Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Toliko genetskih okvar in hudo bolnih otrok ni nobeno naključje

Toliko genetskih okvar in hudo bolnih otrok ni nobeno naključje

Ok – zdaj pa malo realno.

V zadnjih nekaj letih toliko otrok z okvarami tega in onega ( ne bomo izpostavljali “malega junaka”; ki ga favorizira POP TV).

A se je še kdo morda vprašal, zakaj do takih “hudih bolezni” sploh prihaja? Posledice jedrske ekpsložije v Černobilu v Evropi zagotovo so pustile takšne in drugačne posledice v genetskem zapisu generacij, ki so ji doživele in prenašajo potem to na svoje potomce. Jaz ne verjamem, da je za toliko genetskih okvar in vseh teh mišičnih bolezni krivo zgolj neko naključje.

Če se je po jedrskih katastrofah po svetu rojevalo genetsko okvarjeno življenje, je zagotovo to tudi posledica kaj takega. Pa seveda tudi zlorabe alkohola in drugih zasvojivih substanc tudi imajo zagotov velik vpliv na genetske degeneracije pri prenosu na potomce.

Ampak ljudje in ti tega ne bomo nikoli vedeli. Toliko kot vlade skrivajo pred nami, če bi ljudje to vedeli ne bi noben več zaupal državam kajne?

to, da je bila včasih smrtnost malih otrok dosti dosti višja ti nič ne pove?

včasih so otroci s hudimi okvarami umrli pri rojstvu ali kmalu po tem

danes jih zna medicina dlje obdržat pri življenju, vsakega umrlega otroka opaziš, ker je to nekaj izjemnega, ne pa tako kot včasih, ko je imela vsaka hiša po enega ali dva ali celo več malih grobkov …

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam. Vse te katastrofe sigurno nimajo pozitivnega učinka. Ampak – po drugi strani, sploh veste, kako so pred sto leti umirali otroci, koliko jih je umrlo v prvem letu življenja? Če so bili bolni, so umrli. Ni bilo nobenega zdravljenja. Tudi včasih so se rojevali otroci, ki so bili prizadeti…

Ja, seveda – že po uvedbi penicilina se je življenska doba zelo podljšala :). Saj nam je jasno..

Ampak toliko geetskih okvar – mene nihče ne prepriča, da to ni tudi vzrok radiacije po katastrofah. Sorry….

Premalo sklepaš. A ti sploh veš koliko dodatkov dajo hrani. A ti sploh veš koliko jih dajo v zelenjavo. V buče to kar z injekcijo spricajo ne vem kaj, isto lubenice. Solata, kot bi bila čez ena plastika, sam Bog ve kaj je to. Meso, a sploh še ve, kaj je to meso brez dodatkov. Pa ne govorim samo tem, ki jih dodajajo mesu, tudi oni hrani, s čimer futrajo živijo, da je debela. Uničjo ščitnico, da so živali debele, posledično ljudje. Pa ponarejena hrana, dodana plastika, ma ne vem kaj še vse. Na pol umetna hrana že. In vse to na naših policah. Da naprej o špricanju zelenajve ne govorim, kako onesanžuje podtalnico, okolje, pobije vse kar leze in gre, se naseli v hrano, zato, da se lahko preživijo milijarde, je vse nekvalitetno in zanič.

Da naprej ne govorim, še o vodi in zraku, ker vpliva na to, ker je vse, del ekosistema. Izpari, gre v zrak, pride isto nazaj na zemljo, to poješ… Tako smo ljudje razviti, pa tako neverjetno zabiti. Da o onesnaževanju, industriji in pa kemični ne zgubljam besed, kako to škodljivo vpliva…. ker 10 knjig ni dovolj.

In seveda vse to udari v popolnoma novih boleznih, ki jih nikoli prej ni bilo. Pri dojenčkih pa še toliko prej, ker so toliko bolj izpostavljeni oziroma nezaščiteni, da vse nanje vpliva.

Na kmetih je včasih umrlo po par otrok v velikih družinah. Samo da se včasih temu ni reklo “genetske okvare”. Ogromno otrok je umrlo ob rojstvu in v parih dneh po rojstvu. Najbrž zaradi lepšega. Od kod ideja, da so genetske okvare nekaj novega? Drugače pa jih povezujejo s slabimi življenjskimi pogoji.

