajala, sem ji zaupala, kaj si otrok res želi. Še ponudila sem ji, da kupim to zanjo. Je rekla, da bo sama izpolnila to željo. Iz samo njej znanih razlogov je kupila nekaj tretjega, kar bo obtičalo na dnu omare. Kaj naj, na druge ne moremo vplivati. Ker za otroka že imamo darilo, bo želja pač počakala na drugo priložnost.

To pa ne bo držalo, dragi moj fantič.
[/quote]

popolnoma logično je, da mini možgančki ne morejo doumeti.;-)

Res ne razumem, zakaj je to tak problem v resnici. A je ponos babice ranjen, če kao ne kupi sama super darila, ampak dobi malo pomoči?

Pri nama vedno vprašajo. Ponavadi tako, da nekaj fajnega najdeta, pa pokažeta in vprašata, če bi bilo to ok, če že ima,… Tako da v bistvu izbereta sama, midva sva samo varovalka. Saj tu imamo vsi isti cilj, da je otrok vesel darila, da dobi nekaj, česar še nima in s čimer se bo rad igral.

Pri nas imamo sistem, ki sem ga napisala spodaj. Za res drage igrače (npr. kak Lego technik) se zmenimo raje za rojstni dan in damo vsi skupaj, za te praznike pa imamo tako:
domenjeni smo, da se obdaruje le za enega dobrega moža. Napišeta seznam do 4 igrače ki so cenovno do 20 € (če je želja res velika pa cena malce preseže dovoliva, le da potem to kupiva midva). In potem ta seznam razdelimo med vsemi, ki želijo obdarovati.

Me pa recimo moti, ker imamo v širši družini pa družino, ki jim za svojega otroka nikoli ni dovolj. In so tudi zahtevali, da se jih vpraša, njihove želje pa so vedno presegale vsaj 60 €. Ker dam za svoje otroke tja do 20 €/enega, potem nisem mislila za nekoga v širši družini pa dajati za 60 €. No zamera je še danes, darila, ki se jim ga prinese niso veseli in odkrito (starši, ne otrok) delajo kot da je škart roba (kar verjetno sicer je, ampak za toliko kot je otroku igrača zanimiva…). Sicer se ne sekiram mi je pa škoda, da si uničujejo praznike zaradi takih stvari.

čak mau ti diktiraš za svoje po vojaško, drugi pa ne smejo?
če je njim treba dat 60 evrov, da se otrok igra in je vesel, potem spoštuj njihovo željo, ne pa da jih fopaš z neko kitajsko plastiko, ki obleži v omari.

čak mau ti diktiraš za svoje po vojaško, drugi pa ne smejo?
če je njim treba dat 60 evrov, da se otrok igra in je vesel, potem spoštuj njihovo željo, ne pa da jih fopaš z neko kitajsko plastiko, ki obleži v omari.
[/quote]

Spoštujem njihovo željo, le da jo jaz ne bom plačevala. Saj lahko sami plačajo…

Vojaško? Zaradi omejevanja igrač, ki jih je mimogrede že toliko, da ne vedo kam z njimi? Nehaj no. Otroci morajo ven v naravo, šport… Raje plačam tečaj plavanja, bordanja, smučanja, ples, opremo za šport kot pa za igračo, ki čez 3 min ne bo več zanimiva. In še to… za praznike otrok dobi noro enih igrač… tudi če si jih želi, je to na enkrat preveč in enostavno na koncu vse obleži, ne glede na željo.
Sedaj pa se postavi še v kožo tistih staršev – tetam, stricem, babicam in sestričnam/bratrancem naročiš igrače za svojega otroka, ki stanejo 60€+? Saj nimaš samo ti otroka in kam bo otrok s toliko igračami? Misliš, da zato ker stanejo toliko bodo bolj zanimiva kot tista za 15 €-20€? Če tako misliš, nimaš otrok.

T mladi bi gnar. nč druzga, gnar! Ker potem bi oni lahko kupili kar bi hoteli. Vedno so tašče problem, nikoli matere, ker te za svoje hčere in vnuke storijo vse prav. Gravži babji, nč ne dobite, pa bo mir. Bova šla z dedijem na en dober kosil, saj eno tolk nama bo Maša Kociper drugo leto naklonila. 6,5 evra x 2 minus darila, pa bo za eno spodobno kosilce. Hvala za nasvete!

Spoštujem njihovo željo, le da jo jaz ne bom plačevala. Saj lahko sami plačajo…

Vojaško? Zaradi omejevanja igrač, ki jih je mimogrede že toliko, da ne vedo kam z njimi? Nehaj no. Otroci morajo ven v naravo, šport… Raje plačam tečaj plavanja, bordanja, smučanja, ples, opremo za šport kot pa za igračo, ki čez 3 min ne bo več zanimiva. In še to… za praznike otrok dobi noro enih igrač… tudi če si jih želi, je to na enkrat preveč in enostavno na koncu vse obleži, ne glede na željo.
Sedaj pa se postavi še v kožo tistih staršev – tetam, stricem, babicam in sestričnam/bratrancem naročiš igrače za svojega otroka, ki stanejo 60€+? Saj nimaš samo ti otroka in kam bo otrok s toliko igračami? Misliš, da zato ker stanejo toliko bodo bolj zanimiva kot tista za 15 €-20€? Če tako misliš, nimaš otrok.
[/quote]

zakaj pa se potem trije ne daste skup in kupite le eno igračo?
Meni je kristalno jasno, da imajo otroci vsega polno rit in bistveno preveč, samo kaj ko je tekmovanje za otroške učke in pet minut slave tako privlačno.

New Report

Close