Premalo sklepaš. A ti sploh veš koliko dodatkov dajo hrani. A ti sploh veš koliko jih dajo v zelenjavo. V buče to kar z injekcijo spricajo ne vem kaj, isto lubenice. Solata, kot bi bila čez ena plastika, sam Bog ve kaj je to. Meso, a sploh še ve, kaj je to meso brez dodatkov. Pa ne govorim samo tem, ki jih dodajajo mesu, tudi oni hrani, s čimer futrajo živijo, da je debela. Uničjo ščitnico, da so živali debele, posledično ljudje. Pa ponarejena hrana, dodana plastika, ma ne vem kaj še vse. Na pol umetna hrana že. In vse to na naših policah. Da naprej o špricanju zelenajve ne govorim, kako onesanžuje podtalnico, okolje, pobije vse kar leze in gre, se naseli v hrano, zato, da se lahko preživijo milijarde, je vse nekvalitetno in zanič.

Da naprej ne govorim, še o vodi in zraku, ker vpliva na to, ker je vse, del ekosistema. Izpari, gre v zrak, pride isto nazaj na zemljo, to poješ… Tako smo ljudje razviti, pa tako neverjetno zabiti. Da o onesnaževanju, industriji in pa kemični ne zgubljam besed, kako to škodljivo vpliva…. ker 10 knjig ni dovolj.

In seveda vse to udari v popolnoma novih boleznih, ki jih nikoli prej ni bilo. Pri dojenčkih pa še toliko prej, ker so toliko bolj izpostavljeni oziroma nezaščiteni, da vse nanje vpliva.
[/quote]

A ti sploh veš, koliko radiacije se je iz Černobila vsedlo v zemljico, v kateri rastejo povrnine napirmer, pa sadje po Evropi? 🙂

A ti sploh veš, koliko radiacije se je iz Černobila vsedlo v zemljico, v kateri rastejo povrnine napirmer, pa sadje po Evropi? 🙂
[/quote]

Ne, ne vem. Vem pa, da je vse logika in da je vse povezano z vsem. Tko kot je šel oblak radioaktivnosti po svetu, gredo sedaj oblasti težkega onesnaženja po svetu. New Delfi je plinska celica. Mar res misliš, da to ne vplivalo na rojstva otrok? Še več bo defromacij, paže tako jih je veliko zaradi totalno onesnaženih voda.
Kitajska podobno. Tam so cele vasi defromiranih ljudi. Mal pogogaj. Cele vasi. Isto Afrika. Cele vasi ljudi z izpuščaji.

Ni vse radioaktivnost, res pa je, da je tudi nekaj radiaktivnost.

Ko sem rodila prvega otroka, sem napol skakala od veselja, da je živ in zdrav. Samo prababica stara takrat 85 let se je nekaj čudno držala in mi enkrat ponesreči rekla: ne veseli se prehitro. Na mojo reakcijo je hitro spremeniila temo in tega ni več omenjala. Tudi kasneje se je do otroka obnašala nekako zadržano. Ko je otrok praznoval 1 rojstni dan je vstopila s solzami v očeh, vsa naspidirana… moj moj.. kako te imam rada itd itd. Jo čukasto gledam in pravi zdaj pa lahko zadihamo, 1 leto je star. Naš je. Z nami bo ostal.

Drugič sem (posledica prometne nesreče) rodila mrtvega otroka v 22 tednu. Pokopala sva ga v samostojni grob. Imava njegove slikce itd.Tudi tega ni razumela… češ, kaj delam dramo. Pač je umrl. Otroci pač umirajo. Slike? Vrži to stran, ne obešaj si križa za vrat. Saj si še mlada in jih boš še imela.

Ko sem bila noseča tretjič me je celo nosečnost skrbelo, če bo vse ok. Pa je rekla bo, vsak pa tudi ne more umret. Samo vsak tadrug.

Seveda nikoli ne bom popolnoma razumela. Ampak tak odnos so včasih imeli. Do enega leta so otroci pač umirali. Zaradi prirojenih nepravilnosti ali pa česa drugega. Šele ob svoji izgubi sem izvedela da je sama (drugače mati 3 živorojenih otrok) 2x rodila mrtvega otroka. Ampak o tem ni govorila, nikoli. TUdi meni je žugala naj ne razpredam o svojem mrtvem otroku, ker s tem kličem nesrečo na žive. Sklepam da so se tudi včasih dogajale razne nepravilnosti v razvoju amak takšni otroci pač niso preživeli. Danes z napredkom medicine se ohrani pri življenju tudi takšne otročke, ki bi drugače bili obsojeni na smrt.

Jp, posledica trenda, da stare babe rojevajo otroke, nič drugega, popolnoam nič drugega. Stroka ves čas opzarja, one pa mislijo, da njihova norost preseže naravo.

Malo si pobrkljala. To, da so “hude bolezni” kar množično izbruhnila absolutno ne drži. Nikjer ni nobenega uradnega podatka. Ena je že napisala, koliko je včasih otrok umrlo. Naravna selekcija je nekaj, ker je človeku zelo težko dojeti, hkrati pa je to edino, kar lahko ohrani zdravega človeka dejansko zdravega.
To kar delamo mi je včasih huda dilema. Ne samo za nas, ki smo v zdravstvu, ampak za vse, ki so v politiki, ki vodijo svet, ki vodijo neke režime. Take ali drugačne.
Veste kaj vse mi držimo pri življenju? Veste kako včasih doživljamo zaposleni stiske, ko vidimo, da jim v bolnišnicah damo infuzije, namesto, da bi mirno odšli. Držimo jih na infuzijah samo zato, da podaljšujemo agonijo.
Mesece, leta nam ležijo ljudje, mi jih pa mučimo, da ne umrejo. Ne smemo mu odrečt, ne smemo ga odklopit, ne smemo mu ne dat infuzije. Ne smemo!
Pri otrocih je bilo enako včasih. Če je bil “revež” je šel od hiše kam za hlapca pa v gnojno jamo padel pa je bilo. Tako pač gre svet. Jaz celo trdim in to odgovorno trdim, da je bilo pred leti veliko več revežev kot jih je danes. Edino kar je razlika je ta, da se vsi ti reveži danes postarajo, včasih se pa niso, ker ni nihče preživel do pubertete.
To ti odgovarjam na mišične bolezni. Kar je pa duševnih bolezni, ki pa so pri otrocih zelo v porastu, pa jaz pripisujem starim jajcem. Dobesedno. Mogoče se čudno sliši, toda tukaj je pa treba vedeti, da je mlad material za reprodukcijo bistveno boljši, kot material pri štiridesetih.
Poznam primer moški in ženska. Ona 18, on 19, ko sta imela prvega otroka. Do 23 leta sta imela že tri otroke. Kako so bili ti otroci “pametni”, res pametni fantje. To so bili pri letu dni vsi brez plenic, to so črko r izgovarjali vsi pri dveh letih. To so bili živahni, nič zarejeni. Vidi se da je bil mlad reprodukcijski material.
Že pri nama, jaz sem bil ne vem malo nad 32 ko sem zaplodil. Že moj je bil večji runkl. Se mu že pozna da je iz pomečkanih jajc. tamala je bila pa lani rojena, ta pa sploh. Jih imam pa skoraj 40, dobr no malo manj, pa grem še zaplajat.
Torej ne mešat jabolk in hrušk in nehajte bluzit o nekih jedrskih ne vem kaj. To nima takega vpliva, kot ga želijo prikazat. Dejstvo je nekje drugje, danes vse države spodbujajo, da se študira in kariero dela in oh in sploh. Potem si na višku kariere, ti pa varuške otroke merkajo, ker jih sam pač ne utegneš, pa žena ti ne zna jajca ocvret, ker nima časa in je edina hrana ki jo je skuhana od kuharice, ki jo plačujemo desci seveda.
Ja, in taki otroci se bodo pa pobesl pa pobil, pa podrogiral.
Saj kaj mu pa drugega ostane?
Zemlja je prenaseljena, to je dejstvo. Na zemlji, če se ne bo nazaj na dve milijarde prišlo, bo tak kaos, da se bo načrtno spustilo eno generacijo, da se jih cepi in ne bo reprodukcije. Druge ni šanse.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ja, seveda – že po uvedbi penicilina se je življenska doba zelo podljšala :). Saj nam je jasno..

Ampak toliko geetskih okvar – mene nihče ne prepriča, da to ni tudi vzrok radiacije po katastrofah. Sorry….
[/quote]
včasih za genetske okvare sploh vedeli niso
otrok je bil bolehen in je umrl. so sumili sosedo, da ga je uročila.

v ukrajini, najbližje černobilu, ni toliko raka, kot pa so ga pričakovali.

Premalo sklepaš. A ti sploh veš koliko dodatkov dajo hrani. A ti sploh veš koliko jih dajo v zelenjavo. V buče to kar z injekcijo spricajo ne vem kaj, isto lubenice. Solata, kot bi bila čez ena plastika, sam Bog ve kaj je to. Meso, a sploh še ve, kaj je to meso brez dodatkov. Pa ne govorim samo tem, ki jih dodajajo mesu, tudi oni hrani, s čimer futrajo živijo, da je debela. Uničjo ščitnico, da so živali debele, posledično ljudje. Pa ponarejena hrana, dodana plastika, ma ne vem kaj še vse. Na pol umetna hrana že. In vse to na naših policah. Da naprej o špricanju zelenajve ne govorim, kako onesanžuje podtalnico, okolje, pobije vse kar leze in gre, se naseli v hrano, zato, da se lahko preživijo milijarde, je vse nekvalitetno in zanič.

Da naprej ne govorim, še o vodi in zraku, ker vpliva na to, ker je vse, del ekosistema. Izpari, gre v zrak, pride isto nazaj na zemljo, to poješ… Tako smo ljudje razviti, pa tako neverjetno zabiti. Da o onesnaževanju, industriji in pa kemični ne zgubljam besed, kako to škodljivo vpliva…. ker 10 knjig ni dovolj.

In seveda vse to udari v popolnoma novih boleznih, ki jih nikoli prej ni bilo. Pri dojenčkih pa še toliko prej, ker so toliko bolj izpostavljeni oziroma nezaščiteni, da vse nanje vpliva.
[/quote]

Podpis.
Ja, vse skup je en velik biznis.
A je sploh še kdo poplnoma zdrav?

Nekaj zagotovo vpliva tudi starost staršev, vendar pri vseh primerih, kjer ljudi osebno poznam, ter pri teh iz medijev, so starši hudo bolnih otrok te imeli pred 30-im, nekateri v zgodnjih dvajsetih. Dejstvo je, da danes s pomočjo medicine preživi ogromno ljudi, ki še pred 70-imi leti niso imeli nobene šanse, pomislite že na sladkorne bolnike z diabetesom tipa I, onkološke bolnike, hude alergike itd. Poleg tega imajo ti ljudje že dolgo lahko svoje otroke. Nekoč so ženske s premajhno medenico umrle pri porodu, danes preživijo in tudi njihove hčerke bodo najbrž potrebovale carski rez npr.

Sem te dni brala o tisti mali 2-letni deklici, ki ima gensko okvaro in bo v zelo kratkem času umrla. Z enako okvaro genov se je rodil tudi bratec, ki pa bo prejel gensko terapijo še pred nastopom znakov bolezni.
Sem potem razmišljala, zakaj je toliko tega, ampak sem prišla do zaključkov:

1. tega ni več kot je bilo nekoč, edina razlika je dostopnost informacij ter to, da pride vse v medije.
Recimo pri konkretno tej genski bolezni sta se našla pač 2 takšna starša skupaj, ki imata oba recesiven gen za to bolezen in posledično se je pri 2 otrokih manifestiralo, pri 1 punčki pa ne. Če bi onadva spoznala vsak enega drugega partnerja brez recesivnih genov za to bolezen, bi oba imela popolnoma zdrave otroke. Tako “preprosto” je to, ker gre za čisto genetiko ter križanje, nima kaj tukaj zraven kakšen drug faktor.

2. danes se postavi diagnozo za 1001 stvar in skoz se nekaj raziskuje, ljudje pa tudi ob vsaki tegobi gredo k zdravniku. Včasih tega ni bilo. Pred 100. leti je recimo družina imela 10 otrok in če so 3-je pri starosti 2 let oslabeli in pri starosti 4 umrli, se ni živ krst spraševal, zakaj je do tega prišlo.
Moja prababica ni imela sploh zdravniške kartoteke leta 1988, ko je bila stara prek 80 let in je prvič odšla k zdravniku.

3. vedno več ljudi in logično je s tem tudi več bolezni oz. premosorazmerno s številom ljudi gredo tudi bolezni

Podpis.
Ja, vse skup je en velik biznis.
A je sploh še kdo poplnoma zdrav?
[/quote]

Kaj šele bo, ko bo vsa zemlja prepojena s temi strupi. Prišlo bo tako daleč, da bo zemlja postala neplodna, ker tudi organizmi v zemlji so živi. Čebele, brez njih ni sadja. Vsi ti organizmi skrbijo za hrano, zastonj, zato so za požrešne globalne kapitaliste nepomembni. Smatrajo jih za samoumevne, pa niso. Največja napaka vseh časov!

Če sklepam, na skrajno naivnost ljudi, ki ne zmorejo videti vpliva onesnaženja na okolje – v tem našem času, bo še zelo hudo. Samo mikroplastika. Vsaka riba jo ima že v sebi, posledično tudi človek….
Ampak kaj pravim, kaj šele bo, ko bo vse zasičeno in to bo kmalu, če bo šla industrializacija tako hitro naprej in s takim tempom.

Genetske bolezni obstajajo ze milijone let in marsikatero, oziroma njene zametke je Homo sapiens podedoval po svojih prednikih. Zato so se vedno rojevali bolni otroci. Danes jih zaradi napredka medicine prezivi vec. Poleg tega jim sodobna medicina v povprecju trpljenje podaljsa z nekdanjih 8 let na danasnjih 24 let.
Kdo jih bo dobil, je odvisno od srece, nacina dedovanja (dominantno, recesivno, po x kroosomu) in tudi glede na narodnost otrokovih starsev, saj so nekatere genetske bolezni veliko pogosteje pri dolocenih ljudstvih.
Za bolezni, ki so nastale zaradi mutacij kot posledic vplivov okolja (substance, polucije, ipd.) se ocenjuje, da jih je okoli 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vprasanje ostaja, koliko tovrstnih mutacij bodo podedovale tudi naslednje generacije.

Kaj šele bo, ko bo vsa zemlja prepojena s temi strupi. Prišlo bo tako daleč, da bo zemlja postala neplodna, ker tudi organizmi v zemlji so živi. Čebele, brez njih ni sadja. Vsi ti organizmi skrbijo za hrano, zastonj, zato so za požrešne globalne kapitaliste nepomembni. Smatrajo jih za samoumevne, pa niso. Največja napaka vseh časov!

Če sklepam, na skrajno naivnost ljudi, ki ne zmorejo videti vpliva onesnaženja na okolje – v tem našem času, bo še zelo hudo. Samo mikroplastika. Vsaka riba jo ima že v sebi, posledično tudi človek….
Ampak kaj pravim, kaj šele bo, ko bo vse zasičeno in to bo kmalu, če bo šla industrializacija tako hitro naprej in s takim tempom.
[/quote]
Kaj bluziš, da bi poslušalo stroko, da je za več genetskih napak zaslužno premikanje rojstev v poznejše obdobje pa kar vsaka zmešanka raje presliši? Od hudiča ste, nobeno valjenje krivde na druge ne more spremenit tega, za kar ste same krive.

Se je tudi za moške že zdavnaj ugotovilo, da je veliko več problemov z otroki, če ga zaplodi po 45. letu. Od nizke porodne teže, aspergerja, avtizma,…

Pravkar sem tole videla in se mi srce para. Uboga deklica 🙁
Ampak se tudi vprašaš…

https://www.facebook.com/160063080692824/videos/2173823319579430/?__xts__%5B0%5D=68.ARDeNgCEN74yD8MiFN4kkIr0gx6mcZQMVGkpW589Nco4Kf3OmT2d0bg-C5hE31fkCIyJAUAoc2Lyf6lBSXhPmxBzWLgRTBokAo-O44LktxPdDxbDhZq2RwYH6-wLepshedhEVNwinAuQOKx4dUC3MyEMhP-HX3e6WWllz1jp8NSsLcoieiO1qv0eN9pMlpzapl_r1OGWi9YzLgLstyTIawSu9iro-81gFL1ZyCIMNUEm5TFxwTW_PDYzlpGFoRdGXSJF8NaHRfnyVgqH_E6RVjxGGzmNPL3gul1YXua1Z2E63Ea86snJHn_E_Lz1vNLABmQEOjEwOYMD0FN7K_Jye6HH4cECdIG_khPxQA&__tn__=-R

Slovenija je dobila ogromno dozo.In ja, genske okvare so posledica, tudi rak.V Sloveniji ga je ogromno.[code] https://youtu.be/mqu_l29WioM [/code]

[youtube] https://youtu.be/mqu_l29WioM [/youtube]

A ste slučajno pomislili, da do tega lahko pride tudi zaradi jemanja kontracepcije, ker si ženske izbirajo desce, ki imajo njim podoben genetski material?

Tole je pa res res grozno. Kakšne vse težave ima tale punčka.

Kopiram s FB Tednika.

Štiriletna Lana ne more govoriti in hoditi, je skoraj slepa, ima hudo epilepsijo. Pomagajo ji posebne fizioterapije, a te so samoplačniške. Mama Sanja Smukavec je brez službe, živita pa v najemniškem stanovanju.
SMS na 1919: TEDNIK (1 €) ali TEDNIK5 (5 €)
Pomoč zbira Zveza prijateljev mladine Slovenije – ZPMS

New Report

Close